Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a tartózkodási hely más városban van, mint az állandó lakcím, akkor orvosilag hova tartozunk? fórum

Ha a tartózkodási hely más városban van, mint az állandó lakcím, akkor orvosilag hova tartozunk? (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 23. 16:52
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 23. 16:47
Én már hét éve nem ott lakok, ami a hivatalos lakcímem. Egyszerűen bemész a dokihoz, és mondod hogy oda akarsz bejelentkezni. Pár nap, esetleg 1-2 hét, és már oda tartozol.
6. geridina (válaszként erre: 3. - Atricsap)
2011. febr. 23. 16:45

Ha abba a körzetbe tartozik, akkor nem kell átiratni. Én is egy másik faluban lakom, mint ahova járok szakrendelőbe. Ott van a szemészet, fogászat, stb. És van a környéken a nagy kórház, ahova ugye mindenki tartozik a környékről. Tehát szerintem érdeklődd meg, mert nem biztos, hogy csak azért át kell jelentkezni.

Egy másik fórumon már csodálkoztam, hogy az ovi miatt át kell iratkozni, nálunk nem így van. A gyerekem egy 20 kmre lévő faluba járt tőlünk oviba, szó sem volt átiratásról. Igaz, hogy én az ottani önkormányzatnál dolgoztam, ezért hordtam oda. Lehet, hogy ezért nem kérték... Elvileg az ovik örülnek ha új gyerek megy, mert annál több normativát kapnak rá.

2011. febr. 23. 16:14
Háziorvoshoz csak akkor akarok átjelentkezni, ha ténylegesen elköltöztünk.
2011. febr. 23. 16:11
Át kell jelentkezni a lakcímes háziorvostól a tartózkodási hely körztében lévő dokihoz!:)Kikérni a kiskönyvecskét stb.
2011. febr. 23. 16:11

Sziasztok!

Szóval az a helyzet, hogy néhány hónapon belül elköltözünk a szomszédos megye városába. Az óvodai beíratás miatt azonban a másik városba be kell jelentkezni ideiglenesen (ez a tartózkodási hely). Tehát ezt áprilisig, az óvodai beíratásig el kell intézni. Viszont a kisfiam orvsi kezelés alatt áll az itteni klinikán, és szeretném itt végigcsinálni a kezelést, és csak utána költöznénk. Azt nem tudom biztosan, hogy ez a tartózkodási hely ugye nem zavar be, ha az állandó lakcím marad? Tehát nem fogunk akkor másik kórházhoz tartozni?

2011. febr. 23. 16:03
Bárhol elmehetsz orvoshoz. Az állandón azért,mert állandó, a tartózkodásin azért, mert ott laksz. Csak be kell jelentkezni. Vagy te háziorvosra gondolsz, vagy szakrendelőre?
2011. febr. 23. 16:02
Ha a tartózkodási hely más városban van, mint az állandó lakcím, akkor orvosilag hova tartozunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook