Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Írország - a smaragd sziget fórum

Írország - a smaragd sziget (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Írország - a smaragd sziget

21. emóca
2010. máj. 6. 10:18
Sziasztok . Én is ott éltem 6évig. most már itthon de honvágyam van haza oda.
2009. jan. 9. 10:11
Sok felé jártam már,de Írország a kedvenc :) már többször jártam ott,számomra megunhatatlan,idén is tervezek egy pár napot eltölteni az ország számomra még járatlan tájain :)
2008. aug. 25. 19:27
Most jöttek haza a szomszédaim. Áradoznak a vendégszereteről, meg a közbiztonságról. Bizonnyára élni is jó ott.
2008. máj. 21. 19:24
Nagy álmom, hogy eljussak oda...
2008. máj. 8. 15:00

RLindi!

Nem tudod véletlenül, mi a neve annak a sárga virágú, tüskés bokornak, ami odakint szinte minden útszélen, domboldalon és a legelők mellett is megtalálható? Feltettem róla egy képet az adatlapomra is. Annyira tetszett, és igénytelennek is tűnik. Ha nálunk is megélne - no és ha kapni lehetne, szeretnék olyat a kertbe. De gőzöm sincs, hogy tudhatnám meg a nevét. Próbáltam már nézegetni bokros-cserjés könyvet, de abban annyira picik a képek, hogy nem sikerült beazonosítani. Lehet, hogy hoznom kellett volna egy ágacskát, mutatóba. :)))

2008. ápr. 30. 14:33

Hát itthon vagyunk megint...Megvolt a várva várt utazás. Csodaszép tájakat, különleges helyeket láttunk és nagyon kedves emberekkel találkoztunk. Így még sose fájt sehonnan elszakadni, hazajönni. Bevallom, kicsordult a könnyem, mikor a gép felszállt. Még szerencse, hogy itthon (is) minden zöld színben pompázik, virágzik és éled. Mikor késő délután ereszkedni kezdett a gépünk, a lemenő nap fényében ez a kis ország majd olyan szépnek mutatta magát, mint a smaragd sziget. A tenger az, ami nagyon hiányzik. Szerintem valamelyik előző életemben tengerparton élhettem...

Az 5 nap alatt, míg kint voltunk, egy fél napot esett csak az eső. Csodaszép időnk volt szinte végig. Csak a déli partokon mikor jártunk, ott esett és fújt. De még így is gyönyörű volt!

Bevallom, irigylek kicsit mindenkit, akit az a szerencse ért, hogy oda született, vagy akinek volt mersze, bátorsága felkerekedni és egy új és távoli helyen szerencsét próbálni.

Olyan élmény volt ez az utazás, amit biztosan sosem felejtek el. Apussal "megegyeztünk": ha lehet, egyszer még visszamegyünk. Mert nem maradt ugyan bennem hiányérzet, annyi szépet láttunk, de rengeteg helyre nem jutottunk most el.

De majd legközelebb!

15. RLindi
2008. márc. 5. 21:54
Szia! A benzin nem sokkal drágább mint otthon 1,20 eur/liter.
2008. márc. 5. 12:46
RLindi! Tudnál segíteni? Mennyi most nálatok a benzin literje? Jó lenne tudni, hogy kb. milyen költségre számíthatunk?
2008. febr. 1. 13:46

Köszönöm a kedvességed és a megnyugtató választ is! Lehet, hogy lesz még kérdésem, elvégre még 12 hétig ezen a témán kattog aza agyam.;)De az szinte biztos, hogy "elsőkézből" időjárásjelentésért hozzád fordulok majd, indulás előtt.:)))

Irigyellek, hogy ott élsz...mikor a párom kint volt, utána bennünk is felvetődött a kiköltözés gondolata. De nem voltunk elég bátrak, azt hiszem.

Ti mióta éltek kint? Véglegesen letelepedtetek, vagy idővel hazajösztök?

12. RLindi (válaszként erre: 11. - Szeszipuszi)
2008. febr. 1. 10:06

Egyáltalán nem vettem "zargatásnak" és teljesne meg tudom érteni,h.be vagy sózva:-)

Sztem teljesen megoldható,h.nem foglaltok előre szállást,rengeteg B and B van,még a legkisebb helyen is van néhány és amiket én láttam azok mind hangulatosak voltak.

Igazán tartalmas programotok lesz!

Az szuper,h.lesz kocsitok,igy szabadon mozoghattok. Csak persze a forditott oldalas vezetést kell megszokni:-)

Így hát kellemes időtöltést és ha esetleg felmerülne bármilyen kérdésed ha tudok szivesen válaszolok!

2008. febr. 1. 07:27

Késő este fogunk érkezni. Másnap Dublin. Harmadnap lemegyünk Limerickbe, ott vesszük fel a bérautót és onnan indulunk minden nap más irányba.

Egyik nap: Tipperary, Cahir Cashel, Rock of Cashel, Clonmel. A párom 97-ben volt kint 3 hónapig és Clonmelben lakott. Így megnézzük, hol járkált nap mint nap, melyik pub-ban sörözgetett...hadd nosztalgiázzon egy kicsit.:)))

Másik nap: Bunratty–kastély, Cliffs of Moher, Burren

Harmadik nap: Galway-öböl, Kylmore-apátság, Corrib-tó, Clonmacnoise...Szépen haladunk vissza Dublin felé. Az utolsó napunk délelőtt ég szabad, azt hiszem lemegyünk a tengerhez Dublin mellett...de ezt még döntöttük el.

Úgy szeretnénk, hogy ha látunk valami szép tájat, érdekes temetőt, romos templomot, ott megállunk megcsodáljuk...nem kötelező érvényű az utitervünk.

Eddig az első két napi szállást foglaltuk le Dublinban, most várom a banktól a dombornyomott kártyámat, hogy még itthonról kocsit is bérelhessünk.

Szerinted a többi napra is érdemes előre foglalni szállást, vagy valamileyn B&B szállást úgyis találunk? Mivel lesz kocsink, nem szempont, hogy bent legyen a városban, sőt...vidéki házban esetleg farmon még szívesebben szállnánk meg. Akár minden nap máshol, ahol az este ér. Mi a véleményed? Megoldható? Vagy kockázatos, hogy lesz-e szállásunk?


Jajj, bocsi ha untatlak vagy a kérdéseimmel zaklatlak...de én már most be vagyok sózva nagyon. Ilyen jellegű kérdésekre pedig nemigen találtam még választ egyetlen honlapon vagy könyvben sem...

10. RLindi (válaszként erre: 9. - Szeszipuszi)
2008. jan. 31. 15:02

Érezzétek jól magatokat!

Ha szerencsétek lesz és marad a jelenlegi idő akkor igazi tavaszba érkeztek!

Melyik részre mentek,mit néztek meg?

2008. jan. 31. 13:55

Jó kis cikk! Gratula érte!

Remélem 12 hét múlva én is láthatom és tapasztalhatom mindazt amiben Neked minden nap részed van...Régi álmom válik valóra: 6 nap Írországban, Apussal, kettecskén...második nászút.:)

8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - RLindi)
2007. okt. 7. 23:14
Én is remélem. Köszi. :-))
7. RLindi (válaszként erre: 4. - Dobos)
2007. okt. 6. 09:21
Kivánom váljon valóra az álom:-)
6. RLindi (válaszként erre: 3. - Suhi)
2007. okt. 6. 09:20

Férjem is magyar,ennek ellenére nem volt nehéz beilleszkedni.Nagyon kedvesek és megszokott dolog nekik a külföldiek jelenléte.

Biztos jól fogod érezni magad ha egyszer ellátogatsz ide.Igazán megvan a varázsa ennek az országnak.

5. RLindi (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. okt. 6. 09:19
:-) Olvastam,h.Ti is ide készültök.Szivesen!S remélem hasonlóan jó élményeitek lesznek mint nekünk!
2007. okt. 4. 16:03
Szeretnék eljutni én is egyszer Írországba,sok szépet hallottam már róla.Remélem nem csak állom marad.
3. Suhi
2007. okt. 4. 09:40

Jó cikk:)

Nehéz volt beilleszkednetek, hogy fogadják az idegeneket? Vagy a férjed odavalósi?

Terveim között szerepel, hogy egyszer ellátogatok arra felé:)

2007. okt. 3. 06:08
Köszönöm.
2007. szept. 16. 14:46
Ha úgy döntenél, hogy meglátogatod a smaragd szigetet, talán segitségedre lehet ez a kis leirás tőlem, aki nagy rajongója Írországnak.
Közel egy éve élünk itt s ez idő alatt próbáltunk minél több látnivalót felkeresni, megcsodálni.
Rengeteg kastély, csodaszép parkok, ódon várak és az 1000 zöld árnyalat mind arra vár,hogy felfedezd és lenyűgözhessen, mint sokakat.

Ugrás a teljes írásra: Írország - a smaragd sziget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook