Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háztartásbeli fórum

Háztartásbeli (beszélgetős fórum)


1 2
47. globus (válaszként erre: 36. - Pettka)
2011. febr. 17. 18:36
Az alkalmi fizetésekkel igazából az a gond, hogy csak addig működik, amíg komolyabb bajunk nincs. De ha adódik egy törés, vagy műtét, esetleg súlyosabb betegség + utókezelés, ez saját zsebből megfizethetetlen.
46. globus (válaszként erre: 37. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 18:26
A más TAJ számára ellátással már nagyon kell vigyázni, működik a betegút ellenőrzés, bárki megnézheti, érdekes dolgok sülhetnek ki :)
45. spinneli (válaszként erre: 32. - Pettka)
2011. febr. 17. 18:15
Rossz szociális helyzetre való tekintettel az önkormányzatnál lehet igényelni hatósági bizonyítványt-ez alapján a helyi önkormányzat fizeti a tb-t 1 évig az érintettnek, persze 1 év után, ha ugyanolyan az anyagi helyzet meg lehet hosszabbítani.
44. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 43. - Pettka)
2011. febr. 17. 18:02
Elvileg mindenkinek magától érteődő, hogy miért adózunk, miért fizetünk TB járulékot. Ezért feltételezik (gondolom), hogy mindenki szépen utánajár, ha már nincs érvényes jogviszonya.
43. Pettka
2011. febr. 17. 17:32
Csak az a baj,hogy senki nem hívja fel erre az ember figyelmét.Én is véletlenül tudtam meg,hogy így kell intézni.Nekem egy hó kiesett,és utólag 2 csekket adtam fel.
42. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 40. - Homokóra)
2011. febr. 17. 17:31
Vagy nem :P Nem rég bukott ki, hogy pl. növekedési hormont tartalmazó szerrel csaltak. Kb. 60-80 millióba került az államnak, ha jól emlékszem. Bár ott a tulajt váltott patika is "büdös".
41. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 35. - Homokóra)
2011. febr. 17. 17:29
Nem is tudtam, hogy most már előzetes fizetés van. 1-2 éve még nem így volt.
2011. febr. 17. 17:28
Egyébként a gyógyszertárban is van "figyelő", úgyhogy nagyon könnyen lebukik az ember:)
39. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 36. - Pettka)
2011. febr. 17. 17:27
Az "esetleges" vizsgálattal az a baj, hogy nem tudod, mennyire lesz szükséged. Pl. egy nap összeesel, és ki kell venni a vakbeled, akkor ki kell fizetned az adózási év végén a teljes műtéti költséget. Vagy mondjuk kivasal az autó, akkor a kórházban csak megmentik az életed, de nem kötelességük az állami plasztikai sebésznek is foglalkozni veled semmilyen szinten.
38. homokóra (válaszként erre: 36. - Pettka)
2011. febr. 17. 17:27
Mindenképpen jobban jársz, ha fizeted..mert ha ne adj'isten valami nagyobb bajod lesz..mondjuk egy vakbél műtét, vagy bármi...akkor aztán kisöpörnek alólad...szóval, jól döntöttél, hogy nem húzod ki magad ez alól:)
37. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 34. - Pettka)
2011. febr. 17. 17:23
Ez csak akkor lehetséges, ha az orvos nem egészen annak rendje-módja szerint jár el (pl. más TB számára veszi fel a beteget). Amúgy az a helyzet, hogy az APEH szépen bejegyzi a tartozást, és az év végén kiküldi, hogy tessék szépen befizetni az egész évben felhalmozott összeget. És elég durván számolnak. Ha valakinek nincs biztosítása, olcsóbb magán rendelésre menni, mint az állami rendelésen megjelenni.
36. Pettka (válaszként erre: 35. - Homokóra)
2011. febr. 17. 17:22
Hát,azt nekem is mondta az orvos ismerősöm,hogy kivillan a gépen rögtön.Aláíratják a beteggel,hogy igénybe vette biztosítás nélkül az ellátást,és ennyi.Ott náluk semmit nem kell fizetni.Egyébként,kérdeznék valamit,ha ilyen helyen dolgozol...(persze,ha nem gond)Hogy járok jobban,ha fizetem havonta az 5100-at,vagy ha az esetleges vizsgálatokért fizetek?Nem akarom megszüntetni a tb fizetésemet,csak kíváncsi vagyok.Köszike!
35. homokóra (válaszként erre: 34. - Pettka)
2011. febr. 17. 17:16
Dehogynem..ha valakinek van (lesz) vagyona, amiből levonják, azonnal lépnek..sőt..nálunk, ha kivillan a lámpa, akkor egyből a pénztárba küldjük a beteget..ki kell neki fizetnie a vizsgálatot..érdekes módon, sosem ellenkeznek..itt akkor van a bibi, mikor kórházba kerülnek..keményen kell fizetni, ha van miből..sőt ez a tartozás örökölhető is!
34. Pettka (válaszként erre: 33. - Homokóra)
2011. febr. 17. 17:06
Az a baj,hogy nekem ezt egy orvos mondta,hogy nem mindig...
33. homokóra (válaszként erre: 32. - Pettka)
2011. febr. 17. 17:01
Igen, vannak..de ahogy megjelennek az eü-ben, a rendszer jelzi, hogy nem biztosítottak..és bizony a számlát keményen benyújtják nekik..
32. Pettka (válaszként erre: 30. - Homokóra)
2011. febr. 17. 16:58
Az előbb nem válaszoltam,igen ennyit kell fizetni.Igénybejelentést kellett benyújtani az APEH-nek.Ők küldték ki a szerződést,és a havi csekkeket.Muszáj fizetni,mert bármi történhet.Csak azt nem tudom,hogy akik nem fizetik.azok hogy vehetik igénybe ingyen az orvosi szolgáltatásokat...Mert vannak ilyenek ám.
31. Pettka (válaszként erre: 30. - Homokóra)
2011. febr. 17. 16:55
Ha nem így lenne,akkor nem szeretnénk kistesót a lányunknak.Mert tudjuk és érezzük,hogy jó helyre fog érkezni.
30. homokóra (válaszként erre: 28. - Pettka)
2011. febr. 17. 16:47
Azt elhiszem:)
29. jooeva
2011. febr. 17. 16:47

6 éve vagyok itthon és szívesen maradnék még, mert nekem nem okoz gondot, hogy a háztartással, gyerekeimmel foglalkozom.

Sajnos az anyagiak rákényszerítenek, hogy visszamenjek dolgozni (szerencsére van hová!), de sikerült elintéznem, hogy 6 órában vegyenek vissza.....2 hét múlva vége az aranyéletemnek....

28. Pettka (válaszként erre: 23. - Homokóra)
2011. febr. 17. 16:07
Ennél nagyobb boldogságom nem is lehetne.
27. Pettka (válaszként erre: 24. - Driennke83)
2011. febr. 17. 16:06
Velem még itthon van a kislány,mert évvesztes,így 4 évet ovizott volna.És 9000 körül van az ovi havonta.Szóval,felesleges lett volna.Majd szeptemberben kezdi.
2011. febr. 17. 16:02
Mint írtam, ha a férj keresetét érti valaki ez alatt, tejlesen rendben van. Csak a megfogalmazás nem konkretizált ennyire, és így a homály kérdést vetett fel bennem.
25. Pettka (válaszként erre: 21. - Globus)
2011. febr. 17. 16:01
Igen,az én párom sem napi 8 órát dolgozik ezért a fizetésért.Főleg nyáron,amikor más nyaral,ő akkor nyomja leginkább és legkeményebben(mezőgazdaság...)
24. driennke83 (válaszként erre: 22. - Pettka)
2011. febr. 17. 16:00
Úgy van. Sajnos az óvodák sem mindig toleránsak a szülővel, meg a bölcsödék. Volt olyan, hogy 5 előtt 10 perccel értem csak oda a Nikiért, (5-ig van bölcsi), és a takarítónő majdnem kinézett onnan.
23. homokóra (válaszként erre: 15. - Pettka)
2011. febr. 17. 15:59

Pont ezt akartam kérdezni...havonta ennyit kell fizetni a TB-nek?

Nem tudom, hány éves vagy, de a nyugdíjat is magadnak fizeted?

Egyébként nagyon irigykedek:):)És gratulálok is egyben:)

22. Pettka (válaszként erre: 19. - Driennke83)
2011. febr. 17. 15:58
A 4 órás munkahelyekkel teljesen egyetértek.Ez nagyon nagy hiányosság a társadalomban.Többen mernének gyermeket vállalni,ha ez a lehetőség adott volna.
21. globus
2011. febr. 17. 15:57
Szerintem úgy értik, hogy a férj keressen eleget. Egyetlen (átlagos, vagy alacsonyabb) fizetésből ugyanis elég nehéz otthon csücsülni... tény, hogy bizony előfordul, de az nem önkéntes kategória :)
20. Pettka
2011. febr. 17. 15:54
Így van.Ezt körülmények is így hozták,meg a döntésünk is ez volt.Mi a férjem keresetéből élünk,nincs szülői segítségünk.De próbáljuk úgy intézni,hogy ami kell,az meglegyen.És amit eltervezünk,azt meg is tudjuk valósítani(persze csak lassan,apránként).De tisztában kell lenni a lehetőségeinkkel,és akkor nincs gond.
19. driennke83 (válaszként erre: 17. - Kira88)
2011. febr. 17. 15:53

Igen, nektek is igazatok van. Csak akkor az állam ne hangoztassa, hogy minde családnak 3 gyerek, meg hogy a fiatalok nem akarnak szülni.


A rendesen megfizetiket én úgy értem, hogy ha férjemnek olyan fizetése lenne, hogy én otthon tudnék maradni a gyerekekkel, vagy esetleg nem is, de lehetne az anyáknak olyan 4-6 órás munkahely, hogy ne kellejen senkire támaszkodni, hogy most haza lesz-e hozva a gyerek vagy ki menjen érte? Stb.

Remélem értitek.

18. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 15. - Pettka)
2011. febr. 17. 15:50
Nem említettél ilyesmit, és nem is Rád gondoltam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook