Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci óvodák. Hol milyen? fórum

Váci óvodák. Hol milyen? (beszélgetős fórum)


9. Anitaaa03 (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 22. 10:25

egyetértek nagyon rossz a helyzet:((((((

fel a fejjel valahogy csak lesz

8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Anitaaa03)
2011. febr. 22. 10:18

Ezzel nem vagy egyedül. Én se. Itt Pesten, ahol lakok, ott 60-70-be kerül egy ugyanilyen ovi...


Pedig most nekünk is kéne. De hát nem tudom megfizetni... Képzeld, ahol eddig laktunk, a XI. kerületben adnak támogatást. A gyerek két éves koráig 30ezret, utána meg 60ezret havonta erre a célra, ha nem viszed bölcsibe... Ez anno ilyen kampányígéret volt, de ha jól tudom, még adják. De sajna nekünk meg onnan kellett eljönni, mert nem tudjuk Budát megfizetni, pedig ott nőttünk föl..


Ha meg meg tudnám fizetni ezeket a helyeket, mehetnék dolgozni, és még kereshetnék pénzt... elegem van már ebből az öngerjesztő csóróságból...

7. Anitaaa03 (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 21. 11:52
köszi szépen az infókat ez nagyon jól hangzik de sajnos én ennyit nemtudok fizetni érte:).
2011. febr. 17. 13:00

No megkérdeztem az infókat:


(nem tudom, mi minősül reklámnak, nem szeretnék semmilyen szabályt megszegni, úgy ítélem meg, hogy így cím meg név nélkül bemásolhatom az infókat erről a készülő oviról, már csak azért is, mert ez a fórum témája. Többet esetleg privátban tudok írni...)


"- mikor indul: 2011 őszén szeretnénk indulni


- mennyibe kerül: Az egész napos ovi 33000+ kaja lenne. Igyekszünk plusz forrásokat szerezni (pl. szponzorok), és akkor ez csökkenhet. Szóval 33000 körül. Többe biztos nem fog kerülni, mert szeretnénk, ha azért elérhető lenne mezei családoknak is.


- vannak-e kedvezmények (nagy családos, több odajáró gyerek esetén): Testvér kedvezményt mindenképpen szeretnénk.


- Előkészít-e az iskolára, mint a normál ovi: Ez egy normál ovi, csak nem állami/önkormányzati fenntartású. Bp van állami montessori ovi is.

A montessori módszer sokkal inkább felkészít a (bármilyen) iskolára, mint a normál ovi.


- hánytól hányig lehet lenni: Tervezett:7-8-tól 5-ig, de az igények szerint változhat.


- milyen az ellátás: 4-szeri étkeztetés, hozatjuk az ebédet. Igyekszünk minnél egészségesebb étrendet kialakítani.


- milyenek a módszerek: Készül a honlapunk, de addig is a montessori módszerről:

[link]

[link]

[link]


- hány óvónéni van stb..: 1 csoporttal indulunk (15-18fő), 2 ovónénink lesz (montessori szakpedagógus, gyógypedagógiai aszisztens végzettséggel, ill. dráma- és népi játékok végzettséggel is rendelkeznek, fiatalok, de van már néhány év gyakorlatuk), + dadus


Ha lesz elég jelentkező, az ovi mellett indítunk egy családi napközit is 2-3 éveseknek. Itt max 7 gyerek lehet. Ez is montessori rendszerű lesz, a korosztálynak megfelelő játékokkal, eszközökkel.


Nyáron, nyár végén lesz megtekinthető a hely, ill. nálunk a lakásunkban kialakítottunk egy csoportszobát a montessori játékokkal, ezt áprilistól érdemes megnézni, mert még várunk játékokat.

2011. febr. 17. 08:22
Hűham Vác nagy betű!!
2011. febr. 17. 08:22

A legjobb barátnőm most csinál egy óvodát vácott.


Eddig neki ott csanába jártak a gyerekek. Aztán beleszeretett a csaná-ba, mint olyanba, meg a gyerekezésbe. Egyébként építész, csodálatos érzéke van a világ szépségei iránt. Mellesleg elvégezte a bábszínházban a bábszínészi, és bábkészítői szakot is. Szóval most csinál, csinálnak egy óvodát. Természetesen szakképzett óvónénivel, stb... Elvileg megkapják az önkormányzati támogatást is...


Helyileg a főtér közelében lesz, és hamarosan indulni fog. Megkérdezem mennyibe fog kerülni... Már csak a tájékozottság kedvéért is...

3. Anitaaa03 (válaszként erre: 2. - F2ee98befc)
2011. febr. 16. 20:06
hát remélem sikerül mert az ittenibe nem szeretném beadni
2011. febr. 16. 16:38
az egyáltalán nem biztos, hogy fölveszik vácra, ha nem váciak vagytok. elsőbbség a helyieké. ha csak nem vagytok váci lakosnak bejelentve. de a beiratkozások tavasszal szoktak lenni.
2011. febr. 16. 11:06
szeretnék infókat kapni a váci óvodákról milyen hol van mennyire drága mikor van beiratkozás ilyesmi.most keresek a kisfiamnak óvodát és szeretnék minél több infót vidékiek vagyunk de nagy valószinűséggel Vácra visszük őt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook