Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelenka kaland fórum

Pelenka kaland (beszélgetős fórum)


2011. febr. 25. 10:37

22 hónapos. És azt hiszem várunk még egy kicsit, csak egy hónap és bölcsi, gondoltam megpróbálom a dolgot. De szerintem nálunk is a wc lesz a nyerő.

Köszi

6. jooeva (válaszként erre: 4. - Fanni_)
2011. febr. 25. 06:45

Milyen idős a gyereked egyébként?

Ha fél a bilitől, akkor hagyd. Esetleg vidd be a szobába, legyen egy kicsit játék, pisiljanak bele a plüssállatok stb.

De vannak gyerekek, akiknek nem jön be a bili, hanem eleve wc-t használnak. OTt fontos, hogy a szűkítő stabil legyen, ne mozogjon, hogy biztonságba érezze magát.

Szerintem várj a jóidőre, akkor könnyebb lesz. Az én fiam előszerettel "locsolta" a kertben a fák tövét :)

2011. febr. 24. 21:50

Hagyjad, majd jelzi, ha készen áll rá. Addig a fejed tetejére is állhatsz.


A fiam tavaly november 12-én lett szoba és ágytiszta, EGYSZERRE, kaki pisi egyből wc.be. November 11-én, még vettem neki 60 db-os pelust, mivel annyira nem volt jele. A bölcsibe hétfőn már pelus nélkül vittem, el voltak ájulva, mivel ők is mondták, hogy abszolúte nem mutatta a jelét, hogy ő szobatiszta szeretne lenni! Délután szólt, hogy nem kell neki pelus, a wc-be pisil. Azóta talán ha kétszer csurgott be, sokat mondok. Éjszakára is szobatiszta lett, igaz én vagy négy napig adtam rá éjszakára, de aztán nekiállt sírni, hogy neki nem kell pelus. Kaka is wc-be ment, egyből.

Most, január 29-én töltötte be a

3. életévét, és kisfiú.

4. Fanni_ (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2011. febr. 24. 21:43
Hát szerintem lehet h még nem kész a kalandra, mert valami miatt fél a bili közelébe menni, pedig még csak az sem volt hogy én raktam rá őt. Hagytam had vizsgálja meg egyedül. Most már néha néha 1 másodpercre ráül, de hamar tovább is áll. Sokat vagyunk pelus nélkül itthon, és 2 napja már nem is pisil be, tartogatja, alig várja h pelenkát tegyek rá, és akkor pisil. Bilit kerüli sajna, inkább nem pisil. Soha nem szidtam meg bepisilés miatt, az logikus h nem szabad. Volt már nekünk is száraz a pelenka reggel. Szóval nem tudom h hagyjam még egy kicsit ezt a dologt v folytassuk...........
2011. febr. 22. 11:44

Először is az a fontos, hogy lásd a gyerekeden, hogy már ő is készen áll rá.

Nálunk 2,5 évesen jött el ez az idő, mert reggelre száraz maradt a pelusa a fiamnak (tudni kell, hogy ő keveset ivott), ilyenkor ébredés után mindig ráültettem a bilire és általában bele is pisilt, ezért járt dícséret, tapsolás, később egy füzetbe matricákat ragasztottunk a sikeres pisilés után.

Szépen fokozatosan bevezeted hogy reggel, déli alvás előtt-után, esti fürdés előtt bilizzen és megszokja a dolgot.

Azért várd meg a jóidőt, mert akkor könnyebb, mert kevesebb a ruha, sokat lehet kinn lenni és akkor a balesetek sem esnek olyan rosszul.

Fontos, hogy ha be is csurran, nem szabad leszidni, ez egy folyamat, lehet, hogy elég hozzá 1 hónap, másoknak több kell, hogy biztonságosan szoba és ágytiszták legyenek.

Jó trükk még, ha ő magának választ fehérneműt, nagyobb kedvvel viseli a pelus helyett.

A kaka nálunk nehezen ment mindkét gyereknél, arra sok türelem kell, azt valahogy nehezebben engedik el....

Ha már nincs rajta pelus gyakran kérdezgesd, hogy kell-e pisilnia, mert ilyenkor még nagyon bele tudnak feledkezni a játékba és baleset lesz.

2011. febr. 22. 11:18

Sziasztok

Szeretnék kérni valami nagyon hasznos, saját tapasztalatos pelenkáról leszoktató ötletet kérni. Nagyon sok okos oldalt találtam de igazából jobban érdekelne az anyukák valós tapasztalat, h mi vált be és mi nem:) Szóval kérlek írjatok


Köszönöm

2011. febr. 22. 11:17
Pelenka kaland

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook