Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2+5+2 Léböjt fórum

2+5+2 Léböjt (beszélgetős fórum)


1 2
54. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Matykó68)
2010. jan. 26. 23:20

Szia!


TILOS!


Arra nem gondoltatok, hogy orvost keressetek föl a problémával, megkérdezni, ő mit ajánl?

2010. jan. 26. 22:22

Paul C. Bragg, Patricia Bragg - A böjt csodája


*****


Ezen az oldalon megtaláljátok.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
52. g_eszter (válaszként erre: 51. - Matykó68)
2009. okt. 24. 22:08
en egy fejlodesben levo gyereknek biztos nem ajanlanek ilyesmit. meg felnottek eseteben sem egeszseges, ha koplal. Meg amit lead, az viz, azt rogton visszaszedi.
2009. júl. 25. 07:22

Sziasztok

Érdekelne, hogy ez gyerekeknél mennyire káros? vagy épp jót tenne? mert van egy 15 éves fiam és nagyonnagy súlyfelesleggel kűzd. . . 172 cm és kb 110 kg. ő erre keres megoldást de gyors kell mert szeptembertől szakmunkásképzőbe fog járni, és bírnia kell a terhelést. az lenne a kérdésem h. mennyire lehet ezt gyerekeknél alkalmazni, és hogy mennyi idő alatt mennyi súlyfeleslegtől lehet megszabadulni, és mennyire tartható ez a súly. Egyszer már megpróbálta 2 napon át csak pickwik borsmenta és pickwik zöldteát ivott de féltem hogy nagy baja lessz így leállítottam.

Válaszokat előre is köszi

50. 0b409e1a00 (válaszként erre: 49. - Rasza)
2009. ápr. 23. 16:12
Köszi a tanácsot, ügyi vagy!
49. rasza
2009. ápr. 23. 13:53
Nekem ez a 3. napom .Napi 3X iszom 1 liter gyümölcs-zöldség turmixot.50%-ban felhígítva vízzel.Van benne :répa,alma,banán. Ha este éhes lennék akkor iszom fél liter meleg tejet.
2009. ápr. 13. 15:21
Léböjtöt mellé célszerű enni szőlőcukrot, nagyon célszerű. Mert akkor nem lesz 900g méz/10 nap. A szervezetnek, agynak szüksége van az azonnal felhasználható energiára. És egy 1db szőlőcukor 10kcal. Nem egy nagy tétel. Még akkor sem, ha napi 10 szemet is megeszel. Nem borítja fel a diétát, méregtelenítést.
2009. febr. 12. 00:03

Sziasztok. ez az első böjtöm. kérdésem: ha nem tudok honnan fogyni, akkor mi történik velem? tervezem h 2 hétig nem eszem. csak víz és tea. de aggódom, h el ne fogyjak.

csakis a lelki szellemi tisztaságért kezdtem el és bárcsak volna rajtam pár kiló felesleg, akkor nem aggódnék.

üdv, m

46. elektrobarbie (válaszként erre: 43. - Mattackkk)
2009. febr. 11. 23:48
ügyes vagy! nekem most következik a 3. nap. :O
2008. okt. 30. 13:35
sörre bor, borra sör, meg egy kis pálesz. Ez a léböjt:)
44. b46d5f17a9 (válaszként erre: 34. - Sil)
2008. ápr. 16. 23:28
elhiszem, hogy jó, de én ettől olyan beteg lennék, hogy bele is pusztulnék az epegörcsbe :((
2008. jan. 16. 12:10
Végigcsináltam a 2 (kefirt, párolt zöldséget, gyümölcsöket ettem)+8napost ! A pattanásokkal igazán nem nagyon volt problémám, sőt ilyen tiszta még sosem volt az arcom, a vitaminhiányok eltűntek a körmömről, és a kezem sem volt még ilyen szép állapotba(házimunka miatt, eddig elég szörnyen nézett ki)!Aminek a legjobban örülök, hogy frissnek érzem magam ,a futást sokkal jobban bírom, és könnyebben kelek! Fogytam 3kg-t(azért nagyon örülök, mert nagyon beállt a súlyom egy ideje, és végre 67röl elmozdultam 64re!!)! Én ezeket a teákat ittam: szennalevél(jó hashajtó),citromfű(este lefekvés előtt), borsmentalevél ,csalánlevél ,csipkebogyóhús ,zsurlófű ,kamilla .elég sok mézet ettem, talán ezzel szegtem meg kicsit a böjtöt(900g 10nap alatt)!Bio zöldségleveket ittam, és 1x csináltam zöldséglevest ! A 3.naptól nem voltam éhes, bár néha folyt a nyálam, ha a reklámokban, ételt láttam! Annyit szeretnék hozzátenni, én egyedül voltam végig, nem hiszem, ha a barátom nem költözött volna erre az időre haza, akkor ment volna! Sokat és nagyokat sétáltam, voltam 2x szaunázni is (Buda Fitness Lágymányos 550ft! térkép: [link] )!A 2.nap eléggé fájt a fejem és a hasam, és a 3nap elég sokat szédültem, de más mellékhatást nem volt! Az első nap voltam bevásárolni, mindent megvettem a herbaházba ( [link] ) jó kis hely,3órán keresztül ott voltam! Mindenkinek ajánlani tudom a léböjtöt ,és sok sikert hozzá!Üdv:Timi
2008. jan. 6. 17:48

Sziasztok!

Én szerdán kezdem a léböjöt, addig ráhangolok párolt zöldségekkel, gyümölcsökkel és kefirrel. Most van 2 szabad hetem, azért szeretnék rögtön a mélyvízbe ugrani, és 2+8napos léböjtöt tartani .Nem dohányzom, és vegetáriánus vagyok, de a bőröm mégis csúnya(pattanásos) a hajam fénytelen és hullik, és folyton levert, fáradékony vagyok, ez megy már majdnem 1 éve, azt hallottam erre mind megoldás lehet a böjt. Szerintetek ?Amúgy nagyon lelkes vagyok,1 hete tervezem ezt a 10napot.Esetleg örülnék ,ha vki tapasztalt átnézné a 10napos programomat(amit .doc-ba átküldenék)!Üdv:Timi

2007. dec. 28. 08:35

én már többször csináltam

szerintem otthon kell lenni közben

én veszek a bio boltban 100%-os gyümölcslevet

abbol reggelente 2 decit elrágok

ami azt jelenti hogy kortyonként forgatom a számban kb. 10 perc a két deci

napközben máj méregtelenitö

és fogyokurás teát iszok

délután májpakolással alszom

napi 5-6 ásványviz

naponta reggel és este beöntés

ha ezt nem birod akkor hunyadi viz

naponta 2-3gramm c vitaminm és multivitamin

a 2.- nap már sétálok

és tornázom

meditativ zene és lelki nagytakaritás

privátban is szivesen irok

2007. dec. 23. 22:23

Sziasztok!


Nagyon érdekel a lébőjt kúra ,nagyon sokat olvastam rola,és ki szeretném probálni.Egy honap mulva nagy szükségem lenne arra(munkámbol adodoan), hogy 2-3 kilotol megszabaduljak,és szép egészséges bőröm legyen.Ahogy olvastam a léböjttel ezt el tudnám érni...ha valakinek van valami jo receptje hogyan lehet a legzökkenőmentesebben végig csinálni,vagy van tippje hogy hogyan adjak le pár kilot ,nem feltétlenül léböjttel,akkor kérem segítsetek.Oda figyelek az étkezésemre,mert ugy godoltam egy két kilohoz nem kell ilyen drasztikus megoldás mint a böjt,de semmi hatása nincs annak hogy kb. egy honapja sokkal egészségesebben étkezem.


Köszi a segitséget!!!

39. 0c97fbb607 (válaszként erre: 37. - Sil)
2007. szept. 23. 10:21

Mivel nincs orvosi,vagy bármilyen felügyelet,ezért hallgass a testedre.Ne azért tarts ki mert ezt akarod,ha azt súgja hagyd,akkor hagyd abba!

Nem leszel tőle se több se kevesebb ha végigcsinálod,vagy nem.

Én is sokszor szakitom meg és nem azért ,mert nem bírok nem enni,hanem azért mert úgy érzem,ennem kell.

38. Sil (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. szept. 23. 10:17

még ezt a napot kiböjtölöm, mert ha igazad van, és sok méreganyag szabadult fel, akkor azok inkább távozzanak, és ne keringjenek tovább bennem.


ezt a napot még kibírom, a reggeli teába tettem sok mézet, azóta kicsit jobb, és holnap már gyümölcsturmixot reggelizek, és a főtt krumpi is jól hangzik.

:-)

37. Sil (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. szept. 23. 10:08

ok, köszi.


akkor ma még ráhajtok egy szaunával fűszerezett böjtnapra.


még mindig büdöset izzadok, a fejemen pattanások nőnek, mint serdülőkoromban. teázgatok szépen.


legalább a fejfájás múlna el


további szép napot, és mégegyszer köszönöm:-)

36. 0c97fbb607 (válaszként erre: 35. - Sil)
2007. szept. 23. 09:30

szia!Ezek a tünetek arra vallanak,hogy valóban szükséged volt erre a böjtre.A mérgek nem csak pisilés útján távoznak,hanem mindenhol ahol csak tudnak.Ezért az orrfolyás,izzadás stb.

Viszont mindenképp fejezd be,mert ha rosszúl vagy,az azt is jelentheti,hogy gyorsan,sok méreganyag szabadul fel,ami nem jó,jobban károsít mint használ.

Először gyümölccsel kezdj,amit megkívánsz,utánna héjában főtt krumlit ,vagy más párolt zöldséget is ehetsz.

35. Sil
2007. szept. 23. 09:26

5. böjtnap


mára érkeztem el a böjtkrízishez. 3 körül fejfájásra ébredtem, utána rosszul aludtam, aztán jött a szúnyog invázió (ma ketten voltak, és nem sok kedvem volt a vadászathoz )


közben folyamatosan folyik az orrom, és húzódik a hátam.


azért se adom fel, a mai napot még kibírom.


na ilyenkor mit csináltok? és holnap mit egyek először, hogy ne attól legyek rosszul?

34. Sil
2007. szept. 22. 20:11

Köszi a hozzászólásokat, jól esik a biztatás.


A ma reggel 2 kilóval mértem kevesebbet mint tegnap.

Kicsit túlzásba vihettem a szaunát, mert ma tüsszögök, kapar a torkom, folyik az orrom, jéghideg a kezem.


azt hiszem kipróbálom a májtisztítást.

a következők alapján:


És a 3. nap este jöhet az olaj…


- Igen. Este 9 órakor elő kell venni a bögrét, beletenni 2 dl olajat (nincs jelentősége, hogy olíva vagy napraforgó olaj) és meglangyítani. Közben elő kell készíteni egy melegvizes palackot, a májtájékra helyezni, majd gyorsan meginni az olajat és amint lehet, lefeküdni. Ettől kezdve tanácsos nem nagyon mozogni.


- Nehéz meginni 2 dl olajat? Nem okoz hányingert?


- De, éppen ezért gyorsan kell meginni. Utána ráiszunk 0,5 dl citromlevet, hogy feloldja ezt az olajos, kellemetlen ízt. S aztán lefekszünk.


- Mi lesz a végeredmény?


- Az olaj és az epesavak apró, zöldes, golyó-alakú képződményeket adnak, amelyekről sokáig azt gondolták, hogy epekövek. Ennyi epekő azonban nincs egy emberben sem, hanem valószínűleg elszappanosodnak, úgy távoznak a szervezetből. Néha sötétzöld, néha smaragdzöld, néha kátrányos színűek. Gyönyörű hatásuk van, és élmény a páciensnek, hogy a kúra hatásos volt.


eddig az idézet


olvastam más változatokat is, grapefruittal, majd még kitalálom mi lesz.



A mai napom reggel 2 kilóval mértem kevesebbet mint tegnap.

2007. szept. 21. 21:43

én is csináltam ilyent én délután lefeküdtema májamon meleg vizes ruhával30 percre mert serkenti méregtelenitést plusz ittam teát

lehet kapni májtisztitó teát és méregtelenitő teát is

tudom ilyesztően hangzik de naponta beöntést is adtam

mert az pucol legjobban

a gyógyszertárban lehet kapni beöntő kannát de aki ettől idegenkedik azm egészségközpontokban van ilyen szolgáltatás

32. 0c97fbb607 (válaszként erre: 31. - Sil)
2007. szept. 21. 16:39
Ügyes ,jól csinálod:)))
31. Sil
2007. szept. 21. 16:37

3.böjtnap


reggel jól ébredtem, a kábaság elmúlt, de erős izzadság szagom volt, többszöri zuhanyzás ellenére, így délután elmentem szaunázni -2 liter ásványvízzel. nagyon jól esett, frissnek érzem magam


reggel csak 2 dekával voltam könnyebb, mint tegnap

még mindig nem vagyok éhes, de a szauna után megkordult a gyomrom.

30. Sil
2007. szept. 20. 13:57

:-)


2. böjtnap

2 kilóval könnyebb vagyok, mint tegnap ilyenkor

bőszen facsarom a grapefuitokat, meg a citromokat.

magam sem hiszem, de nem vagyok éhes. kicsit lassúbb vagyok, de nem vészes


ragyogó idő van így kiültem az erkélyre egy könyvvel, egy üveg vízzel, és egy csipke-hibiszkusz teával.....és akkor a szomszédból megérkezett a készülő ebéd illata... nem vagyok éhes, de maga az evés és az ízek a számban jól esnének. a rágás öröme...majd a jövőhéten.

itt is bakúszik balról a mediterrán padlizsános pulykamell receptje...:-)

29. 0c97fbb607 (válaszként erre: 28. - Sil)
2007. szept. 19. 13:30
sok szerencsét
28. Sil (válaszként erre: 21. - Sziliné)
2007. szept. 19. 12:50

egy-két bevezetőnap, öt böjtnap és két felépítőnap


– A bevezetőnapokon fokozatosan kevesebbet kell enni csak gyümölcsöket, gabonaféléket és semmi húst, smmi édességet, semmi tejterméket, viszont növelni a megivott folyadék mennyiségét.


Lelkileg is fel kell készülni, tudatosítani kell, hogy a böjt folyamán előfordulhat vérnyomás csökkenés, fejfájás, szédülés, pattanások, erős testszag, lepedékes, rossz ízű nyelv stb...

viszont ezek a tünetek azt jelentik, hogy múködik a dolog, és semmi esetre sem szabad abbahagyni a kúrát.


- Böjtnapokon semmi szilárd étel. Folyamatos víz, herbatea, zöldség- vagy gyümölcslé kortyolgatás.

Rostos üdítőitalt sem, azt is szűrni kell. Leturmixolt zöldség sem jó.


A lényeg, hogy a tápcsatornát kiürítsük, és a szervezet átálljon a belső táplálkozásra, a saját készleteinek a felhasználására, és ne kelljen energiát fordítania az emésztésre. Ezért fontos a keserűsó, vagy glaubersó fogyasztása.


-A felépítő napokon fokozatosan lehet csak visszatérni a böjt előtti könnyű-vegyes étrendhez, nehogy a hírtelen megevett rántotthús miatt a kórházban kössünk ki..:-)


Na igen ez az elmélet...ma van az első böjtnapom, már majdnem 1 óra van, és reggelire ittam a keserűsót, utána salaktalanító teát, és vízzel hígított friss, de leszűrt narancslevet. 2 szer voltam wc-n... eddig semmi kellemetlen, éhes se vagyok. Gondolom a neheze holnap lesz.

majd arról is beszámolok


Addig is minden jót! :-)

27. Sil
2007. szept. 19. 12:10

Szép-Jó napot!


2 dl vízben 1 teáskanál só, 4 csepp citrom


Na megértettem miért hívják keserűsónak. Tényleg keserű, de kibírható. Egyhúzásra megittam. már kétszer is voltam wc-n, de nem hasmenés volt, hanem rendes állagú, egészséges széklet. persze érzem a bugyogást a hasamban, vicces érzés. lelkesen várom a folytatást.


Salaktalanító teát, és hígított leszűrt narancslevet iszok.


A gyógyszertárban kell kérni a "keserűsó" -t szinte fillérekbe kerül. Ricinusolajat akartak ajánlani helyette. de nem hagytam magam.

A keserűsó(magnézium szulfát) azért jó, mert a vékonybeleket is kitisztítja.

26. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - Niobéta)
2007. szept. 19. 08:50
Igen,ott.10 dkg-os kiszerelésben van,bőven elég 5-6 adag víz elkészítéséhez.
25. niobéta (válaszként erre: 24. - 0c97fbb607)
2007. szept. 19. 08:45
Szia! a keserűsót hol lehet kapni? gyógyszertárban? Így kell kérni? köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook