Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azokat várom, akik a legszörnyűbb bűnnek tartják a csecsemőgyilkosságot fórum

Azokat várom, akik a legszörnyűbb bűnnek tartják a csecsemőgyilkosságot (beszélgetős fórum)


21. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 20. - Naneee)
2011. febr. 26. 18:32

Én sem értem, miért az a védőnők leggyakoribb kérdése, hogy az anyuka tud-e szoptatni, ahelyett, hogy arra figyelnének, vajon az anyuka gyermekéhez való hozzáállása rendben van-e? Hogy nem kell-e a magát új szerepben találó, fáradt és bizonytalan anyukának segítséget nyújtani, ahelyett, hogy gyakran összezavarjuk?

Szerintem is megelőzhető lenne az ilyen esetek egy része nagyobb odafigyeléssel.

20. Naneee
2011. febr. 26. 18:21

lányok, én nem azt mondtam, hogy épp ésszel ezt fel lehet fogni.

És aki hónapokig titkolja, meg hónapokig bántja, arra semmilyen mentség nincs.

Ott ahol a depresszió sodorja az anyát ebbe a helyzetbe, ott kérdés, hogy a cslád - orvos - védőnő miért nem veszi észre, miért nem veszi komolyan a jeleket.

Én találkoztam már kibukott anyukákkal, és soha senki nem vitte őket pszihológushoz. De a védőnők nem is kérdeztek semmit róluk!!!

2011. febr. 25. 11:35
Szörnyű :(
18. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 15. - Jázmin81)
2011. febr. 25. 11:00
Igazad van!
2011. febr. 25. 11:00
Az örökbeadásról beszélek!
16. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Betsabé)
2011. febr. 25. 10:58
én is valahogy így vélem.
2011. febr. 25. 10:57
Nem értem miért ne tehetnénk valamit is ! Ha már beszélünk róla, már akkor is nagyon sok történik. Ugyanis nem csak a csecsemőgyilkos anyák a felelősek, hanem nagyon sok esetben a közvezlen környezet is. Nem figyelnek v. nem akarnak felfigyelni a nem kívánt terhességgel élő anyákra. Mert igenis van segítség! Több civíl szervezet van akik áldozatos munkájukkal segítenek a bajba jutott nőkön, akár megőrízve az anonimitást is. Csak BESZÉLJÜNK RÓLA mindenhol minden körülmény közt.
2011. febr. 25. 10:54
a csecsemőgyilkosság szörnyű tett. vannak olyanok de nagyon ritka aki szülés utáni depresszióból megy át egy olyan állapotba, ami miatt megteszi. azt hiszem itt a hoxán is volt egy cikk egy anyukáról, aki szülés után szabályosan "becsavarodott". kényszerképzetei voltak. a jogásznővel is ez történhetett szerintem. aki pedig szándékosan csinálja, arra nincs mentség
13. banita32 (válaszként erre: 12. - Orsolya33)
2011. febr. 25. 10:49
Az értelmiségi anyukáról csak annyit hogy a terhesség előtt már kezelték a pszichiátrián. Azért lássuk be ilyenkor azért lehet gondolni hogy figyelni kéne rá. Én nem engedtem volna hogy megszülje.
2011. febr. 25. 10:48
Kétség kívül a legborzasztóbb tettnek tartom,de vegyük azt is számításba, hogy ilyenkor az anya nem önmaga. Akinek a legborzalmasabb a történtek után,az az anya is,mert amikor kitisztul a feje,ráébred tettére és az életét örök lelkifurdalásban fogja leélni. Ez egy nagyon durva dolog,a szülés utáni depresszió lelki és hormonális összjátéka.Innen is látszik, hogy részben nem csak emberek,hanem állatok vagyunk. A legutóbbi esetet egy értelmiségi ügyvédnő követte el,ebből is látszik,hogy hovatartozástól független elmeállapotról van szó,amivel komolyabban kell foglalkozni. Az egyik reggeli műsorban volt erről szó részletesen.Ezért is kell az anyuka mellett lenni valakinek a nap 24 órájában,mivel a terhességgel és a szüléssel borzasztó nagy dolgot visz véghez,hiszen testi lelki változáson megy keresztül 9 hónap alatt, illetve a szülés alatt.Valakire sajnos ez így hat,amely elítélendő is, és nem is. Minden egyes esetet meg lehet előzni,ha az első időkben valaki van az anyukával,aki támogatja.Amit ennél is jobban elítélek,az a pedofília, illetve maga a gyerekgyilkosság,ami nem a terhesség utáni depresszió következménye.
2011. febr. 25. 10:45

Ezen nincs is mit beszélni, ez a legszörnyűbb. Mivel egy magatehetetlen, védekezni nem tudó, ártatlan ember ellen követik el.


Én 9 évig vártam hogy anya lehessek, és nem mondom hogy néha nem nehéz. A kis gyönyörűm hyperaktív, néha azt hiszem hogy nem bírom tovább. De csak ránézek... és tudom hogy Ő a legnagyobb kincs az életemben.


Sajnos manapság a sok szar étel és környezeti ártalmak hatására rengeteg a babáért küzdő pár. És nevetséges hogy mikor tele vannak az árvaházak akkor 5-6 évet is kell várni egy gyerekre. Ha a lemondó és az örökbefogadó szülők számára is megkönnyítenék a dolgokat akkor szerintem csökkenne az ilyen esetek száma.


Azt meg nem is mondom hogy (lehet hogy durva amit írok) hogy egy pszichésen kezelt nőnek nem is engedném hogy szüljön.

2011. febr. 25. 10:40

szia!Én is úgy kiakadok ezeken!

Sajnos ilyenkor látni,hogy mennyi bolond ember kering az utcákon,és nincs hova bezárni őket,mert nincs az opni sem!A kórházi pszichiátriáról már ne is beszéljünk,az sincs gyakorlatilag...

Hihetetlen,hogy mennyire nem lehet kiszűrni a bolond embereket,pl egy állásinterjún sem!

2011. febr. 25. 10:37
Lehet, hogy rossz címet adtam a fórumnak, de nem is ez a lényeg... Sajna van, aki nem tartja annak, hiszen megteszi, aztán éli tovább az életét...
2011. febr. 25. 10:36
Miért?Van olyan aki nem annak tartja?
2011. febr. 25. 10:29
Borzasztó,hogy mik történnek. Miről tehet az a kis csöppség? Nem tudom mi zajlik le olyankor az "anyának" a fejében,hogy megölje a kisbabáját,aki 9 hónapig a pocakjában volt. Jaj,szörnyű belegondolni is,hogy mit élhetnek át azok a kis ártatlan babák:(((((
2011. febr. 25. 10:25
Sztem minden normális ember a legszörnyűbb bűnnek tartja ezt. Engem is megvisel, mikor ilyet hallok, kiborulok, sírni kezdek. De azt hiszem ezen nagyjából csak szörnyülködni tudunk, tenni ellene nem sokat. Hiába mondják, hogy miért nem figyelt oda a szomszéd, vagy ismerősök. Sajnos bárki eshet teherbe..bárki..bármilyen mocsok állat. Mindig volt ilyen és valószínű lesz is:(
2011. febr. 25. 10:24
Szerintem az abortusz is gyilkosság! Én az örökbe adás lehetőségét szélesíteném ki. A közvetlen barátnőim közül csak 5 meddő. És iszonyú procedúra gyerekhez jutni.
2011. febr. 25. 10:24
Nincs épeszű ember, aki ezt nem annak tartja! Az egy másik kérdés, hogy ki milyen körülmények hatására követi el. Az előre kitervelt természetesen számomra is gyilkosságnak tekinthető. Aki viszont bármilyen sokk hatására követi el, azt felmenteném, mert nem volt tudatánál.
2011. febr. 25. 10:23
Igen a legszörnyűbb, de nem tudjuk kiből mi váltja ki. Van akit elevenen nyúznék meg, de ugyanakkor sosem tudhatja az ember ő maga is mikor kattan be. Jobb ezt szakemberekre bízni, mikor mi mögött mi rejlik.
2011. febr. 25. 10:22
Hátha a honatyáin bevezetik az abortusz tilalmat, akkor sajnos egyre több ilyen bűntény fog történni... Nem értem meg, miért mások döntenek az fölött, hogy ki mit csináljon a testével... Márpedig a tinik között is egyre több nem kívánt terhesség fog történni, egyre többen fognak elkeseredésükben meg nem bánható cselekedetet elkövetni...
2011. febr. 25. 10:19

Novemberben szültem meg a második kisfiamat. Azóta egyre gyakrabban hallom a TV-ben, olvasom az interneten azokat a híreket, amelyek csecsemőgyilkosságról szólnak.:(

Biztosan az tesz túlzottan érzékennyé a témával kapcsolatban, hogy (másodszorra is) anyuka lettem. Nem tudok elmenni szó nélkül a történtek mellett...

Decemberben fél füllel hallottam a híradóban, hogy a "szülei" majdnem halálra vertek és agyonharapdáltak egy hat hetes csecsemőt. Remélem most már jobban van a kislány!! Napokig rágódtam a történteken, azán jött az újabb sokk... A neten olvastam, hogy Angliában egy spotcsarnokban a WC kagylóban hagyta magára az újszülött kisfiát egy "anyuka". Vagy egy másik hír: Franciaországban december végén egy "anyuka" a temető bejáratánál hagyta pár napos kislányát, aki megfagyott. Egy másik szörnyeteg ugyanezt tette a 2,5 éves kislányával, akire hála Istennek rátalált egy arra járó, így az az eset nem torkollt tragédiába. Romániában halálra fagyott saját otthonában egy 25 napos csecsemő és a "szülei" végignézték. Jó pár nappal ezelőtt pedig Magyarországon történt tragédia, amikor egy "anya" verte agyon a két hetes csecsemőjét.:(

Engem borzasztóan megviselnek ezek a hírek. Ugyan nincs személyes érintettségem ebben a témában, de a környezetemben rengeteg olyan fiatal pár él, aki mindent megtesz egy gyermekért, de sikertelenül.:( Ők mennyire örülnének ezeknek a babáknak, akiket mások meg eldobnak maguktól.:( Miért?

A nővérem elég régóta vágyik már gyerekre, de hiába. Ő mondta nekem pár hónapja, hogy nálunk sokkal fejlettebb vallási kultúrákkal rendelkező emberek azt állítják, a gyerekek választják ki maguknak a szüleiket. Talán lesz olyan baba is, aki majd őt választja édesanyjának. Én ezért méghálásabb voltam a fiaimnak, hiszen minket választottak szüleiknek. Már nem hiszek ebben a teóriában, mert nincs az a gyerek, aki ilyen gyilkos szörnyetegeket választana.:(

Talán nincs is értelme ebben a témában fórumot indítani, mert nincs a kezünkben semmilyen eszköz, amivel megfékezhetnénk ezt a szörnyű bűntettet, de mégis beszélni kell róla. Mert ez egy létező, nagyon súlyos probléma...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook