Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babátok kapott már amoxicillin szirupot megfázásra? fórum

Babátok kapott már amoxicillin szirupot megfázásra? (beszélgetős fórum)


3. 5221355151 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2011. febr. 18. 19:29

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet! Először a helyettesítő orvos írta fel korábban. Most a háziorvos írta fel, pedig mondtam neki, most mást kellene. Nem hajlandóak mást írni. A védőnővel is beszéltem, ugyan azt mondta, hogy muszáj tovább adni neki. Említette, hogy másik kisbaba is ugyan így van tőle. Már azon gondolkodtam, hogy el kellene vinni az ügyeletre, ott megint más orvos van. Hétfőn déltől szedi, elvileg holnap reggel kellene neki adnom utoljára. Mert úgy meg lenne az öt nap, de még köhög, meg folyik az orra. Bár már azért javult a helyzet, ami ezt illeti. Hisztis is néha, de nem is csodálkozom rajta.

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. febr. 18. 19:00

Más orvos?

Ez a leggyengébb? Hát nem tudom. Én szedtem már doxyciklint is, summetroliumot is és egyiktől sem volt semmi bajom, de az amoxilintől én is ilyen állapotban voltam. És a hasmenés a legkevesebb volt, mellette a közérzetem borzasztó volt. A szemeim karikásak, az arcom nyúzott, stb. Én abba hagytam és utána még 3 nap kellett, hogy jobban érezzem magamat. Ha nem erős a gyógyszer, akkor biztos van benne valami, ami ilyet vált ki. Én ragaszkodnék a gyógyszer cseréhez.

2011. febr. 18. 18:38

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a babátok kapott már amoxicillin szirupot megfázásra? Az én kisfiam most lesz kilenc hónapos. A múlt hét végén megfázott, és hőemelkedése volt. Köhögött is, meg elég csúnyán folyt az orra. Az orrváladéka nem zöld, színtelen. Elvittem az orvoshoz. Azt mondta, hogy valami vírus lehet az. Picit piros a torka, és duzzadtak a nyaki nyirokcsomói. Amoxicillint kaptunk rá. Elég durván megy tőle a hasa, szinte vizes az egész. Már odáig fajult a dolog, hogy szegénykém popsiját is kicsípte nagyon durván. Pedig azonnal tisztába raktam, amint észrevettem. Kérni akartam az orvostól másik antibiotikumot, de nem adott. Mert, hogy ez a leggyengébb, a többitől csak rosszabb lenne. Pár napja normaflort is adok hozzá (napi 2 ampullával), de változatlan a helyzet. Már székletfogó ételeket is adtam neki, de hiába. Volna valakinek vmi ötlete, hogy mit lehetne tenni? Már étvágytalan is lett tőle, eszik, de sokkal kevesebbet. Inni sokat iszik, arra nagyon ügyelek. De még ezek után sem engednek mást. Már elvileg csak pár nap van hátra, de nagyon sajnálom szegénykémet. Már korábban is kellett ezt azt antibiotikumot adnom neki, de akkor ennyire durván nem ment a hasa. Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook