Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha mostanában elég ideges vagyok, egyre rosszabb? Alapból sem voltam nyugodt, de egyre rosszabb a helyzet... fórum

Mit tegyek, ha mostanában elég ideges vagyok, egyre rosszabb? Alapból sem voltam nyugodt, de egyre rosszabb a helyzet... (beszélgetős fórum)


2011. febr. 24. 21:12
igyál citromfűteát napközben :)
20. Evawitch (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2011. febr. 24. 20:12

Próbálkozom majd valamivel. Elkezdem olvasni a stresszkontrollos könyvet, van benne mindenféle hasznos dolog. Diétásan étkezem, emlékszel talán, a bélproblémáim miatt is.

Most kezd jobb kedvem lenni, neki is állok porszívózni, mert miért is ne, ilyenkor jön rám a takarítási dolog. Holnap korán kelek, de nem érdekel, nem szeretném a hétvégémet nagytakarítással eltölteni. :)

Holnap a melóhelyen el is fogják venni hamar a kedvem, biztos beszól valaki valamit... :(

2011. febr. 24. 20:07
méz, gyümölcstea, gomba, máj, fagylalt, fehér csokoládé, gránátalma, füge, olajos magvak???
18. Evawitch (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. febr. 24. 19:56

Pár hónapja nem eszem húst, de sok zöldséget igen. Joghurtot reggelizem vagy kefirt. Csokit nem eszek. Edzőterembe járok heti háromszor. :)

Köszi a tájékoztatást! :)

Hús hanyagolása miatt is lehet ilyen gyagya állapotom? Igaz, előtte sem ettem húst sűrűn, nem tartozott a kedvenc ételeim közé, na meg drága is. :)

17. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. febr. 24. 19:41

A boldogsághormonok: szerotonin és endorfin


A szerotonin nagy befolyást gyakorol a higgadtságra, a derűre, a lelki nyugalomra. Továbbá abban is közreműködik, hogy minden este nyugodtan elaludjunk. A lelkiállapot és a szerotonin szint között állandó a kölcsönhatás. A stressz, a bosszúság miatt hamar csökken a termelése, és elfogy a derűnk és a lelkesedésünk.


Az endorfinok a test leghatásosabb fájdalomcsillapítói, többek között a segítségükkel lehet elviselni a szülési fájdalmakat is. Aki kitartóan űz valamilyen versenysportot, az tudja, milyen kellemes érzést jelent a nagy teljesítmények után felszabaduló, kábulathoz hasonló érzés.


Hogyan tarthatjuk karban szerotonin-endorfin háztartásunkat?

A jóga, az autogén tréning vagy más lazítótréning helyrebillentheti a szerotonin háztartást.

Még gyorsabban hat egy banán vagy egy kocka csokoládé. De aki úgy istenigazából formában akarja érezni magát, az tegye intenzívvé és izgalmassá a szexuális életét, vagy sportoljon rendszeresen. Ha hetente kétszer-háromszor legalább félórás intenzív mozgás végzünk, megalapozzuk jó hangulatunkat.

Az eddigi felismerések szerint a táplálékból elsősorban a fehérje-építőkövek (aminosavak) javítanak a hangulatunkon. Ezeket legkönnyebben húsból, tojásból, halból, tejtermékből vehetjük magunkhoz. Vagyis a jókedv szempontjából sokkal jobb, ha nem lekváros kenyérrel, hanem sovány pulykamellsonkával kezdjük a napot.

16. Evawitch (válaszként erre: 15. - Eda93927a9)
2011. febr. 24. 19:40
Lehet, vagy alapból van valami probléma a fejemben, aminek állapota romlik, kezelni nem lehet semmivel. :)
15. eda93927a9 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. febr. 24. 19:33
Én is erre gondoltam.
2011. febr. 24. 19:33
Alaposan kezd rajtad kijönni a téli depresszió és a tavaszi fáradtság!
13. Evawitch (válaszként erre: 11. - Jasmine24)
2011. febr. 24. 18:27

Erről nem is tudtam. :) A szüzek akaratosak és nem szeretik, ha a hibáját emlegetik és rendmániások. Én is szeretem a rendet, gyerekkoromban a szőnyeg rojtos végét is kiegyengettem, s ha valaki szétrúgta, rászóltam. :) Lehet, hogy a barátom sörös doboza is ezért idegesített fel, hogy nem a zsákba dobta, na meg a pizzás doboz, ami szintén nem a helyén van. :) Mindjárt ki is viszem a kukába.

Rendeltem stresszkontrollos könyvet, neki kellene állnom nézegetni, de nem sok időm volt még, pár napja kaptam meg. Van benne mindenféle jó dolog. Gyógynövényektől,gyakorlatoktól, illóolajoktól elkezdve minden. Meditáció a macskám miatt kissé nehézkes, mert elég eleven kis dög és nem tud megülni a hátsóján. :)

12. Evawitch (válaszként erre: 8. - E2579acec2)
2011. febr. 24. 18:21

Lehet. Volt, mikor problémáim voltam, ami nem munkahellyel kapcsolatos. Próbáltam vidám lenni, hogy elfelejtsem a bajokat. Erre meg beszólt a csoportvezető, hogy ne röhögjünk, hanem dolgozzunk. Nem is voltunk hangosak, munkát rendesen végeztük, csak egy viccet mesélt a munkatársam éppen. Akkor nagyon kapkodni sem kellett, de azért nem álltunk le, dolgoztunk, mert nagyon magas a norma. Másnak lehet hangoskodni, nekünk meg megnyikkanni sem lehet, úgy látszik.

Volt, mikor bevettem a kapszulámat, amitől tudok wc-zni, de egész nap nem mentem wc-re, pedig nagyon kellett és jól esett volna kiadni magamból a felesleget. Megfelelő mennyiségű folyadékot sem fogyasztok már bent, mert nincs idő arra, hogy az 1 liter vizemet elfogyaszthassam. Nekem renyhe székrekedésem van, amit egy doki mondott a neten. Nekem szükséges lenne a napi 3 liter folyadék naponta. Melóhelyen csak vizet lehet inni a gyártóterületen már 2 éve, de télen nem kívánom, inkább gyümölcslevet fogyasztanék vagy teát. :(

Barátommal néha bunkó vagyok, ha hülyéskedni próbál, mert idegbajos leszek tőle, pedig nem akar rosszat.

Emlékszem, 2 éve reggel a ruhaszárítót rugdostam meg, mert feldőlt és ezzel is hülyült. Arról beszéltünk, ha gazdag lennék, lenne lakásom, sofőröm, akkor kitelefonálnék neki indulás előtt, hogy várjon egy kicsit, még meg kell rugdalnom a ruhaszárítót. :D

Zenét sem tudok hallgatni, elromlott a telefonomon a zenelejátszó, pedig reggel az szokott nyugtatni, felébreszteni. Hajnalban soha nem voltam kíváncsi az emberek szövegelésére a buszon. Lehet, hogy ez is a baj, hogy menet közben nincs zeném.

11. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - Evawitch)
2011. febr. 24. 18:11
Akkor mindegy, csak altalaban a vizontok ilyen pesszimistak.
10. Evawitch (válaszként erre: 9. - Jasmine24)
2011. febr. 24. 18:09
Szüz a csillagjegyem és Tűztigris a kínai horoszkópom. :)
9. Jasmine24 (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2011. febr. 24. 18:04
Veletlen nem vizonto vagy?
8. e2579acec2 (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2011. febr. 24. 18:04
Tuti, h a munkahely, ami kikészít téged szerintem.
2011. febr. 24. 18:04
Szerintem esetleg maganeleti gondok miatt nem lehetsz nyugodt! Minden rendben van a parkapcsolatodban? Nekem is vannak orult napjaim, sot 2 munkam is van es van hogy este 10 utan erek haza, de otthon minden ok es ha belepek akkor minden rossz elmulik.
6. Evawitch (válaszként erre: 4. - E2579acec2)
2011. febr. 24. 18:02
Próbáltam, nem segített. Pár hónapg szedtem rendszeresen. Nyugtató teákat is ittam régebben. Próbálom az agykontrollt alkalmazni, meg a pozitív gondolkodást, de valami mindig elveszi a kedvem.
5. e2579acec2 (válaszként erre: 2. - Peti'74)
2011. febr. 24. 18:01
Szeritnem örülhet az ember a mai világban, hogy van munkahelye! :(
4. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. febr. 24. 18:00
Napi 1-2 magnéziumot probáltad már?
3. Evawitch (válaszként erre: 2. - Peti'74)
2011. febr. 24. 17:57

Próbálok keresni, de érettségivel gyári munkákat lehet csak végezni. Pénzt nincs miből félretenni sulira. Szabadságot csak úgy nem szoktam kivenni, spórolok vele, mert ha fontos dolgom van, akkor vesz ki egy napot.

Szívesen mennék sétálgatni a természetbe, csak hát nagyon hideg van. 5 perc kint is sok nekem. A lakásban is fázom sokszor, mert nem én kezelem a fűtést és nem mindig van jó idő. Fázás undorom van. :) Szerintem a reggeli dilim egyik oka, hogy olyankor még kissé hideg van a lakásban. Eszembe jutott most, hogy egyszer pár hónapja reggel cigitöltés közben a dilim miatt kettétörtem a cigitöltőmet. Egyszer a telefonhoz tartozó fülhallgatómat téptem darabokra. :D Próbáltam azt, mint mások, hogy nyugtattam magam, hogy ne csináljak hülyeséget. Erre meg a fülhallgatómnak annyi volt... :D

2011. febr. 24. 17:50
Ajaj, itt elég sz.r a helyzet. Mi lenne ha kivennél pár nap szabit és elmennél valahová? Vagy keresnél más munkahelyet. Mert valami nagyon nem stimmel neked, az valószínű.
2011. febr. 24. 17:44

Mostanában elég idegesen kelek hajnalban, ha délelőttös vagyok,akkor 6-ra kell dolgoznom menni. Munkahelyen is fel szoktak idegesíteni, mert a csoportvezető sok mindenbe beleszól. Ma pl. jött a délutános műszak és megkérdezte egy csaj, hogy mit lehet csinálni. Odafordultam hozzá, hogy elmondjam, erre meg jött a csoportvezető, hogy ne beszélgessek, mert ott járkált egy fő akárki. Mondtam, hogy félig süket vagyok és ha nem nézem a száját, akkor nem mindig hallom, hogy mit mond. Tudtam én is, hogy ott van az az ember valahol, tudom,mit szabad, mit nem, de idegesít, ha emlegetik. Az zavar, hogy nekem és pár munkatársamnak együtt van a teljesítményük és szó szerint kapkodni kell. Mások, hárman meg jól elvannak az egyéni teljesítményükkel és több idejük van mindenre. Nem az zavar annyira, hanem, hogy más miatt nekem kell kapkodni és egy másik munkatársamnak. Mindig én vagyok az utolsó, aki végez a munkával, főleg, ha a teljesítménylapot is ki kell töltenem. Wc-re se mentem el ma, csak egyszer, mert nem szoktam ki-be mászkálni, mint egy nő, aki naponta akár ötször is wc-re mászkál. Napok óta nem tudtam kakálni, alapból van ilyen bajom. Vettem be bogyót, az se nagyon használt, pedig szokott. Munkahelyen nincs idő nagyobb dolgot végezni a wc-n, igaz én hamar végzek vele, de nem is tudok bent a melóhelyen.

Ma voltam vásárolni, cipekedhettem jó nehéz cuccokat, mert nem szeretnék minden nap boltba mászkálni. Majd megfagytam és már majdnem földhez vágtam a cuccokat a kezemből. A macskaalmot úgy rugdostam be a kapun. Beértem a lakásba, láttam, hogy a macska meg a wc papírt szétbarmolta a szoba közepén, aminek nagyon örültem. Barátom tegnap vett dobozos sört és nem a szemetes zacskóba tette az üres dobozt, hanem mellé. Az is felidegesített. Zavar, hogy nincs egy olyan napom, amikor nincsenek kötelességek. Takarítani se ártana ma. Hajat kell mosnom, ami egy szertartás, mert göndör hajam van. Nem szeretek olyan dolgokat, amik kötelezőek. Ha nem takarítok, megesz a retek, amit nem szeretnék, mert nem putriban lakom. :)

Vettem be most egy Xanaxot, kissé bekábultam tőle. Aludnom kellene egy órát, de számomra a nappali alvás időpocsékolás, mert hát így sem elég nekem a nap 24 órája. Sajnos a munka miatt elfáradok, de idegileg. Testem bírná a nap további részében is, de az idegi fáradtság elég rossz.

Egyedül lakom albérletben a macskámmal, aminek örülök, hogy végre nem egyetemistákkal kell kínlódnom.

Járok edzőterembe heti háromszor. Akkor fél öt után érek haza és szintén nincs időm sok mindenre, mert az álmosság kijön rajtam itthon elég rendesen.

Ha egy kicsit is sorba kell állni valahol, szidom mindenkinek a q@rva anyját magamban.

Hosszú volt a marhaságom, de kb. ez van. Minden idegesít már. A macskám karmol, most a hátamra ugrál, ha ember lenne, már megöltem volna, de állatokat nem bántok. Mit kezdjek magammal? A gyógynövényes nyugtató készítmények nekem nem használnak. Pszichiáter gyógyszereket írt fel nyáron, ami szerintem nem megoldás. Minden idegbajkor csak nem veszek be Xanaxot. Most furán érzem magam tőle, de a gyengék tényleg nem használnak. Egyre rosszabb lesz a hangulatom, vajon hol van a végső határ? Talán meg fogok ölni valakit? Képes lennék rá...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook