Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angyalka szülei lettünk fórum

Angyalka szülei lettünk (beszélgetős fórum)


1 2
35. dj.cica (válaszként erre: 34. - Narancsika)
2011. máj. 18. 19:56
szerencsés ember vagy,nekem is vannak nehezebb napok,de a munka a család valahogy könnyebbé teszi,de örökké nem menekülhetek bele,és nem dolgozhatom agyon magam még itthon is.Itthon itt a kisfiam,de nagyon nehéz korszaka van,nem bírok vele és sokszor ez is elszomorít mégjobban.
34. Narancsika (válaszként erre: 31. - Dj.cica)
2011. máj. 16. 17:08

hogy éltem túl?passz.vannak különböző időszakaim,mikor napokig csak egy féle hangulat jellemez.A munkám sokat segít,belevetettem magam és emberekkel foglalkozom,a családom is rengeteget segít,nekem vannak a világ legjobb szülei,anyósa,apósa,tesói,sógorai és sógornői.És nagyszülei és barátnői.És vannak hobbijaim,festek,edzek,imádunk a párommal közösprogramot szervezni és havi egyszer bulizunk ahol elengedem magam ahogy csak kell!

Hát így birom ki.

33. dj.cica (válaszként erre: 32. - Beniregi)
2011. máj. 15. 11:55

én Miskolcon a Megyeiben,nagyon elégedett voltam az orvosokkal és a növérekkel,féltem mert nem oda jártam és nem ismertem senkit.Lelkileg testileg megviseli az embert nehéz de a gyász folyamatán végig kell menni.

most mennem kell. szia

32. beniregi (válaszként erre: 29. - Dj.cica)
2011. máj. 15. 11:51
Mennyi mindent túl tud élni az ember, hihetetlen, úgy gondolom rám is ez vár, amin te keresztül mentél. Te melyik kórházban voltál? Nekem Debrecenbe kell mennem, sajnos teljesen kiszolgáltatott helyzetben vagyok, hiszen senkit nem ismerek. Mi is fogunk próbálkozni egy következő babával, mert ezt másképpen nem lehet...
31. dj.cica (válaszként erre: 30. - Narancsika)
2011. máj. 15. 11:28

szia én is megismertelek:)

én vágyom rá,addig nem nyugszik meg a lelkem míg nem lesz egy egészséges baba a karjaimban,de még idő kell nekem és föleg a férjemnek,ő még elzárkozik mindentől,meg még friss a dolog.

Az immunrendzserem padlón van ,február óta 4 szer estem vissza ugyanabba a betegségbe,igaz már most pár hete hála nem vagyok beteg.

Nálatok mi a helyzet,hogy élted túl lelkileg?

30. Narancsika (válaszként erre: 29. - Dj.cica)
2011. máj. 15. 11:23

Szia.Ismerlek téged is egy fórumról.De nem tudtam ilyen részletesen,sajnálom.Igen,keressük az okokat,de igazából a 21.sz-ban akárkivel akármi megtörténhet.

Szeretnétek még babát?

2011. máj. 15. 11:21

sziasztok,olvasom a történeteiket,nekem 20 hetesen kellett megszülnöm a lányomat idén február 2-án,rendes szülés beindítással,maga volt a pokol.

A 19 hetes uh-on derült ki hogy testszerte tele van ödémákkal,a nyakán is volt daganat,a szervei nem fejlödtek rendesen és szegénynek még az agyában is volt daganat. Kiderült a szervezetem ellenanyagot termelt ellene,a csöppségem élni akart az utolsó pillanatig rugdosott a pocimban.Mikor közlik az orvosok veled a rossz hírt hogy baj van az a legszörnyübb élmény,föleg már amikor terveid vannak és nem számítasz rosszra. A szövettanból kiderült hogy valami vírusfertözést kaptam be genetikai probléma nem volt.

Van már egy egészséges kisfiam ez volt a 3. terhességem,a második korai vetéléssel ért véget.

28. Narancsika (válaszként erre: 27. - Beniregi)
2011. máj. 15. 11:03

Méhlepény elöregedés volt,csak nem vették észre,mert pont akkor,mikor a havi rendes uh-n voltam.Meglehetett volna elözni,van egy pár ismerösöm,akiknek 1 kilo körül születtek és ma egészséges ovodások és felnöttek.Nagyon feljett a koraszülött gyógyítás már,és ez csak egyre jobb lesz.

De nekem későn vették észre.A vetélés pedig azért lehetett,mert hamar vállaltuk a 2.at.Tudtommal egészségesek vagyunk,de kivizsgálásra elfogunk menni.

27. beniregi (válaszként erre: 26. - Narancsika)
2011. máj. 15. 07:09

Szerintem mindenképpen érdemes kivizsgáltatni magad.

Miért nem fejlődött e baba 4 héten keresztül? Lehet, hogy innen kellene kiindulni.

2011. máj. 14. 22:10

Sziasztok!Tavaly első terhességemet a 30.héten megszakitották,mert nem fejlödött 4 hete a baba.730g-al megszületett a kislányom,késöbb kiderült szívbetegsége is van.8 hétig volt lélegeztetőgépen,14szer kapott vért,eltört(ék) a combcsontját,3 hétig gipszben volt,100 naposan tüdőgyulladásban halt meg 2 kilosan az én gyönyörű erős élniakaró kislányom.Borzasztó kínokat éltünk át,így ennyi idő múlva is hihetetlen számomra,h mindezt végigcsináltunk,persze pszihológus segítségével.Fél év múlva ismét teherbe estem,de a 9.héten felszívódott.

Nem sajnálkozást kérek,hanem tanácsot,aki esetleg ismer hasonlót,vagy esetleg jártas ilyen tereken:mit csináljak?Genetikust érdemes felkeresni szerintetek?

Természetgyógyászt?

Hiszem azt,h egészségesek vagyunk a párommal,nem értem miért történtek ezek.Most hagyom a testem regenerálódni és közben minden percben a harmóniára törekszem-ami a lelkemet illeti.

2011. máj. 14. 21:33

Sziasztok,

az én problémám hasonló,

20 hetes kismama vagyok 36 éves, a kombi teszt alapján 1:90 volt a down, így megcsináltattuk a magzatvíz tesztet, mást találtak, a 7 kromoszómánál van trisomia, de nem minden sejtben található. 21 kolóniát tudtak vizsgálni, 2-ben találtak ilyen eltérést. Azt mondta a genetikus, hogyha minden sejtben eltérés lett volna, akkor már nem élne a babám, meghalt volna 6 hetesen. Sajnos nem tudják prognosztizálni, hogy milyen következménnyel jár, ha megszületik. Az ultrahang negatív, minden rendben van, vagyis úgy tűnik. Kerestem a neten valami infót, de nagyon ritka rendellenesség. Megcsináltattam újra a magzatvízvizsgálatot, nem is tudom miért, talán csak megerősítést szeretnék a döntéshez. Találkoztatok már ilyesmivel? Két terhességem volt eddig, mindkettőből egészséges gyerekek születtek császármetszéssel. Tiszában vagyok azzal, hogy csak egyféle megoldás lehetséges, a terhességmegszakítás. Igen, nagyon nehéz ez, miért pont velünk történik ez az egész? Rettenetesen félek...

24. N.Eszter (válaszként erre: 11. - Cumma1)
2011. máj. 14. 15:52

Hogy lehet tudatosan vállalni egy ilyen beteg gyereket?

Amikor nagyon nagy az esély arra, hogy súlyosan szívbeteg is lesz, a középsúlyos-súlyos szellemi fogyatékossága mellett.

Ki az, aki tudatosan magára vállalja ezt a nagy terhet?Csak nagyon felelőtlen szülő lehet, akinek fogalma sincs arról, mit jelent a nap 24 órájában felügyelni élete végéig egy önellátásra képtelen beteget.

23. moon79
2011. márc. 3. 14:02
Énis így döntöttem volna! A nagyobbat is nézni kell, az ő kárára is ment volna. Nem hiába lehet így is dönteni! Ugyanis csak élettel összeegyezhetetlen betegsénél lehet ezt is vállasztani, ebben minden benne van! Kitartás anyuka!!!
22. margaréta virág (válaszként erre: 11. - Cumma1)
2011. márc. 1. 08:34

Szerintem bölcsebb lettél volna ha csöndben maradsz és meg sem szólalsz.

Úgy ítélj másokat,ha magadat is tudod kritizálni.

Szerintem nagyon jó,de fájdalmas döntést hoztak,mivel akarva akaratlanul is járulékos veszteséggel járnak a döntéseink és mindenki máskép ezt elfogadni,feldolgozni.

Csak képzeld magad a beteg gyerek helyébe,szerinted boldog lenne?Nem hiszem.Bocs

2011. febr. 25. 16:32

Nekem a közvetlen környezetemben van egy ismerős pontosan hasonló cipőben járt néhány éve, mint ti. Nagyon megrázó volt számomra az ő szenvedését végigkövetni. De szerencsére született azóta egy egészséges babája. Számomra ő egy hős aki túlélt egy tragédiát és azáltal megerősödött. Nem a mi dolgunk eldönteni, hogy helyesen v. nem helyesen döntött. Bárhogy is döntött semmi nem fekete v. fehér. Szerintem a kétség mindig ott marad, meg a mi lett volna.:(


Nekünk egy autista kisfiúnk van. Ez nem mutatható ki a terhesség alatt. Néha elgondolkozom azon, hogy mi lett volna, ha tudom hogy az lesz. Ez egy nehéz kérdés. Hogy megváltozott-e az életünk? Igen. Nehezebb-e? Nem tudom. Ugyan azok foglalkoztatnak szerintem, mint más anyukákat. Hova fog iskolába járni, milyen játékot vegyek neki...stb.

A férjem szerint Isten azért adta nekünk ezt a gyermeket, mert tudta mi boldogulni fogunk és jó helye lesz.

Én nem hiszek Istenben, viszont boldog vagyok, hogy az anyukája lehetek.


A Down-os gyerekek, amúgy egy szeretett bombák!:)

20. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 3. - Ancsi0930)
2011. febr. 25. 15:52

Március 20-án:):)

Igen már beszél,most kezdett el két tagú mondatokat mondani:):)És a te kisfiad?

2011. febr. 25. 15:07
Ez egy nagyon szomorú történet. Csak azt nem értem, hogy mire gondol a kiíró amikor azt írja, hogy sokat lehet belőle tanulni. Hiába vizsgálták volna ki, a Down kórt nem tudta volna elkerülni. Ez olyan rendellenesség ami bármikor,bárkivel előfordulhat sajnos. Nem szabad azon morfondírozni, hogy mi lett volna ha kivizsgálják. Pont ugyanez. Biztosan lesz még egészséges gyermeke, a döntése pedig nem tartozik másra.
18. katus3 (válaszként erre: 1. - Ancsi0930)
2011. febr. 25. 14:57
Sajnálom ami veletek történt,és nem ítéllek el. Azt hiszem,én is így döntöttem volna a helyetekben.Nekem is két koraszülött gyermekem van,szerencsére egészségesek mindketten.:-)
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 15. - Cumma1)
2011. febr. 25. 14:48

nem támadok,csak te is mézes mázos vagy,még nem ön egy olyan válasz ami nincs ínyedre...

nem kérdezek,de ez az ő döntésük és kész..

2011. febr. 25. 14:46
Jól döntöttetek ,hogy nem vállaltátok,én sem tudnék ilyen nagy terhet a vállamra venni. Arrol nem is beszélve hogy általában tönkre mennek az ilyen családok , és a másik gyermeked látta volna kárát! Gondolom sokan most elitélnek , de nekem ez a véleményem!
15. cumma1 (válaszként erre: 13. - 6c5f346e46)
2011. febr. 25. 14:46

Olvasd el mit írtam és utána támadjál!


Kérdezd meg a véleményét egy downos anyának!!

2011. febr. 25. 14:45
Néha kegyetlen döntésekre kényszerít az élet. Nekem anyum volt így 20 évvel ezelőtt, csak neki nyitott gerinccel született volna a gyerek. Ő sem vállalta. Szörnyű időszakon ment keresztül. Azután terhes lett húgommal. Sok év távlatából helyesnek látja a döntését. A beteg gyerek miatt az egész család életét feláldozta volna.
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - Cumma1)
2011. febr. 25. 14:44

szerintem ez az ő döntésük,és neked nincs jogod elítélni őket..nem neked kellett volna végig nézni egy életen át,hogy beteg és esetleg idő előtt elmegy,mert ugye azt tudjuk,hogy az ő életük mindig rövidebb,mint egy egészséges emberé..

nem lettek mártírok,hogy csak azért is!és tönkre mentek bele egy életen át..én nem ítélem el,tuti,hogy fájdalmas és éltre szóló döntés volt,és ezzel ők maguknak kell elszámolni,neked pedig nincs jogod ítélkezni felettük..



sajnálom,hogy ez történt veletek,reméljük lesz még boldogság az életetekben...

mindne jót nektek..

12. Düki20 (válaszként erre: 1. - Ancsi0930)
2011. febr. 25. 14:39

Erőt,kitartást kívánok!

Nehéz lehet most!

Szerintem jobb,hogy így döntöttetek,nehéz egy Down-os gyerekkel,az egész életed rámegy!

11. cumma1
2011. febr. 25. 14:30

Hát ezt én máshogy látom. Nem ő döntött arról hogy legyen, viszont ez mégiscsak egy ABORTUSZ!

Nem ítéllek el, ti életetek, ti döntésetek, viszont azt ne írd hogy "tudom nem haragszik rám".

Odafent kell majd elszámolnunk!

Furcsán hangzik hogy "Angyalka szülei lettünk".

Hmm.. milyen szülők!?

2011. febr. 25. 14:21
Nagyon nehéz, átértékelődött bennem sok minden, és tudom,hogy nem hargszik rám, mert ő ugyanúgy az én pici fiam,akit mindig szeretni fogunk. Most ő vigyáz ránk és a bátyjára az égből:)
9. ancsi0930 (válaszként erre: 7. - Cumma1)
2011. febr. 25. 14:19

Akkor sem vállaltuk volna, bár lehet hogy te is elítélsz ezért...

Nem bírtam volna így élni, úgy gondolom, ő azért költözött a pocakomban, hogy megtanítson minket arra, hogy becsüljük meg egymást, és segítsen ki deríteni, hogy mi okozza nálunk a gondot, ezzel segítve a leendő testvére útját...már ha lesz

2011. febr. 25. 14:16
Azért ne adjátok fel! Kell kistesó :)
7. cumma1 (válaszként erre: 6. - Ancsi0930)
2011. febr. 25. 14:15
Sok down-os babánál nincs szervi baj. Azért a doki alaposabb lehetett volna, mert ha nincs szervi baj gondolom nem biztos hogy megszakítjátok a terhességet nem?
6. ancsi0930 (válaszként erre: 5. - Cumma1)
2011. febr. 25. 14:11
Igen, maga a Dawn kór szellemi elmaradottsággal jár, amihez társulhat szervi baj, pl.szívbetegség. Úgy érzem helyesen döntöttünk, nem bírtam volna végignézni a szenvedését.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook