Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fehérjedús étel receptek fórum

Fehérjedús étel receptek (beszélgetős fórum)


2011. márc. 2. 20:26

Tojáskrém, ahogy én készítem:

5 keményre főzött tojást megpucolom és a tojásszeletelőn kétszer elvágom( kisebb darabok lesznek) teszek rá kevés vajat, mustárt és egy kicsivel több majonézt, csipet sót. Jól összekeverem és már ehető is, utólag lehet bele pótolni az alkatrészeket!!!

próbáld ki! Én mostanában sűrűn eszem ilyesmiket mert a szénhidrátmentes diétát csinálom

2011. febr. 22. 06:40

Ha szereted a zöldségeket, akkor bármilyen zöldség és egy kis tálkában összekeversz 1 tejfölt, 1-2 tojást, és ráöntöd a zöldségekre, majd megszórod reszelt sajttal és be a sütőbe.


Ez a rakottas jó vacsorának, és szénhidrátszegény is, fehérjében gazdag, meleg, ha szereted a húst, akkor tehetsz a keverékbe darált húst is kicsit megdinsztelve stb. stb. számtalan variáció a zöldségekre (karfiol, brokkoli, zöldbab, cukkini, paprika, hagyma, spenót)


Ebédre viszont választhatsz egy gyors salátát, pl paradicsom-uborka-mozzarella, vagy már előttem szóló mondta a virslisalátát, vagy egyszerűen főtt csirkemell maradékot összevágsz apró darabokra és majonézzel, petrezselyemmel elkevered, ezt paradicsom-uborka-csemege uborka, cékla vagy más körettel.


Tonhal saláta: 1 doboz natúr tonhalat lecspögtetsz, és villával összenyomkodod, 1-2 ek majonézzel elkevered, ez mehet szendvicstöltelékként is, ha eszel kenyérféléket, ha nem, akkor töltheted szintén uborkába, salátalevélbe, félbevágott paradicsomba, félbevágott főtt tojásba.


Fehérjedús édesség pl a madártej, és egy adagban csak 10g ch van, ha cukor nélkül, édesítővel készíted, ez annyi mint egy joghurté vagy 1 gyümölcsé, de cserébe van benne kb 13 g fehérje, ellenben a joghurtban csak 7 (egy doboznyiban), a gyümölcsben meg alig van fél-egy gramm

2011. febr. 21. 11:58

ez a virslisaláta is fehérjedús, én nagyon szeretem:)

[link]

2011. febr. 21. 11:48

Sziasztok!


Köszönöm, ezek nagyon hasznosak!


gribedli: ötlet, recept is érdekel. A körözött pl. eszembe se jutott, és a diós alma remek desszert!


Szuszáá: nagyon jó a recept, köszi, ki is fogom próbálni! Igazi fehérjebombának tűnik. :-)

2011. febr. 21. 11:34

Szia!


Én a 90 napos fehérjenapján gyakran csinálom:


Ami kell hozzá:

csirkemell vékony csíkokra vágva

petrezselyem

tejföl

sajt

tojás


egy jénait kivajazol, beleteszel egy réteg csirkemellet (én megpárolom a petrezselyemmel és sózom), majd sajtot reszelsz rá, újabb csirke, újabb sajt, végül az egészet meglocsolom tojás-tejföl masszával (amibe szintén teszek pici sót) és az egészet berakom a sütőbe.


Igazán fehérjedús :)


Hidegen és melegen is isteni, ha a család is enni akar belőle, akkor krumplival is rétegezem.

2011. febr. 21. 11:22

Fehérjedús snack:


dióval töltött alma

főtt tojás paradicsommal

2 szelet sajt, pár szem olajos mag (mert fehérjedúsak is)


Fehérjedús ebéd-vacsora:

bableves, másodiknak hús-zöldség


fehérjedús reggeli:

rántotta bármilyen változata

körözött paprikában


Ilyenekre gondoltál? Ötletekre, vagy konkrét receptekre?


Tulajdonképpen hozzá kellene szoktatnod magad, hogy minden étkezésnél legyen egy fehérjeforrás, pl. 2 szelet sajt, vagy 2 db tojás, vagy egy szelet hús, vagy 8-10 szem mandula/dió, vagy egy adag hüvelyes.


Ha mindenhez eszel fehérjét, akkor a többi szénhidrát is lassabban szívódik fel. Pl gyümölcs mellé eszel sajtot vagy olajos magokat, ezzel kevésbé emeli a vércukrodat a gyümölcs is, és biztos, hogy laktatóbb:)

2011. febr. 21. 11:09

Sziasztok!


Fehérjedús étel receptekre lennék kíváncsi minden kategóriában (előétel, főétel, desszert).

Az orvosom ugyanis előirányozta, hogy jó lenne, ha fehérjedús ételeket fogyasztanék, és csökkenteném a szénhidrát-bevitelt.


Azzal nagyjából tisztában vagyok, hogy mely élelmiszerek minősülnek magas fehérjeforrásnak, de jó receptekre is szükségem lenne az elkészítésükhöz.


Köszi a válaszokat, ötleteket előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook