Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ház vagy lakás? Véleményt szeretnék? Ki melyik mellett áll és miért? fórum

Ház vagy lakás? Véleményt szeretnék? Ki melyik mellett áll és miért? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 28. 11:02
ha fiatalok vagytok akkor HÁZ!DE MINDIG VAN MIT CSINÁLGATNI RAJTA.Ha középkorosztály akkor inkább lakás,teljes kényelemmel.A kertes házban az a jó hogy akár pihenőrészt,vagy állattartáshoz alkalmas területet alakithatsz,vagy saját garázsod van.Érdemes saját kutat furatni viznyeréshez.Megfizethetetlen előnyőkkel jár a saját ház!!Gyerekeseknek inkább azt javasolom.
2011. nov. 18. 18:12
Jaj, gyerekek, itt 25 milliónál kezdődik egy max. 60 négyzetméteres LAKÁS.
38. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. nov. 18. 18:10
7 millió egy ház??? Csak? Hol van ez?
2011. nov. 15. 23:05

Ház!!!!!

jó dolog ha van saját kerted!és van magán életed!

2011. okt. 27. 16:12
haz....gyerekkel legjobb,de anelkul is.
35. Anka71
2011. okt. 16. 16:34
Ház, egyértelműen.
2011. okt. 16. 14:57

Én is a házra szavazok. Mégpedig hatalmas kerttel. Azt kiválóan meg lehet úgy csinálni, hogy ne legyen vele folyton munka, mutatás legyen és a szomszédok a nagysága miatt messze legyenek.

Nálunk 2 hetente jön valaki, aki rendbe rakja az udvart, havat még soha nem lapátoltam, mert elolvad a speciális járdákon-beállókon.


Viszont:

-van medence

-ha nem akarom, nem is látok embereket napokig, mert olyan messze vannak

-a kerítésen kívülre van zárva minden, amit nem aakrok a kis világunkba beengedni

-annyi kerti partit tartok, amennyit csak akarok

-olyan a terasz-kert, mintha egy nyaralóhelyen élnék.


Soha nem laknék lakásban, idegenekkel a fal túloldalán. Brrrr.

33. P.marianna (válaszként erre: 13. - Mh07)
2011. okt. 16. 14:53
Egy házban nem kell állandóan rabszolgamunkát végezni, ilyet még nem hallottam életemben.
32. mendra
2011. febr. 17. 11:29
Mindenképp ház!!!!4 Megfizethetetlen a kert .
2011. febr. 17. 10:35
Én házban nőttem fel, aztán lakásba költöztem és most megint házban élek. Nekem a ház a mindenem egy kis kerttel, ahol lehet sütögetni, kifeküdni. Nincs alsó, felső szomszéd, aki rád szól. Kicsit több a munka házzal, de én ház párti vagyok ezek miatt.
2011. febr. 17. 10:21
mi is házat akartunk csak egy a bibi a pénz,ez így kimaradt,maradt a lakás,de én imádom!
29. bettike2007 (válaszként erre: 8. - Arcansas)
2011. febr. 17. 10:20
nekünk nagy konyhánk van,nagyobb mint anyuéké pedig nekik házuk van:)
28. bettike2007 (válaszként erre: 5. - Cb82b220ce)
2011. febr. 17. 10:18
itt normális ház 14milli felett kezdődik,amiben van fűtés,gáz víz 2zobával,lakás már másfél 2szobás 7körül is van,nekünk ez volt a kézenfekvő így is sok a hitel egy tizen pár millásat nem tudtunk volna megvenni
2011. febr. 17. 10:16
A lakás jobb mert olcsóbb a fenntartása a fűtés és kevesebbet kell takarítani:)Viszont udvar szempontjából jobb a kertes
26. Kis Cidri (válaszként erre: 25. - Cippora)
2011. febr. 17. 09:42

Valamennyi pénz minden átalakításhoz kell. Ha van kéményetek, akkor lehet pl nem beépített kandalló vagy kályha is, sőt víztereset is lehet már kapni, amihez tudsz csatlakoztatni fűtőtesteket. Mindez persze csak rásegítés az eredeti rendszerhez. Ha gázkazános van, akkor a kondenzációs most az egyik leggazdaságosabb, vagy a napenergiát felhasználni, külső szigetelés, helyiségek egyedi hőszabályozása, vegyes tüzelésű kazánt csatlakoztatni a már meglévő rendszerhez.

Most kb ennyi jutott eszembe, de persze nem ismerem az alap helyzeteteket.

25. Cippora (válaszként erre: 22. - Kis Cidri)
2011. febr. 17. 09:37

Igen,közös költség tényleg nincs.

Én csak a sajátunkról tudok nyilatkozni,a ház 120nm2,a lakás 70nm2 volt,szóval a fűtés nálunk több,és bár szerettünk volna cserépkályhát éppen azért mert az jobban felfűt,kiderült hogy eléggé szét kellene hozzá verni a házat,arra meg most nem futja.

De ha van valami okos ötleted a fűtés számla csökkentésére,akkor ki vele! :D

24. wanda8
2011. febr. 17. 09:32

a rezsihez szólnék én is hozzá,nem igaz hogy a rezsi magasabb,mint a lakásokban,nekünk le van szigetelve a ház kívülről és télen jobban tartja a meleget,nyáron viszont sokkal hüvösebb.Szóval a fütés nem több.

A többi számla pedig átlagos,persze sokban függ attól mennyit és mit használtok!

23. wanda8
2011. febr. 17. 09:30

Mi jelenleg családi házban lakunk.Nagyon szeretem,nincsenek a szomszéd falnál emberek,akik hajnalban épp porszívóznak vagy kiabálnak késő este.Mondjuk én mindig is vidéki voltam,de főiskola alatt laktam lakásban,ahol bizony alattunk és mellettünk is voltunk gondok a szomszédokkal.

A családi háznál külön csak mi vagyunk,vannak ugyan szomszédok,de nem zavarjuk egymást a napi teendőkkel.

22. Kis Cidri (válaszként erre: 21. - Cippora)
2011. febr. 17. 09:19
A rezsi nem feltétlen kell, hogy magasabb legyen, mert már vannak igen korszerű és takarékos fűtésrendszerek a házakban is és nincs közös költség sem (főleg nem sikkasztja el senki)
2011. febr. 17. 09:08

Laktunk mindkettőben.


Lakás előnye:kevesebb a rezsi,könnyebb felfűteni,megnnyugtató volt a szomszédok közelsége mikor a párom éjszaka dolgozott.


Ház előnye:nagyon jó nyáron kiülni a saját udvarra,nem lógnak rajtunk a szomszédok,nyugodtabb,csendesebb,nem kell félni hogy zajosak vagyunk.Kiülhetsz a kertbe,nem vagy "bezárva" a lakásba,és ha vannak gyerekek,akkor nekik is egyértelműen jobb,meg neked is.


Annyi hátránya van a kertes háznak,hogy télen havat kell lapátolni,nyáron füvet nyírni,illetve,hogy magasabb a rezsi,de nekünk még így is megéri bőven.

2011. febr. 17. 07:32
Nem feltétlen a kert az udvar az ami dominál!A szomszédokat nehezen viselném,azt minden lakásban lehet hallani hogy ki mikor kel,és épp mit csinál...na szóval kizárt hogy lakásban éljek :)
19. Babi87
2011. febr. 16. 22:44
Mi a lakást választottuk párommal. Mindketőnek vannak előnyei és hátrányai is!Engem személy szerint nem érdekel a kert, az udvar. A ház körül munkát az év egész részében pedig a hátam közepére sem kívánnám! :)
18. naiv (válaszként erre: 4. - Varga.nora)
2011. febr. 16. 20:23
Szerbiában Vajdaságban lakunk jelenleg anyósoméknál szinte olyan mintha lakásban laknánk én is ház párti vagyok és köszönöm sokban segitetetek
17. naiv
2011. febr. 16. 20:20
a lakás 20000euró
2011. febr. 16. 20:14
Feltétlen a ház, főleg ha van gyereked, vagy ha tervezel. Nem bánod meg az biztos, főleg ha nem is túl nagy az udvar.
15. genlips (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. febr. 16. 20:03

ház... én is mindkettőben laktam.

már a tudat, hogy ha kilépsz a bejárati ajtón, kertbe mész és nem a lifthez.


több tered van az életedet élni, talán ez a legfőbb különbség. nincs a szádban a szomszéd, ha a lakáson kívül mész vagy esetleg (?) még a lakáson belül is zavarnak téged. ez a legfontosabb otthon, nem? azt csináld, amit akarsz, anélkül, hogy arra kelljen gondolnod, hogy ezzel most zavarsz valakit? és ezért visszafogod magad... és más sem zavar téged. relax


persze ha leskelődős a szomszéd, idegesíteni fog, úgyhogy a szomszédokat is nézd meg magadnak jól! :)


ha jól emlékszem, a költségek alacsonyabbak.


nekünk volt egy nagy kutyánk, macskáink, felmérhetetlen érték (főleg gyerekeknek psszt!)


mikor azon gondolkodsz, melyik legyen, csukd be a szemed és gondolkodj el azon, hogy egy év múlva melyikben laknál még mindig szívesen, melyikben gondolnád azt, hogy: jobb, hogy ezt választottam és nem a másikat.


sok sikert!

14. jucika.mucika (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. febr. 16. 20:02
Alányomék GYőrben élnek,társasház ,közös udvar,a gyerekeket nemengedheti ki egyedül,nem ugrálhatnak,kiabálhatnak kedvük szerint mert aföldszinti lakót zavarja,ők a tetötérben laknak ha az unokáim 8-után szaladgál följött hogy őket zavarja!már bánják hogy ezt vásárolták most próbálják majd eladni éscsaládiházat szeretnének,én is annak örülnék mert az unokáim azt csinálnának amit akarnak, na persze a lányom is és férje!üdv Éva
13. mh07
2011. febr. 16. 19:57

Sziasztok!

Itt mindenki a házra szavaz, mi épp most szeretnénk eladni a mienket. Amíg a gyerekek kicsit nagyon jó a kertes ház, de mi már csak ketten vagyunk és feleslegesnek tartjuk. Szeretnénk végre élni, saját kedvünk szerint kirándulni hétvégenként és nem füvet vágni és gyomlálni.

2011. febr. 16. 19:55

Csak a ház :)


Előttem kifejtették!

11. R75
2011. febr. 16. 19:54

naiv, mi pont ekkora lakásban lakunk, és most szeretnénk házba költözni...

Nekünk is van közös kert,de oda a gyereket nem lehet egyedül kiengedni...

Ami miatt házat keresünk, nincs garázsunk, csak beállónk... ilyet, hogy bicikli, téli/nyári gumi, stb.. nem tudunk igazán hol tárolni, mindent a lépcsőházban sem lehet...

Hiányzik egy spejz + egy gardrób... + kutyánk is van, tehát ami a legeslegjobban hiányzik az egy kis kert, ahova a kutya is és a gyerek is kimehet...

Én mindenképpen a ház mellett döntenék, ha van rá pénzetek...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook