Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz, vízhiányos bőrre tudnátok arckrémet ajánlani? fórum

Száraz, vízhiányos bőrre tudnátok arckrémet ajánlani? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 2. 09:23
helló! eszembe jutott még valami: aloe vera. lehet kapni kész géleket is, de a legjobb, ha beszerzel otthonra egy nagyobb növénykét, a leveléből kipréselt lével meg átkened az arcod krémezés előtt. nagyon jól hidratál.
13. capuccino77 (válaszként erre: 7. - Katacska30)
2011. febr. 25. 12:43
Szia! Most már több, mint egy éve használom. Nem éppen illatos, de talán az a jó, ha nincs benne felesleges hozzáadott illatanyag. Ez egy természetes gyógynövényes krém. Azért kezdtem el ezt használni, mert mikor anno ismeretlen eredetű csalánkiütésem lett testszerte, egyszerűen még a megszokott "jó illatú" arckrémemre is allergiás lettem. :( A gyógyszertárban ajánlották, mert közben meg szükségem volt valami krémre, mert kiszáradt a bőröm. Azóta rendbe jöttem csalán ügyileg, de hű maradtam a Perillához. :)) Amúgy Biomed-es krém.
2011. febr. 25. 10:05

receptek száraz, vízhiányos és öregedő bőrre (öregedő bőr tünetei nagyon hasonlóak a szárazsághoz) Roberta Wilson Aromaterápia haladóknak c. könyvéből:


Arctisztító:

30 ml jojobaolaj, 2 csepp mirhaolaj, 2 csepp szantálolaj, 1 csepp benzoegyanta, 1 csepp édesömény olaj, 1 csepp tömjénolaj - bőrbe masszírozni, majd meleg, nedves kendővel letörölni


Frissítő száraz bőrre:

2,4 dl desztillált víz, 1 csepp tömjénolaj, 1 csepp rózsafaolaj, 1 csepp szantálolaj, 1 csepp vetiverolaj - használat előtt mindig felrázandó, arctiszítás után vattapamaccsal áttörölni a bőrt.


Arcolaj:

30 ml jojbaolaj, 3 csepp pálmarózsaolaj, 2 csepp tömjénolaj, 2 csepp mirhaolaj, 1 csepp pacsuliojaj. tisztítás után kell a bőrbe masszírozni naponta kétszer, vagy igény szerint többször.


volt, hogy nem mindenem volt meg a keverékekhez (pl. benzoegyanta), simán kihagytam. a receptek arra is jó tippet adnak, hogy milyen illóolajokat érdemes használni, lehet készíteni saját keveréket is. Én pl. gerániumolajat is használtam, mert fiatalítja a bőrt.

11. Sapienta (válaszként erre: 9. - Judit87)
2011. febr. 25. 09:58
a szőlőmagolaj szerintem is nagyon jó, nálam is bevált.amikor nagyon száraz volt a bőröm, és semmilyen krém sem segített, magam kevertem illóolajokból kencéket, vagy csak simán szőlőmagolajjal ápoltam a bőrömet. ha naponta egy evőkanállal le is nyelsz belőle, belülről is hidratál. az is fontos, hogy akinek száraz a bőre, sok folyadékot igyon, minimum napi két literrel. legjobbak az ízesítetlen gyógynövény teák. mindjárt megnézem az aromaterápiás könyvemet, és kiírom a száraz bőrre való recepteket ;) általában jojoba olajat írnak a receptek bázisolajnak, de lehet helyette szőlőmagolajat is használni, vagy akár olívát.
10. Gaby76 (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2011. febr. 25. 09:47
Szia! nekem évekig olyan szaraz volt a bőröm, hogy barmit is kentem rá, hamlott, viszketett, kipirosodott. Iden januarban derült ki, hogy jodhianyos vagyok és a pajzsmirigyem is meg van nagyobbodva. Amióta jódot szedek, azota normál a bőrtípusom. Szerintem érdemes keresni a száraz bőr okát. Csak ezt akartam mondani
9. judit87 (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2011. febr. 25. 09:43
Próbálj ki valamilyen növényi olajat.Pl.Szőlőmagolaj(ez nem zsírosít abszolút), mandulaolaj,jojobaolaj(ez picit zsírosabb),búzacsíraolaj.Aromax féle jó.Tehetsz bele valamilyen neked tetsző illóolajat is pl. valamilyen virág mondjuk levendula vagy ylang-ylang.De elhagyható.A növényi olajok ezerszer jobban hidratálnak mint a 95% víztartalmú drogériás krémek.Ráadásul ott nem a hatóanyagot fizeted meg, hanem a vizet és a tégelyt.A gyógyszertárban kevertek pedig tele vannak kőolaj alapú dolgokkal amik aztán végképp nem a bőrre valók.
2011. febr. 25. 09:15
Körömvirág kenőcs,nem krém,hanem kifejezettem a kenőcs a jó,gyógyszertárban 500 Ft körül van.Igaz nem a legillatosabb,de nagyon jó a száraz bőrre.
7. katacska30 (válaszként erre: 6. - Capuccino77)
2011. febr. 25. 09:15
Köszi. Erről a krémről nem hallottam még. Mióta használod?
2011. febr. 25. 09:14
Szia! Én a gyógyszertárban kapható PERILLA krémet ajánlom. :) Száraz, de allergiás bőrre is kíváló! :)
2011. febr. 25. 09:12
mi a Gyógyszertárban az Ő általuk készített arcrémekkel kenjük az arcunkat, olcsóbb is,különféle Vitaminok is vannak bennük.
4. katacska30 (válaszként erre: 3. - 1617f44160)
2011. febr. 25. 09:12
Köszönöm. Lehet, hogy kifogom próbálni én is a Biodermát, nekem sem vált be a vichy.
2011. febr. 25. 09:11
a gyógyszertárban kapható Bioderma rich 3670 Ft két nap alatt rendbe tette a bőröm, amit a Vichy sem tudott
2011. febr. 25. 09:11
A csoki krémek nagyon jók "chocoa". Mindenképpen zsíros állagú krémet keress.
2011. febr. 25. 09:08
Száraz, vízhiányos bőrre tudnátok arckrémet ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook