Róma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jan. 20. 03:58
romaban is el lehet tevedni,de velenceben meg inkabb igaz ez.nyelvismerettel nagyon jol lehet tajekozodni......
100. niki73 (válaszként erre: 98. - Veka83)
2014. jan. 17. 20:10

Jujj de jó!!!! Irigykedem. Én is vissza szeretnék még egyszer menni. GYÖNYÖRŰ!!!!

Én sajnos nem tudok neked ebben segíteni, mert nekünk még ahhoz is kevés volt az ott töltött pár nap, hogy a szokásos turista látványosságokat megnézzük.

Olyan jó lehet úgy menni, hogy már járt ott egyszer az ember. :-)

99. grizus (válaszként erre: 98. - Veka83)
2014. jan. 4. 04:55

Szerintem ha csak úgy vaktában elindulsz, akkor is találsz ilyet. Én jó pár éve voltam sulival, és sikerült elvesznem egyszer. Ez azt hiszem a Tevere bal partján volt. Magyaráztam az olaszoknak, hogy mi van, de ahelyett hogy segítettek volna, jót mulattak. De nem baj, ők ilyenek.

Én is szívesen visszamennék, talán egyszer...

98. Veka83
2014. jan. 3. 22:15

Sziasztok, először is boldog új évet kívánok mindenkinek :)


Szerencsére pár héten belül repülök Rómába, immáron többedszer. Tudom, hogy ez a fórum nem kimondottan utazási tanácsokkal foglalkozik, mégis a ti segítségeteket szeretném kérni.

Tudtok nekem olyan helyeket mondani, ahova mindenképp elkéne néznem és nem a szokásos turista látványosságok? Nagyon szeretem a kis eldugott utcácskákat felfedezni és apró, de csodás terekre bukkani, eldugott templomokat taláni...de most nem lesz nagyon sok idő céltalanul bolyongani, így jó lenne, ha adnátok tippeket ilyen "csodák" felkeresésére.


Köszönöm,

Veva

97. niki73 (válaszként erre: 96. - Nikice)
2013. szept. 18. 12:50

Gyönyörű bizony. :) Én is boldog vagyok, hogy eljuthattam. Tavaszra tervezünk egy párizsi utat, aztán majd kiderül, hogy valóban eljutunk-e.

Rómába majd még egyszer muszáj lesz visszamennünk.:)

96. Nikice (válaszként erre: 95. - Niki73)
2013. szept. 18. 10:32

Végig rázott a hideg, ahogy olvastalak, és nagyon jó érzés volt, hogy láttam magam előtt, amiről beszélsz :) egy-két dolgot leszámítva, ami meg nálunk maradt ki. Na, majd pár év múlva a férjemmel felfedezzük.

Nagyon örülök, hogy ennyire tetszett és jól érzetétek magatokat! Kívánok még sok-sok ilyet.


Egyébként mióta hazaértem, sokan azzal kezdenek, mesélj Rómáról, hallottam voltál, én is el akarok egyszer menni oda! Tényleg rengeteg ismerősömnek dédelgetett álma ez a város! Megmondom őszintén, mennék sok felé, New York és Barcelona érdekelne pl, de úgy érzem, előbb visszamennék Rómába a családommal, vagy É-Olaszországba, ahol voltam korábban, esetleg Toscana... mint más ilyen "egyszer látni kell az életben" típusú városba/vidékre.

95. niki73
2013. szept. 17. 14:35

Sziasztok!


Íme a 4 nap dióhéjban:


Kettő óra körül szálltunk le Rómában. Maga a repülés valami csodás, rettentően élveztem a felszállást a leszállást és arról már nem is beszélve, amit fentről láttam. A repülőtérről vonattal mentünk be a központba. A Roma Park hotelben szálltunk meg, amit könnyedén megtaláltunk. Rengeteg fórumot olvastunk mielőtt elmentünk és szinte mindenki azt írta, hogy ne legyenek túl nagy elvárásaink a hotelt és a reggelit illetően. Ehhez képest mi maximálisan elégedettek voltunk mindkettővel. A hotel szép tiszta volt, nagyon kedves személyzettel. A sokak által kifogásolt croissan és kávé helyett, svédasztalos reggeli volt.

Az itthon összeállított útiterv már rögtön az első nap borult. :-) Úgy szerettük volna eltölteni ezt a pár napot, hogy az ne csak a rohanásról és a kötelezően megnézendő nevezetességekről szóljon, hanem arról, hogy egy kicsit kettesben lehetünk és végre nyugodtan pihenhetünk. :-) Persze ennek ellenére rengeteget sétáltunk és nem győztünk gyönyörködni a szebbnél szebb épületekben, bazilikákban, templomokban és mindenben.

Pénteken a Spanyol lépcsőnél kezdtünk, majd következett a Trevi-kút, Pantheon és az ezek környékén található sétáló utcák.Este elsétáltunk a Vittorio Emmanuele emlékműhöz és a Colosseumhoz, hogy ezeket kivilágítva is megcsodálhassuk.

Szombaton a folyó mentén sétáltunk. Átmentünk a Tevere folyó feletti legszebb hídon, ami az Angyalvárhoz vezetett. Az Angyalvárba be is mentünk és egy pár órát bóklásztunk is benne. A tetejéről gyönyörű kilátás nyílik a városra.Utána a Szent Péter-bazilika felé vettük az irányt. Útközben megcsodáltuk Niki Lauda tűzpiros, dedikált Ferrariját. Egy rövid sorban állást követően bementünk a Bazilikába, ami szintén csodaszép. Kifelé jövet gyönyörű látvány a Szent Péter tér és a Bazilikát az Anygalvárral összekötő hosszú sugárút. A Vatikán múzeumai csak négyig vannak nyitva, így oda nem tudtunk bemenni. Erre a napra levezetésképpen a tengert választottuk, amiben szintén nem csalódtunk. :)

Vasárnap miután megnéztük a Lateráni Szent János bazilikát és a Szent lépcsőt, elindultunk a Colosseum felé. Sajnos az eső eleredt, de mivel a szél egyáltalán nem fújt és hideg sem volt, így nyugodtan tovább tudtunk csavrogni. A Colosseumba rendesen elidőztünk. Azt le se lehet írni, hogy mennyire csodálatos és egyben egy kicsit félelmetes is, főleg ha egy picit belegondolunk abba, hogy régen milyen rémségek történtek benne. Sajnos a Forumot és a Palatinust muszáj volt kihagynunk, mert akkora felhőszakadás volt, hogy bőrig áztunk volna. Mivel a lábamon papucs volt, mindenképpen vissza kellett menni a szállásunkra, hogy ne fagyjak meg. Sportcipő, pulcsi, mellény és most a Circo Massimo felé indultunk el.Mivel már késő délután volt így a Máltai lovagrend villáját csak kívülről láttuk és nem tudtunk átkukucskálni a híres kulcslyukon. Az igazság száját viszont megnéztük, majd elsétáltunk a Tiberis szigetre, majd a Navona térre és késő este, kivilágítva láthattuk az Angyalvárat, a hidat és a Bazilikát is.

Hétfőn ismét verőfényes napsütésre ébredtünk. Mivel 10 óráig el kellett hagyni a szállást, így a bőröndünket a Termini csomagmegörzőjében hagytuk. Eredeti tervünk az volt, hogy bemegyünk a Vatikán múzeumjaiba, de mikor megláttuk, hogy a sor vége a Szent Péter téren áll, akkor úgy döntöttünk, hogy azt a 3 órányi sorban állást inkább sétálással töltjük. Beszereztük a még hiányzó ajándékokat, majd elsétáltunk még egyszer a Trevi-kúthoz és beledobtuk a visszatérést garantáló pénzt. :)

Összességében minden nagyon szuper volt. Az igaz, hogy Róma elég koszos város, de azt hiszem, hogy a sok-sok csodálatos látnivaló ezt bőven kompenzálja. Az emberek kedvesek, barátságosak és rendkívül közvetlenek. Az árakat nem a mi pénztárcánkhoz mérték, de ha az ember egyszer eljut Rómába, akkor muszáj megkóstolnia a pizzát vagy valami olasz tésztát és természetesen a finom fagyit is. :)

Pillanatok alatt elrepült ez a 4 nap.

2013. szept. 13. 07:30
romaban eltem,de bp utan tokre mas,ugyhogy ne lepodj meg.
93. Nikice
2013. szept. 13. 07:11
Jó utat Niki! Bár már gondolom nem jössz ma, lesz ennél jobb dolgod is. Este már Rómában alszol!
92. niki73 (válaszként erre: 90. - VendrinerPiroska)
2013. szept. 9. 06:53
Ott is van Meki? Sok van? De jó, hogy ezt is írtad, már ami az illemhelyeket illeti.
91. Nikice (válaszként erre: 90. - VendrinerPiroska)
2013. szept. 8. 17:43
ismerős eset, már ami az utolsó mondatod illeti :)
2013. szept. 8. 12:51

A Roma Pass-szal kapcsolatban: érdemes előre megnézni a neten a weboldalt és azon helyek listáját, amik elfogadják. Így pontos infot kapsz a nyitvatartásokról is, meg arról is, hogy hol van a legközelebbi árusító hely.


Még egy megjegyzés: sajnos az örök város illemhelyekben nem bővelkedik - legalábbis nyilvánosakban, a belépőt igénylő látványosságokon kívül - úgyhogy, ha Mekit látsz, akkor uzsgyi. Fagyizó/kávézó esetén illik rendelni is valamit, hogy használd a mellékest, már ha van. Mi ezen okokból ittunk 4 euros kapucsínót a Pantheonnál, ami tényleg finom volt, de kétségkívül nem olcsó.

89. niki73 (válaszként erre: 88. - VendrinerPiroska)
2013. szept. 7. 21:18

Szia!


Örülök, hogy Te is megosztottad az élményeidet.

Roma Pass kártyát biztosan fogunk venni. Végérvényesen meggyőztél.Mi is be szeretnénk menni az Angyalvárba és a Colosseumot pedig semmiképpen nem hagynánk ki.A szállásunk is messzebb van, így az ingyenes tömegközlekedés lehetőségét is ki fogjuk használni.

A Vatikánba is mindenképpen elmegyünk. A Sixtus-kápolna is érdekel.:)

Jó, hogy írtátok azt, hogy busszal elég necces a reptérre kijutni, így el is döntöttük, hogy hazafelé a busz helyett a vonatot fogjuk választani.

Mi pénteken délben szállunk fel és hétfőn éjfélkor landol majd a gép.:) Nagyon-nagyon várom már!!!!!

88. VendrinerPiroska (válaszként erre: 84. - Nikice)
2013. szept. 7. 19:55

Igen ez a változatosság és az állandóan jelenlévő történelem adja Róma igazi varázsát. Biztos, hogy nem lehet restaurálni és fenntartani azt a rengeteg műemléket...és még biztosítani egy normális 21. századi életet az ottlakóknak.


Mondjuk nekünk a Roma Pass ára bejött a Colosseum és az Angyalvár belépőből, lévén 2 belépő ingyenes, a tömeg közlekedés az csak bónusz.


Eredendően még több időt akartunk császkálással tölteni, de az erő és az időjárás nem a mi oldalunkon volt. Majd legközelebb.....de akkor inkább kocsival megyünk.

87. Nikice (válaszként erre: 81. - Niki73)
2013. szept. 7. 15:41
Köszönöm. Sajnos pici egyszerű fényképezőt vittem, így a képek (amiből 720 készült :D)minősége nem a legjobb. A nagyobb készüléket hurcolni egész nap macerásabb lett volna, sé azért bevallom, féltettem volna. Majd ha a férjemmel megyek :)
86. Nikice (válaszként erre: 80. - Boldogliz)
2013. szept. 7. 15:39
Az is jó kis program ;) Gartulálok!!
85. Nikice (válaszként erre: 83. - VendrinerPiroska)
2013. szept. 7. 15:39
Jájjjj... Akkor a végére maradt egy kis kaland :S Mi is majdnem lekéstük a repülőt, az utolsó pillanatban átrakták a beszállót. Azt mesélték, ez is gyakori, így mi is ráhagytunk, és eggyel korábbi terravision-nel mentünk ki (netes előfoglalással 4EUR) A reptérről hasonlóan vélekedek, vagy mi voltunk bénák, vagy nemtom, de elég nehézkesen találtunk normális kiírást, és nem találtunk átjárót a terminálok között.
84. Nikice
2013. szept. 7. 15:34
Közben olvasgattam a Roma Pass-ról és jókat írnak. Ma a barátnőm is mesélte, hogy először azzal voltak és nekik is bejött, akkor többet tömegközlekedtek (apósáékkal voltak) ill több helyre bementek. A mi kiruccanásunkra inkább (gondolom a jó idő is közrejátszott) a városnézés volt jellemző. Ahogy írtad kedves Piroska, amiről az utikönyvben szó sincs, hogy a hangulatos kis utcákban sétálgatsz, a gazdagon díszített standokat, gusztusosan berendezett kirakatokat, nézegeted, majd hopp, egy többszáz éves kőoszlop. Annyi a látnivaló, hogy szerintem alig győzik restaurálni.
2013. szept. 7. 12:39

Mi márciusban voltunk 4 napig - effektive a Szent Péter bazilikában császkáltunk, mikor megválasztották az új pápát.


A Roma Passt mindenkinek ajánlom, már csak az ingyen tömegközlekedés miatt is. Mi a Piazza Veneziat használtuk viszonyítási pontnak, így könnyen elnavigáltunk a városban és könnyen megtaláltunk a nagyobb nevezetességeket is.

Mi nem vagyunk az agyon tervezés hívei, ugyhogy csak nagyon vázlatos programmal indultunk és persze az időjárás is beleszólt a terveinkbe - sajnos.


Az első délután mi, mivel a szállásunk a Vatikánhoz közelebb volt, arra néztünk körül gyalogosan. Kevésbé turistás, inkább modern élmény.


Én semmiképp sem hagynám ki a Forum Romanum+Palatinus+Colosseum komplexet, ahová másnap mentünk. Nekünk ez több, mint fél napot vett igénybe, pedig a Roma Pass-szal nem sorakoztunk a jegyért - bár Livia házánál ebből is kijutott, de megérte. A Viktor Emanuel emlékmű is lenyűgöző látvány, de nyilván ezt aki elvetődik a Colosseumhoz, látja.

Mi innen a Marcellus színháza felé vettük az irányt. Jól jártunk vele, mert érdekes környék (Porta Ottavia, zsidó negyed). Majd átsétáltunk a Piazza Navonahoz, ami engem nem igazán fogott meg. Mivel közel van a Pantheonhoz, még alkonyatkor megnéztük azt is, ami viszont annyira tetszett, hogy másnap megnéztük megint napfénynél. A Pantheon környékén is sok a látnivaló, mert eszméletlen épületeket, szobrokat látni mindenütt, amikről gyakran egy szó sincs az útikönyvekben. Innen, utba ejtve egy a mi Párizsi udvarunkra hajazó bevásárló központot, átsétáltunk a Trevi kúthoz, ami nekünk nagyon tetszett az állandó tömeget kivéve. Onnan megint egy könnyű sétával elérhető a Spanyol lépcső. Mi lusták - vagy csak fáradtak - voltunk, hogy megmásszuk, így a szomszéd utcában lévő metro megálló liftjét használva mentünk fel a tetejére. Innen folytattuk az utunkat a Piazza del Popolo felé. A panoráma csodálatos és az ember a Villa Borghese mellett halad el, amit szintén érdemes megnézni. Nekünk sajnos nem sok volt rá, részben a készülő zivatar miatt is, de ami láttunk belőle az nagyon szép. Mivel nemsokkal miután leértunk a P. del Popolóra elkezdett zuhogni, így a további szabadtéri programoknak lőttek, így elmentünk az Angyalvárba, ami megint ajánlok mindenkinek.

A következő nap voltunk a Szent Péter bazilikában, ami engem, be kell, hogy valljam, nem fogott meg annyira. Sajnos a Sixtusi kápolnát nem láttuk, se a vatikáni kerteket, mivel ezek a pápa választás miatt le voltak zárva. A Vatikáni múzeumra nem lett volna időnk. így inkább vissza mentünk a fórumokhoz és körbenéztünk arra, már amennyire lehetet az esőben. Utba ejtettük a Traianus piacában lévő múzeumot is, ami sokban segít elképzelni milyen volt Róma a klasszikus időkben és hogyan alakult át. Utánna már menni kellett a repülőtérre.


Nagyon ajánlanám, hogy aki busszal próbál tömegközlekedni és a Fiumicino repülőtérre eljutni, az nagy idő rátartással számítson. Mi sajnos visszafelé belefutottunk az délutáni/esti csúcsba, mind a helyi, mind a repülőtéri buszon, így több ,mint kétszerese lett a menetidő a szállodából. Így kapuzárás után érkeztünk a beszálló kapuhoz, amit ott véresen komolyan vesznek. Egy éjszaka a Fiumicinon, ami mellesleg szerintem egy elég rosszul szervezett reptér, nem éppen kellemes élmény és meglehetősen drága is (jegy átfoglalás :/).

82. niki73 (válaszként erre: 80. - Boldogliz)
2013. szept. 7. 08:30

Köszi a választ.

Mikor lesz a nagy nap????

81. niki73 (válaszként erre: 79. - Nikice)
2013. szept. 7. 08:29
Szuperek a képek!
2013. szept. 6. 20:27

Sziasztok!


Bocsi,h néha eltünök,de pont az esküvőmet szervezem. :)


Mi idén voltunk áprilisban...itthon nagyon meleg volt, de ott hideg. A Pantheon-t nem néztük meg, kimaradt sajnos. De többi dolgot igen. Angyalvár, Colosseum, Vatikán....

Mi megvettük a Roma Pass-t és nem bántuk meg. Minden tömegközlekedésre jó volt és 2 belépő is benne volt az árban.

Tengerparthoz nem mentünk le, mert áprilisban még úgysem tudtunk volna fürdeni,meg idő sem volt rá.


A Piazza Nevona közelében van a 433 nevű étterem. Menü-t lehet ott enni, vagyis azt is....ajánlom mindenkinek. Annyit ettünk,h a desszertet már meg se bírtuk enni. 12E volt a menü és adtak hozzá bort és desszertet is.

79. Nikice (válaszként erre: 78. - Niki73)
2013. szept. 6. 18:57
Nagyon jól esett a meleg homokban lazítani a sok séta után. Kellemesen meleg volt a víz. Igyekszem az adatlapomra képet tölteni :)
78. niki73 (válaszként erre: 77. - Nikice)
2013. szept. 6. 16:54
Milyen volt a tengerpart? Megéri elmenni. Voltam már tengernél. :) De gondolom, hogy annak is megvan a maga hangulata.
77. Nikice (válaszként erre: 76. - Niki73)
2013. szept. 6. 16:48
Igen. Mi sima menetjeggyel mentünk metróval, majd átszálltunk a Lidora.
76. niki73
2013. szept. 6. 13:07
A tengerhez a Lido vonat visz? Azt pl. tudom, hogy arra is jó a Róma Pass kártya.
75. niki73 (válaszként erre: 73. - Nikice)
2013. szept. 6. 09:16

Én is hasonlóan gondolkodom, mint ahogy Ti is gondolkodtatok.

Mi is azt beszéltük meg a párommal, hogy inkább kevesebbet nézzünk meg, de ne egy rohanás legyen az egész. Próbálkozom felállítani egy sorrendet, aztán majd kiderül, hogy mi fog beleférni a 4 napba.

Majd legfeljebb még egyszer visszamegyünk......:))))))

74. Nikice (válaszként erre: 69. - Boldogliz)
2013. szept. 6. 08:56

Szia! Mikor voltatok? Sajnálom, hogy az idő nem kedvezett. Mi egy záport fogtunk ki (pont a piacon a sátrak alatt) de végig 30-33 fok volt. Aztán hazajöttünk a 16-ba éjjel.. brrr...

Ha van kedved, megosztod velünk, mit sikerült megnézni?

73. Nikice (válaszként erre: 71. - Niki73)
2013. szept. 6. 08:53

Alapvetően olyan beállítottságú vagyok, hogy csak jót várok :) vagy nincs elvárásom, így nem csalódtam semmiben. Örültem, hogy ott lehettem, mert nagy álmom volt. A Pantheonnak éreztem picit nyomasztó hangulatát, de szerintem spirituális okokból. Múzeumokba nem nagyon mentünk, pl a Vatikáni is kimaradt, érdekelt volna, majd legközelebb. Azért maradt ki többnyire, mert nem akartunk rohanni, így is rengeteg dolgot láttunk, és a főbb nevezetességekből készültek a lányok. Ha képeket, szobrokat nézegetünk, akkor jó tudni, hogy mit látunk, akkor van értelme szerintem. A Viktor E. emlékműben volt múzeum, a Colosseumban, azokat természetesen végigjártuk. Utóbbiban régészeti tárgyakat lehet megtekinteni és dok.film is megtekinthető (angolul pl). Az Angyalvár sem vonzott annyira, hogy prioritást élvezett volna, így azt is kívülről jártuk körbe.


Városkártyát nem vettünk, most olvatam utána, de kap hideget, meleget. Azt vettem ki, hogy nem tudod kihasználni. Azért bízz a megérzéseidben, mert a sok jótanács lehet csak összezavar ;)

72. niki73 (válaszként erre: 69. - Boldogliz)
2013. szept. 5. 15:21
Ti vettetek Roma Pass-t?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook