Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezményt az államtól kapom vagy a cégtől? fórum

Családi adókedvezményt az államtól kapom vagy a cégtől? (tudásbázis kérdés)

9. Mandula71 (válaszként erre: 6. - 6208ad5eaa)
2011. febr. 20. 20:26
A cégnek csak akkor lenne jobb, ha sumákolni akarnak. Ha kéred a kedvezmények érvényesítését, akkor neked több nettót kell fizetni, ezt nem tudják kijátszani. Ha nem kéred, akkor ugye kevesebb a nettód, de az adót a te bruttó béredből levonják és ezt kell átutalniuk az APEH felé. Valószínűleg az utalások nem időben történnek...
2011. febr. 20. 17:16
A cégtől, de gondolom neki az állam kifizeti.
2011. febr. 20. 17:10

Irigység szerintem is, meg papírmunka egy pici.

Nálunk is ment!

2011. febr. 20. 17:07
Hát nem tudom, azt mondták, hogy a cégnek jobb lenne, ha jövőre az adóbevallásnál kérném egybe és nem havonta még idén. Ezt nem értem, hogy ez nekik miért rossz?
2011. febr. 20. 16:56

A családi,és a többi kedvezményt nem kapod!

Amit "kedvezményként"kiszámolnak azt neked nem kell befizetned!

Egyszerűen az irigységből mondja aki rosszabbul járt-mint Te.

2011. febr. 20. 16:50

Szia!

Az adót az államnak fizetjük, a kedvezményt is tőle kapjuk. A cégnek semmi köze hozzá. Attól, mert a cég adja a fizetést, az adó az államé - így a kedvezmény is tőle jön.

Egyébként én is igénybe vettem, nálunk csak a puszta irígység beszélt belőlük...

2011. febr. 20. 16:48
Ha annyival vagy bejelentve mint amennyit kapsz akkor semmi hátrány nem éri őket...az csak annyit jelent, hogy kevesebb pénz után adozól. Sőt ha minimál bérre vagy csak bejelentve akkor meg jól járnak, mert kevesebbet kell zsebből kifízetni.
2011. febr. 20. 16:45
őket hátrány emiatt?
2011. febr. 20. 16:45
Családi adókedvezményt az államtól kapom vagy a cégtől? Csak mert a cég fizeti ki és fel voltak háborodva, mert igénybe merem venni, éri őke

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook