Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Férges kiskutya fórum

Férges kiskutya (beszélgetős fórum)


13. Bcicus (válaszként erre: 6. - Piglet001)
2011. febr. 19. 02:47
A férgek mérete nem kutya hanem féreg fajta függő. Több féle féreg van, van amelyik ilyen nagy. Ha megbízható helyről veszi az ember akkor nem visz haza férges kiskutyát, mert a tenyésztő már a vemhes kutyát is féreghajtja és a kölyököket is 2 hetente.
2011. febr. 17. 20:47
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, remélem most már minden rendben lesz.
11. H.Ancsi (válaszként erre: 8. - Piglet001)
2011. febr. 17. 20:21
mi????????? könnyebb lesz neki, talán, legalábbis olcsóbb, szivesen elbeszélgetnék, ezzel a "tenyésztővel".
10. H.Ancsi (válaszként erre: 6. - Piglet001)
2011. febr. 17. 20:19
hát ezt megcáfolnám, nekem nagyobb kutyáim voltak mint a berni, a testméretnek nincs köze a féreghez, inkább a gondatlan tenyésztőnek, mert hogy van minden kiskutyában, az tény, de ha normálisan féregtelenited, akkor nem nőhet ekkorára, szerintem
9. d3752afcf3 (válaszként erre: 7. - Tigris1971)
2011. febr. 17. 17:23

ez nem igaz, hogy nem veszélyesek emberre.

azonban, ha a higiéniai alapszabályokat betartják, akkor nem lehet gond.

8. Piglet001 (válaszként erre: 7. - Tigris1971)
2011. febr. 17. 17:03
Végre valaki, aki nyugtatgat. Azt mondta az előző gazdi, hogy azért kapták később az első oltást és féreghajtót, mert így könnyebb lesz az új gazdinak...
7. Tigris1971 (válaszként erre: 6. - Piglet001)
2011. febr. 17. 16:34
Inkább nem volt elég gondos az előző gazdi.Ekkorra már a harmadik féreghajtás kellene,ha meglett volna,nem jöhetne ki túl sok.Egyszer hoztam egy kis keverék kutyust háztól,szinte csak féreg jött ki belőle és rengeteg féreg hajtózáskor,hogy majdnem belepusztult.Nyugi,az emberre nem veszélyesek!
6. Piglet001 (válaszként erre: 4. - H.Ancsi)
2011. febr. 17. 16:24
Ezek azért ekkorák, mert egy berni pásztor kiskutyáról van szó és állítólag (mint azt ma megtudtam) jellemző a nagytestű kiskutyákra a "nagyon férgesség".
2011. febr. 17. 16:22
KÖsz mindenkinek, nálunk első kutyus, és azt hiszem, hogy most egy kicsit túlpánikolom a dolgot... Beszéltem gyerekorvossal, azt mondta, hogy ír fel tablettát mind a négyünknek és mindenképpen szedjük be.
2011. febr. 17. 16:17

semmi okod pánikra, mondjuk én husz centis férgeket még nem láttam kiskutyában. igaz hogy nyolc hetes korára már a negyedig féreghajtót kellett volna kapnia.

nálam több alom cseperedett fel a lakásban, és sajnos a férget a legnagyobb körültekintés és féreghajtás ellenére sem usztuk meg soha. A gyerekeknek pedig sosem volt semmi bajuk.

szerintem elég ha figyeled a gyerekeket

2011. febr. 17. 16:16
Nyugi, nekünk is így volt, bár mi idősebbek voltunk már mikor kutyusunk lett. NEm volt szükség rá szerencsére:)
2011. febr. 17. 16:11
Ne ess kétségbe, hívd fel a gyerekorvost, majd ő megmondja, szükséges-e!
2011. febr. 17. 16:07
Vettünk egy kiskutyát, most 8 hetes, megkapta tegnap a második féregirtóját. Mára az kiskutya ürüléke tele van kb. 20 cm-es döglött férgekkel. A kiskutya "természetesen" a lakásban van velünkm tavasszal költözik majd ki a kertbe. Két pici lányunk van, másfél és három évesek. Kérjek már most féreghajtót a gyerekeknek is, vagy előbb vizsgáltassam őket? Nagyon megijedtem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook