Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Emberek, akiknek van céljuk, de mégse érik el azt soha-Ki a hibás? fórum

Emberek, akiknek van céljuk, de mégse érik el azt soha-Ki a hibás? (beszélgetős fórum)


1 2
35. 10c97b2309 (válaszként erre: 1. - Dani19)
2011. máj. 16. 19:41
Hozzáállás kérdése minden...szerintem. :) Bármit el tudunk érni! És ha valaki másokat kezd hibáztatni, akkor kicsit magát kéne felmérni. :)
2011. máj. 16. 19:24

Az élet mindig megfizet - előbb vagy utóbb -.

Adós nem marad soha. Minden elkövetett bűn magában hordozza a büntetést is.

33. Zamus (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2011. máj. 16. 18:18
Remélem megbünteti a sors, azokat akik ilyen mocskok voltak!
32. Dani19 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2011. febr. 22. 20:54
Hát talán túlságosan ragaszkodott a céljához.Vagy lehet hogy nem is ezen az "úton" kellett volna mennie.
2011. febr. 21. 20:23

Ez a fórum egy másik...

Segítségkérés...tűz pusztítás után.

Nézzétek meg........

30. e458602baf (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2011. febr. 18. 18:32
Hát ez egy ritka szerencsétlen történet :(
2011. febr. 18. 18:29
Megtörtént eset. Egy fiúnak az orgona volt az álma. Járt is szorgalmasan éveken keresztül a zeneiskolába, tanult szorgalmasan, bújkálva a templomba - esőben, hóban, szélben, hidegben. Aztán besorozták katonának - akkor is. Mivel megtudták, a legnehezebb fizikai munkára osztották be... szó szerint gyilkolták a kezeit... Aztán a lakhelyétől közel 240 km-re szöktették el, hogy tudjon tovább orgonálni. Utána nyúltak... Végső kétségbeesésében külföldre szökött. Orgonához nem jutott, csak fúvós hangszerhez. De azért elvégezte az ottani Zeneakadémiát. Nem bírta a tüdeje. Beleszakadt és meghalt... Sors? Végzet?
2011. febr. 18. 18:21

Na de te egy esetet vázolsz fel... de a fórum címe másról szól...hogy a célját soha nem éri el.

Célt elérni nem lehet azonnal, és elsőre...illetve nagyon ritka.

Egy cél eléréséhez évek is kellhetnek és több próbálkozás eredményeként sikerülhet.

Ha valakinek meg sokadjára sem sikerül valami, akkor azért el kell gondolkodni, hogy magába keresse a hibát.(szerintem)

27. Dani19
2011. febr. 17. 22:03
Még rengeteg más esetet is fel tudnék hozni,amikor nem csak rajtam múlott egy dolog végkimenetele.Ezekben az esetekben semmiképp nem csak én vagyok a hibás.Igen is vannak olyan dolgok sajnos,amikor ki vagyunk szolgáltatva mások döntésének...
26. spinneli (válaszként erre: 21. - Dani19)
2011. febr. 17. 21:33

Nem, ilyen bárkivel előfordul, s következő majd sikerül.

:)

25. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 21. - Dani19)
2011. febr. 17. 21:29

ez egyszerüen nem a te utad.. és még akkoris ha most még nem érted.. ebböl jó is lehet., példul találsz egy sokkal jobbat..:)

minden azért van ugy ahogy van mert ez az amire éppen akkor szükségünk van..

2011. febr. 17. 21:15
Szerintem van valami a sorsban.Nekem mindíg az volt a célom,(na nem csak ez)hogy egy hozzám illő társat találjak.Eddig volt 4 rossz kapcsolatom.Hasonló emberek voltak.Most van 1 új,hát ő is olyan mint az előzőek.De már azért jöttem vele össze,mert kerestem kutattam,és azoknak a pasiknak akik nekem megfelelnének,mindíg azt mondják hogy szép vagyok de nem az esetük.Akkor ezt nem a sorsom okozza?És még azért sorolhatnám hogy a többi célom elé is hány és hány akadály gördült,még a végén mégis feladtam.
23. eda93927a9 (válaszként erre: 21. - Dani19)
2011. febr. 17. 16:43
Valószínű hogy ismerős töltötte be a helyet. Kamupályázat volt. Szerintem.
2011. febr. 17. 16:36

Nem Te vagy a hibás, hanem egy külső tényező.

A példában a cél szerintem inkább a munkakör.

Ugyanolyan munkakörre még jelentkezhetsz sok-sok másik helyre is, és még sok lehetőség előtted áll.

Nem garantált, hogy valaki elsőre eléri a célját.

21. Dani19
2011. febr. 17. 16:22
Most felvázolok egy helyzetet.Megbeszélek egy állásinterjút,mindent megteszek hogy sikerüljön az állást megszereznem,erre visszatáncol a munkaadó,és nem fogad az állásinterjún minden ok nélkül.Ebben a helyzetben is én volnék a hibás?
20. Kira88
2011. febr. 17. 11:41

A sors szerintem hülyeség, erre a legkönyebb fogni a sikertelen életünket, hogy nekünk a kudarc "volt megírva". Nem igaz.


Dani, a kulcs szerintem abban van, hogy higgyél magadban!


"Ha azt tartod, elveszett vagy, akkor el is vesztél.

Ha azt hiszed, nem mered megtenni, akkor nem is mered majd megtenni.

Ha nyerni szeretnél, de úgy véled, nem tudsz nyerni, majdnem lehetetlen, hogy sikerüljön.

Ha azt tartod, hogy veszíteni fogsz, veszítettél.

Mert odakinn a világban látni fogod, hogy a siker az ember akaratával kezdődik..."


:)

19. mendra (válaszként erre: 1. - Dani19)
2011. febr. 17. 11:31
Sors.
2011. febr. 17. 10:48
Én azt is tapasztaltam, hogy vannak célok, de nem tesznek eleget a megvalósításért, vagy hamar feladják.
17. eda93927a9 (válaszként erre: 1. - Dani19)
2011. febr. 16. 21:59
A gát általában a tapasztalatok hiánya.
16. -magnólia- (válaszként erre: 1. - Dani19)
2011. febr. 16. 21:40
Mindenképp egyet értek azzal, hogy a z embert akadályozhatják meg vannak nem reális célok stb... DE! Itt arról van, szó, hogy kitűznek maguk elé nem csak nagy, de KIS célokat és azokat SOHA nem érik el. Nos ez esetben szerintem egyedül maga az egyén hibás. Mert vannak ilyenek, sajnos én is ismerek többet is. Álmaik vannak (mert nevezzük inkább álomnak), de a kisujjukat nem hajlandók megmozdítani, a más emberek számára alapvető dolgokat nem hajlandók megtenni, vagy épp az istennek se hajlandók jól csinálni a dolgokat. Mert lehet, hogy csinálnak valamit, de foggal körömmel ragaszkodnak valami olyasmihez, ami mindenki más számára teljesen egyértelmű, hogy értelmetlen, tehát azon a módo nem lehet előrébb jutni.
15. Dani19 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. febr. 16. 21:22
Van egy olyan elmélet,amely szerint minden rajtunk múlik.
14. hte23 (válaszként erre: 12. - Dani19)
2011. febr. 16. 20:28
Gondoltam, hogy csak véleményekre vagy kiváncsi.
2011. febr. 16. 20:23
Szerintem akkor többet tudnánk mondani, ha ismernénk a helyzetet, mert így sok a variáció :)
12. Dani19 (válaszként erre: 11. - Hte23)
2011. febr. 16. 18:39
Én abszolút saját magamat rendelem alá csak.:)De persze nem csak rólam van szó,hanem általánosságban dobtam fel a témát.
11. hte23
2011. febr. 16. 18:23

A hibás - ha igy nevezzük - az egyén maga.

DE! befolyásoló tényező a környezet.

Attól függ, hogy az egyén mit határoz meg elsődlegesnek. Lehet, van egy vágya - álma. De lehet hogy ezt az vágyat- álmot, alárendeli másnak. Pl. családnak.

2011. febr. 16. 18:21
Azért nem mindig hiba ha nem sikerül elérni a célt.:)
9. spinneli (válaszként erre: 8. - Pteri)
2011. febr. 16. 18:13
pontosan, a reális célok kitűzése nagyon fontos.
2011. febr. 16. 18:11

Szerintem akkor van baj, ha nem reálisak a kitűzött célok. Ha pl én szeretnék szépségkirálynő, v. az ország leggazdagabb embere lenni, ( ezek szélsőséges példák) akkor nem sikerülne, és mérgemben könnyebb lenne másokat és a körülményeket hibáztatni, mint átgondolni a célokat.

Az eredeti kérdésre válaszolva azt gondolom: javíthatatlan álmodozóknak nevezném őket.

7. spinneli (válaszként erre: 1. - Dani19)
2011. febr. 16. 18:11

Többnyire maga az ember tehet róla-nyilván a környezetnek is van htása, de alapjáraton a saját céljainkat csak magunk érhetjük el, ha folyamatosan nem sikerül a hiba a mi készülékünkbe van.

Bár ezt többnyire nem szeretik beismerni az emberek, mert mutogatni mindig kényelmesebb, mint változtatni.

2011. febr. 16. 17:48
Mindegy. Vannak dolgok, amiket nem érhetünk el még akkor is, ha belerokkanunk. Az életünket csak részben írjuk mi. És ha a tehetségtelenség kitartással, szorgalommal is párosul, az már tényleg tragédia.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook