Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A letelt gyes után is otthon maradtál? Hogy telnek napjaid? fórum

A letelt gyes után is otthon maradtál? Hogy telnek napjaid? (beszélgetős fórum)

30. Pettka (válaszként erre: 29. - Katus3)
2011. febr. 24. 14:45
Igen,jól vagyunk.Még pár nap,és kiderül,hogy sikerült-e a kistesó.Jeleim vannak,de nem akarom túlságosan beleélni magam!
29. katus3 (válaszként erre: 27. - Pettka)
2011. febr. 24. 14:42
Veletek minden rendben?
28. katus3 (válaszként erre: 27. - Pettka)
2011. febr. 24. 14:41
Szia! Igen,alakulunk,de majd csak hétfőn mennek oviba,nem kapkodunk! Ma fodrásznál is voltunk, Öcsi igazi nagyfiús hajat "kapott":-)
27. Pettka
2011. febr. 23. 09:16
Jó reggelt!Jól vagytok?Katus!Gyógyulgatnak a gyerekek?
26. Pettka (válaszként erre: 25. - Katus3)
2011. febr. 21. 13:10
Szerencsére Kitti még megúszta.De hallom ismerősöktől,hogy sokan betegek.
25. katus3 (válaszként erre: 24. - Pettka)
2011. febr. 21. 13:09
Nálunk is.:-/ Délután viszem a gyerekeket orvoshoz,mindkettő beteg. Még jó hogy a pénteki farsangra el tudtunk menni.:-) A héten szüneten lesznek.
24. Pettka (válaszként erre: 23. - Katus3)
2011. febr. 21. 11:38
Sziasztok!Hogy telik a napotok?Nálunk esik a hó.
23. katus3 (válaszként erre: 22. - Pettka)
2011. febr. 20. 15:46
Szia! Szerintem akkor nem lennél biztosított,ha nem fizetnéd.:-(
22. Pettka
2011. febr. 20. 15:40
Van közületek valaki,akinek már a munkanélküli is letelt,és már nincs jövedelme?A tb.járulék miatt kérdezem.Én most magam után fizetem havonta 5100 ft-ot.De nem tudom,ha ezt esetleg nem tudnám kifizetni(szerencsére nem így van),akkor honnan lennék biztosított?
21. katus3 (válaszként erre: 19. - Pettka)
2011. febr. 19. 13:45
Köszi,megkaptam. Ismerős voltál,azt hittem,esetleg már összefutottunk.:-)
20. Pettka
2011. febr. 19. 09:56
Jó reggelt,szép hétvégét mindenkinek!
19. Pettka (válaszként erre: 18. - Katus3)
2011. febr. 18. 20:32
Írtam privit neked.
18. katus3 (válaszként erre: 16. - Pettka)
2011. febr. 18. 18:04
Merre laktok ha nem titok? :-)
17. katus3 (válaszként erre: 16. - Pettka)
2011. febr. 18. 18:02
Persze, nem kell foglalkozni senkivel,ha ti így érzitek hogy jobb neki otthon,legyen úgy. Imádtam ezt az időszakot. Öcsi pici volt, Bettivel mi főztünk,pakolásztunk, Reggel boltba mentünk,játszótereztünk, visszasírom ezt.:-) Ja és az sem igaz,hogy 5 évesen nehezebben szokik be az oviba.:-)
16. Pettka (válaszként erre: 15. - Katus3)
2011. febr. 18. 17:53
Ez így van.Már nekem is mondták sokan,hogy már oviban lenne a helye.De én azt gondolom,hogy aki 3 és fél évesen ismeri a nagybetűket,meg elszámol 20-ig,talán még sincs itthon rossz helyen...ugye?
15. katus3 (válaszként erre: 10. - Pettka)
2011. febr. 18. 17:34
Ha összejön a tesó,szerintem az sem lenne rossza,ha csak 5 évesen kezdené. Én is kaptam eleget,hogy buta lesz,kell neki a társaság,le fog maradni a többiektől, de észre sem venni,hogy ő csak második éve jár oviba. Sőt,alig van gyerek a csoportban,aki nem jár logopédiára, nos ő köztük van.:-) Több szót leír,mint akárki a csoportjából.:-)
14. Pettka
2011. febr. 18. 16:00
Olyan sok mindenről szó esik mostanság,és ez is egy sokakat érintő probléma.De valahogy ezzel senki nem akar előbbre lépni.
13. Pettka (válaszként erre: 12. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 18. 15:59
igen,az előbb azt írtam,ha ez megoldható lenne jelenleg,valószínűleg,többen vállalnák az anyaságot.
12. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Pettka)
2011. febr. 18. 15:35

Nálam hasonlóan alakulnak a dolgok olyan értelemben, hogy a korábbi munkám több szempontból nem jöhet szóba. Az egyik, hogy oda-vissza 3 órát autókáznék és emiatt vagy 11órán át oviban kellene lennie a fiamnak, ami nem túl előnyös egy három éves esetében (igazából egy gyereknek sem jó).


Most itthon projektezem, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy külföldi cégeknek keresek magyar partnert vagy piackutatást végzek neten/telefonon. Ez azonban hol van, hol nincs. Viszont nagyon nehéz olyan melót találni, amit nap közben és kb. 6 óra alatt el lehet végezni.


Az irodai munkák jellemzően 8-17 vagy 9-18 óra között megkövetelik a személyes jelenlétet. És akkor még nem beszéltünk a csúszásokról, a túlórákról. Ilyen beosztás mellett nem lenne esélyem se hozni-vinni a fiamat, viszont segítségem nincs.


Panaszkodni nincs okom, mert szerencsére akár itthon is maradhatok, de azért nagy sikerélmény lenne valahogy összehangolni a gyereknevelést, a háztartást és valami komolyabb jövedelmet eredményező munkát :)

11. Pettka (válaszként erre: 9. - Fdóri)
2011. febr. 18. 15:27
Igen,nagyon sokat segítene egy kis otthoni munka.Ha ilyenek lennének,szerintem,többen mernének gyereket vállalni.
10. Pettka (válaszként erre: 8. - Katus3)
2011. febr. 18. 15:26
Nálunk se fix még a szeptemberi ovi kezdés!Apa nagyon nem bánná,ha csak jövő tavasszal kezdene.Főleg,ha összejön a kistesó,akkor nem lesz szerencsés az oviból tél idején hazahozni rá a bacikat.
2011. febr. 18. 15:15

Sziasztok


Lassan úgy érzem, hogy máshogy nem lehet biztosítani azt a nyugalmat, ami a gyerekeknek kell, csak ha itthon maradok.

A kicsim tartós beteg, tehát még kapom a gyest, de kiscsoportos óvodás, délig van oviban. A nagyfiam elsős, érte is megyek, amikor vége az óráknak délben vagy 1kor. Hétvégén dolgozom, a férjem hétköznap. Nem jó ez így, de hiányzik a munka is, nekem ez a 2 nap kikapcsolódás lenne ha, de ez másik történet.


MARADNÉK, ha lenne vmi olyan munka amit itthon is tudnék csinálni egy fél fizetésért...

8. katus3 (válaszként erre: 7. - Mkjudit)
2011. febr. 18. 14:50
Kapaszkodj meg! Az én lányom 5 évesen kezdte az ovit,pont azért ,mert itthon voltam a kicsivel. 3 év van köztük. Imádtam ezeket az éveket.:-) Most Betti nagycsoportos,Öcsi múlt hónapban kezdte a kiscsoportot,délben elhozom mindkettőt.
7. mkjudit (válaszként erre: 6. - Pettka)
2011. febr. 18. 14:44
Végre valaki:-)Ha mások meghallják,hogy csak délig,úgy néznek rám mint egy földönkívülire.Akkor is úgy néztek rám mikor az elsőt nem akartam beadni oviba csak 4 évesen
6. Pettka (válaszként erre: 4. - Mkjudit)
2011. febr. 18. 14:13
Mi is most tervezzük a másodikat,és csak azért tehetjük meg,mert a férjemnek ennyi a keresete.Sokat dolgozik(nem csak ezért,amúgy is hosszú munkaideje van:mezőgazdaság),és így igényli is,hogy itthon mindig,minden maximálisan rendben legyen.Úgy szokta mondani,kölcsönösen biztosítjuk egymásnak a hátteret.A lányom is csak délig lesz majd ovis,reggel apjának útba esik az ovi,ebéd után pedig megyek érte.Úgy látom,mi tökéletesen egyformán gondolkodunk ebben a témában..
2011. febr. 18. 13:48
Sziasztok! Én még a Gyes utáni 80 nap szabimat töltöm, utána vagy munkanélkülire megyek,vagy melózni,ha találok valamit. Engem nem vennének vissza csak 3 műszakba, de nem tudom így megoldani az ovit és a sulit.:-(
4. mkjudit (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2011. febr. 18. 13:45
A kicsi is csak délig fog járni,nem látom értelmét,hogy ha itthon vagyok, aludni minek maradna ott,mikor itthon a saját helyén is alhat.Legalább addig jöjjön haza míg lehet,a suliból már nem jöhet csak 16 órakor.
2011. febr. 18. 13:41
Nekem a két gyerek közt 5 év van.A nagyobbikat 4 évesen adtam oviba,tehát amikor elkezdte az ovit akkor lettem terhes a másikkal.Délig járt csak mindig mentem érte.Aztán megszületett a második.Most lesz nyáron 3 éves a másik most elsős.A kicsi szeptembertől oviba megy .Én nem megyek vissza dolgozni.A férjemnek hála megtehetem,hogy itthon maradjak.
2011. febr. 18. 13:35

Szia! Nálam ez fura kérdés lesz, mert nekem meg nincs hova vissza mennem dolgozni, kirúgtak még terhesen. Igaz még van 1 évem mert márciusban tölti a lányom a 2. évét, de ha nem találok akkor jövő márciusban kiveszem a maradék 3 hónap munkanélkülimet, így kb. június-júliusig lesz egy kis időm még.

Én szívem szerint itthon maradnék, de nem keres annyit a férjem hogy megtehessem sajna.

2011. febr. 18. 13:17
Sziasztok!Nekem nyáron lett három éves a gyermekem.Nem tudtam visszamenni dolgozni,mert a férjem reggeltől estig dolgozik,más segítségünk nincs.Még nem járunk oviba,csak majd szeptemberben kezdjük,mert évvesztes,így 4 évet ment volna.Meg amúgy is itthon vagyok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook