Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőtt oktatás fórum

Felnőtt oktatás (beszélgetős fórum)

2011. febr. 18. 08:31

a matek tanáros dologban csak annyit tudok mondani, hogy beszélj vele

a másik része, hogy azért kicsit gondolj már bele, hogy ha nem kellene annyit tanulnod mint a nappalisoknak akkor nem érne annyit az érettségid

ugyan annyit és és ugyan annyit kell tanulni

és egy így korrekt

2011. febr. 18. 08:24

Szép napot!

Én 2007-ben érettségiztem, akkor voltam 40 éves. Én voltam a második legidősebb:)

Nem olvastam el minden hozzászólást, így nem tudom hülyeséget írok-e, de leírom.

Téved, aki azt hiszi, hogy mert felnőtt oktatás, már nem is kell tanulni: majd "lemutyizzuk" a tanár úrral a sarki kocsmában azt a jegyet, mert nem így van!!!

Nekem felnőtt fejjel sokkal jobban ment a tanulás, úgy látszik, én most értem meg rá:)

A sok középiskolából kimaradt 18-25 éves osztálytársaim nem igazán vették komolyan a sulit: meg is lett az eredmény, elég sokan kimaradtak.

De, akik maradtak, mind leérettségiztünk, és ugyanúgy kellett tanulni, min egy nappali tagozaton.

Talán, a matek tanár volt kicsit lazább, de minden mást rendesen meg kellett tanulni.

16. d3752afcf3 (válaszként erre: 4. - Tündérbogárkiscsillag)
2011. febr. 17. 21:51
ugyanolyan szigorúan kell venni, hiszen az érettségi ugyanaz mindenkinek. jobb lenne ott megbukni?
2011. febr. 17. 21:02
Sajnos, a tananyag nincs tekintettel arra, hogy milyen elfoglaltsága van a tanulónak... A tanárom szerint "matematikai antitalentum" vagyok, bizonyos szintet mégis kellett teljesíteni. Magoltam is az Obádovics könyvet...
14. erikpipi (válaszként erre: 11. - Tündérbogárkiscsillag)
2011. febr. 17. 20:55

HA ilyen sokan állnak bukásra ott a tanár sincs a helyzet magaslatán.

Az osztályban sem segítetek egymásnak?

13. tündérbogárkiscsillag (válaszként erre: 12. - Geccho)
2011. febr. 17. 20:49
Igen ezt mondom, de nem tesznek semmit. Akkor én most befizetek és megbuktat nemcsak engem hanem a többit is.
12. Geccho (válaszként erre: 11. - Tündérbogárkiscsillag)
2011. febr. 17. 20:46
Akkor ott a tanárral van baj.
11. tündérbogárkiscsillag (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2011. febr. 17. 20:45
Igen tudom mire vállalkoztam de 16 vagyunk az osztályba és 14-en bukásra állunk és nem csak a mi osztályunk hanem a 9.-dik és a 10.-évfolyam is.
2011. febr. 17. 20:42

Nem hivatkozhatsz arra, hogy dolgozol,tudtad mire vállalkoztál ,senki nem kötelezett arra, hogy tanulj. Az esti gimnáziumban is tanulni kell.

A semmiért nem adnak érettségit.

Másrészről a tanár segíthetne, általában csak az érettségi tételeket adják le. legalábbis az intenzíven.

9. tündérbogárkiscsillag (válaszként erre: 6. - Geccho)
2011. febr. 17. 20:39
Én tényleg megteszek mindent amit tudok átnézem de egyedül segítség nélkül nehéz.
2011. febr. 17. 20:38
Köszönöm a tippet lépni fogok.
2011. febr. 17. 20:36
Fordulj az okatatási minisztériumhoz és tégy panaszt.Nálunk a családban is előfordult ilyen,ez volt rá a megoldás.Kijöttek kivizsgálták az ügyet és kötelezték az igazgatót hogy szerezen másik tanárt.
6. Geccho (válaszként erre: 1. - Tündérbogárkiscsillag)
2011. febr. 17. 20:34
Felnőtt ember vagy, ülj le beszélni a tanárral, hogy adjon egy esélyt, hogy megmutassad mire is vagy képes és mutasd meg milyen fából faragtad és ha ezek után se sikerül, akkor bizony csak magadat okolhatod. Légy szorgalmas és kitartó.
5. tündérbogárkiscsillag (válaszként erre: 2. - Rinike)
2011. febr. 17. 20:31
Igen-igen. De sajnos nekem nincs senki aki segíteni tudjon :-(
2011. febr. 17. 20:29
Itt nem csak nekem van gondom hanem mindenkinek az osztályba. Már voltunk az igazgatónál is de az a válasz rá, hogy év közben nem küldenek el tanárt. De könyörgöm aki tavaly 3-4-es volt most bukásra áll. Ilyenkor mi van?? Más tantárgynál nincs gond megértik, hogy munka család, és nem veszik olyan szigorúan. Nagyon nagyon nehéz,
2011. febr. 17. 20:24

Szia!


Igazad van,ez tényleg szemét dolog!

Én is pár éve végeztem el a gimit,szerencsére nálunk iszonyat jó fejek voltak a tanárok.

Tisztában voltak vele,hogy dolgozó embereket tanítanak,persze így is volt követelmény,de valahogy mégis megértőek voltak.Persze egy bizonyos fokig:)


Sajna ötletem nincs hogy mit csinálj:(

Talán próbálj meg beszélni vele.

2. rinike (válaszként erre: 1. - Tündérbogárkiscsillag)
2011. febr. 17. 20:24
Remélem (és lehet is) csak azért mondta, hogy rád ijesszen, és még többet, még alaposabban tanuljál. A matektanulásnál egyébként nagyon fontos az esetlegesen hiányzó alapok pótlása. Ha gyakorolsz, akkor azt észre fogja venni a tanár.
2011. febr. 17. 20:20
Miért van az, hogy az ember felnőtt fejjel beül az iskola padba és meg szeretné szerezni az érettségit mert gyerek korában nem volt rá lehetősége, és a tanár teljesen hülyének néz mert mindent úgy kellene tudni mint aki nappali tagozaton tanul. Mi nem azért ülünk be az iskola padba család és munka mellett, hogy ennyire hülyének nézzenek, és nem jó kedvünkből. Nekem ma volt vizsgám és közölte a matek tanár velem, hogy nem enged át 12.-be akkor könyörgöm miért fizessek én be egy rahedli pénzt, hogy ha megmondja, hogy nem fog átengedni. Szerintetek mit kellene csinálni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook