Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekes anyukák, hogy oldjátok meg a BKV-val való közlekedést? fórum

Kisgyerekes anyukák, hogy oldjátok meg a BKV-val való közlekedést? (beszélgetős fórum)


10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Peppelínó)
2011. febr. 22. 14:09

A lányom fél éves korától 2,5 éves koráig ült benne. Elég nagy igénybevétel volt, buszra le, fel, egyetemre, vásárolni, és én nem vezetek...tehát mindenhova ezzel mentünk.


Utána fél éves korától használta a kisfiam. Ő másfél éves volt, amikor a váz anyaga nem bírta már, és Máltán, ahol minden buszra szállásnál össze kell csukni, meg szétnyitni, és még többet kell gyalogolni, felmondta a szolgálatot. Ott voltunk kénytelenek venni egy másikat, de kb. ugyanolyanok voltak, mint itt... Ezt fogja most a harmadik gyerek használni, de ez még nagyon jó állapotban van, gyanítom kihúzza ezt a babót. Bár tény, hogy ő a legnagyobb súlyú gyerek, 6 hónapos, és 8700g...


Hát, hogy hány kg gyerek nélkül, az jó kérdés, mondjuk kb.3-4. Nem vagyok egy vasgyúró, de a nagy busz hátuljára ezekben fel tudtam tenni a gyereket. Ha tudom, hogy emelni kell, akkor inkább hátizsákba teszem az egyéb cuccokat, és nem a kocsiba.


A márka is jó kérdés, de majd nézek. A mienk bizti nem valami extra szupi volt, mert nem szoktunk márkás cuccokat venni, elég csórók vagyunk. Ezek kb. 10-15 ezerbe kerülnek, amire én gondolok..


Persze, a legtöbben nem használnak már manapság ilyet, mert a környéken eljárnak a nagyobb babakocsival, messzebbre meg autóznak. Én a nem-autózás miatt használom főként.

9. Peppelínó (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 22. 12:56
Hogy érted, hogy másfél gyereket kibír? Pl.: egy gyereket, 3 éves koráig tudtál benne hordani? Egy ismerősömnek 2-3 hónapig bírta a könnyű babakocsi, utána szétment, ezért is nem merek venni. Milyen márkájú a könnyű babakocsid, esernyőre csukható, hány kiló (gyerkőc nélkül :))?
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Peppelínó)
2011. febr. 22. 10:22

A könnyű babakocsi nálam másfél gyereket bír ki, pedig hajszolom eléggé, meg telerakom cuccokkal... Azzal fel tudok még a piros hetes hátuljára is szállni...


Persze, hogy nincs bajom az alacsony padlósokkal, csak akkor, ha elkerüljük egymást, és nem az én hibámból...


A több gyerkőc meg általában sír, mert fél, amíg a babakocsit cipelem, hogy lent marad, vagy fönt marad, vagy én maradok fönt... Mostmár jobb, mert a 6 éves azért fogja a 4 évest, és már vagányabbak..

2011. febr. 21. 10:00
Van egy kerekesszékes ismerősöm. Ő i panaszkodik, hogy lehetetlen tömegközlekedni és érti a kismamákat.
6. Peppelínó (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 18. 19:47

Nekem az alacsonypadlós buszokkal igazából nincs bajom, mert könnyen fel/le tudok róla szállni gyerekkel az ölemben, és több helyen is van jelzőgomb, amit gyerekkel ülve is elérek.


Annak viszont nem örülök, hogy mikor direkt megnézem neten a menetrendet, és x időpontra ki van írva, hogy mikor indul alacsonypadlós busz, összekészítem a gyereket, hogy azzal megyünk (3 megállónyira van a végállomás tőlünk), és nagy örömömre nem is alacsonypadlós jön. Sőt, jártam úgy, hogy 30 percet vártam a megállóban (közben több régi típusú buszt elengedtem, ami járatszám szerint jó lett volna, csak nem akartam a 14 kg-os babakocsit + az akkor 10 kg-os gyereket felemelgetni a több lépcsőfokon), mire végre jött egy ilyen busz. :(


De én azt hallottam a könnyű babakocsikról, hogy nagyon gyorsan tönkremennek?!

Amit vettem Mai-tei hordozót 20 kg-ig használható, csak az vele a problémám, ha a gyereken már overál, vagy téli kabát van, már nem tudom úgy megkötni magamon. A másik fele a dolognak, hogy hiába kötöm a hátamra, tényleg egy idő után leszakad a kis 14 kg-ja alatt a derekam, és már ő se szeret sokáig a hátamon utazni, inkább sétál az utcán.


Kérdezni is szerettem volna, hogy akinek több gyerkőce van, hogy tudja megoldani a közlekedést?

2011. febr. 18. 17:13

Pont akartam egy ilyen fórumot indítani. Nekem az a fő bajom, hogy állati hülyén indítják az alacsony padlósokat.


3-ra hordom a fiamat az orvoshoz. Kettő órával bezárólag jön három alacsonypadlós egymás után. Aztán egy óráig semmi, utána megint három egymás után.


És egyébként csak a nagyon magas padlós. 6 éves, 4 éves, és fél éves a felhozatal. A nagyok felszállnak, persze, de a kocsit nem tudom föltenni. Apuka pont akkor rohan egyik helyről a másikra. Így hazaugrik, föltesz minket a magas padlós hátuljára, leugrik, mi meg lefele már esünk valahogy... Csak attól rettegek, hogy a kis hüle 4 éves kiszalad a 80cm széles járdaszigetről a csuklós busz alá...


Már nagyon várom, hogy tavasz legyen, a babó üljön végre, és akkor meg már tudunk a kis könnyű kocsival menni. A kenguru azért nem jön be, mert olyan dundi, hogy nem fér bele, és tartós kiruccanásnál a derekam is leszakadna...


Egyébként semmi gond a közlekedéssel...

4. Jk
2011. febr. 18. 16:05

én babakocsi egy évessel plusz egy háromévessel buszozok. hároméves gyorsan feldobom, aztán emelem babakocsi. a buszon jól kifujom magam:)

leszállásnál ölbe hároméves és közben tolom le babakocsi, ha nagy a távolság, akkor bénázok vagy segítséget kérek.

3. Peppelínó (válaszként erre: 2. - Banita32)
2011. febr. 18. 13:37
Próbáltam én is hagyni a fiamnak, hogy magától lépegessen a lépcsőkön (persze úgy, hogy fogom az egyik kezét), az első ajtónál fel/le, de ő nem néz a lába elé, és megbotlik, az meg ilyenkor kevés, ha fogom az egyik kezét. Közben ugye vele együtt én is leszállok, és így mikor a gyerek lépéseire figyelek, nem tudok a saját lában alá is nézni, az meg nem a legjobb, ha mind ketten levágódunk a buszról.
2. banita32 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. febr. 18. 12:46
Én mondjuk nem sokat utazom busszal de eddig minden ajtón sikerült fel és leszállni baj nélkül. Az én fiam is 26 hónapos de ő már egyedül akar felszállni és le is, ezért elől szoktam a sofőr mellett hogy lássa nehogy ránk csukja az ajtót. Bár nálunk csak az első ajtón lehet felszállni egyébként is mert ott kell mutatni a bérletet, jegyet.
2011. febr. 18. 12:42
Nekem 26 hónapos a fiam. A nehéz babakocsit eladtam, mert azzal katasztrófa volt a BKV-s közlekedés. Vettem egy 20 kg-ig használható Mai-tei hordozót, de azzal hideg időben nem tudom vinni, mert a kabátok miatt már nem tudom magamra kötni a hordozót. Viszem babakocsi/hordozó nélkül, de ha nem alacsony padlós a busz, akkor stresszelhetek. Méghozzá azon, hogy a középen lévő kapaszkodótól ölemben a gyerekkel felférek-e, azaz fel/le tudunk-e szállni esés nélkül. Ha az utolsó ajtónál szállunk fel (ahol nincs középen kapaszkodó), azzal nincs gond, csak a leszállásnál, akkor ha nincs senki a közelben, akit megkérhetnék, hogy jelezzen. Stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook