Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 80 kiló körül kezdeni a terhességet fórum

80 kiló körül kezdeni a terhességet (beszélgetős fórum)


1 2
31. doriszoke (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. febr. 22. 22:47

Szia! Én 82kg-al kezdtem a terhességem, ezt jegyezte be a védőnő 12 hetesen...soha nem voltam egy vékonyka alkat. Az orvos viszont jól megijesztett, hogy ez a súly akkor lenne ideális ha pont mennék szülni, és diétára fogott. Amire én magasról (tojok) már bocsánat...Azt eszem ami jól esik, persze mértékkel, mert azért irtó hiú vagyok :D és minden nap méregetem magam. Tegnap töltöttem a 19. terhességi hetet és 80kg vagyok. Elmondhatom így, hogy a félidőig 2 kg-ot fogytam. Persze messze még a vége, és a neheze csak most jön, de bízok abban, ha eddig tudtam vigyázni magamra, ezután se fogom felfalni a hűtőt :D Fel a fejjel, próbálj meg ne ezzel foglalkozni!!!!

Még egy biztató példának leírnám a legjobb barátnőmet, 78kg-ról indult most 32 hetes terhes és eddig összesen 8kg-ot szedett fel. :) És ő is 168cm mint én. Vigyázz Nagyon Magatokra!!!!!!

2011. febr. 22. 10:22
Sziasztok! Én 73kg-al kezdtem a terhességet a szülés után 7 kg-val voltam nehezebb. Nagyon örültem ennek. A szülésből végül császármetszés lett, ahol jól befertőztek. A szülés után 2 hónappal a pajzsmirigyem teljesen felborult, 2 hónap alatt 15 kg jött fel, ami azóta sem ment le. Úgyhogy nem nassolok, nem eszem ész nélkül kertben is dolgoztam nyáron, ősszel,október óta szedem a pajzsmirigyre a gyógyszert. Már 5kg sikerült leadnom, de így is 90kg vagyok. Mindenképpen szeretném ha legkésőbb nyáron összejönne a második baba. Szóval eléggé el vagyok kenődve én is. Soha nem voltam ilyen kövér. Nagyon mérges vagyok, hogy másfél év odafigyelés és megtartóztatás után igy nézek ki, nem az én hibámból. Remélem azért a baba összejön majd.
2011. febr. 22. 09:04
Én csak a barátnőimet tudom mondani.Az egyik 164 cm-rel és 70 kilóval kezdte a terhességet,szülésig 9 kilót hízott,a másik pedig 168 centi,kb 55-56 kilóval kezdte és 20 kilót hízott.Biztos,h van abban valami,h a ducibbak kevesebbet híznak közben.Persze biztosan vannak kivételek és 80 kilós is tud 30 kilót hízni a végére,de szerintem az a kismama egyáltalán nem figyel magára...vagy nem tudom.
2011. febr. 20. 04:04
ja és én is csak 160 cm vagyok
2011. febr. 20. 04:03
sziasztok,olvasgattam amit írtatok,és hát én a fiammal 76 kg-al kezdtem,és 41 hétre 88-al mentem szülni és 76-al jöttem haza.szóval 12 kg plusz,ami szülés alatt le is ment,béby4440gramm+víz+lepény és a többi.....mikor abbamaradt a szoptatás feljött pár kiló,most bőven 90 felett lehetek,még nem voltam védőnőnél,és bedöglött a mérlegünk,de nem nagyon aggódok,szerintem is kevesebbet híznak a ducik terhesen,mint mondjuk a vékony csajszik,de viszont amit híznak nehezebben megy le,mint a véknyaknak.én szerencsés voltam,hogy magamra terhesen szinte egy dekát sem híztam,mert szülés alatt ami + volt,az a bébyvel távozott.remélem most is mázlista leszek:)
26. Pettka
2011. febr. 16. 18:54
Szia!Én 70 kg-ról indultam neki a terhességnek(164 cm),82-vel szültem.A szülés után szinte úgy néztem ki,mint előtte.Aztán jött 12 hónap szoptatás,és úgy álltam,mint amikor szülni mentem.Szoptatás után gyorsan lementem 75-re,de azóta semmi nem ment le.Most szeretnék újra teherbe esni,és én is tartok tőle,hogy mennyi leszek a végére.Az a baj,hogy én hiába ettem keveset,a 75-ről sehova nem ment!
25. szuszuek (válaszként erre: 24. - Veraesbalu)
2011. febr. 16. 13:43
köszönöm szépen
24. veraesbalu (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. febr. 16. 13:25

Ne aggódj! Én 28 kg-ot híztam és az első hónapban 16 ment le (szoptattam).

Kerüld a cukros italokat, egyél inkább gyümölcsöt a "100" %-os gyümölcsléket kerüld.

Kerüld a nagyon fűszeres ételeket, mert attól vizesedni fog a lábad, bokád, lábfejed.

Élvezz minden pillanatot!

Egyél azt amit megkívánsz! A terhesség alatt mindent ehetsz, szoptatáskor viszont korlátaid lesznek!

Minden napod legyen vidám és élvezetes!

Sok szerencsét...

2011. febr. 16. 13:12
Szerencsére nekem is alacsony volt a vérnyomásom,de az utolsó hónapban a per értékem magasabb volt kissé,de az orvosom szerint még belefér a 36.héttől.
2011. febr. 16. 13:10

Persze,de bizony sok olyan csajjal találkoztam,akik nagyon vékonyak voltak,és bizony felpakoltak magukra 30 -40 kilót.

Ez azért lehet,mert a sok sanyargatás,diéták után,végre elengedhetik magukat,és büntetlenül falatozhatnak:))

2011. febr. 16. 13:00
azért nem a 40kilós hízás az átlagos, inkább a 10-15-20 kiló
20. szuszuek (válaszként erre: 19. - Tixtina)
2011. febr. 16. 12:58

vérnyomásom világ életembe alacsony volt....


40 kiló?az rengeteg....huuuu

2011. febr. 16. 12:47

Mindig sokat-40 kilókat híztam a terhességeim alatt.

162cm.Úgyhogy ha 80-ról indultam volna,hááát...

Viszont ,ha csak 5-12 kilót hízol max,akkor nem lehet nagyobb baj.Kérdés,hogy a vérnyomás mennyire magas.

Én biztos nem vállalnék be terhességet 80 kilósan.

2011. febr. 16. 12:46

most kicsit megnyugodtam,igazából most kezdődött el az éhségroham :)


azért próbálok odafigyelni :D

17. bujuli (válaszként erre: 11. - Szuszuek)
2011. febr. 16. 12:03
A babénak nemigen lehet baja, hiszen ő mindent elvesz,amire neki szüksége van. Amit túlsúlynál mindig ellenőriznek: cukor és vérnyomás. Legalábbis nekem mindig ezt tették. De ha egyébként egészésges vagy, ne aggódj, az nem jó.
2011. febr. 16. 12:01

Szia!Én az első gyerkőcömmel 3 éve 84 kilóról kezdtem és 98 kilóval menntem be a szülőszobába.Igaz megettem mindent amit megkívántam de mértékkel.Az volt a bibi,hogy télen voltam terhes igazán és nem mozogtam semmit.De szülés után nagyon könnyen lemennt ami rajtam maradt.Most a második babót várom és 85 kilóról indultam.Most vagyok a 16. hétben és 82 vagyok.NEm hánytam,semmi bajom nem volt.Most próbálok mégjobban odafigyelni,hogy délután már csak gyümölcsöt vagy jughurtot egyek.Na persze van néha,hogy nem sikerül de nem lelkizek miatta.Eddig úgy néz ki ez így jó.Na meg főleg sokat számít egy 2 éves aki után lehet reggeltől-estig rohanni :D

Amúgy szerintem nagyrész alkati dolog is,bár ha az ember odafigyel sokat jelent.Nálunk anyum 56 kilóval terhes annó és 90 kilóval szült úgyhogy volt honnan örökölnöm :D

Csodaszép babavárást Neked és élvezd minden pillanatát,a súlyod legyen a legkisebb gondod.Majd lemegy ma éjszakákat sétálsz a törpéddel :D

15. dj.cica (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2011. febr. 16. 12:01
van benne igazság:)
14. dj.cica (válaszként erre: 11. - Szuszuek)
2011. febr. 16. 12:00
ne aggódj élvezd a terhességedet,és sétálj majd sokat ha itt a jó idő:)
13. szuszuek (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2011. febr. 16. 12:00

szia!


ebben reménykedem én is :D

2011. febr. 16. 11:59
akit én ismerek kábé ilyen súlyban mint szülés után soványabb lett, mint a terhessége kezdetén
11. szuszuek (válaszként erre: 6. - Beata21bea)
2011. febr. 16. 11:59

szia!


jól érzem magam,de kicsit tartok,hogy a babának valami problémája adódik ez miatt!

10. szuszuek (válaszként erre: 4. - Szamó)
2011. febr. 16. 11:58

szia!


hányni nem hányok még :D


köszönöm a hozzászólást,tényleg érdekesség :D

9. szuszuek (válaszként erre: 3. - Bujuli)
2011. febr. 16. 11:57

szia!

igen,első terhesség!ezért sem tom mit kezdjek magammal :D

2011. febr. 16. 11:57
nekem azt mondták nem a kezdő súly számít hanem hogy mennyit szedsz fel közben,természetesen a magasabb súlyúaknál kevesebb az ajánlott.Ha mellette egészségesen táplálkozol,figyelsz vérnyomásodra,és a vércukorszinted is rendben akkor szerintem nem gond.
7. bujuli (válaszként erre: 6. - Beata21bea)
2011. febr. 16. 11:55
Szerintem is az a fontos, hogy jól érezd magad.
2011. febr. 16. 11:54
Szia! Én 175 vagyok és kb. 90-ről kezdtem. Nem izgat. Jól érzem magam a bőrömben. (Már a lehetőségekhez képest)
2011. febr. 16. 11:54

Szia!


Gondolom attól tartasz,hogy sokat szednél fel igaz?Pedig általában pont az ellenkezője szokott előfordulni.Akik vékonyan kezdik a terhességet,sokkal többet szoktak hízni,mint azok akiken van egy kis plussz.

4. Szamó (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. febr. 16. 11:54

Szia!


Én (nem) kicsivel több voltam, mikor teherbe estem! A doki is és a védőnő is figyelmeztetett, hogy vigyázzak, mert baj lesz!


Az élet megoldotta a problémát: annyira hánytam az elején, hogy gyorsan lement 20 kiló...... Nem sokkal lettem több szüléskor, mint amivel terhes lettem :)))


Persze ez ritka és nem így kell "megoldani" a súlyproblémát, csak érdekesség képp írtam le......


Egyébként arra figyeltem, hogy sok rostosat egyek, és kevés cukrosat. Kiegyensúlyozott, helyes táplálkozás kell.

2011. febr. 16. 11:52
Első terhesség?
2011. febr. 16. 11:52
Szia. Én a másodikat ugyanennyivel kezdtem, a harmadikat 94-gyel. Igaz magasabb vagyok, mint te, de semmi gondom nem volt. A vérnyomásra figyej oda mindig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook