Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jövőre bölcsibe megyünk! Segítsetek! Gyertek beszélgetni! fórum

Jövőre bölcsibe megyünk! Segítsetek! Gyertek beszélgetni! (beszélgetős fórum)


9. b2076ec79b (válaszként erre: 7. - Andy03)
2011. febr. 16. 11:29

A gyerekek nagyon könnyen alkalmazkodnak, elfogadják a helyzetet. Biztos el fog aludni, ha meg nem , akkor "csinálnak vele valamit". Nem hagyják ám órákig ordítani a gyereket, emiatt ne aggódj. Azért ok hogy nincs annyi idő meg egyebek, de itt pici babácskákról beszélünk, akikkel foglalkozni kell. A bölcsiben szerintem nem olyan ridegek a körülmények. Bár biztos vannak ellenpéldák is.. Mondjuk hozzáteszem, hogy nálunk nincs állami bölcsi, így magánba járt, tehát nem voltak sokan, ez biztos más, mint egy államiba, arról nincs tapasztalatom.

De ne aggódj, nem lesz semmi baj :)

Bár most az ovitól ugyanúgy parázok én is :)

8. Indián lány (válaszként erre: 6. - Andy03)
2011. febr. 16. 11:23

Én is így terveztem,de aztán felébresztettek:( Decemberben kezdem a beszoktatást(ha felveszik így),és én akkor kezdem kivenni a bent maradt szabikat.Így januárban megyek vissza dolgozni.Márc.1-től adják ki a jelentkezési lapokat és azt tanácsolták,hogy már aznap kora reggel menjek érte és minél előbb vigyem vissza.


Remélem Neked több szerencséd lesz az időponttal!Sok sikert és minden jót Nektek:)!És persze utólag is nagyon sok boldog első szülinapot kívánok a kislányotoknak:)!

7. Andy03 (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2011. febr. 16. 11:19
Attól is tartok, hogy szopizik még és általában úgy alszik el, ha nem is szopival de legalább kézbe. És bölcsibe gondolom nem cincálnak minden gyereket, hanem berakják az ágyba és aludj el. :S A cici leszoktatáson már rajta vagyok hogy mire megyünk ez ne legyen gond. De szerintem elaludni akkor sem fog még magától.
6. Andy03 (válaszként erre: 4. - Indián lány)
2011. febr. 16. 11:16
Mi is januáriak vagyunk :) Na azt hiszem valamelyik nap én is körbejárok pár bölcsit. Én úgy terveztem, hogy januárba elkezdem beszoktatni, és ugye még ki kell venni a szabikat is ami lesz legalább 1 hónap lehet több is. Addig be tudnám szoktatni. Remélem találok olyat ahol van ilyen. Környén lakunk és úgy néz ki hogy decemberre elkészül itt is a bölcsi. De azért körülnézek tatabányán ha nem készülne itt el mire menni kell.
5. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Andy03)
2011. febr. 16. 11:10

Szia!


Az én lányom 18 hónaposan ment bölcsibe. Nagyon féltem az egésztől, viszont neki nagyon tetszett, 2-ik nap már ott aludt, minden a legnagyobb rendben volt. Jövőhéten az ovit kezdjük már. :)

Ha tudod, hogy jó helyre viszed, akkor nincs miért aggódni szerintem.

2011. febr. 16. 11:05
A mi lányunk is szeret gyerekek közt lenni és én is 3 műszakba megyek vissza.Voltam már 3 bölcsiben érdeklődni.Amit megtudtam az az,hogy nincsenek körzetek(legalábbis nálunk)és mikor elkezdődik a beszoktatás,akkor nekem már munkában vagy gyesen kell lennem.Mivel januárban lesz a leányzó 2 éves,ezért még idén el kell kezdenie a bölcsit,különben vagy nem veszik fel(így is kérdéses a december néhány helyen)vagy csak jövőre mehetünk jelentkezni és akkor jövőre szeptemberben kezd.
3. Andy03 (válaszként erre: 2. - Indián lány)
2011. febr. 16. 11:02
Már most mész jelentkezési lapért? Ilyen korán kell kérni? Hát bizony azzal a kevés gyessel nem megy az ember semmire. Nálunk még a nagyszülők is dolgoznak . Azzal is bajba leszünk, hogy fogjuk megoldani a behordást, elhozatalt mivel 3 szakba dolgozok :S párom is reggeltől estig. Egy kicsit az megnyugtat, hogy lányom szeret gyerekekkel lenni és remélem jól fogja magát érezni.
2011. febr. 16. 10:54
Mi lányunk is 13 hónapos.Elsején megyek jelentkezési lapért.Bennünk is van egy kis félsz,de nem tehetjük meg azt,hogy itthon maradjak fillérekért vagy a nagyszülőkre "terheljük" heti 5 nap.
2011. febr. 16. 10:52
Lányom most 13 hónapos és jövő év elején megkezdjük a bölcsődét, mert megyek vissza dolgozni. De már most sokat gondolok rá mi lesz velünk akkor. Félek idegenekre hagyni, hogy fog egyedül elaludni, enni, stb... Akik ugyan ebben a cipőbe járnak vagy már benne vannak gyertek beszélgetni. Segítsetek!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook