Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A járóka matraca alá is lehet tenni sensor padet? Vagy csak a fa ágy alá? Mit gondoltok? fórum

A járóka matraca alá is lehet tenni sensor padet? Vagy csak a fa ágy alá? Mit gondoltok? (tudásbázis kérdés)


12. d89d9f2f77 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 12:36
:D
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - D89d9f2f77)
2011. márc. 1. 11:49

Hihi, az utazóágyunk 200 km-re van innét, és amúgysem fogok még egy matracot venni ezért. :)

A kiságyunk 70*140es, az utazóágyak meg 60*120asok.

Egyébként járókánk van, fa, csak helyünk nincs neki, hogy összerakjuk.

10. d89d9f2f77 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 11:40
hát próbáljátok ki!Nem sokat veszíthetsz:) esetleg egy matracot:D
9. 89cf9177e3 (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 11:25
igen lattam,a fiamnak is a graco agya volt,de tonkrement.ertem hogy mirol beszelsz,nem is jutott az eszembe ez a 2matracos megoldas,amire en gondoltam az teljesen mas.de a faagynal maradunk,nem bonyolitok semmit.
8. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - D89d9f2f77)
2011. márc. 1. 10:07

Igen, ezen én is gondolkodtam... Mi sosem használtuk járókának, nincs tapasztalatom, ezért nem írtam.

Bár nálunk a babás fórumon van/volt, aki használja/használta járókának.

7. d89d9f2f77 (válaszként erre: 6. - D89d9f2f77)
2011. márc. 1. 09:12
ja és volt benne kókusz matrac ami tönkre ment emiatt!
6. d89d9f2f77 (válaszként erre: 4. - Évili84)
2011. márc. 1. 09:11

Szia!

Hát nem tudom hogy érdemes e járókának használni!Puha az alja!Én használtam a fiamnál és mindig elesett benne mert be süppedt a lába.kb.2x volt így benne!

5. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Évili84)
2011. márc. 1. 08:36

Az attól függ, milyen az utazóágy.

Nekünk olyan van, aminek az egyik rövid oldalát ki lehet cipzárazni, és ott a nagyobb gyerek szabadon kijárhat. Ha a Tiéteken is van ilyen, akkor ott ki lehet vezetni.

A miénk egy boltívben cipzáros. A vezetékre rá lehet zárni a kocsit, így a gyerek nem fér hozzá a vezetékhez. Belül nincs a kocsin fogó, tehát egyedül nem tudja kihúzni.

Ha nincs rajta ilyen kibújós rész, akkor csak annyit tehetsz, hogy az egyik sarokban húzod fel a szenzorpad vezetékét a matrac fölé, és oda teszed a jeladó egységet. Tehát bele a kiságyba.

2011. márc. 1. 08:04
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a szenzor padot ki lehet-e vezetni valahol? Nekünk van egy matrac a mamánál és gondoltuk mi is, hogy veszünk egy utazóágyat és a két matrac közé tennénk. Így csak az ágyat kellene hozni vinni és napközben itthon járókának használnánk az utazóágyat.
3. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - 89cf9177e3)
2011. febr. 28. 22:27

Én most olvastam vissza, mi volt az eredeti kérdésed: eddig járókáról beszéltünk, ez a Graco meg utazóágy!

(Visszaolvasás nélkül válaszoltam, mert emlékeztem, hogy csak én válaszoltam a kérdésedre...)

2. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - 89cf9177e3)
2011. febr. 28. 22:25

Nem bántásnak szánom a kérdést, de láttál már élőben utazóágyat?

Mindegyik ugyanazzal a konstrukcióval van: van maga a kiságy, alul X alakban egy merevítő, az X kereszteződésénél hajlik össze. Mikor összecsukjuk, ott van egy "fogantyú", azt kell felfelé meghúzni.

Erre az Xre és a kiságy aljának textiljére fekszik ki a matrac, ami téglalap alakú, és több kisebb téglalapból áll. Asszem 6ból. Ezek a téglalapok egymás mellett helyezkednek el, hosszabbik oldaluk a kiságy rövidebbik oldala. És minden ilyen kis téglalap aljában van bevarrva egy farostlemez, ez adja a fekvőfelület stabilitását. Az egyetlen hely, ahová a szenzort a kiságy károsítása nélkül betehetnéd, az az X és a matrac között van, de ugye a matrac aljában van a farost lemez. Tehát nem fog érzékelni semmit a szenzor.

És hiába lehet 2 magasságba tenni a matracot, mert az X marad ugyan alul, de végülis a felső állás úgy van, hogy a kiságy szélére tudsz erősíteni speciális kampókat, amik egy textilt tartanak, és a farostlemezes matracot erre teszed rá.


Az egyedüli megoldásod az lehet ennél az ágynál, hogy veszel hozzá egy külön kiságymatracot, és azt még ráteszed a farostlemezes matracra. Így a kettő között már viszonylag jól használható a szenzorpad, csak az elhelyezésnél kell figyelni, hogy pontosan felfeküdjön a farostlemezre.

Csak ugye a plussz matracot szállítani ugyanannyi, sőt, talán még több hely lesz, mint magát az utazóágyat...

2011. febr. 28. 21:02
hat igazabol az a graco contour electra travel agyra(neten rakereshettek,ha nem tudjatok melyik az) gondoltam,amit lehet ujszulotteknek is hasznalni,2felekeppen lehet alitani a magassagan,es mivel a matracot kitudnam venni,es a tarto ala rakni,de szerintem az nem olyan kemeny,mint a faagy racsa,es valoszinuleg sokszor riasztana tevesen is.lehet a faagynal maradunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook