Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Valentin nap fórum

A Valentin nap (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Valentin nap

2013. febr. 14. 10:16

Valentinom...


Kedvesem a szemembe nézett,

minden megszűnt, mert megigézett.

Kék szemének csillag-sugara,

egész valóm bűvkörébe vonta.


Bennem ezer pillangó szárnya

remegett mosolyára várva.

Megállt köröttünk most a világ,

Piros szív Nekem, és sok virág.


Örömmel hoztam kicsi drágám,

köszöntelek Valentin-napján!

Szerelmem, ezért csókot adok!

Amit adsz, azt mind visszakapod.


Mert imád a Te Valentinod...

13. átlagos (válaszként erre: 12. - Liat20)
2011. febr. 18. 11:38
Feltételezem jól kijössz a pároddal és ha kedveskedni akartok egymásnak akkor nem kell tanácsot kérnetek senkitől?
12. Liat20 (válaszként erre: 11. - Átlagos)
2011. febr. 17. 22:28

Igaz!

Én is azzal értek egyet, hogy csak a kereskedelem egy újabb bevételforrása. Aki ezzel nem ért egyet attól csak annyit kérdeznék : Miért nincs egy reklámban sem olyan, hogy töltsük együtt szeretetben a szeretet ünnepét?

Mindenhol azt nyomatják, hogy ezt vedd azt vedd ...

Annak kéne örömnek lenni, hogy van aki megbecsül és szeret.

Én vacsorával vártam a párom, mert munkából jött ő pedig egy csokor virággal kedveskedett. Kell ennél több?! Nekem nem :)

2011. febr. 17. 15:38

Nem emlékszem pontosan hány éve intézményesedett a Valentin nap Magyarországon de az biztos hogy nincs több évszázados hagyománya. Mindenekelőtt leszögezném, hogy ez egy nagy baromság, ami legfőképp a kereskedelemnek jó. Vegyük már lajstromba hány ünnep is van egy párkapcsolatban: karácsony, névnap, születésnap, nőnap, házassági évforduló és néhol a megismerkedés napja is. Na most ez frankón meg van fejelve a Valentin nappal. Szóval hiányzik ez, mint szar a zsebbe. Legfőképp az akaszt ki, hogy ez a nap olyan valakiről szól, aki mellett élünk nap mint nap és újfent(!) megajándékozzuk ezen nap alkalmából.

Már előre rettegek, hogy valamelyik afrikai, ázsiai, karibi térségből milyen ünepet fognak a nyakunkba sózni. A lehetőségek végtelenek, hiszen rengeteg ünnep nélküli nap van az évben! A sok hülye (magamat is beleértve) meg beáll a sorba!

2011. febr. 16. 20:28

Én örülök, hogy vannak ilyen napok..

Kis szint visznek a hétköznapokba..

S igen, a másik oldala épp az, amikor valaki érzelmileg elsivárodott kapcsolatban él és ünnepnap kell, hogy szeretetet, figyelmet, törődést adjon. Nem erről szól a dolog, nem is a kereskedőkről, hisz ők megpróbálnak mindenből hasznot húzni.


A mai kapkodó világban, amikor az emberek gyakorta túlterheltek és stresszesek, jó lehet egy ilyen nap arra, hogy kettesben megünnepeljék, még több szeretetet és törődést, kedvességet adjanak a másiknak és jusson arra is idő, amire máskor nem jut.

2011. febr. 16. 11:57
De azért nem rossz ha vannak ilyen szép napok mert ki tudja,hogy te ki miatt fogod megtartani:)
8. db78bacc4f (válaszként erre: 6. - Gálos Ildikó)
2011. febr. 15. 11:29
Teljesen egyet értek. Nem kellene a kedvességet, ajándékot, szeretet egy napra kihegyezni.
2011. febr. 14. 21:28
én szeretem ezt az ünnepet mert ilyenkor azt veszek barátomnak amit akarok ami szerelmes ajándék mert amúgy nem szoktam szerelmes ajándékot venni
2011. febr. 14. 19:40
Az én véleményem az, hogy Valentin-nap nélkül is lehet ünnepelni és figyelni egymásra. Nekem jelenleg nincs párom akivel ünnepelhetnék, de ha boldog párkapcsolatban élhetsz valakivel az maga a boldogság és nem a Valentin-nap. Azt hiszem valóban nagymértékben a kereskedőknek jó haszon ez, nekik biztosan hasznos ünnep.
2011. febr. 14. 19:37

Nekem az ma az ünnep, hogy 20 hónapja vagyunk együtt :)))

Sok-sok éven át egyedül voltam valentin-napon és úgy vártam, hogy legyen már végre valakim, akivel meg lehet ezt ünnepelni. Az utóbbi 2 évben rájöttem, hogy nem is jelent semmit nekem. Boldoggá tesz, hogy Ő van nekem!! Minden nap!

2011. febr. 14. 19:08
A cikkhez annyit fűznék hogy ha egy párnak "hivatalos dátum" kell ürügynek hogy egymásra figyeljenek a hétköznapokon az már régen rossz...
2011. febr. 14. 18:57
Nem szeretem ezt a napot. Kaptam egy szál rózsát, mindig kapok, de attól még utálom ezt a napot.
2011. febr. 14. 18:55
Én annyit tudok, hogy nincs kivel ünnepeljem :(
1. pi
2011. febr. 14. 16:08
Napjaink talán egyik legvitatottabb ünnepe a Valentin nap, hiszen ahányan szeretik és várják, legalább ugyanannyian feleslegesnek és a kereskedők által kreált ünnepnek tekintik. Pedig nem így van, ennek az ünnepnek is múltja van.

Ugrás a teljes írásra: A Valentin nap

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook