Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a szilikon sütőformával kapcsolatos tapasztalatok, vélemények? fórum

Mik a szilikon sütőformával kapcsolatos tapasztalatok, vélemények? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. gne2 (válaszként erre: 45. - Havasigyopár)
2011. ápr. 17. 11:39
Én semmivel sem kenem ki a szilikonformákat sütés előtt. Pont ez benne a jó, hogy így sem ragad bele. :)
46. gne2 (válaszként erre: 44. - Gabcsi8080)
2011. ápr. 17. 11:38

Valamit nem csináltál jól, nekem soha nem ragad bele, nem is kenem ki semmivel.

Nem tudom, hogy neked milyen a kakaós kevert tészta. Esetleg próbáld meg úgy, egy muffin alapot kavarsz ki, és hagyd kihűlni benne, akkor mindenképpen ki kell jönnie!

Ha esetleg érdekel, nekem vannak első szülinapra való tortareceptjeim. :)

2011. ápr. 17. 05:47

szervusztok.

A szilikon formát ki kell kenni valamivel,vagy csak simán bele kell önteni a masszát?

2011. ápr. 15. 11:55

Segítsetek lányok!!!!!!!!


Van egy elég nagy szilikonos maci formám és a kis csemetém első szülinapjára abban szeretnék sütni egy kakaós kevert tésztát..........

Ma csináltam benne egy főpróbát.........hát cefet módon beleragadt.

Meg kellett volna várnom míg teljesen kihűl?????????

Ott csúszott el a dolog?????????


Köszi ha válaszoltok.

43. kakukkfű (válaszként erre: 38. - Gourmilla)
2011. febr. 21. 22:02

Igen,az sem kizárt,hogy alul készletezték magukat.....viszont akkor ez egy undorító reklámfogás!!

Az eladó ott bizonygatta, hogy mekkora halom áru jött.

Na erről ennyit!:((

2011. febr. 21. 21:59
Jelentem, a Tes..-ban egy darab szilikon sütőforma nem volt. :(
41. Gavrilo1 (válaszként erre: 40. - Globus)
2011. febr. 21. 20:53
A tepsibe kell tenni. És a tepsivel együtt betenni a sütőbe (a sütőhöz való nagyméretűre gondolok) Én így csinálom évek óta és még sose volt balesetem velük.
40. globus (válaszként erre: 5. - Gourmilla)
2011. febr. 21. 20:10
Ez engem is érdekel, mert az a tortaforma, amit megfogtam a napokban, hááát... üresen is leffegett. Ha kitölteném kb. 30 dkg-nyi sűrű masszával, garantáltan szétfolyna az alakja erre-arra. A tepsi méretű formát hogyan lehet a sütőbe ügyeskedni? Ha a sütő egyenetlenül süt, akkor elég nehéz a megfordítás, lévén a sütőrácsok sem minden pozícióban illeszthetők a sütő falának sínjére, enyém pl. csak egyféleképpen. Hátul horgot be kell akasztani, fordítva nem lehet betenni a sütőajtót... A rács lyukain a sütő kisebb domborulatai simán átférnek, ergo lebillenik, muffin esetében hiába raknám keresztbe a formát.
39. gne2 (válaszként erre: 37. - Kakukkfű)
2011. febr. 21. 19:50

Nem tudom, de az itteni áruházban általában van akcióból kimaradt darab. De amik most voltak, olyanok nekem is vannak, legutóbb egy kisebb kenyérsütő formát vettem. ;)

A múltkor a tecsóban is akciós volt az egyik fajta muffinsütő. A Metróban is szokott lenni, a tesómék ott vettek mindenfélét karácsony előtt, és 800-900 Ft volt darabja!

38. Gourmilla (válaszként erre: 37. - Kakukkfű)
2011. febr. 21. 13:12

Az ilyen akcióknál ki szokták kötni, hogy mennyi a max. vásárolható mennyiség. Nem gyakori, hogy kereskedők így szereznék be az árut. Az viszont rendszeres, hogy a meghirdetett akcióhoz alul készletezik magukat az elléle láncok. Az előző években több is kapott büntetést emiatt.

Egy nagy üzletben vagy ismeri az ember a márkát, vagy elmegy szaküzletbe, ahol a bóvlikkal nem szívesen foglalkoznak (nem kifizetődő, ha az áru felét cserélni kell). Ill. ha kérdezel az eladótól, meg tudja válaszolni, hogy mi passzol az igényeidhez. Tudja melyiknek mi az előnye, hátránya.

37. kakukkfű (válaszként erre: 34. - Gne2)
2011. febr. 21. 10:32

A Li..-ben 1-2 hete volt akción.

Én az akció első napján mentem délután,és már 1 db nem volt.Mondta az eladó,hogy egy nagy halommal tettek ki reggel,csak gyorsan elkapkodták a vevők.

Átmentem egy másik Li...-be,de ott sem volt már.

Hiába,jó áron adták.

Nem kizárt,hogy a kereskedők is onnan vásárolták föl....

Aztán mi gyanútlan vásárlók azt hisszük,hogy ha drága pénzért megvesszük,akkor az csúcs minőség, holott csak több kézen ment keresztűl. :/

Na de ez csak az én gondolatom!

36. Gourmilla (válaszként erre: 34. - Gne2)
2011. febr. 20. 18:26
A Sp.ban láttam én pár hete nagy kereket. Őzgerinc nem tudom, volt-e.
35. Gourmilla (válaszként erre: 33. - Gne2)
2011. febr. 20. 18:25
Valószínű, mert amúgy iszonyat nehéz lenne eltépni :) Teszek még próbát.
34. gne2 (válaszként erre: 29. - Gourmilla)
2011. febr. 20. 18:13
Nézd meg a Li.l-ben, mi ott vettünk már több fajtát is! Még most őzgerinc formára vadászok, és egy nagyobb kerekre, amiben tortát is lehetne sütni.
33. gne2 (válaszként erre: 26. - Gourmilla)
2011. febr. 20. 18:07

Ami tönkrement, az szerintem hibás lehetett, egyszerűen szétszakadt a kezemben, amikor mosogattam. :( Pedig szerettem, mindig abban sütöttem a piskótát.


Hidd el, ha újra kipróbálod, szeretni fogod! Nem kell kenegetni, mindig szépen kijön belőle a süti, könnyű elmosni. :)

32. Gourmilla (válaszként erre: 30. - Kakukkfű)
2011. febr. 20. 17:24
A régi gáz sütőnk nekünk is odakapós volt. Anyukám kapott két hőszigetelő sütőlapot. Na, azzal képtelenség leégetni a sütit. Előbb lesz szenes az alja, mint a teteje. Aztán az egyiket berakta a sütő aljába, és utána a vékony falú, fém tepsikben égett oda úgy minden. Talán érdemes lenne kipróbálnod ezt a módszert mielőtt lecseréled az egész készleted. Szerintem megpróbálhatod akár fémmel, akár szilikonnal. Annyi csak a lényege, hogy ne tudja úgy sugározni rá direktbe a hőt.
31. Yulcsy
2011. febr. 20. 17:04

Én nagyon szeretem.Könnyen kijön belőle a tészta,nem ragad bele.

Az első sütésnél én is néztem,hogy mikor fog elolvadni :)))

2011. febr. 20. 15:12

Westendben láttam....

Nem mentem forma után, piszok lusta vagyok ma. :(

Nekem a hagyományosban még mindig odakapott az alja.

A szilikonról most csupa jó dolgokat írtatok.Nem ég le,könnyen kijön a megsült tészta... Nem is kell nekem ettől több! :)

29. Gourmilla (válaszként erre: 28. - Kakukkfű)
2011. febr. 20. 15:09

Ha jó receptet választasz, biztos jó lesz tepsivel is :) Sikerült már a formát beszerezni?


Azért megtudhatnám, hol láttál ilyen extrákat?

28. kakukkfű (válaszként erre: 27. - Gourmilla)
2011. febr. 20. 15:03
Tény, hogy ahol én láttam nem 2 forintért árulták a portékájukat.Azt hiszem inkább maradnék az alátét tepsinél, mint hogy kétszer annyit fizessek egy kis vacak műanyag peremért.
27. Gourmilla (válaszként erre: 12. - Kakukkfű)
2011. febr. 20. 14:24
Erre gondoltam, mikor a tervezői "csodát" emlegettem. Ha egy ilyen egyszerű megoldással ki lehet küszöbölni az instabilitást, akkor nehogy már csak plusz eszközzel tudjam használni. Bár én eddig sehol nem láttam merevítettet.
26. Gourmilla (válaszként erre: 7. - Gne2)
2011. febr. 20. 14:20

Ronggyá sütötted? :)


Eszembe jutott a tepsi alátámasztás, ezt írtam is. Csak nem szeretem bonyolítani a dolgokat. Nem láttam a szilikonformának annyi előnyét a fémmel szemben, hogy tovább vacakoljak vele. Mondjuk csak egyszer sütöttem anyáméval. Talán csak nem voltam elég kitartó :) De ha ilyen jó, akkor talán még elcsaklizom további kísérletezésre.

25. kakukkfű (válaszként erre: 24. - Vaczila)
2011. febr. 20. 08:09

Vannak nekem formáim (őzgerinc,szív,torta,stb...)

csak azzal az a bajom,hogy mindig odaég az alja és az oldala.

Meg most szív vagy valami különleges formát szeretnék sütni, és szeretnék biztosra menni, hogy abból úgy emelem ki,hogy megmaradjon a formája,és ne darabokban kapirgáljam ki.

2011. febr. 20. 06:47
Nekem is csak jó tapasztalataim vannak a szilikon formákról. De ha épp nincs tortaformád, nem kell mindjárt a boltba rohanni venni. Simán lehet egy nagyobb lábosban is tortát sütni. Amíg nem volt formám, mindig abban sütöttem a piskótát és úgy is gyönyörű tortáim lettek.
2011. febr. 19. 22:55

TUTIRA JÓK!

Mi is nagyon szeretjük!

2011. febr. 19. 22:41

Áááááááááá tényleg, az Auch.... eszembe sem jutott. :DD

Köszi az ötletet!

A receptekhez is! -Bár azon nem parázok,formám legyen először.


Köszi mindenkinek, és jó éjt! :)

21. Gavrilo1 (válaszként erre: 20. - Kakukkfű)
2011. febr. 19. 22:35

Esetleg valami nagyáruház ( Tes..., Auch....)


Recept meg van dögivel és csodálatosabbnál csodálatosabb mintatorták:

[link]

[link]

[link]

csak így hirtelen pár nagyon jó blog

20. kakukkfű (válaszként erre: 19. - Gavrilo1)
2011. febr. 19. 22:31

Egyelőre nem úgy néz ki! :D

Se formám ,se receptem nincs még. :S

Holnap nyakamba veszem a várost, meg sem állok amíg nem találok valamit.

Szerinted merre induljak el célirányosan?

19. Gavrilo1 (válaszként erre: 18. - Kakukkfű)
2011. febr. 19. 22:25
Biztos valami nagyon finom dolog!!! :-))
2011. febr. 19. 22:23

Keddre produkálnom kell egy jó kis szülinapi tortát, és még a formát is be kell szereznem.

Hogy mi fog ebből kisülni....??? :S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook