Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A kapcsolat megrontója: a hüvelyi fertőzés fórum

A kapcsolat megrontója: a hüvelyi fertőzés (beszélgetős fórum)


30. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 29. - Mucsacsa)
2011. okt. 27. 14:21

Remélem,azóta jól fejbevágtad!!!

1 (egy) behatolással is újra visszaadja neked azt,amit te nagy nehezen kikúráltál!!

MINDIG kell kezelni a partnert is!

Aki ffi "nem hagyja magát" az szexeljen egyedül!

29. mucsacsa (válaszként erre: 1. - 55b1652900)
2011. jún. 3. 21:16

Szia!


Hasonlókról tudnék én is beszámolni,akárcsak Te,sok-sok vizsgálat,leletek,de igazából sosem múlt el....kellemetlen sexuális élet.A pasit is kell ilyenkor kezelni,ez nagyon fontos,az enyém sajnos nem hagyja magát.

Amit tudnék javasolni,én is próbálkoztam már mindennel,még a natúr joghurt kenegetéssel is...ne mosd 'ott' semmivel!Semmi szappan,tusfürdő,mosakodógél,öblítés...csak egyszerű langyos víz!

Illetve kérdezném,hogy mennyire vagy édesszájú?Ugye a gomba fő táptalaja a cukor,szóval attól is lehet ha sok édességet eszel.Én sokat szoktam.

Azt is halottam már,hogy az ideg,stressz is okozhat ilyet,ezt is próbáld csökkenteni.Remélem tudok kicsit segíteni.

28. Stupsi (válaszként erre: 1. - 55b1652900)
2011. jún. 3. 20:57

Szia!

Nekem is a fogamzásgátló tabletta után múlt el.Engem 7 éven keresztűl kínzott.Abba hagytam,nem volt semmi baj egy évig.Orvos közelébe se voltam.Aztán megint megpróbálkoztam a szedésével,4 hónap és abba is hagytam mert megint kezdődött az egész.

A végén volt egy méhszályseb ,,kezelésem" is.Ez is jobbá teheti.

Plussz immun erősítés,vaginálisan is.Semmi kúp,antibiotikum,irrigálás!!!!Ezek már nem segítenek (csak pillantanyilag),hanem rombolnak!!!!

Én akkor valamelyik Aloe Vera krémet kaptam (a nőgyógyászomtól,mert már nem tudott velem mit kezdeni),és ezt kellett tanponnal vagy kézzel a hüvelybe kenni.

A barátnőm ,,kefíres hüvelykúrát" csinál ha ilyen baja van-ezt is jó ötletnek tartom!

Partnert is minden féle képpen kezelni!!!A fiúk álltalában tünet mentesek,de mindenképp hordozók!Sajnos nagyon sok orvos nem foglakozik ezzel!

Nekem 4 éve szinte semmi problémám nem volt.Orvoshoz egyszer nem mentem fertőzés miatt.

Zárójelbe még hozzá teszem, (teherbe estem,9 hetesek vagyunk.De a hormonok változására 4-5 hete nem múló égésben vagyok.3 féle kúpot kaptam már de nem használ.Szóval a hormonok!Már most tudom mi vár rám a terhesség végéig. )

2011. febr. 22. 18:29
NEKEM SOKAT SEGITET A 3NAPOS HÜVEJTABLETA.ÉS ALAKTACID.AZOTA SEMI GOND.EZT A MOSAKODO GÉLT .MINDENAP AHÁNYSZR KEL MOSAKODNI ANYISZOR HASZNÁLOM.SE FOLYÁS MEG IJESMI
2011. febr. 22. 15:14

Szia!

Én is hónapokon keresztül szenvedtem hol gombával, hol bakteriális fertőzéssel. A végén Bőr és nemibeteg gondozóba mentem, ahol STD szűrést is csinálnak, és nálunk is mindkettőnktől vettek mintát. A baktériumnak megfelelő antibiotikumtól elmúlt, és a hüvely flórát is nagyon fontos helyreállítani.

2011. febr. 22. 14:59

Szia

Nekem is voltak hasonló problémáim. Az orvosom tanácsára semmilyen mosakodószerrel nem mosakszom ott és nem használok tampont sem. Mióta ezeket betartom nem igazán van vele gondom, pedig szültem két gyereket is.

2011. febr. 22. 14:51

Sziasztok!


Én kb. 15 éve küzdök hüvelygombával, de most úgy tűnik megtaláltam rá a megoldást.Ami a lúgosító tea.Mióta iszom nincs gombám.:)Szerintem egy próbát mindenkinek megér!

2011. febr. 21. 14:36
Hallottatok már a Gyntima Probiotica hüvelykúpról? Tapasztalatok?
22. cicmic87 (válaszként erre: 1. - 55b1652900)
2011. febr. 20. 17:18

Szia!

Szerintem hagyad abba a gyógyszert mert attól van,ahogy írtad kb. azót van mióta szeded. Nekem az egyik barátnőmnek volt ilyen tünetei mind neked és akárhámy gyógyszert próbált nem vált be,így abbagyta és minden elmúlt.

Szerintem tedd ezt te is,de ez csak egy tanács!

21. 9e32886f4a (válaszként erre: 20. - 55b1652900)
2011. febr. 20. 12:02
szerintem párodat úg ytudod kizárni ha elviszed őt is kivizsgálásra és az mellet mondjuk 1 bő hónapot gyógyszer mellett óvszerrel vagytok együtt.Én spec ki nem állhatom a gumit de 1 probát megér szerintem. Ha gumi mellett is kijön akkor vmi más lesz a gond.
2011. febr. 20. 11:49

Persze, próbáltam az intim mosakodót. Igazából attól sok változást nem észleltem. De pl mikor van valami bacim , akkor a Dove mosakodótól égető érzésem lesz. A Lactacid bejött. De mostanában picit szüneteltettem pont emiatt az égető érzés miatt.


A párom tisztálkodásával szerintem nem lehet gond. Viszont szerintem mindenképpen a következő lépés az lesz, hogy kivizsgáltatjuk Őt is.

2011. febr. 20. 11:44
sajnos engem is sokszor kínoz a gomba, van felfázás, medence gyulladás, stb. Volt mikor gyógyszer sima antibiotikum hozta ki vagy az első fogamzásgátlóm is, volt mikor a stressz. A lényeg ha egyszer kijött kifog máskor is, a szervezetünkben megvannak ezek a gombák és sok mindentől kijöhetnek maguktól, vagy elég ha idegen wc nem figyelsz oda..De az sem utolsó tényező ha párod nem megfelelően tisztálkodik...sok esetben a nőknek a párjuktól van gombás vagy baktériumos fertőzésük, és itt nem a megcsalásról beszélek. Hajlamosak a férfiak nem megfelelöen megmosni a fütyköst aminek mi isszuk a levét. Nálam is volt mikor párom is lett kezelve. Sajnos nagyon érzékeny vagy ezekre, probáltál már intim lemosót használni?
2011. febr. 19. 23:52
Remélem megoldódik a problémátok, mert átérzem, én is éppen ebben voltam!
2011. febr. 19. 23:49

Volt már, hogy ő is lett kezelve. De kb annyi volt, hogy vegyen be egy bogyót és le van rendezve...

A következő lépés az lesz, hogy kivizsgáltatjuk őt is.

2011. febr. 19. 23:46
Mondjuk nekem könnyebb volt, mert az orvosom intézte őt is, de ezzel urológushoz kell menni. Mert nem feltétlenül van tünete. Viszont ami nagyon fontos, és ezen csodálkozom, hogy nem az orvosok nem világosítottak, hogy a párodat mindenképpen kell kezelni, mint téged, mert egymásnak adjátok vissza, ami lehet főprobléma is nálatok! Tünet nélkül akár...
15. 55b1652900 (válaszként erre: 14. - Brigitta2121)
2011. febr. 19. 23:42
Urológushoz kell mennie? Vagy a nőgyógyászhoz elviszem a mintát?
14. Brigitta2121 (válaszként erre: 13. - 55b1652900)
2011. febr. 19. 23:41
Az én páromnál úgy vizsgálták ki, hogy ondómintát vettek tőle, és ugyanúgy kitenyéssztették a bacikat, stb. Vagy pedig spontán krémet írtak ki neki, ugyanazt, mint nekem.
13. 55b1652900 (válaszként erre: 11. - Mamcili)
2011. febr. 19. 23:39
Ilyen esetben hogy szokták megvizsgálni?
2011. febr. 19. 23:38
3 éve kezdődött. És hol enyhébb, hol teljesen jó (bár ez a legritkább), hol pedig elviselhetetlen... A mostani 3 napja kezdődött.
2011. febr. 19. 23:38
érdemes lenne a párodat is egy kúra alá vetni..
2011. febr. 19. 23:37
És ez mióta van így huzamosan?
2011. febr. 19. 23:33
Nagyon piros és látszik, hogy picit duzzadt is, ég, csíp, fáj, viszket. Váladékozni nem tudom mennyire váladékozom, mert jelenleg Vitagyn C krémet használok.
2011. febr. 19. 23:31
Most nincsenek, de voltak, és nem igazán értem én sem a miértjét... És a fájdalmon kívül milyen tüneteid vannak?
2011. febr. 19. 23:30
Volt már kb 2x olyan, hogy volt egy kis elváltozás, piros pöttyök jöttek neki elő, de pár nap és elmúlt neki...
2011. febr. 19. 23:29

Neki semmi tünete nincs. Kicsattan az egészségtől. legalábbis külsőleg. Megvizsgálva még nem volt.


Akkor neked szerencsésebb, hogy nincsenek fájdalmaid.

2011. febr. 19. 23:27
Nekem is hasonló, bár időszakonként változott, nekem is volt, mikor annyira fájt, h semmihez sem tudtam hasonlítani, de ez már elmúlt. Már csak a folyás maradt meg, hiába lett minden kenet kitenyésztve, és gyógyszerezve, mindig kezdődik elölről:( Nekem is volt kapcsolatom, a páromnak is voltak belőle kellemetlenségei, sőt neki még néha több is, de ezt elfogadtuk, és nem zavarta a szexuális együttlétünket. Bár most külön vagyunk és nekem még mindig ugyanaz a problémám. Párodnál semmi tünet?
4. 55b1652900 (válaszként erre: 2. - Brigitta2121)
2011. febr. 19. 23:23

Sajnos tudom, hogy nem vagyok egyedül. De ennyire még semmi sem keserítette meg az életemet és a kapcsolatomat.

A párommal már eléggé megvisel minket. Egyszerűen az együttlétek sem olyanok, mint normális esetben, mert egyszerűen nem bírom, fáj és kellemetlen nagyon. Veled is ez van? Szegényt sajnálom, mert tudom, hogy neki ez nem elég (természetesen nekem sem...). és ezt sehogy sem lehet pótolni. :S

2011. febr. 19. 23:21
De ezt még nem értem, hogy miért a "kapcsolat megrontója"?? párod mit szó hozzá?
2. Brigitta2121 (válaszként erre: 1. - 55b1652900)
2011. febr. 19. 23:19
Szia! Érdekes, mert én is éppen ezzel a problémával fordultam a hozzászólokhoz, én is kivááncsian várom a válaszokat, hozzászólásokat! Mert én is sajnos évek óta szenvedek ezekkel a problémákkal:(
2011. febr. 19. 23:12

Sziasztok!


Tanácsot, segítséget szeretnék kérni egy nagyon kényes témában, mely nagyon sok nőt érinthet!


21 éves lány vagyok, 3 éve szedek fogamzásgátló tablettát (a problémám ez idő tájt kezdődött, de nem tudom, hogy ez okozza-e) és 3 és fél éve párkapcsolatban élek. Kezdetben enyhén égető érzésem volt, szokatlan hüvelyváladékot nem tapasztaltam, csak éreztem, hogy valami nincs rendben. Orvoshoz fordultam. Kiderült, hogy hüvelygombám van. Kaptam rá kúpot. Elmúlt. Majd meg jött és miután elmúlt a menstruációm újra éreztem, hogy valami nincs rendben. Orvoshoz fordultam --> vegyes baktérium. Örültem, hogy nem gomba... Kaptam antibiotikumot, ennek kevésbé örültem, ugyanis mint azt tudjuk az antibiotikum még a jó baktériumokat is kiöli a szervezetből, tehát a kúra után újra előjött a gombám. Szóval ez így ment kb 2 évig. Elmúlt-visszajött, elmúlt-visszajött.

Majd elérkezett a várva várt negatív eredmény, vagyis, hogy nincsen semmi probléma. Ekkor annyira örültem, mint még soha. Bizakodtam, hogy ez így is marad. De sajnos nem így lett... Az elmúlt durván fél évben viszonylag elfogadható volt az állapotom (azaz folyamatosan volt égető, csípő, fájó érzésem - azt kiemelném, hogy szex közben nem lehet nem érezni és nagyon befolyásolja a szexuális életemet!!!) Többször voltam az elmúlt időszakban orvosnál, elmondtam a panaszaimat, kenetet vett, azt ajánlotta használjak Canesten Combi-t, majd 1 hét múlva kiderült, hogy semmi bajom. Ez volt 1 hónapja kb. Azóta túl vagyok egy menstruáción és jelenleg annyira viszket, ég és vörös, hogy azt nem lehet elmondani.

Cickafarkfű tea ülőfürdőt vettem ma, mely enyhítette a viszketést, mondhatni el is mulasztotta, de még mindig nagyon piros a hüvely bemenetnél.


Másnak is van/volt hasonló problémája? Ha igen hogyan kezeli/kezelte, mit tudnátok javasolni? A párkapcsolatát mennyire befolyásolta?


Sajnos már egyáltalán nem tudom mi tévő lehetnék. Magán orvosra sajnos nincs pénzem, mert nagyon drágák.


Röviden, tömören ennyi lenne a problémám.


Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, mert már nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom mi lenne a megoldás a problémámra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook