Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi alapján döl el h kinél helyezik el a gyereket? fórum

Mi alapján döl el h kinél helyezik el a gyereket? (beszélgetős fórum)


17. Aktucs (válaszként erre: 14. - Mamka1)
2012. jan. 19. 09:19

Ezzel jobb ha nem dicsekszik, még a végén megszívja feketemunkáért, esetleg visszafizettetik vele a munkanélkülit is.


Ha megnyugtat, anno én a válásunkkor idegösszeroppanást kaptam, hetekig kórházban voltam, nem volt munkám, nem volt semmim, mégis nálam maradt a gyerek.

Pedig fenyegetett, hogy elveszi, sőt, feljelentett mindenhol, volt nálunk két kerület gyámhivatala, két kerület gyermekjóléti szolgálata, védőnő, óvodai gyermekvédelmis. Minden héten jött valaki.


Megvolt a válás, még 1 évig olykor felbukkant, azóta (7 éve) felé se szagolt a gyerekének. Mára megvonták a szülői felügyeleti jogát és a gyereket örökbefogadta az új férjem. :)

2011. júl. 5. 22:40
ja, és még valami, nem olvastam az előzményeket, nem tudom, hogy irta-e már valaki, hogy az apának soha nem a gyerek kell, a gyerek "nyüg", csak a bosszú, meg, hogy félj, hogy ő győz. Ne hagyd magad, fel a fejjel, én szurkolok. Amúgy meg a láthatás megold mindent, csak te határozd meg a feltételeket, és ne engedj semmiben, végül is te vagy az anya!!!!
2011. júl. 5. 22:37
Anyagiak miatt soha nem veszik el a gyemköcöket. ! kritérium van, de már a prostik sem számítanak kritériumnak. Drog, alkoholizmus, büntetés (BV), elhagyás (lemondás). Amúgy függ a gyermekek korátol is a dolog, olvasd el az Ombudsmann oldalát, sokat segíthet.
14. Mamka1 (válaszként erre: 13. - Afrodité85)
2011. febr. 22. 21:32
Ő dolgozik amiből 150-et kap + a munkanélküli ellátás.
2011. febr. 21. 21:40
Szívesen örülök hogy segíthettem, mi mindenre írtunk szerződést külön a vagyon elosztásra és a gyerkőcökre is.Remélem minden ok lesz.Csak azt nem értem hogy kinek a keresete a 150 és a munkanélküli?Ha az anyósé akkor az nem számít.Ha meg kötözködik akkor be bírod jelenteni hogy akkora összeg mellet kapja a munkanélkülit.
12. Mamka1 (válaszként erre: 11. - Afrodité85)
2011. febr. 21. 21:32
Köszönöm szépen a hozzászólásod kicsit meg nyugodtam mert én is attól félek h pont az anyagiak miatt vennék el tőlem.Ő haza költözött anyucihoz akinek még pénze is van (egy igazi vén szipírtyó)ő meg havonta keres 150 körül plusz kapja a munka nélkülit.Én meg itt maradtam az albérletbe összes keresetem 105 körül van na meg a párom fizetése kb. 90 körül.De talán remélem e felől is meg nyugodhatok. De holnap már okosabb leszek.Hát neked meg sok kitartást amire úgy érzem szükséged is lesz ha úgy döntesz h el válsz vagy ha úgy döntesz h mellette maradsz (ami nem biztos h neked is és a gyerekeknek is jó).Neked is sok sikert és minden jót.(egy jó tanács ha váltok és bár mit meg beszéltek pl. h nálad maradhatnak a gyerekek ügyvédnél írjátok le.Mi is így voltunk de nem mentünk ügyvédhez a bíróságon meg csak néztem mert én hülye közös megegyezés alapján adtam be a válást.)
2011. febr. 21. 13:44
Szerintem akkor semmi esélye nekem két fiam van így a nagyobbikra van esélye hogy meg kapja de én arra felkészültem ha nem adja akkor nem megyek bele a válóperbe és pokollá teszem az életét.Az egyik barátnőm is most vált el 2 kislánnyal ott az apának van nagy vagyona a menyecskének meg még lakása sem és az apuka nem bírta őket elvenni az anyuktól.a bíróság azt nézi hogy mi a legjobb a gyerekeknek testi és szellemi szempontból.így a kislányokat az anyának ítélik a picit meg biztos hogy nem bírja elvenni mert túl pici még.Csak akkor bírná elvenni ha hároman volnának testvérek,olyankor mindig egy gyereket az apa kap de más külömben ha az anyával minden ok akor nem bírja elvenni a gyerkőcöket.Sok sikert kívánok remélem minden ok lesz.Szorítok nektek.
10. Mamka1 (válaszként erre: 9. - Afrodité85)
2011. febr. 21. 13:16
Akkor ezek szerint ha a kislány 8 éves akkor nincs esélye h el vegye???? A lányom 8 éves a fiam pedig csak 6 hónapos (úgy h vele nem tud semmit se csinálni a kicsivel) Nem vagyok alkesz se más el látom a gyerekeket mint mindig.Csak az a helyzet h bolondítja szegényt a legdrágább babától kezdve mindent meg vesz neki (és mindenki tuja milyenek a gyerekek).Míg együtt voltunk meg szinte semmit.De tudom h ez nem lesz mindig így.De remélem én nyerek és minden a régi lesz.
2011. febr. 20. 22:32
Én is épp ilyen helyzetben vagyok.Úgy tudom hogy sokat számít az hogy van e állandó munka viszony és lakás.A 13 éven aluli kislány gyermeket ritkán szakítják el az anyától csak ha az anya nem beszámítható pl. alkoholista stb.13 éves korban kérdezik meg a gyerkőcöket hogy kinél szeretnének élni.A kisfiú gyerekeknél már nehezebb a helyzet az idősebb gyereket el bírja venni (remélem nem így lesz) de joga van hozzá.Én 7 év után adtam fel állandó lelki terror végett.Ebben még anyósom is támogatta a páromat.
8. Mamka1 (válaszként erre: 7. - 9536810fa1)
2011. febr. 20. 09:01
Tudom h van esélyem meg nyerni a pert nem is kicsi de jobb félni mint meg ijedni.Különben nem vagyok egy zsarolható ezt ő is tudja magamhoz képest elég talpra esett vagyok.Csak tudod tartok attól h a pénz sok mindent be folyásól és neki meg az anyukájának van bőven.
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 5. - Mamka1)
2011. febr. 20. 08:40

Ahhoz, hogy a gyerekek nem nálad legyenek minimum azt kellene bebizonyítania, hogy alkoholista vagy és qrva. :)

A férfiak imádnak azzal zsarolni, hogy már pedig a gyerek náluk marad.... a 90 %-uk egyáltalán nem gondolja komolyan. Annak idején az én férjem is közölte, hogy egyik gyerek az övé.... mondtam, hogy kizárt... a gyerekeknek már elég stressz, hogy elválunk, nem az, hogy még őket is elválasztjuk egymástól, tehát vagy mindkettő vagy egyik sem... fennakadt a szeme. A bíróságon semmi erősködés nem volt, tudtam, hogy jó anya vagyok, esélye se lenne... és ezt ő is tudta, de azért előtte bepróbálkozott a lelki zsarolással. Általában csak eddig terjednek. :)

2011. febr. 20. 08:26
Szülőire csak akkor járt ha esetleg a 2 gyereknek egyszerre volt és van de ez logikus mert 2 helyen nem tudok lenni
5. Mamka1 (válaszként erre: 3. - Tiata)
2011. febr. 20. 08:21
A gyerekeket rendszeresen el látom láttam és fogom is ebbe nincs is hiba szerintem.Én nem iszom nem drogozom csak néha fél évente 1szer el jártam a barátnőimmel de szerintem ez kell mindenkinek aki főz,mos,takarít és mindig ott van a gyerekekkel. Nekem van egy kapcsolatom ami sokkal nyugodtabb a gyerekeknek is és nekem is.Tudom h nem mindig az anya nyeri az elhelyezést azért is írtam ide h kinek mi a tapasztalata és a véleménye.
4. tiata (válaszként erre: 1. - Mamka1)
2011. febr. 20. 08:11
Most nézem fél éve nem laktok együtt,akkor annál helyezik el a gyermeket úgy is,akinél a félévben volt,nagyon ritkán döntenek máshogy.
2011. febr. 20. 08:08

A bíróság azt nézi,hogy a gyermek tesi és lelki fejlődése kinél a biztosabb.Ha Ő iszik,akkor előnyben Vagy.A megcsalást normális esetben Magyarországon nem nézik.!!!Meg minek is néznék?Hisz,lehet a gyermek lelkének az a jobb,ha a szülő talál új társat,és stabilabb családban nő fel.A válóper alatt pl,az egyik félnek nincs senkije,a másiknak van egy stabil ,normális új kapcsolata már,az jobb,mert ha annál helyezik el,aki egyedülálló,ő még fog társat keresni,hisz az az élet rendje,akkor még arra is koncentrál,(nagyszülőkre stb,többet hagyja a gyermeket,míg társaságba megy pl.Akinek meg már van egy stabil társa,az biztosabb háttér.A szülővel viszont a kapcsolattartás fontos,a szülő,akkor is szülő,de néha jobb a gyermeknek is ha külön nevelik.A lakóhelyéről is kicsi gyermekeket(kb.12 év alatt)nem nagyon szakítja ki a bíroság.

Az tévedés amúgy,hogy csak anya nyerhet elhelyezési pert.Egy nagyon jó ismerősöm ősszel férfi létére,meg kapott két kicsi gyermeket,és az anya nem ivott,nem drogozott.Az volt a gond,hogy pl.az anya nem járt se ovis,se sulis szülő értekezletre,nem öltöztette őket rendesen,nagyon úgy nézett ki,hogy inkább a válóperből a pénz nézi.A bíróságon pl.olyan kijelentést tett,hogy a családi pótlék az övé,mert ő szült.Volt neki kapcsolata mikor beadták a válópert,de közben vége is lett,a srácnak meg lett egy stabil,akivel össze is költöztek,és gyermek ott is van.

A neten találsz jogi fórumokat,ahol készségesen adnak tanácsot.

2011. febr. 20. 07:54
Persze ez csak röviden írtam le h mi történt ódákat tudnék zengeni.És mind e mellet tudom h én se vagyok tökéletes.És nincs mindenbe igaza amikkel vádol.
2011. febr. 20. 07:35

Sziasztok


10 év házasság után vállunk már fél éve nem is lakunk együtt.Aránylag egész zűrös volt az elmúlt 7 év de mindig azt mondtam h a gyerekek miatt ki kell bírnom sok mindent végig csináltam.5 éve végleg fel adtam a küzdelmet h helyre hozzam a dolgokat.Egy sms miatt amibe ki derült h a férjemnek van valakije. 1 hetes küzdelem után végre meg tudtuk beszélni a dolgokat és azt kérte tőlem h adjam meg neki a lehetőséget h ki élje magát legyen nyitott a házasságunk.....(gyerekek miatt hát persze bele mentem de egy világ dőlt össze bennem). Elviseltem a csajozást az italozást és még szembe is néztem a betegségével és mindig ott voltam mellette.Most ott tartunk h minden felől támad és hűtlenség vádjával támad a bíróságon...(hűtlennek hűtlen voltam az elmúlt 3 évben) De akkor én csaltam meg vagy ő engem ??? Mit néz ilyenkor a bíróság???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook