Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciki, ha nincs nálad cigi?! fórum

Ciki, ha nincs nálad cigi?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ciki, ha nincs nálad cigi?!

1 2 3 4 5 6 7
183. globus
2017. febr. 12. 12:17

Férjem 16 éves, középiskolás korától 45-ig gyakorlatilag láncdohányos volt. Gyerekünk születése előtt elhatározta, hogy leszokik. Többet nem vett, kínálást nem fogadta el. Gyógyultnak nyilvánítva.

Vicc az, ha mondja munkatársainak, hogy le tudott szokni, így kell tenniük, akkor azt válaszolják, hogy "az akkor volt!". Mintha most más lenne...

182. Tomi9046 (válaszként erre: 181. - Jess86)
2011. jún. 4. 20:37
Gratulálok hozzá, hogy letetted a cigit! :)
181. Jess86
2011. máj. 30. 19:56

én 15 éves korom óta cigiztem és tavaly tettem le augusztusban 24 évesen.Volt hogy fél doboz de olyan is hogy 1el is elszivtam 1 nap.

Aztán áprilisban jöttem össze a páromal ő nem dohányzik és csak napi 5 szálat szivtam el kb.

Aztán egyszer csak le raktam hogy nekem ez nem kell. azóta egy száll se.nem is hiányzik.Mostmár olyan illatokat si megérzek amiket előtte sose ami naon jó:-) A rosz hogy felszedtem vagy 10 kilót 4 hó alatt.haha ja szall vigyázatok!

180. amosito
2011. ápr. 4. 13:44
Sziasztok, én úgy tudtam letenni a cigit, 8 évig dohányoztam, hogy barátnő aki szintén dohányos (volt), ajánlott egy könyvet: Allen Carr, Nikotinstop, nagyon jó dolgok vannak benne, és nem az unalomig ecsetelt betegség,tüdőrák stb...Ő írta, hogy nem akaratból kell letenni a cigit, mert ráfogsz akkor úgy is gyújtani.Semmilyen elvonási tüneteim nem voltak,pedig nem vagyok egy erős jellem, de december óta, mikor is elolvastam a könyvet azóta nem gyújtottam rá, és barátnőm se.Csak ajánlani tudom mindenkinek, kb egy doboz cigi ára a könyv, igazán ér ennyit az egészségem.
179. Tomi9046 (válaszként erre: 178. - Narancsika)
2011. márc. 15. 19:49
Örülök, hogy tetszik a cikk! :)
2011. márc. 13. 20:53

Nagyon jó a cikk.Én 15-25 éves koromig cigiztem és egy szép nap letettem és azóta 1 szálat se szívtam,sőt,undorodom tőle.Több dolog segített "leszokni":

1:Összeköltöztünk a párommal,az újdonság ,az új élet dominált.

2:November volt,nem akartam kiállni a hidegbe cigizni,az átlagnál fázósabb vagyok.

3:beteg voltam,be volt gyulladva a mandulám.És amig cigiztem évente 3-4szer volt ez.

4:a szépségiparban ténykedem,elég gáz,h büdös vagyok és az egészségről papolok.

5:gyenge asztmám van.

Nekem az a legszomorúbb,mikor sírnak,h nincs pénzük,de a napi doboz cigi mindkettőjüknél bejátszik.Arra van pénz???

177. b6c82a1307 (válaszként erre: 175. - Carl)
2011. márc. 7. 10:12

Teljesen igazad van, bár én lehet, hogy másféle bolygón jártam, mert nekem nem akarta soha senki megmondani a "tutit". Egyszerűen rámhagyták.

A másik pedig, kedves még dohányzó embertársaim, illetve tutit megmondó nem dohányzók! Az, hogy valaki szokjon le, annak a valakinek saját elhatározása, és ha állandóan ezzel b...ják, akkor attól nem fog leszokni.

176. Tomi9046 (válaszként erre: 175. - Carl)
2011. márc. 5. 17:00
Nem értelek félre. :) De nem is akarom megmondani a tutit nektek, csak egy véleményt írtam le. ;)
175. carl
2011. márc. 4. 01:12

Sziasztok, 12 éve dohányoztam és ma tartok a 6. füstmentes napnál.


Sajnos mégis csatlakoznom kell sok előttem szólóhoz: szerintem annál jobban semmi sem ingerel fel egy dohányost, ha egy nemdohányzó magyarázza el, hogy miért rossz a cigi, miért kell leszoknia, hogyan kell leszoknia, mit fog és mit nem fog ezután érezni. A legrosszabb annak nyomatékosítása, hogy milyen beteg, akaratgyenge, mentálisan sérült minden dohányos.


Nem!! Aki nem dohányzott (1 szál az nem dohányzás.. de még 1 doboz sem), lövése sincs róla. Dohányozni amúgy nagyon jó dolog, ahogy többen írták, nagy kár, hogy ilyen veszettül káros. Na hát csak ezért kell leszokni.


A cigi helyett megmaradt pénz meg illúzió, elköltöd nasira, mozijegyre, bambira stb


De ne érts félre Tomi9046: örülök, hogy te nem dohányzol. Csak szerintem ne mondd meg a tutit a bagósoknak :)

174. Tomi9046 (válaszként erre: 173. - B6c82a1307)
2011. márc. 3. 16:40
Így van a saját elhatározásnál nincs fontosabb!
2011. márc. 3. 15:37

Sziasztok

elolvastam az első bejegyzést, ehhez tennék hozzá egy-két dolgot. Az én meglátásaimat. 13 évig dohányoztam (persze csak nagyon óvatosan merem leírni a múlt időt, mert 30. születésnapomon tettem le, ennek másfél hónapja). Már régen örlődött bennem az ötlet, de mindig halogattam. Nem tagadom a páromnak - aki nem dohányzik - nagy szerepe volt abban, hogy végül letegyem a cigarettát. Hozzáteszem, soha egyetlen egyszer sem mondta, hogy szokjak le. Saját elhatározásból döntöttem így.

2011. márc. 2. 21:27
Bírom, amikor számolgatják, hogy mennyit elfüstölnek a dohányosok. Csak azt nem magyarázzta meg mellé soha senki, hogy ha veszünk két azonos keresetű embert, az egyik dohányzik, a másik nem, akkor miért nem látunk 20-30-40 év múlva lényeges anyagi különbséget. Mert ha vesszük ezt a 33 év alatt több, mint 7 millió forintot, akkor miért nincs arra egy átlag, hogy a nem dohányosnak plusz egy kis lakása van 60 éves korára vagy e becsesz személy vett egy kis fészket a gyerekének. És amúgy is hogy mérjük össze mi ér többet? 10 luxus myaralás vagy egy plusz lakás? Meg még hozzátenném azt is, hogy a sírba nem viszunk semmit. Hiába van még két autóm, itthagyom. Bocs, a szürke tüdőmet legalább vihetem a föld alá is kukackajának :P
171. kneseva (válaszként erre: 170. - Soktap)
2011. márc. 2. 16:07
Nem mosolygok, köszönöm.
170. soktap (válaszként erre: 169. - Kneseva)
2011. márc. 2. 11:02

Válaszolok,hogy kerek legyen a kép.Az első három nejemnél,amikor elmúlt a szerelem vége lett a kapcsolatnak,meg beszéltük és a mai napig is nagyon jó viszonyban vagyunk.A 4.feleségem volt az az őrjöngő szerelem amit csak kevés ember él át.Nekem megadatott,amit köszönök a sorsnak.A kapcsolatunk 5.évében észrevettem,hogy szekrényben vodkás üvegek vannak eldugva.Beszélgetés,kérdőre vonás stb stb,akkor elmesélte hogy 14 éves kora óta italozik de titokban,és nagyon szégyenli magát nem tud leszokni.Irány orvos elvonó kúra bentlakás,szanatorium,majd újra itthon de a kisördög megmaradt bennem,és ellenöriztem.Nem tudod elképzelni.hogy milyen leleményes helyeket talált,pl:zsiradékot sütött ki abban volt a vodkás üveg.1 év után újabb 3 hónap elvonó és ez igy ment amig el nem érte a 39.szülinapját.Felrobbant a mája és pillanatokon belül meghalt.Az évek során annyira belefáradtam az örökös rettegésbe,hogy mikor találom hulla részegen,és a halála napján megnyugodtam és újra tudtam mosolyogni.Tudom most sokan dobálnak kővel,de én mindig őszinte voltam és kimerem mondani azt amit érzek.Igen újra mosolyogtam és boldog vagyok azóta is.Soha nem voltam boldogtalan egyik nejemmel sem,sőt barátok vagyunk,Ők próbáltak vigaszt nyújtani Enikő halálakor.

Igen igazad van ha valamit nem szeretünk akkor az annyi.De az Enikő az volt az életemben mint halandó sivataglakónak a víz.

Nálam a halál nem egy búcsúzás a hátramaradóktól,hanem egy --talán--másik élet kezdete.Sokan azt mondják a sorsunkat mi alakítjuk,egy frászt,a körülmények alakítják,és Te vagy Ti nagyon pici--mondhatnám nano-- mértékben.Mindig mindenki hat a másik ember életére.

További szép napot és mosolyogjatok,sokkal könnyebb lesz az élet.Köszönöm gábor

169. kneseva (válaszként erre: 166. - Soktap)
2011. márc. 2. 10:14
Valamit nem értek. Magán ügy, válaszolni sem kell rá, csak megkérdem-Ha ennyire boldogtalanná tettek a nők, pláne feleség formájában, hogy létezik, hogy viszonylag fialalon négy volt belőle? s bánat helyett öröm volt az utolsó halála?Ha valamit nem szeretek, az annyi. Messze áll tőlem a rokokó,ezért soha nem hallgtok Mozartot, mert csupa csipke-csupa báj zenéjétől frász kapok ( ezen kár lenne vitatkozni, a szép nagyon szubjektív fogalom )
168. syria (válaszként erre: 159. - Soktap)
2011. márc. 2. 09:56

Ez jó megközelítés. Mindjárt meg is kérdeztem az irodában velem dolgozó kollégát, mióta dohányzik. Válasz 33 éve, napi másfél dobozzal. Napi 600 forinttal számoltam (régebben olcsóbb volt, de azt tudjuk be a kamatnak): 33*365*600=7.227.000 Ft. Mondom neki, hogy

- akkor eddig jó hétmilliót elfüstöltél

- igen, kb. annyit

- és megéri?

- persze, hogy megéri

- tényleg megéri?

- jaj, de idegesíts már ilyen baromsággal!

Azzal felpattant és kirohant rágyújtani...

167. a0c1361e44 (válaszként erre: 166. - Soktap)
2011. márc. 2. 06:49

Az én férjem annak örül, hogy én vele vagyok és nem hagyom el:) Pedig én az első felesége vagyok és valószinű, hogy az utolsó is.

Miért tisztelne azért valaki, mert te örülsz, hogy nincs feleséged?

166. soktap (válaszként erre: 165. - Kneseva)
2011. márc. 2. 00:22
Kneseva,én valóban boldog ember vagyok,de nem azért mert nem dohányzom és gyűjtöttem a pénzt,hanem mert nincs feleségem--tudom most minden nős ember engem utál,vagy tisztel-ezért aztán amikor az utolsó nejem elhagyta ezt az árnyvilágot,isten lássa lelkemet attól kezdve boldogan élek.Különben már 10 éve nyőgdijas vagyok,és őzvegy.Ő volt a negyedik asszonyom.
165. kneseva (válaszként erre: 159. - Soktap)
2011. márc. 1. 20:23

Boldog ember vagy Gábor. ! Ha van egy feleséged is, aki szintén gyűjti a cigi pénzt, akkor már sok-sok millióval rendelkeztek. Sőt, ha valamivel drágább cigit nem szívtok el, leht már, akár 20 mill a is a kasszába. Ez persze csak induló pénz, hisz nyugdíjkort elérve , gondolom, kezded elkölteni, ezzel már tényleg szépen ki lehet egészíteni a sovány öregségi pénz.

Ilyenkor bánom, hogy nekem és még sok száz társamnak ez nem sikerült. Biztos nem jutott eszünkbe, pedig pofon egyszerű.

164. Tomi9046 (válaszként erre: 163. - 06718ca650)
2011. márc. 1. 12:51
:P :D Nálam sokszor tűz szokott lenni. :DD
2011. márc. 1. 11:38
Egyébként nem az a ciki ha nincs nálad cigi, sokkal cikibb ha van cigid de nincs nálad tűz. :D
162. 06718ca650 (válaszként erre: 161. - Tomi9046)
2011. márc. 1. 11:37
De miért kell betiltani? Ne cigizz és ne igyál kólát. :D Azért nem fogják betiltani hogy örüljél. :DDDDD
161. Tomi9046 (válaszként erre: 160. - Af77be20f7)
2011. márc. 1. 11:34
Én nagyon örülnék, ha pl. a kólát is betiltanák. :D
2011. márc. 1. 10:24
Ekkora butaságot rég olvastam... Egyszeri rágyújtástól senki nem szokik rá a cigire. Én amikor elkezdtem dohányozni, egyszerűen csak izgi volt. Nem "menőzni" akartunk (nagyon sokáig titkoltuk még barátok előtt is!!), jól éreztük magunkat és kész. Egyre gyakrabban tettük és rá is szoktunk mindannyian akik ezt együtt csináltuk. A kedves "nem dohányosok" ugyanannyi gééécit beszívnak a tüdejükbe a mai szmogból mintha én rágyújtanék mellette. Mellesleg: 1. van szája (ha véletlenül mellette füstölnék UDVARIASAN megkér hogy ugyan menjek már odébb mert őt nagyon zavarja) 2. 95%-ban még lábuk is van. A dohányosok lassan többségben vannak, ezen nincs mit szépíteni. Ennyi erővel tiltsák be a kólát is, mert az egyik legmérgezőbb ital... Gyűlölöm a kólát, mégsem kezdek el köpködni arra aki mellettem kólát iszik. Az udvariatlan dohányosok viselkedéséről pedig- akik mások képébe füstölnek- nem a többi dohányos tehet. Ez ellen lehet tenni, ahogy már feljebb leírtam. Nem hinném hogy a mai világban a cigaretta lenne a fő bűn. Előbb talán azon kéne a kedves kortársaknak elgondolkodni, hogy 12-14-15-16 évesen (ameddig anyuci- apuci érte a felelős és nem csak magával tol ki ha balhét csinál) ugyan nehogy már seggrészegen szédelegjen valami aluljáróban miközben azt sem tudja fiú-e vagy lány. A másik: kis tizenévesek félpucér képekkel pakolják tele a közösségi oldalakat, aztán csodálkoznak ha ler.. khmmm-zik őket. 18 éves fejjel nekem ég az arcom helyettük is. Itt kell elkezdeni az erkölcsi fröccsöt, a dohányzást ezek mögé kéne helyezni. A dohányzás NEM TUDATMÓDOSÍTÓ. ...és nem is betegség. Rossz szokás. Egy megjegyzés: ezt a topicot már nem arra használjátok amilyen céllal indult, igazán nyithatnátok másikat (főleg hogy állítom 60%-ban nem abba a korosztályba tartoztok akikhez ez szólt:))). Csak még egy utolsót naaaa... Kedves háborgók: ne fingjatok, mert azt én is szívom. -.-"
159. soktap
2011. márc. 1. 10:19

Tisztelt hozzászólók,kicsit mindenkinek igaza van,és mégsem.Van akinek abszolút igaza van,és vannak --sajnos többen--akik baromságokat hablatyolnak össze.

Sajnos mi MAGYAROK nem akár milyen nép vagyunk.Önfejű,irigy,mindenhez értő,és minden újat elutasító,stb stb,és ez a lényeg mindent, mindent elutasítani nehogy már nekünk parancsoljon valaki.Kennedynek az 1960-s évekbe volt egy óriási kijelentése:NE azt kérdezd mit adott neked a hazád,hanem azt mit adtál TE a hazádnak.Nagyon érdekes dolog történt,az emberek elkezdtek másképp gondolkozni.

Nekünk magyaroknak is fel kellene már nőnünk,és felelősen dönteni saját valamint az utódaink sorsáról.

Ha mindennap félre tennéd a napi 600.ft-ot számold ki mennyi lenne 40 év után a nyugdíj alapod.

365x40=14600 napx600=8.760000.- ft+ a kamatok.Nos ennyit sziv el egy személy ha csak 1 doboz cigit szív el.

További szép napot,gábor

158. syria (válaszként erre: 156. - 92c7c20f7e)
2011. márc. 1. 10:03
Kidobott pénz lenne, szerintem nem tartaná vissza tömegesen a füstölőket.
157. Macifül (válaszként erre: 154. - Kneseva)
2011. febr. 28. 15:26

Városban. Nem Pesten. Nem a levegő szennyezettségéről beszéltem. Arról, hogy vissza kell tartanom a levegővételt, ha a főúton a buszmegállóban megyek pl vagy ha olyan emberek mögött megyek akik dohányoznak és épp arra tartanak amerre én.


Ritkán megyek Budapest tömöttebb utcáin szerencsére, de én is érzem azonnal a "más" levegőt.

2011. febr. 28. 13:19
Minden dobozhoz mellékelni kellene dvdn egy nagy kemoterápiás kezelés utáni néhány napot, garantáltan nem gyújtana rá többé senki.
155. syria (válaszként erre: 154. - Kneseva)
2011. febr. 28. 08:24
Csak tudod az a különbség, hogy a közlekedési és fűtési levegőszennyezés szükséges rossz - bár azok ellen is lehetne tenni korszerűsítéssel -, míg a dohányzás hiányától még nem fagyott meg senki.
154. kneseva (válaszként erre: 153. - Macifül)
2011. febr. 27. 23:42
Azt kérdem: hol szívod a jó, friss és tiszta levegőt? Városba, falun, mezőn?Félig Budapesten, félig Pest közeli kisvárosban élek. Nem vitás vidéken sokkal jobb a levegő, érzem a különbséget, ha Pestre jövök. Az is igaz, hogy a mi utcánkban napi 3-6 kocsi fordul meg összesen. Élvezhető a keret Látok dohányzó embereket, de nem zavarják meg a levegőt.Tiszta levegő Budapesten és nagy- városokban nem a cigitől nincs, hanem az autóktól és a szén-fa -olaj fűtéstől Nem dohányzó vagyok.. .
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook