Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennél, ha a fiad dílerkedne? fórum

Mit tennél, ha a fiad dílerkedne? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. jún. 25. 01:16
Előre láthatólag július 29-én szabadul.Nehéz lesz az újra kezdés, de hiszem hogy sikerülni fog! Attól függetlenül amit tett az egész család nagyon szereti!
38. pp
2008. máj. 14. 02:20
Na mi történt azóta?
2007. okt. 29. 12:51

Ez így van! Ha hátat fordítasz neki, még inkább elkallódhat, szüksége van a család támogatására. Én (sajnos) egyházi suliba jártam, apácák tanítottak...:( Egy csajnál füves cigit találtak, és azonnal kirúgták fegyelmivel, igazgatóival, stb. megpecsételték innentől az életét azzal, hogy ilyen dolog egy neves intézményben nem fordulhat elő, miközben nekik is segíteni kellett volna szegénykén. Több oldalról kell a védelem, főleg a hatásos eredményhez! Sok sikert kívánok hozzá!

És ha van kedved, írj nyugodtan róla! Őszinte leszek: vannak előítéleteim, de abban is hiszek, hogy megfelelő segítséggel minden leküzdhető.

2007. okt. 28. 23:24
Igen gyógyszeres kezelést. Aránylag jól bírja a fű nélküli életett, igaz már másfél hónapja bent van. Még sajnos nem tudom mi lesz három hónap múlva, reméljük nem hosszabítják meg az előzetest. Nagyon sok minden az ügyvédeken múlik. Én nagyon szeretném ha minél előbb kinn lenne, de azt még jobban hogy ha szabad lesz törvényesesen éljen. Mert ez az első és egyben az utolsó lehetősége hogy segíteni tudok neki, attól függetlenül hogy bármit is tesz Ö az én gyermekem marad mindig!
2007. okt. 28. 14:11

És kap valamilyen kezelést? ...vagy hogy bírja a leszokást?

Mi történik, ha letelik a 3 hónap?

2007. okt. 27. 23:49
Igen! Mivel a fiam nem tett vallomást, így 3 hónappal meg hosszabbították az előzetes letartóztatását. Voltunk nála "bent", szörnyű, mint egy rémálom. De Ö aránylag jól bírja, hála Istennek. Én már nem annyira, de muszáj túlélni és segíteni neki! Az ügye úgy néz ki jól áll, de igazán még semmit nem lehet tudni. Nincs ellene terhelő vallomás. Nagyon szeretem és nagyon hiányzik, mindent tölünk telhetőtt meg teszünk azért hogy csak annyi legyen a büntetés hogy át gondolja új életet szeretne amelyben már a fű már nem szerepel.
2007. okt. 27. 21:03
Van már fejlemény az ügyben?
2007. szept. 20. 20:46

Köszi!

Végre gy pozitív hozzá állás!Pestről fogadtunk ügyvédet, azt hiszem jó felé halad az ügy!Marihuánát találtak nála, de többet a megengedettnél.Az ügyvéd szerint meg próbálja pozitívan felfogni a dolgokat.

Meg bánta hogy így élt és üzente hogy kérjek az első félévre halasztást az egyetemen.

Remélem ez jó lecke lesz neki, most van ideje tiszta fejjel végig gondolni a dolgokat.

Mi megpóbálunk érte minden tölünk telhetöt meg tenni és attól függetlenül amit tett nagyon szeretjük!

Suzylee

2007. szept. 19. 19:38

Szeretném megvédeni suzylee-t és főként a fiát.. ha 14 éves korától füvezik, és eddig a pillanatig eljutott az érettségin, felvételin át az egyetemig ( és pont kémia szakos, ami irtó nehéz), akkor mégsem lehet egy céltalan kábítószeres. Lássuk be Hollandiában engedélyezett a marihuána, Keleten meg az alkohol tiltott, Thaiföldön meg amfetaminokat adnak még a munkásoknak is, csak hogy hatékonyabbak legyenek.. hát akkor hogy is van ez? Ahogy az állam diktál .. Mi büntetjük, más nem.


Természetesen egy jogkövető személy pont azért nem szív marihuánát, mert Magyarországon ez tiltott. Jah, pont úgy mint a fekete munka... És már meg is találta a tinédzser azt a fekete lyukat, ami neki is joga: "ha a felnőtteknek lehet valami tilosat, akkor nekem is."


A dílerkedést szerintem inkább a jobb megélhetés reményében kezdte meg azzal a tudattal, hogy így ő is jól jár és még van egy kis jövedelme is ..


Suzy csak akkor tudta volna megelőzni ezt a helyzetet, ha 16 éves korban bezárta volna a fiát pár hónapra a szobába, és megbeszéli vele, hogy tegye le örökre. (na de ha olyan mint a rendes cigi, akkor ezt is bármikor visszaveheti az ember az életébe, nincs garancia, hogy soha nem szokik rá).


Mindenesetre biztos fog hiányozni neki az előzetesben a marihuána és azt sem találom kizártnak, hogy ha kijön (mert mondjuk felmentik - a törvényben talán 5 gramm-tól számít a m. jelentős mennyiségnek, reméljük nem volt nála másféle cucc, mert az már nagyon rossz úgy.. akkor lehet tényleg csak a fogház marad :(( ) akkor nem-e fog újra élni vele.



Sok sikert nektek suzy!

2007. szept. 18. 21:29
Biztosan miis hibásak vagyunk , ezt aláirom . De mindig nem foghatom a kezét!Abban a döntő pillanatban neki kell döntenie!
29. dee
2007. szept. 17. 22:33
Nehéz téma.Nem szeretnék ilyen helyzetbe jutni.Azért én mégis a szülőket is felelőssé teszem.Ne haragudj meg Suzylee!
28. e71af41436 (válaszként erre: 26. - Suzylee)
2007. szept. 17. 21:05
meg lehet érteni őket is,amit leírtál abból ezek nem derültek ki.próbáld meg leírni az évek történését,hátha segít valaki.:)
2007. szept. 17. 21:05

Különben azt hogy 14-évesen füvezett csak 16-éves korában tudtam meg. amikor szembesültem a ténnyel hogy mit csinált. Pesten járt szakközépbe és ott volt kollégista. Úgy hogy csak hétvégén találkoztunk

és maximálisan megbíztam benne!

2007. szept. 17. 21:01
nem tudom honnan veszitek hogy nem tettem semmit azért hogy ne füvezzen!Egy pszichológus hatására a saját gyerekemet jelentettem fel, hogy vissza forduljon!Két éve el költöztettem a mamához,hogy hátha az döntés egy kicsit elgondolkoztatja.Beszéltem szépen , beszéltem csúnyán semmi hatás.Menetem a gyámügyre: ez már túl nagy gyerek 16 éves korába nem tudnak vele mit kezdeni!Ki borultam 48-kilóra le fogytam, állandóan kerestem az utat hogyan tudnám a gyerekem vissza fordítani. Első sorban az ö agyában kell hogy eldöljön változni szeretnék!Igen is itélkeztek mivel még ilyen próblémával nem álltatok szemben!
25. Reenee
2007. szept. 16. 12:01

ja! még valami..

azt írtad 14 évesen kezdte és most 20 éves...

6év!!

Tudod milyen sok az?

És senki nem tett semmit.

A fiad se!!!

Lehet, hogy okos a suliba, de az élet dolgaiban...

24. Reenee (válaszként erre: 22. - B8669bde37)
2007. szept. 16. 11:56

igazat adok neked...

én lehet, hogy bezártam volna a lakásba, ha megtudom, hogy 14 évesen már füvet szív....

nem ám hagyom, hogy majd csak lesz valahogy...


nem ítélkezem csak ez a véleményem...

23. LoLiNa
2007. szept. 16. 07:31
agyon csapnám....
22. b8669bde37 (válaszként erre: 20. - Suzylee)
2007. szept. 16. 07:14

Nem akarlak okolni, de akkor még meg tudtad volna fogni. Ha leültetik és bekerül a légkörbe, vagy beszippantja, vagy lelkileg tönkre vágja. Mondd, hogy hihetted, hogy majd csak úgy leáll. Erről zeng már mindenki, hogy a drog megöli a gyermekeinket, ha nem figyelünk, MI, a szüleik. Mert azért vagyunk. Most nagyon dühös vagyok. mert egy gyerek nem véletlenül nyúl a droghoz rendszeresen. Nem akarlak hibáztatni, de .... Túlságosan elvisz minklet az élet, a pénz utáni rohangálás, a több műszakos munka, és nem marad időnk arra, amire a legfontosabb lenne, a gyermekeinkre, a családunkra nem tudunk úgy figyelni, ahogyan igényelnék és kellene. Ilyen helyzetekben ébred erre rá az ember. De sokszor már késő.

Több évre le fogják ültetni és kutya nehéz lesz újra beilleszkednie a társadalomba, nem visszaesni, munkát találni, szerelmet...

21. b8669bde37 (válaszként erre: 9. - Suzylee)
2007. szept. 16. 07:07
FÜGGŐSÉG!!!! Ha megtudtad annak idején, hogy 14 évesen füvezik, miért nem csináltál semmit???
2007. szept. 15. 07:57
Köszi!Azt hiszem nagyon kitartás kell hogy végig tudjuk csinálni úgy hogy valaki ne menjen tönkre ebbe az egészbe.
19. Anita123 (válaszként erre: 1. - Suzylee)
2007. szept. 14. 20:16

Vegig olvastam a forumot.Hat nem konnyu neked/nektek!

Azert kitartast es sok erot kivanok a tovabbiakhoz!

2007. szept. 14. 20:09
köszi! Sziasztok!
17. e71af41436 (válaszként erre: 16. - Suzylee)
2007. szept. 14. 20:08
jó éjt!
2007. szept. 14. 20:07
bocsi! sziasztok muszáj le feküdnöm mert szét megy az agyam a sok bögéstől!
2007. szept. 14. 20:05
én is nagyon remélem! Bár most még csak sirni tudok!
2007. szept. 14. 20:03
én örök optimista vagyok.én így azt látom,hogy a fiad időben kap az élettől egy maflást.időben ahhoz,hogy még nem rontsa el végérvényesen az életét.talán ha így közelíted meg...
2007. szept. 14. 20:00

ügyvéd van! Én nem vagyok erős,nem fogom bírni

!Az a baj az ember annyi mindent el ront és talán ha akkor jól döntök a fiam sem itt lenne ahol most van !

12. e71af41436 (válaszként erre: 11. - Suzylee)
2007. szept. 14. 19:54

nem tudom mit mondjak.

csak közhelyeket tudnék írni,azt meg nem akarok.

kitartás.Előtte legyél erős.és persze ügyvéd.

2007. szept. 14. 19:51
igen! meg próbáltam ellene tenni de ebben az országban nincs egy olyan szervezet aki segítene a helyes megoldás megkereséséhez.Azt mondta egy pszichológus hogy a fejem a a falba verhetem ha ö nem akar változni, ö akkor sem fog.
10. e71af41436 (válaszként erre: 9. - Suzylee)
2007. szept. 14. 19:40
tehát tudtál róla?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook