Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Burkolók segítsetek! fórum

Burkolók segítsetek! (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 10:38

Sziasztok!

A párom kőműves és burkoló!

Nagyon szépen, és reális árakon dolgozik!

Akit esetleg érdekel tudok referencia képeket küldeni!

Addig is sok sikert midenkinek a felújításhoz!

Üdv:Anetta

15. szecsilla (válaszként erre: 8. - F303be5590)
2011. febr. 25. 08:12
nem hiszem, hogy a kérdező áldozna egy jó csempevágóra, mely több tízezer forintba kerül, azért, hogy egyedül burkoljon, azzal az erővel tényleg jobba ha hív egy szakembert, akinek már van ilyenje.
14. szecsilla (válaszként erre: 9. - F303be5590)
2011. febr. 25. 08:11
másnap szokták fugázni, egy éjszaka elég a ragasztónak, hogy megkössön
13. szecsilla (válaszként erre: 11. - F303be5590)
2011. febr. 25. 08:10
ez nem pöcök, hanem kereszt, és attól függ, hogy milyen méretet veszel, hogy mekkora fugát szeretnél hagyni.
12. szecsilla (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2011. febr. 25. 08:09
na azt én megnézném, hogy egy profi mikor burkol le egy nap alatt se 75 nm-ert. Még akkor is lehetetlen egy embernek, ha sima felületre kellene rakja semmi vágás nélkül. hol élsz, ne haragudj?
2011. febr. 24. 18:25

de én nem vagyok burkoló, viszont láttam hogy dolgoznak a profik :)


valamennyi pöcköt vegyél hozzá, aztán úgyis ki tudod szedni amikor már nem mozdul el, de nélküle szerintem nehéz szépen rakni

azt tényleg csak a profik tudják

2011. febr. 24. 18:21
csempét alulról felfelé, majd a padlólap, hacsak nem akarsz két napot várni :D:P
2011. febr. 24. 18:20
és szerintem 2 nap múlva szokták kifugázni
2011. febr. 24. 18:19

egy jó csempevágó úgy hasítja, mint kés a vajat

sztem érdemes 1 napra bérelni egy profit

7. f303be5590 (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2011. febr. 24. 18:18
egy nap sem kell egy profinak ehhez
2011. febr. 24. 17:21
Igen és az olcsó járólappal is vigyázni kell, nálunk színeltérést lehet észrevenni :-(
5. szecsilla (válaszként erre: 4. - Szilvita)
2011. febr. 24. 14:18
A vágásoknál van vele gond csak. De!!! Mindenképpenn bontsd ki a dobozt, mikor megveszed a lapokat és illeszd őket össze a hátlapjuknál. nézd meg, nem-e hintáznak egymáson, mert ha igen, sosem fogod tudni szépen lerakni őket. Szokott lenni mm-es eltérés is a hosszak vagy szélességek között. nagy lapoknál ezt nehezebben lehet elcsalni, kis lapoknál nem látszik annyira.
4. Szilvita (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2011. febr. 24. 14:10

Köszi.

Egy panel fürdőjét burkoltam egyszer, nagyon szép lett, nem mondta meg senki, hogy én csináltam, pedig ott aztán hupis volt a fal és ferde is.

Azt még meg tudod mondani, hogy a manapság divatos nagy csempéket nehezebb kezelni? 40x25-ös csempét néztünk ki.

3. szecsilla (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2011. febr. 24. 13:40

Szia.


Benedvesíteni nem kell semmit, csak a ragasztó kell. Ha egyenes a fal, akkor kenheteg a ragasztót fésűvel, ha nem egyenes, akkor sajnos minden lapot külön kell kenni. Élvédő nélkül nem biztos, hogy szép lesz.

Úgy szokták csinálni, hogy először elhagyják a falon a legalsó sort és vízmértékben szokták kezdeni a másofiktól. Majd leteszik a padlót és a végén berakják a falon a legalsó sort. utána jön a fugázás.

De nem mindegy, hogy átlósan vagy simán akarod tenni.

Kell egy jó csempevágó, és egy fogó, mert lehet faragni is kell, ha olyan picit kell levágni, ami csempevágóval nem megy.

A páromnak ez kb egy hét lenne, attól függ mennyi a sarok és mennyit kell vágni. Neked nem tudom, mert nem tudom, hogy csináltál-e még ilyent.

Bár én már segítettem is a páromnak, és minden lépést ismerek, nem hiszem, hogy egyedül bele vágnék, csak ha nagyon muszály lenne.

2011. febr. 24. 13:34

Sziasztok!

Szeretném lecsempézni a fürdőnket és a wc-t, illetve padlólapot lerakni, csak van pár kérdésem, amikre a választ szívesen fogadnám! Szép egyenes falak vannak, részben tégla, részben ytong, új beton a padlón, van ahol padlófűtés.

1. be kell áztatni a csempét, burkolólapot?

2. az éleket szeretném élvédő nélkül megoldani, hogy kell rakni akkor a csempét? pl. kád körbecsempézése.

3. a falat be kell nedvesíteni?

4. mennyi időt venne igénybe egy profinak, és vajon nekem? (35 nm padló és 40 nm csempe

5. előbb a csempe, vagy előbb a padlólap, ha a csempe, akkor a padlólapnak hagyjak ki helyet alul, vagy a csempétől indítsam?

Egyéb tanácsokat is szívesen fogadok!

Köszi!!!

2011. febr. 24. 13:29
Burkolók segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook