Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchideámon az alsó bimbók leszáradtak. Mi lehet az oka? fórum

Orchideámon az alsó bimbók leszáradtak. Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. renyh
2015. júl. 2. 13:58

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem, mivel átültetéskor át akartam vezetni a szárat a másik oldalra (mert el volt dőlve), és letört. Teljesen. Szó szerint a kezemben maradt. Nagyon bánt a dolog.


Van rá esély, hogy túlélje?

33. annah18 (válaszként erre: 32. - Adnilem01)
2011. febr. 18. 23:16

Köszönöm! :) És a jó tanácsokat is! :)


Valószínű rosszul bántam vele. :( Először az összes gyökere elhalt, aztán a levelei is... Már nem volt benne semmi élet :(

Pedig előtte még friss hajtást is hozott már csak ki kellet volna nyílniuk a bimbóknak... :(

32. adnilem01 (válaszként erre: 1. - Annah18)
2011. febr. 18. 21:23

Szép az orchideád.


Szerintem ne aggódj amiatt a pár leszáradt bimbó miatt.


Vszínűleg száraz volt neki a levegő.


Nekem van egy pár darab, de ilyen fajtájú még nincs.

Nálam az eredeti átlátszó cserépben vannak kis cserépalátét van alattuk. Hetente 1x szoktam csak megöntözni felülről, és akkor is kizárólag esővízzel. Ami kicsorog az a tányérból 1-2 nap alatt elpárolog. Spriccelni nem szoktam. Nálunk száraz a levegő, de a radiátoron van párologtató.

4 db ikeás vázába van átültetve, de alul óriási kavicsok vannak benne, hogy le tudjon csorogni a víz. Ha kezd elszáradni a virágszár, akkor vissza szoktam vágni, ahol pár hét múlva új kis hajtások kezdenek nőni. :)


Miért dobtad ki a lepkédet???

31. d@nu (válaszként erre: 30. - Edyt0218)
2011. febr. 18. 11:25
A tanács jó, de a téli szürkeségben a fekvésnek nincs jelentősége. Azért kell keleti ablakba tenni, hogy kapjon napfényt, de a déli, nyugati tűző nap ne károsítsa, égesse meg a növényt. Pillanatnyilag semmilyen nap nincs, nemhogy tűző. Valószínűleg "egyéb feltételei" teljesültek (más a hőmérséklet, pára...) a növénykédnek, ezért szeret jobban az új helyen.
2011. febr. 18. 11:09

Sziasztok!

Én is pont így voltam, hogy kaptam egy gyönyörű orchideát és folyamatosan száradtak le a bimbók is.

Múltkor egy virágüzletben jártam, és ott azt mondta nekem a virágkötő, hogy az orchideát keleti, észak-keleti fekvésű ablakba rakjam vagy szobába. Nyugatiba, és déli fekvésűbe ne,mert nem szeretik. És bevált! Mióta áttelepítettem őket keleti ablakba, északiba semmi bajuk, folyamatosan nyílnak!:)

29. anikko (válaszként erre: 28. - D@nu)
2011. febr. 18. 10:51
jupiiiiiiiiiii :)
28. d@nu (válaszként erre: 27. - Anikko)
2011. febr. 18. 10:40
Virág.
27. anikko (válaszként erre: 23. - D@nu)
2011. febr. 18. 10:34

nekem is van egy olyan hajtása, mint a link 2. képén, csak még picike. Ebből virág vagy levél lesz?


[link]

26. anikko (válaszként erre: 21. - D@nu)
2011. febr. 18. 10:31

Tényleg? Nem ugyan olyan, én meg úgy láttam, na mindegy. Nincs valami jó szemem ehhez :)

de az enyim tutira megvan mostmár, végre felismertem a google képeken, mert eddig egyik sem volt az igazi :) A lepke is gyanús volt.

Na megvan az orchidea szakértőnk. Mostmár csak egy Bonsai okos kell.

25. anikko (válaszként erre: 19. - Gne2)
2011. febr. 18. 10:29

dettó. Nekem is ez volt csak ráírva, de mostmár akkor tudjuk!

Dendrobium.

24. gne2 (válaszként erre: 11. - Kata óvónéni)
2011. febr. 18. 10:27

Ezek úgy hozták a virágjaikat, hogy kaspóban voltak. Sőt, van, amit eleve azzal együtt kaptam.

Majd kipróbálom, de talán az a legsatnyább, ami nincs beletéve kaspóba. Mindjárt lefotózom a kedvencemet, és felteszem.

23. d@nu (válaszként erre: 18. - Anikko)
2011. febr. 18. 10:26
Nincs mit. :)
2011. febr. 18. 10:26

A párásítás meg volt, csak az öntözésre kell jobban figyelnem...

Nagyon szépen köszönöm még egyszer!!!!

21. d@nu (válaszként erre: 15. - Anikko)
2011. febr. 18. 10:26
Az meg egy Oncidium hibrid.
20. annah18 (válaszként erre: 13. - D@nu)
2011. febr. 18. 10:25

Jajj de jóóóó!

Ő lesz az!! Köszönöm szépen! Gyorsan utána is olvastam! :D

19. gne2 (válaszként erre: 15. - Anikko)
2011. febr. 18. 10:25
Abból most kaptam egy másodikat, ez még a zacskóban van. Ennyi van rajta: Orchidea mix. Közepes fényigényű, közepes vízigényű.
18. anikko (válaszként erre: 13. - D@nu)
2011. febr. 18. 10:24

aaaaaaaz! Tényleg az!

Én is köszönöm!

17. gne2
2011. febr. 18. 10:22
Nálam kaspókban vannak (egy kivételével), még nem vettem észre, hogy jobb ha nincsenek benne, de kipróbálom lehet... Az egyik már több mint egy hónapja virágzik, és még mindig hozza az új bimbókat is. Ez talán a legszebb, sárgás színű elszórva lila pöttyökkel. :)
16. 83e25137af (válaszként erre: 7. - Annah18)
2011. febr. 18. 10:22
akkor meglehet hogy a száraz levegő.. sajna nagyon érzékenyek.
15. anikko (válaszként erre: 8. - Gne2)
2011. febr. 18. 10:22
a sárga a jobb szélén milyen fajta?
14. d@nu (válaszként erre: 12. - Annah18)
2011. febr. 18. 10:20
Tényleg nem igényli.
13. d@nu
2011. febr. 18. 10:20

Ez dendrobium.

A bimbószáradás legvalószínűbb oka egy jó kis megfázás (szállítás közben, huzat miatt) vagy az alacsony páratartalom.

12. annah18 (válaszként erre: 9. - Kata óvónéni)
2011. febr. 18. 10:19
Ez nincs átlátszó cserépben... Sőt talán akitől vették azt is mondta, hogy ez az a fajta ami nem igényli azt a cserepet....
2011. febr. 18. 10:19

Közben megnéztem a kéept!Vedd ki azonnal abból a kaspóból!!!

A gyökerének fény kell,ezért kell átlátszó műanyag cserépbe ültetni!

10. anikko (válaszként erre: 5. - Annah18)
2011. febr. 18. 10:19

Na akkor én is kíváncsi lennék rá milyen, mert bár virágát nem látom, de ugyan olyan, mint az enyim. A levele meg a bimbók is tök egyformák.

Ha kiderült milyen fajta légyszi írd meg.

Én amúgy csak ilyen általános gondozási feltételeket követtem eddig.

9. Kata óvónéni (válaszként erre: 1. - Annah18)
2011. febr. 18. 10:17

Szia!

A tűző napfényt nem szereti,kb olyan helyre kell tenni,ahol mondjuk csak a reggeli órákban éri a fény.Szeret az ablakban csücsülni.Átlátszó cserépbe kell tenni,vagyis a kőkaspót kerüld!Öntözni alulról,heti 1X elég.A bimbós ágakat célszerű felcsipeszelni,mert lehúzza a súly.

8. gne2
2011. febr. 18. 10:17

Szakértő én sem vagyok, de lehet, hogy nem is te vagy a hibás. Ahol volt, ott nem biztos, hogy ideálisak voltak a körülmények: fény, páratartalom, locsolás.

Én egy ideig nem szoktam kivenni a zacskóból őket, az jó klímát ad nekik, segít akklimatizálódni. Az északi oldali ablakban vannak, közvetlen napfény nem éri őket. A párásítást úgy szoktam megoldani, hogy az ablak alatti radiátorra mindig terítek száradni ruhákat (szinte naponta), a kaspóba, tálkába tettem kisebb kavicsokat, és úgy állítottam rá a cserepet.

Nézd meg esetleg a naplómat, tegnap este fotóztam le az orchideás ablakomat! :)

7. annah18 (válaszként erre: 4. - 83e25137af)
2011. febr. 18. 10:16

Sajnos nem.. :( Még kis sem nyíltak. A másik virágszáron is már párat a végén bimbóban dobott le, ugyan így leszáradva :(

Pedig kinyílva gyönyörű volt :(

Az előző lepkémet az előbb dobtam ki :(:(:(

2011. febr. 18. 10:16

Mindenki azt mondja, hogy hetente egyszer, kevés vízzel meg kell locsolni.

Itt a hoxán egy kedves csaj ajánlotta nekem, hogy úgy locsoljam, hogy folyamatosan legyen alatta víz. Neki is úgy vannak.

Először nem hittem el, de azóta tök jó állapotban van.

Nekem is elkezdett amúgy elszáradni. Le is vágtam az elszáradt részeket, most várom hogy feléledjen. De sokkal jobban néz ki, mint akkor amikor hetente egyszer locsoltam.

5. annah18 (válaszként erre: 2. - Anikko)
2011. febr. 18. 10:14

Köszi, aranyos vagy, de ez nem lepkeorchidea. Azzal sajnos nem voltam sikeres.. :( Az a bosszantó, hogy nem találom azt sem, hogy milyen fajta lehet...:S Pedig akkor rá tudnék én is keresni a gondozására, ahogy azt te is elküldted nekem...

Még egyszer köszi. Sok sikert az orchideádhoz!!! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook