Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meg lehet-e a születendő gyermekemet keresztelni, úgy ha csak az apa van megkeresztelve? Hogy működnek ezek a dolgok? fórum

Meg lehet-e a születendő gyermekemet keresztelni, úgy ha csak az apa van megkeresztelve? Hogy működnek ezek a dolgok? (tudásbázis kérdés)

10. kkrisztina76 (válaszként erre: 9. - Szuszuek)
2011. febr. 23. 09:38
Köszönöm szépen
9. szuszuek (válaszként erre: 8. - Kkrisztina76)
2011. febr. 22. 21:24

én is szeretném ,ha meg lettem volna keresztelve,de nem így lett,és én sem szeretném,ezt a procedúrát végigvinni!

szóval nem valószínű,hogy meg leszek keresztelve!


gratula a házassághoz,és a gyerekekhez...

8. kkrisztina76 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. febr. 22. 20:41
Szia. Mi is így vagyunk. A férjem katolikus, én nem vagyok megkeresztelve. A kislányainkat megkeresztelte a pap, nálunk a keresztszülők meg vannak keresztelve. Előtte kétszer voltunk a papnál. beszélt e felelősségről és a keresztelés menetéről. Mi a nyáron fogunk összeházasodni úgy hogy én nem vagyok megkeresztelve. Igaz szeretném ha meglennék, de ez a felnőtteknél egy kb. két éves oktatás után lehetséges. Én már érdeklődtem a papnál onnan tudom.
2011. febr. 22. 18:46
Szia!Nálunk hasonló ahelyzet.Én ateista vagyok,a férjem r.kat.De volt templomi esküvőnk,csak nekem nem kellett keresztet vetnem ,meg térdelnem/és az öcsémnek sem aki a tanu volt/a papnak annyi volt a kérése ,hogy a férjem igérje meg ,hogy a gyerekeink majd meg lesznek keresztelve.Így is lett,nagyszülői kérésre,és a kikötés az volt ,hogy a kersztszülők legyenek megkeresztelve..az anya nem számított.
2011. febr. 22. 17:54
Nem kell megkeresztelkedned..Esküvőnél valóban püspöki engedély(csak katolikusoknál),a keresztség nincs ilyesmihez kötve.
5. szuszuek (válaszként erre: 4. - Gabika79)
2011. febr. 22. 16:00

és ez hogy működik?

el kell járni vmi tanfolyamra,vagy mi lehet ennek a menete?

4. gabika79 (válaszként erre: 3. - Szuszuek)
2011. febr. 22. 15:59
szerintem nem muszáj, ha te nem akarod, de persze jóval egyszerűbb lenne úgy a dolog!
2011. febr. 22. 15:51
akkor engem is meg kell keresztelni?
2. gabika79 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. febr. 22. 15:50
Igen, meg lehet keresztelni, de feltételei vannak. Barátnőméknél ugyanez volt. Már az esküvőjükhöz is püspöki engedélyt kellett kérni, ,mert a fiú nincs megkeresztelve, és a kislányukat is megkereszteltették.
2011. febr. 22. 15:47

Érdeklődnék,hogy meg e lehet a születendő gyermekemet keresztelni,úgy ha csak az apa van megkeresztelve!


nekem csak névadó ünnepségem volt!


hogy működnek ezek a dolgok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook