PCO diéta (beszélgetős fórum)


24. Bcicus (válaszként erre: 23. - CsillagTM)
2011. aug. 21. 14:05

Egyszer nyilván belefér, de csak ritkán.

Csináld zabpehely lisztből, állítólag abból is finom és azt ehetünk.

Pcos sok mindent ehet, csak fehérlisztet és cukrot illetve mézet nem. Más szinte mindent, csak meg van szabva, hogy mikor mennyit.

2011. aug. 21. 13:35
tényleg ennyire bonyolult ez? h aki PCO-s, az alig ehet valamit? :( nagyon macerás lenne magamra főzni, pláne _mindig_ ...persze ha muszáj, megteszem, csak annyira parásnak tűnik...meg h soha, semennyi liszt/cukor...ma estére palacsintát csinálok, persze finomliszttel (jó, egy évben kétszer, ha eszek palit). ennyi se fér bele?! valamennyire csak rugalmas a dolog...
2011. ápr. 6. 23:40

Mindenkinek sok sikert a diétához! Itt a a link a jó kis receptekkel.:)


[link]

2011. ápr. 6. 23:34
sziasztok! Én már egy éve diétázom és gyógyszert is szedek, és szerencsére megvan az eredménye. Hát nem is tudom, hol kezdjem. A diéta a kulcsa mindennek. Azt sajnos nagyon szigorúan be kell tartani, meg a rendszeres intenzív testmozgás. Én csak lassan felszívódó szénhidrátot eszem, és semmilyen cukros édességet. Édesítőnek steviat, kevés fruktózt. Érdemes átalakítani a hagyományos ételeket "egészségesebbre", és amit tudtok otthon elkészíteni. (Én pl kenyeret,muffint, sütit magamnak sütöm). Találtam is egy nagyon jó oldalt, ahol sok jó recept van, nemsokára belinkelem. :)
2011. febr. 16. 22:15
Nagyjából 18 és 35 nap a normális, de mindez szintén tankönyvi adat, a rendszeresség a lényeg. A PCO nagyon is okoz menstruációs problémákat. Azért figyelj oda az étkezésedre, hátha az javított a helyzeten.
19. tiramisú86 (válaszként erre: 18. - Nadine81)
2011. febr. 16. 21:28
Akkor gondolom neked havi parád van a rendszeres ciklus helyett :-D Amikor a dokinak mondtam azt mondta, hogy 35nap még viszonylag normális, márha szabályos, így ebbe nem kell beavatkozni. De engem megvisel minden téren. Kb a 20ik naptól kezdve iszonyatosan kívánom a csokoládét és az egyéb édességeket, visszatartom a vizet és kivirágzik az arcom , mint egy kiskamasznak :-S
18. nadine81 (válaszként erre: 17. - Tiramisú86)
2011. febr. 16. 21:25
Szerintem összefügg a hosszú ciklus a betegséggel,nekem is van,hogy 2-3 havonta jön meg:(Ez lett a leggyanúsabb nekem.
2011. febr. 16. 21:12

Köszönöm Nadine és Titamilla! Már tisztábban látok.Azért nem értettem kristály tisztán, mert nálam mindig akkor vették észre a PCOS-t, amikor dagadtnak éreztem magam és éppen fogyókúráztam.De akkor lehet, hogy előbb volt a tyúk és csak utána a tojás és nem fordítva..

Jelenleg úgy tudom kiürültek a cisztáim mindenféle külső beavatkozás nélkül és kemény diétával és edzésekkel fogytam is 7-8 kilót :-) úgyhogy most megint nem tudom melyik múlt el előbb és melyik volt az ok és melyik az okozat. Nekem valamiért 35 napokra vagy még később jön meg a ciklusom, ez összefüggésben lehet a PCOS-el?.

Az inzulinom szerencsére teljesen rendben van, csak a pajzsmirigyem működik egy kissé alul.

Azt hiszem akkor nekem emiatt még nem kell ennyire szigorúan diétáznom, habár rosszat biztos nem tesz, csak én nem vagyok ennyire összeszedett, főleg nem hosszú távon :-S

2011. febr. 16. 17:41

Murmi persze hogy van én pl olyankor gyümölcsöt eszem,mert nagyon szeretem és érzem,hogy kell is a vitamin a szervezetnek, ezt inkább arra értette az én orvosom,hogy ha mondjuk vendégségbe megyünk akkor a sütizést ilyenek miatt ha lehet 4 órára igazítsuk,mert akkor árt a legkevesebbet.

Tiramisu ha bebizonyosodik,hogy az inzulinnal baj van illetve ,hogy PCO-s vagy, akkor a helyzet az, hogy életed végéig, de minimum addig amíg szeretnéd elkerülni a kettes típusú diabéteszt és gyereket szeretnél.

Gyümölcsöt lehet enni, tízóraira, uzsonnára, ebéd mellé, csak nem mindegy, hogy mit és mennyit. Nem csak otthoni sütés-főzéssel lehet ezt csinálni én sem vagyok egy Stahl Jutka, de néha nem lehet anélkül megoldani a dolgot. Édesítésnek xilit vagy nyírfacukor menjen, Herbaházban, Herbáriában, Sparban kaphatóak, pl ha abból illetve teljes kiőrlésű lisztből ( azt nem tudom, hogy teljes kiőrlésű búzaliszt is jó-e vagy tönkölybúza kell, én az utóbbit használom biztos ami biztos alapon)készítesz sütit azt is eheted, bármikor, mert lassan felszívódó.

Cisztáim nekem sincsenek, túlsúlyom viszont igen, a súlyvesztés valóban sokat segít az inzulinodon, de vékony lányok is lehetnek PCO-sak.

15. *Murmi* (válaszként erre: 11. - Titamilla86)
2011. febr. 16. 13:39
ezt értem, de az egész pco diéta alapja az h nem ehetünk fehér lisztet és cukrosat, semmikor... van ezeken kívül más gyors felszívódású ch amit enni kell helyette
14. nadine81 (válaszként erre: 12. - Tiramisú86)
2011. febr. 16. 12:44
Nem,a PCOS nem hízás miatt alakul ki,hanem a PCOS miatt hízhatsz.Nem mindenki,de a hízás is a velejárója-a hormonok miatt gondolom.
2011. febr. 16. 08:12
Meddig kell csinálni ezt a diétát? Egyáltalán nem szabad gyümölcsöt enni? Csak az otthoni sütés-főzéssel tudo teljes mértékben kiszűrni a fehér lisztet és a cukrot, ugye jól gondolom? Édesítő (pl stevia) mehet? Gondolom se fruktóz se méz...Édes szájúak kínzása :S
12. tiramisú86 (válaszként erre: 6. - Nadine81)
2011. febr. 16. 08:10
De jó!És ezt miért innen kell megtudnom véletlenül...az akkori nőgyógyászom sem mondta és a mostani sem. Szóval a PCOS kialakulhat súlygyarapodás miatt is? Ezek szerint sikeres fogyókúrával orvosolható a dolog? Én mostanság fogytam le kb 7-8 kilót, és most nincsenek is cisztáim, de nem gondoltam, hogy lenne közte összefüggés. Engem endokrinológushoz küldtek (ezért és a magasab TSH miatt is).
2011. febr. 15. 21:24
Csak azért írtam a fehér lisztet és a csokit, mert uzsonnára gyorsan felszívódót kell enni és mivel azok azok ezért akkor azt is eheti, fagyit is ehet és diétás csokit is. Akkor lehet csak tartsa be az időt és a mennyiséget.
2011. febr. 15. 21:18
fehér lisztet és cukrot nem szabad enni! tehát csokit sem! ezek tiltó listásak, egyébként szinte mindent lehet, de nem mindegy h mikor és mennyit, ezért írtam a leírást...
2011. febr. 15. 20:51
szénhidrát
2011. febr. 15. 19:59
Bocsi, de minek a rövidítése a ch? Kezdő vagyok a témában.
2011. febr. 15. 19:50

Végül is mindent lehet,csak nem mindegy,hogy mikor és mennyit. Fehér lisztet meg csokit is ehetsz pl uzsonnára, de csak 20g ch erejéig.

Na egyébként én a lisztekkel vagyok hadilábon, pl durum tésztát ehetünk, mert az lassú ch, de hogy sütit is lehet belőle sütni, vagy hogy a Norbi liszt az ok,hogy csökkentett ch tartalmú,de reggelire meg vacsira is mehet az abból készült cucc? Na tehát az élet nagy kérdései bennem is megvannak, pedig gyakorlatilag már ránézésre megmondom,hogy miben mennyi ch van, és tapintásról is felismerem,hogy mi az ami kamu-tklisztes péksüti.

Arról nem is beszélve,hogy én gyakorlatilag minden hétvégén csalok, tehát szerdáig csak lefogyom a hétvégén felszedett súlyomat, úgyhogy egy hét alatt kb 3-4 deka megy le, de valójában 1-másfél kilo.

6. nadine81 (válaszként erre: 2. - Tiramisú86)
2011. febr. 15. 19:24
Igen,erre van diéta,mert az egyik kritérium ugyebár a testsúly csökkentése(akik híztak a betegségtől).Azt olvastam,hogy jó diétával könnyebben helyreállnak a hormonok is.Persze kell mellé a gyógyszeres kezelés is.
2011. febr. 15. 19:22
Köszi a válaszokat,de nem diéta recepteket kérnék,hanem konkrétan leírnátok igen/nem kategóriába hogy mit lehet és mit nem fogyasztani?
4. Bcicus (válaszként erre: 3. - *Murmi*)
2011. febr. 14. 22:32
Nagyjából stimmel. Annyival egészíteném ki, hogy ebédre max 10 g gyors ch és, hogy annak van ennyi napi előírva, akinek fogyni kell. Akinek nem annak napi 200g ch mehet, de az arányoknak ugyanazoknak kell maradni.
2011. febr. 14. 21:27

Reggeli:

nem szabad: gyümölcs, tej, joghurt, kefír

30 gr lassú felsz. szénhidrát

példák: tk kenyér v. pékárú + virsli, sovány felvágott (csmell sonka, pulykasonka, gépsonka)májkrém, sovány sajt, túró, tojás (max hetente 3-5 db!!), light margarin, vajkrém, paradicsom, paprika, uborka, retek

tea, kávé mehet cukor és méz nélkül édesítőszerrel

Tízórai:

20 gr ch, 10 gr lassú és 10 gr gyors

példák: tejeskávé édesítővel, kefír, joghurt, tk pékárú, korpovit keksz, abonett, puffasztott búza vagy rizs, diabetikus dzsem natúr joghurtba keverve, gyümölcs, minden ami a reggelinél ehető feltét (sovány sajtok, felvágottak)

Ebéd:

50 gr szénhidrát (max. 20 gr gyors felsz. ch)

példák: grillcsirke mexikói körettel (30 gr); rostonsült pulyka + petrezselymes burgonya, kovászos uborka; gulyásleves csipetkével (40 gr); csirkepaprikás durum tésztával (40 gr); rakott kel (barna rizsből) köretként barna rizs bármilyen húsétel mellé; főzelékek tk liszttel habarva; krémlevesek tk liszttel habarva; levesek; halak

Uzsonna:

20 gr gyorsan felsz. ch

példák: joghurt, gyümölcsök (kivéve szőlő)natúr joghurt diabetikus dzsemmel; 20 gr ch tartalmú diabetikus édesség, gyümölcsjoghurt v. fagyi; light gyümölcslé (100%-os, no cukor) alma + sajt, diabetikus befőtt, nápolyi; sárgarépa, cukorstop háztartási keksz, tej

Vacsi:

40 gr (30 gr lassú + 10 gr gyors felsz. ch)

példák: 6 deka tk kenyér v pékárú, + ua feltétek mint reggelire (sovány felvágott, sajt + zöldség, tojás, túró); főzelék, rakott dolgok

2011. febr. 14. 21:25
Szia! A PCOS az ugye a policisztás ovárium szindróma? Erre létezik diéta??? Még sosem hallottam róla, pedig nekem is volt és néha vissza-vissza tér. Ez a "betegséget" tudotommal csak a ciklus normalizálásával lehet helyre hozni, ill. műtéttel,az utóbbi csak nagyon durva esetben.
2011. febr. 14. 21:21
Sziasztok!Tudom,hogy rengeteg fórum+hozzászólás van már ebbe a témába,de szeretnék itt kimondottan a betegség diétájáról beszélni.Olvasgattam már róla a pcos oldalon is,de én azt szeretném ha valaki leegyszerüsítené,és konkrétan leírná hogy mit lehet enni/inni és mit nem a diéta alatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook