Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Allergiás vagyok a gabonakeverékre. Mit tegyek? Ne is egyek olyat, amiben gabona van? fórum

Allergiás vagyok a gabonakeverékre. Mit tegyek? Ne is egyek olyat, amiben gabona van? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 15. 19:12

Mondjuk pozitív példa nálam a porok :)

3 éve vagyok allergiás első 2 évben kimutatta a házi porra is, 2+ az utolsó vizsgálatnál már nem jelzett a bőrteszt.

Én megpróbáltam kerülni a poros helyeket, itthon ugyan én takarítok jóval gyakrabban addig sem evett meg a kosz de pl nedves portörlő rongy minden estben.

2011. febr. 15. 15:41

köszönöm a válaszokat,


Szilvamama h sikerult leredukalnod?


Sajnalom Agota ahogy jártál :S ha találok valami jó infót neten szólok hátha :)

2011. febr. 15. 09:53
Én viszont a jó példák sorát erősítem :) Még huszon éves koromban kiderült, hogy csomó dologra allergiás vagyok, pl. házipor 4+, fűfélék, feketeüröm 2+ stb. Folyamatosan kellett gyógyszeret szednem. Elhatároztam, hogy márpedig én nem leszek allergiás, a folyamatos gyógyszerszedést sikerült leredukálnom időszakosra, ilyenkor télen egyáltalán nem szedek semmit, parlagfűszezonban kell néhány hétig szednem.
11. Ágota 77 (válaszként erre: 9. - Gubóka)
2011. febr. 15. 09:29

Szia

Nálam 7 évvel ezelőtti teszt mutatta ki a fémekre az allergiát és a házi poratkára.

A fémeket szépen teljesen elhagytam (bizsuk, farmerszegecsek érintekzése a bőrrel, napszemüveg orr-része érintézése a bőrrel), de a poratka ellen nagyon nehéz védekezni. Éppen a takarítás az ami gondot okoz. Egy ideje minden takarítás után kötőhártya gyulladásom lesz.


Most pedig már lehetséges, hogy allergiás asztmát is kaptam. 2 hónapja volt egy megfázásos-köhögéses betegségem és a köhögés egy hónapig sem múlt el. A pulmanológián pedig a fenti diagnózis állapították meg, bár még 2 hónap múlva újra megnéznek. Az allergiás asztma az orvos szerint éppen úgy alakulhatott ki, hogy a megfázásos betegséges időmben végeztem a karácsonyi nagytakarítást...


Remélem nálad nem fognak kialakulni az allergia további tünetei. Sok sikert hozzá.


(((Bár én sajnos azt olvastam, hogy idővel az allergiára való hajlam egyre több dologra kiterjed és ez sajnos nálam így is van.)))

2011. febr. 15. 09:28
Vannak homeopátiás készítmények is allergiára, pontosan nem tudom melyik mire de szerintem a net-en fent van és segítenek a gyógyszertárban is.
2011. febr. 15. 09:11

Nekem mennem kell most egyetemre, este 6 körül visszajövök, köszönöm az eddigi válaszokat, és köszönöm előre is annak aki ér késöbb, megnézem ha hazaértem!


sziasztok

8. Gubóka (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2011. febr. 15. 09:04

Szia! ezt szeretném elkerülni h nekem is átmenjen asztmába. gyógyszert kaptam, szedem is pár napja, de enm vagyok boldog ettől a megoldástól, ezért szeretnék olyan emberrel is ebszélni aki helyes étkezéssel tartja kordában a dolgot :)

a gyógyszer szedésnek nagyon ellene vagyok :S

2011. febr. 15. 09:04

Aki lisztérzékeny azoknál kell elhagyni a gabona féléket itt szerintem elég egy méregtelenítés.


Kérdezd meg más orvost, vagy net-en vagy személyesen.

2011. febr. 15. 09:01

Szia! Szerintem nem kell kerülni a búzamezőket, mert az egész ország tele van parlagfűvel, szinte mindegy, hová mész:-D Sajnos!

A férjemnek az allergia már átment asztmába, így rendszeresen gyógyszert szed. Ajánlom neked is, hogy menj el a tüdőgondozóba, és ott felírják a megfelelő gyógyszert, amit szedni kell.

5. Gubóka (válaszként erre: 4. - Pamacs85)
2011. febr. 15. 08:59

kaptam gyógyszert, Loratadon 10mg-os tablettat. napi egy este,


en is nezegettem a keresztallergias dolgot, de en ugy ertelmeztem h az kialakul, és akkor pl nem tanacsos citrus félét enni a parlagfure allergiasoknak.


nem tudom mit csináljak, emrt egyik részről nem nagyon szeretnék étrendet váltani, másik részről azt mondtak h azzal akár vissza is fordithatom, kordában tarthatom akár gyogyszer nélkül is. passz :(

2011. febr. 15. 08:57

Vannak keresztallergiák. Csak magamból tudok kiindulni, aki a parlagfűre allergiás a kamilla és a bodza pollenje is kiválthat allergiás reakciókat.


Írtak gyógyszert vagy csak a szezonálisokra fogsz kapni??

3. Gubóka (válaszként erre: 2. - Pamacs85)
2011. febr. 15. 08:54
köszi szépen, én is arra gondoltam ,hogy akkor kerülöm a nagy tábla búzamezőket :D de más meg mondta nekem h kenyeret se nagyon kéne ennem, mogyorót meg pláne mert az agresszív.
2011. febr. 15. 08:51

Nyugodtan eheted, a pollenjére vagy allergiás nem a magokra, az pollen oda nem kerül be.

Személy szerint én is allergiások közzé tertozom, nálam a parlagfű, lándzsás útifű 3 + volt, 2+ fűkeverékek, porok.

Egyik ismerősöm a gabona keverékekre, de neki csak annyit tanácsoltak kerülje az olyan helyeket.

2011. febr. 15. 08:47

Sziasztok,


Voltam a héten allergia vizsgálaton, az eredmény az lett, hogy a por atkára és a parlagfűre két keresztes vagyok, minden másra (útifű, lándzsásútifű, parlagfű, gomba, kutya, fűkeverék, gabona keverék, fekete üröm, mogyoró, toll keverék) egy ekresztes lett.


Az orvosom azt mondta, h lehetőség szerint minnél jobban próbáljam kerülni ezeket az anyagoakt,m ég az egy kereszteseket is. (azt hittem azt csak kicsit kell :DDDD)


Az evidens , hogy hogyan védekezzek a parlagfű és poratka ellen.


Kérdesem az lenne, hogy a gabonakeverékekkel mit csinaljak? Ne egyek olyat amibe gabona van? De melyiket lehet, melyiket nem? Tudom h ez nem egyenlő a lisztérzékenységgel az egy egész életre szól, ezt meg diétával kordában lehet tartani, sőt javítani lehet.


Én arra gondoltam h csinálok egy féléves éves diétát, és utanna visszamegyek megnézni h áll a helyzet.


Légyszi segitsetek, hogy mi az amit ehetnék, mi az amit nem, mire figyeljek.


Köszi szépen, Gubóka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook