Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun betegség - van gyógymód / kezelés? fórum

Autoimmun betegség - van gyógymód / kezelés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
109. 2015fun
2017. júl. 15. 12:25

A bélrendszer normalizálásával jó minőségű rost fogyasztással sokat lehet tenni,hogy aktivizáljuk az immunrendszer normális működését. Legalábbis én így tudom.

Jó minőségű táplálékok fogyasztása és rostban gazdag étrend sokat segíthet. Különösen ha valaki még súlyfelesleggel is küzd. Hallottam egy kivonatról egyik barátomtól, ami jótékony hatású. Glukomannat eszik, amiből a tiszta minőségű a legjobb. Ha érdekes valakinek, akkor megkérdem és privátban válaszolok.

108. life14
2017. jún. 16. 20:39

Gondolkodas, eletmod, taplakozas megvalgoztatasa, rendszeres mozgas.


A rengeteg gyogymkd kozul nekem lenyeges javulast ezek hoztak: Vargha Gyogymod ideg inger terapia, akkupunktura csak egy orvosnal, (Dr Balazs Tibornal).

A leglenyegesebb javulast Schreiner Ildiko erte el a Gerinc Re Form Studioban (manualterapia, fizikoterapia, reflexologia, Breuss terapia, Dorn terapia), jelenleg is folynak a kezelesek. Egy csoda a no.


Az egyik legfontosabb dolog a gerinc es a medence helyrerakasa, hogy a kimozdult szervek visszakeruljenek a hekyukre, es normalisan tudjanak mukodni.


A hipnoterapiarol es a biofeedback kezelesekrol is jo velemenyek vannak.


Hasznos olvasnivalok:


www.neuroterapia es biofeedback.hu


Emil Coue: A gyogyitas legnagyobb titka

107. 26ca082ee5 (válaszként erre: 106. - Ryama)
2017. jún. 14. 12:15
Köszi, épp fel akartam éleszteni ezt a fórumot, nagyon eltűnt mindenki. Mindkét cikket elolvastam, a cannabis-osban szerintem is van igazság, az ábsz mérésére viszont nem volna valami TB-s megoldás? Kicsit húzosak az árak...
106. Ryama
2017. jún. 14. 09:22
105. Ryama
2017. jún. 14. 09:17
104. kiscica2016 (válaszként erre: 103. - Ciklon66)
2016. okt. 21. 20:36

Szia-sajnos a problémadra nem tudok választ, de szoritok hogy hamar legyen megoldás a problémadra.

Én Sle s vagyok-májusban derült ki hogy autoimmun vagyok.. szedem a gyógyszerekt..de még így is mindig van valami. Nekem elsősorban az izületeket érinti. A vérképem alapján már minden oké..nincs aktiv állapitban a betegség..csak azt nem tudom hogy attol még lehetnek tüneteim hogy jó a vérképem ?

2016. okt. 7. 12:59
Lehet hogy autoimmun hepatitis beteg vagyok.Én minden hónapban megyek vérvételre és egyik hónapról a másikra nagyon kiugrott minden májfunkcióm 150 mindegyik.Nincs hepatitisz fertőzésem már azt megnézték,ultrahang májnagyobbodást mutat csak,,.Viszont hónapok óta nem vagyok jól hányinger ,szédülés,gyengeség ,has puffadás.Tanácstalanok az orvosok,viszont így nem adhatnak kezelést a többi betegségemre.Több autoimmun betegségem van: BECTEREW,Colitis Ulcerosa és inzulinos diabetes is.2016.10.25-én megyek a János korházba a hepatológiára az az utolsó ötlete a kezelő orvosomnak.Várom a hozzászólásokat.
2015. márc. 13. 21:53
van itt még valaki? kérdezni szeretnék.
2011. márc. 31. 08:41

Szia Csipike50!


Elküldtem az e-mailt.


Szép napot!


Ditti

2011. márc. 29. 13:53

Szia Ditti!


Írtam privát levelet, várom a válaszod.

2011. márc. 24. 16:52

Szia Csipke50!


Itt nem lehet(ne) másik honlapot belinkelni, de ha megadod az e-mail címed, küldök rá anyagot, meg konzulens nevet.


Szép napot!

98. Csipke50 (válaszként erre: 89. - Ditti8181)
2011. márc. 21. 11:26

Helló!

Véletlenül keveredtem erre az oldalra.Vagyis "Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás?" oldalon ajánlották.

Mivel nekem szorongásos betegségem van már nagyon régóta.

Az EFT módszerről a napokban hallottam először, és már be is jelentkeztem egy előadásra.

Mivel nincsenek véletlenek, úgy gondolom ,nem véletlen, hogy itt is erről olvastam.

Remélem ,sőt (pozitív gondolkodás!!!!) tudom, hogy ez lesz a megoldás a problémámra.

Kit tudsz ajánlani?


[link]


én ezt az oldalt találtam

2011. márc. 21. 09:22
Megállt az élet a csevegőn? Mindenki gyógyulgat? Remélem :)
96. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 51. - Szimba)
2011. febr. 25. 09:34

"olvasd el a szabályzat egyik legfontosabb részét itt a fórum címe alatt: más honlapot nem szabad reklámozni."

Szinte mindenhol reklámoznak más honlapot.

Sokat meg szoktam nézni és nagyon hasznosak is akadnak.

Van aki sok segítséget kap a saját élete jobbításához.

Nem bánom ezt a kis szabályszegést akkor sem, ha egy kis reklám.

Legfeljebb kitörlik.

Privátban is kaptam már és nagyon jól jött a segítség.

95. Ditti8181 (válaszként erre: 93. - Szimba)
2011. febr. 19. 19:25
Köszi :) Mindenkinek megvan a lehetőség. Éljetek vele, mert megéri. Most jöttem haza ** kettőről :) nagyon jóóóó.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
94. f64f0d9a69 (válaszként erre: 92. - Ditti8181)
2011. febr. 18. 19:27

Eddig az EFT-ről csak azt tudtam, hogy az akupunktúrás pontokat ütögeti. Mivel az akupunktúrát én is használom, ezért gondoltam nem lehet rossz.

Visszaolvasgattam a topikot és találtam címeket, amit szépen sorban meg is néztem.

Sok Csontos Ágnes és nem tudom még ki videóját el is mentettem, mert a You Tube-on megtaláltam. Van könyv is, ezt is letöltöm még és el is olvasom.

Ki fogom próbálni.

Azért most is azt gondolom, bármelyik módszer + étrend + mozgás, így együtt a leghatékonyabb.

Eddig mindig több módszer kombinálása vált be nekem.

Persze lehet azért is, mert néha lusta kutya vagyok és rendetlen és megszegem a szabályokat :)

Az Eü-re úgysem lehet sok esetben számítani, na itt a sok jó ötlet. Gyógyuljunk!

93. szimba (válaszként erre: 92. - Ditti8181)
2011. febr. 18. 19:19
Ezt a szép összefoglalót élvezet volt olvasni, komolyan! :) Nagyon örülök a sikereidnek!
92. Ditti8181 (válaszként erre: 90. - F64f0d9a69)
2011. febr. 18. 16:17

"Ezek szerint, ha abbahagynád, akkor visszatérhetne a betegséged." - erre nem tudom a választ. Annyit tudok, hogy nem hagyom abba. Nekem ez segített.


"Erre írtam lentebb, hogy nem mindegy mit eszik az ember." - bizony nem. Hogy van a mondás? Az vagy amit megeszel? Ezzel egyetértek. Az egészséges embernek is oda kell figyelnie mit eszik, egy betegnek meg pláne. Mindamellet én kipróbáltam dr. Szendi Gábor módszerét a paleolit táplálkozást: nem vált be. Kipróbáltam a vércsoport "diétát": nem vált be. Kipróbáltam a purin szegény étkezést: nem vált be. Ne érts félre, én nem vonom kétségbe amit mondtál, elhiszem. Ha neked ez bevált, az egy fantasztikus dolog. Nekem sajnos nem hozta meg a kívánt eredményt.


"A 100% gyógyulás akkor következik be, ha az ember ezeket az ételeket kiiktatja." - akkor ezek szerint ez sem 100%-os nem? Ha eszel olyat ami a tiltólistán van, ugyanúgy begyullad. Tehát te annyit teszel magadért, hogy ezeket nem eszed. Neked ez vált be. Én kopogtatok. Nekem ez vált be.


"EFT egy jó módszer, csak nem mindenható, ugyanúgy, mint bármely másik." -én nem vagyok sem szakértő, sem orvos hogy ezt megcáfoljam, vagy megerősítsem. Annyit merek csak kijelenteni, hogy nekem nagyon jó, de ez egy szubjektív vélemény. És igazad van abban, hogy akinek stressztől alakult ki, annak nagyon használ. Lehet nekem ezért jó. Amúgy sem volt soha nagy önbizalmam, és mindig görcsöltem valamin, folyton kattogott az agyam. Aztán egy tragédia után felszínre is került minden. Ha innen nézem a dolgot "már ideje volt hogy jöjjön a betegség" mert egy idő után ez kibukik. A trauma és a sok negatív dolog ami a lelkemben volt, megbetegítette a testemet.(Ha ideges az ember, felmegy a vérnyomása, szapora lesz a pulzus, a légzése is megváltozik, felmegy az adrenalin szint...stb.. ha ez sokszor bekövetkezik, előbb utóbb valamilyen betegség jön elő.)


"Te sem szüntetted meg az okot, csak kezelgeted a betegségedet." - No igen. Az ok. Ami kiváltotta, szembenéztem vele. Nem volt egyszerű, de egy idő után megbékéltem vele, és valahogyan helyére került a dolog. Ma már teljesen tünetmentes vagyok. Nem kezelgetem magam. Írtam lentebb hogy minden egyes nap használom az EFT-t. De már nem a betegségemre. A "jó reggelt kopogtatást" minden nap megcsinálom, hogy jól induljon a napom. A "napfény rezgést" is. Mert jól esik.

De még mindig nem élek stresszmentes életet. Lehet egyáltalán? Csak próbálom másképpen venni dolgokat, az akadályokat. Most például költözködünk. Új lakhely, új munkahely...és mivel én aggódós vagyok...jönnek a negatív gondolatok. Mindig van min izgulni. De az EFT megnyugtat, és ez a lényeg, hogy ne féljek, ne stresszeljek.


Az eldeformálódott testrészeimmel persze nem tudok mit tenni, ahhoz én kevés vagyok. (bár magas szintű **sokkal már dolgozok rajta, de ez egy másik téma.) Az a lényeg, hogy a betegségem megállt, és nem romlik tovább az állapotom.


"Akkor nem kell minden áldott nap kopogtatni." - nem KELL. Azért csinálom, mert mint fent is írtam: jól esik. Egyáltalán nem nyűg, vagy teher, hanem örömöt ad és megnyugtat.


Azért jó az ilyen fórum, mert mindenki elmondhatja a saját tapasztalatát. Neked kedves baranka111 az segített, hogy változtattál a táplálkozási szokásaidon. Nekem az EFT meg a ** hozta meg a tünetmentességet. Az egyik ismerősömnek a hidegkamra -110 C fokos jótékony hatása használt. Van akinek az agykontroll. Van aki nem tesz semmit és mégis spontán meggyógyul. Mindenki teste és lelke másképp működik. Az a lényeg hogy senki ne adja fel. Ha valaki akinek ilyen gondja van, és betéved ide, látja hogy vannak lehetőségek, és vannak pozitív tapasztalatok. És remélem, hogy talál újdonságot ilyen fórumokon. Mert meg kell mondjam, én sem orvosoktól hallottam ezekről a dolgokról.


Fájdalommentes napokat kívánok mindenkinek!



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
91. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 79. - Ditti8181)
2011. febr. 18. 12:54

Lemaradt az idézőjel. Az EFT könyvből van kimásolva.

A szövegben ez is olvasható: Gyógyulásomat böjtöléssel, életmódváltoztatással,

és gondolkodásom megváltoztatásával értem el.

Nem az EFT-vel.

90. f64f0d9a69 (válaszként erre: 79. - Ditti8181)
2011. febr. 18. 11:59

Ezek szerint, ha abbahagynád, akkor visszatérhetne a betegséged.

Mert ez is csak tüneti kezelés, ebben az esetben.

Erre írtam lentebb, hogy nem mindegy mit eszik az ember.

Vannak olyan ételek, amik pl. az ízületeket begyullasztják.

A 100% gyógyulás akkor következik be, ha az ember ezeket az ételeket kiiktatja. Akkor nem kell minden áldott nap kopogtatni.

Ezzel együtt az EFT egy jó módszer, csak nem mindenható, ugyanúgy, mint bármely másik. Akinek stressztől van betegsége, azon szerintem hatásosabban tud segíteni.

Te sem szüntetted meg az okot, csak kezelgeted a betegségedet.

Ezt persze magamról is elmondhatom, mert ezért nem vált be az AK. Jó volt amíg használtam, de én nem tettem meg mindennap...

Mióta néhány ételt száműztem , nem gyullad be az ízület. :)

2011. febr. 18. 09:35
Jajjj :) mindig kimarad valami: szakembert. "Akinek meg nem megy egyedül az EFT, annak tudok ajánlani." Szakembert :)
88. Ditti8181 (válaszként erre: 82. - Csabi4)
2011. febr. 18. 09:30

Bizony. Minden nap csinálom. Eleinte egy nap rengetegszer "kopogtattam". Mindig akkor mikor fájdalmam volt. Volt olyan nap is, hogy óránként kellett csinálnom. De eldöntöttem, hogy nem adom fel. Pedig eleinte nem volt érezhető hatása, mégis folytattam. Tudatosan. Fáj? Csinálom. Azt szeretném elérni, hogy teljesen természetes legyen, épüljön be az életembe, és rutinból jöjjön. Legyen olyan mint a légzés.

És nem győzöm hangsúlyozni a pozitív gondolkodást!! Igaz, ez egy elég súlyos felfedezés, hogy mi alakítjuk a gondolatainkat, a mindennapjainkat, az életünket. Erre minket a szüleink nem tanítottak meg. Ők sem tudtak róla. "ne ábrándozz!" "ne álmodozz" "légy realista". Talán már egy kicsit sem hisszük el, hogy lehet jobb is. És ami a legrosszabb: nem várjuk el a jót. Nem gondoljuk, hogy jobb is lehet. Beletörődünk, hogy "ez van, jobb úgysem lesz" - má' az orvos is megmondta, hogy ez gyógyíthatatlan betegség. Ismerős, nem igaz?


A pozitív gondolkodás nagyon nagy fokú tudatosságot igényel! Mert mi döntjük el, hogy milyen lesz a napunk, milyen lesz a sorsunkról.


Mikor nekem fájt mindenem, csak arra tudtam gondolni. Szinte semmi másra. Arra koncentráltam, hogy fáj. És egyre rosszabb lett. Annyira, hogy már járni is alig tudtam. Nem foglalkoztam semmi mással gondolatban. Volt hogy feltünt, hogy egy hete nem is nevettem, egy mosolyt nem eresztettem meg. Szinte össze volt szorítva a szájam. Szépen lassan kezdtem meggyűlölni magamat is, a testemet. "Miért pont velem történik ez"? "mivel érdemeltem ki ezt"? "nekem csak ez jár"?


Aztán úgy döntöttem, hogy gondolni sem akarok a fájdalomra. Nem volt egyszerű, és sokszor bele is buktam. De elkezdtem figyelni másokra. A páromra. A kutyámra. A barátaimra. A kedvenc filmemre. A munkámra. És amíg rájuk figyeltem, nem erősítettem a saját fájdalmamat. Aztán ez feltűnt. Hogy valami változott. És szépen lassan rászoktam, hogy ne koncentráljak a fájdalomra. A saját magam által elért kicsi sikerekre gondoltam csak. Arra pl: hogy nem fáj a csuklóm mikor fésülködök, gond nélkül ki tudok lépni a fürdőkádból, tudok krumplit pucolni (hurrá :) ) tudok lángost sütni mert nem fáj a tészta dagasztása. Aztán ez egy öngerjesztő folyamat volt.

Azért írom le az én kis egyszerű példáimat, mert talán nektek is segít, erőt ad, és kipróbáljátok amit én. Úgy gondolom nem dobálózom a szavakkal. Én átmentem ezeken a dolgokon, megéltem. És hihetetlen de működik. Próbáljátok ki. Ha valakinek kérdése lenne, vagy elakadt, vagy csak szeretne valakivel beszélni erről: írjon. Itt vagyok. Akinek meg nem megy egyedül az EFT, annak tudok ajánlani.


"...de ha csak dünnyögsz, mardosod magad, és nyaldosod a sebeidet, ami ma még az ajtón bejön, holnap a kulcslyukon kimegy" (Quimby)

87. csabi4 (válaszként erre: 85. - Ditti8181)
2011. febr. 18. 09:26
naaaaaaaaaaaaa ne menjünk bele a sextémába :) De igazad van ez is egy jó példa !!
86. Mari20
2011. febr. 18. 09:13

szia drága

van egy jó hirem, minden gyógyitható , de csak te tudod, a hited által, ha megtalálod a lelki okát- amiért kialakult akkor már gyorsan fel is tudod számolni, google-be ird be : vitalkozpont

itt tudnak neked segiteni,

és az önfejlesztés is segitségedre lehet, ha elvégzel egy agykontroll tanfolyamot, fel tudod gyorsitani a fejlődésed, a dolgok megértését, a lényeg : a testi lelki békédet meg kell találnod, magadban, erre csak te vagy képes, nem a pirulák gyógyitanak meg, hanem a tudatod.


van egy könyv is egy kiválló természetgyógyász irta

dr Flórián Sándor: Gyógyulhatsz ha akarsz


nekem is ettől kezdődőtt el, a másképp gondolkodásom, és ettől az időtől fejlesztem tudásom, amit most megosztottam veled.


Ha gondolod próbáld ki.


Én kivánok neked boldog egészséges napokat

MAri

85. Ditti8181 (válaszként erre: 83. - Csabi4)
2011. febr. 18. 08:58
Igen, ez a citrompróba nagyon jó. De ugyan ez van akkor is, ha erotikus cikket/filmet/képet olvasol/nézel. Van hatás :) pedig nem történik semmi, csak eszedbe jut valami., gondolsz valamire. Gondolatainknak teremtő ereje van.
2011. febr. 18. 06:07

"ha sokat mondogatod, hogy beteg vagy, itt fáj ott fáj -akkor ez be is következik"


Na ez az, itt a lényeg!

83. csabi4
2011. febr. 18. 05:35

helyesbítés:

az agyunk nem tud különbséget tenni valós, /megtörtént esemény,/ vagy vélt gondolatok között. - itt gondoljatok a citromtesztre


[link]


Az agy képtelen különbséget tenni valós és elképzelt esemény között, és ezt Te is könnyedén letesztelheted. Csukd be a szemed és képzelj el egy érett, lédús citromot, ahogy összepréseled és csurog a leve, Te pedig éppen beleharapsz. Máris megindul a nyálelválasztás, pedig citrom sehol. Ha elhessegeted a citrom képét, a nyálelválasztás is abbamarad. Valóban érdekes, de így működünk..

82. csabi4 (válaszként erre: 79. - Ditti8181)
2011. febr. 18. 05:22

A lényeges rész -mindennap csinálod =foglalkozól magaddal !! az nem elég hogy beveszek ezt vagy azt ..és már megyek is tovább - magadra ne lenne idöd ???

sokszór segit az életmódváltás -ez biztos miért is mert már kezdesz foglalkozni magaddal figyelsz arra pl mit eszel, tornázol -és ez nem csak a testnek a léleknek is kell !! -

ezek a betegségeket, ha nem baleset, sugár vagy születési rendellenességek mind mind saját magatoknak hozzátok létre -vagy anyukától csapodik le az önértékelési konfliktus kb 10 éves korig -ha erre még "elnyomó" szereket mérgeket szedtek maga a gyógyulás nem következik be -

amit még észrevettem egyre nem figyeltek oda pedig igen lényeges dolog - mi az alapfájdalom -ugyanis ebböl megtudható miért alakult ki a betegség majd az "ördögi kör" .

és ha már agykontroll :)

Domján Lacinak volt egy mondata az egyik riportban

ha sokat mondogatod, hogy beteg vagy, itt fáj ott fáj -akkor ez be is következik .

egy lényeges dolog még :az agyunk nem tud különbséget tenni valós vagy vélt gondolatok között -

ezt nemrégen megtapasztaltam -egyetlen mondattal hogy idézhetnek elő akár bénulásos tünetet -és aki itt megijed a tünetektől bizony könnyen beteggé válhat -akit érdekel a történet annak elküldöm emilben ....

Ditti :Le a kalappal elötted !!

81. KékZsebElefánt (válaszként erre: 29. - Ac808a6b30)
2011. febr. 17. 22:37

SLE, igen, detto.

Medrol segitett... Egy darabig, aztan lealltunk vele, es paff... Minden a rengi,csak durvabban.

Azt mondjak, uszni kene jarni, sokat. Heti legalabb 2-3 alkalom, plusz gyogytorna.

A gyogyszert meg csak ha panasz van.

2011. febr. 17. 22:32

En Medrolt kaptam... Segitett, sokat.

Meghiztam tole -kicsit- , mint a foton latszik, de segitett.

Aztan egy ido utan abba kell hagyni, lassan, fokozatosan,de muszaj.

Megtortent, azota is faj ujra minden.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook