Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz, töredezett hajvég, de zsírosodó fejbőrre milyen hajbalzsamot ajánlanátok? fórum

Száraz, töredezett hajvég, de zsírosodó fejbőrre milyen hajbalzsamot ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 18. 14:27
Minden hajmosás előtt olajos hajpakolást kéne csinálnod. Lehet ez pl. kókusz olaj, ricinus olaj, amla olaj, szezám olaj, mandula olaj, oliva olaj. Hagyd a hajadon amilyen sokáig csak tudod, de minimum fél órára. Egy héten egyszer csinálj mindenképp hosszabb pakolást. A DM-ben lehet venni hajvégápolót, nagyon jó. Emellett a hajszálaid végét hajmosás után is megolajozhatod kókusz olajjal, mire megszárad nem lesz olajos hatású, táplálja és védi a hajvégeidet. Nekem is töredezett a hajam, a hajtövem pedig zsírosodott, az olajoknak köszönhetően már vagy 8-10 hónapja nem kellett vágni a hajam végéből, még nincsenek töredezett végeim egyáltalán. A hajtövemre is teszek olajokat, ennek köszönhetően a fejbőröm zsírtermelése is helyreállt, nem zsírosodik úgy, mint korábban. Olyan sampont és balzsamot használj, ami száraz hajra való. Tudom, furán hangzik, hisz zsírosodik a fejbőröd, én is ugyanígy voltam, de mégis a száraz hajra való a jó. És amikor balzsamozol, azt is tedd a fejbőrödre is, kell neki az ápolás. Nekem sikerült kókusz olajos fodrász sampont és balzsamot vennem, plusz kókuszos hajpakolásom is van, emellett pedig az olajokkal mikor melyikkel olajpakolásokat csinálok. Meghálálja nagyon a haj. Sok sikert!
5. hcs2 (válaszként erre: 4. - Sapienta)
2011. febr. 15. 20:41
köszi a segítséget, a testápolót kipróbálom:)
2011. febr. 15. 16:11
hajmosás után öblítsd le a hajadat citromos vízzel, vagy citromos kamillateával (ha szőke vagy, nagyon szép lesz a kamillától ;) ) a citrom kicsit összehúzza a hajszálakat is, de ha töredezik a vége, akkor arra kenj csak balzsamot. vagy mosás előtt pár órával kend be olívaolajjal a végeket. az is jó, ha testápolóval bekened a száraz végeket - nem fog zsírosnak kinézni ;)
3. hcs2 (válaszként erre: 2. - Mliv)
2011. febr. 15. 16:09
Úgy szoktam, de nem attól zsírosodik a fjbőröm. Már nagyon sok félét kipróbáltam, és kíváncsi vagyok kinek mi vált be, mert nekem eddig egyik sem 100%-osan.
2. mliv
2011. febr. 15. 16:07
Én száraz hajra valót, csak ne rakj belőle a hajtövekre csak a végére.
1. hcs2
2011. febr. 15. 16:05
Hosszú hajam van a töve elég hamar zsírosodik, de a vége száraz, nehezen fésülhető, és eléggé töredezett, és könnyen törik. Milyen hajbalzsamot ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook