Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a szoptatásról és egyéb baba ügyekről fórum

Beszélgessünk a szoptatásról és egyéb baba ügyekről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. 6b006fc769 (válaszként erre: 92. - Szundy)
2011. ápr. 18. 00:22
Köszönöm a válaszod!:)
92. szundy (válaszként erre: 91. - 6b006fc769)
2011. ápr. 17. 21:53

Kedves Panna33!

Ne haragudj, hogy csak most tudok válaszolni. Én úgy gondolom, hogy szoptatás alatt ha mozogsz rendszeresen és mellette kiegyensúlyozottan táplálkozol,akkor nem szükséges zsírégető tabletták szedése, amiknek nem ismert pontosan a hatása.A kicsi mindent megold ne aggódj.:)

91. 6b006fc769 (válaszként erre: 90. - Szundy)
2011. ápr. 11. 14:13
Jó, hogy jöttél:) Azt szeretném kérdezni, hogy szabad-e L-carnitint szednem míg szoptatok, ill. krómot. Azért vagyok tanácstalan, mert elvileg a króm szükséges nyomelem, az L-carnitint elvileg termeli a szervezet is, ez amolyan rásegítés lenne a zsírégetésben.
90. szundy (válaszként erre: 87. - Halihó74)
2011. ápr. 11. 13:59

Kedves halihó74!

A szuri nyügösebbé teheti a kicsit valóban, de ez általában aznap szokott problémát okozni. Hőemelkedés, láz 1-2 nap belefér, amitől szintén lehet nyugtalanabb. Ha a lába bepirosodna, becsomósodna, egy kis szobahőmérsékletű vizes borogatás jó szokott rá lenni, valamint jó ha a csomót kicsit maszírozod. Rendszerint ha sokat mozgatja a lábát nem szokott gondot okozni. Kitartás lesz még pár nehezebb nap, de meglátod belerázódik az ember.

89. 6b006fc769 (válaszként erre: 87. - Halihó74)
2011. ápr. 11. 07:52
Szia! Nem marad így! Nálunk is volt olyan, hogy nagyon fájt az oltás helye, azt a lábát nehezebben is mozgatta, amelyikbe kapta. Néhány nap és kiheveri. Ha viszont a fogzás gyötri, akkor nincs összefüggés. A fogzás is be tud kavarni a szoptatásnál:( De ezek is csak pár napig tartottak nálunk. Hullámokban tört rá kislányomra.
88. Ennész (válaszként erre: 87. - Halihó74)
2011. ápr. 11. 00:11

Szia!


Mi most vagyunk 4 és fél hónaposak. Az oltások után (az elsőt kivéve) mindig belázasodott kicsit a lányunk, és nyűgös is volt. Én úgy vettem észre, hogy leginkább az oltás helyét fájlalta. Gondolom sajgott, égett szegénykémnek. Lehet, hogy a szoptatáskor épp úgy feküdt a Picid, hogy a combjához ért valami, vagy "csak" egyszerűen a trauma. Állítólag legkésőbb a 3. napon el kell múlnia a láznak (ha van). Különösebb változást a szopival kapcsolatban én nem vettem észre.

2011. ápr. 10. 23:26

Sziasztok!

Megkaptuk az első védőoltást. Ma nagyon nyügös volt, nehezen mentek a szopik. Ez remélem nem marad így. Veletek hogy volt a szurik körül?

86. szundy (válaszként erre: 83. - Csibefalat2008)
2011. márc. 28. 16:46

Szia csibefalat2008!

A tápszer sok babánál okoz szorulást. Ha nem gond kérdezhetnék pár dolgot, hátha sikerülne kitalálni valami okosat nektek. Miótam megy pótlás a kicsinek, és miből adod neki? Milyen gyakran szopizik a babád, és mikor, mennyi pótlás szükséges a tápszerből? Széklete hányszor van a kicsinek, és az milyen? Szopinál hány mellből szopik a kicsi, mennyi ideig egy-egy alkalomal? Az anyatej mennyiségét még lehetne növelni pár dologgal ha szeretnéd, és lehet, hogy az megoldaná a székletgondotokat is. Ha segíthetek írj.

85. decc (válaszként erre: 83. - Csibefalat2008)
2011. márc. 28. 14:28

nekem is ilyen gondom volt, a megoldas vagy a komeny- vagy a kamillatea, ezt javasoltak. utobbi valt be igazan.

Jozsi. csak anyatejes a lelkem, de levonom a valaszodbol a tapszert, ugy tekintem :) koszi!

2011. márc. 28. 14:04
két vízválasztó van, az egyik a 3hónapos kor, a másik amikor elkezded hozzátáplálni. kitartás, el fog múlni
2011. márc. 28. 13:55
Sziasztok! Nekem olyan gondom van hogy 7 hetes babámnak elég nehezen megy a kakálás. Szopi+ tápszeres mert kevés a tej. Mostmár a szopi rovására meg a kaksi mert annyira akar kakilni evés közen (és nem sikerül)hogy szopizni se akar rendesen inkább csak sír közeben. Mit tehetnék? Mikorra ál helyre az emésztése? Néha kénytelen vagyok szélcsövet használni mert anyira kinlódik. Előre is köszi
82. jozsi.38 (válaszként erre: 80. - Decc)
2011. márc. 28. 13:27
ezen felül? sír és hiába teszed a cicit a szájába csak kiköpi, de tovább sír a tápszert viszont elfogadja. én innen tudtam hogy nem elég a tej :) ja és sűrűn szoptatod két óra vagy gyakrabban
81. decc
2011. márc. 28. 13:25
elozo hozzaszolasomhoz pontositva: nekem jo ugy, ahogy a fiam ker, nem akarok valtoztatni rajta :) nem keltem fel es nem hagyom sirni.
80. decc
2011. márc. 28. 13:23
"vicces" dolog ez: el nem tudom kepzelni, hogyan lehet nem igeny szerint szoptatni. szajaba tuszkolom, de nem is eszik, mert nem ehes vagy hagyom sirni 1 orat, mert meg nem telt le a 3 ora??? hogyan lehet ezt kivitelezni? a fiam este/ejjel van, hogy alszik 6-7 orat egyben, nappal meg lehet, hogy kellek 2 orankent es nem csak cicizni. neha megijedek, h keves talan a tejem, vagy letezik olyan, h gyenge? de ha igy lenne, nem gyarapodna naponta. gondolom en :) mibol latszodhat, hogy mar nem eleg neki a tej? a sulycsokkenes mar sulyos dolog, de ezen felul?
2011. márc. 26. 21:38
Tényleg nincs jobb, mint az igény szerinti szoptatás:)
78. Anitaanya3 (válaszként erre: 71. - Horvathrekusi)
2011. márc. 26. 10:37

Szia horvathrekusi!


Köszönöm nagyon kedves vagy hogy bíztatsz. Már rájöttem hogy senkire sem kell hallgatnom a babámon kívűl,így aztán maradtunk az igény szerinti szopinál és már az sem zavar hogy sokszor kel éjszaka.Odavettük magunk mellé így nem olyan fárasztó az éjszakai kelés.

Még egyszer köszi.

Tök jó hogy 22 hónaposan még tudtok szopizni.Remélem nálunk is menni fog.

77. szundy (válaszként erre: 76. - Halihó74)
2011. márc. 23. 21:29

Szia Halihó74!

Örülök, hogy jól alakultak a szopik. Nagyon ügyesek vagytok, így tovább, bízz magatokba. A kérdésedre válaszolva: 6 hét után a székletes pelusok száma változni szokott. A baba érő bélrendszere egyre jobban hasznosítja a tejcsit (ezért is kakilnak általában pl. egyre kevesebbet). Előfordulhat, hogy naponta többször van széklet, de teljesen normális, ha 7-10 naponta 1x van széklete a kicsinek. Ne aggódj ezt a természet nagyon jól megoldotta. :)

2011. márc. 23. 19:57

Sziaztok!

Úgy tűnik ezt is átvészeltük talán. Még maradt több szopi, de nem annyi, mint az elmúlt napokban, viszont valóban érezhetően több tejem lett. Köszönök mindent.

Viszont érdekelne mi újság a székletes pelusokkal? Eddig szinte minden evésnél volt, most viszont nagyon változó, hogy mennyit van.

75. szundy
2011. márc. 19. 21:46

Szia halihó74!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tényleg vannak növekedési ugrások a babáknál (3, 6 hetesen, valamint 3, 6 hónaposan). Ha ezen a pár nap (2-3 nap) "szopimaratonon" túl leszel lesz bőven tejed a babádnak. A kereslet-kínálat elve a szoptatásnál nagyon jól működik. Ha elkezdesz bármit adni a tejen kívül, akkor az elfoglalja a helyet a tej elől. Nem tud annyit szopizni és a szervezeted úgy reagál, hogy nem kell, annyit termelnie, ezért jó sokat szoptatni, mert akkor viszont az ellentéte lesz. Sokat kér a baba, sok is fog termelődni. Ezt a rendszert a természet nagyon jól megoldotta. Működik ne aggódj. Tarts ki pár napot. :)

74. 6b006fc769 (válaszként erre: 73. - Halihó74)
2011. márc. 19. 18:33
Tejet! Elég a tejed, attól termelődik, hogy szoptatsz. Pár nap alatt beáll a kereslet igényeire a kínálat. Ha most mást adsz neki, akkor nem fog elég termelődni! Kitartás! Van néhány növekedési ugrás a babáknál, ilyenkor mindig szopiznának, ne aggódj, hogy nem lesz elég, mert elég!:)
2011. márc. 19. 18:26

Sziasztok!

Segítsetek. A gyerkőc elkezdett újra sokat sírni, és szinte állandóan szopizni. Most 6 hetes. Nem gond a sűrű szopiztatás, hogyha kell óránként mellen van, de félek, hogy nem elég a tejem, hogy ennyit kér enni. Mit tegyek, mit adjak neki?

72. horvathrekusi (válaszként erre: 57. - Halihó74)
2011. márc. 18. 23:10

Én is ugyanígy voltam a kicsi lányommal. Nem rontod el ha ölbe veszed. Sőt én úgy gondolom akkor rontanád el ha sírni hagynád.

A lányom néhány hét után abbahagyta ezt az állandóan ölben levős dolgot.

Gondolom kitaptasztalta, hogy mindig ott vagyok ha szükség van rám :)

71. horvathrekusi (válaszként erre: 7. - Anitaanya3)
2011. márc. 18. 23:06

Igen, azt azért már te is tapasztaltad, hogy az igény szerint szopiztató anyukákat bizony sokat támadják, sokszor akár családon belül is.

Nem vagyunk könnyű helyzetben. De a lényeg az, hogy te így érzed helyesnek és ebben senki más véleménye ne befolyásoljon!

70. horvathrekusi (válaszként erre: 1. - Anitaanya3)
2011. márc. 18. 23:03

No hát ilyen gyerek nem is létezik... vagy csak picit szépítik a dolgokat.

Az én lányom 22hónapos és a mai napig felkel éjszaka szopizni. (Továbbá este 9-kor alszik el és minden reggel percre pontosan 6-kor ébred. Szóval nem egy alvógép:)

Ilyenre ne is gondolj, hogy elrontottál valamit!

69. szundy (válaszként erre: 68. - Decc)
2011. márc. 18. 22:52

Kedves decc!

Napirendnél nem azt értettem, hogy időre eszik, alszik a kicsi. Inkább olyanra gondoltam, hogy volt-e esetleg vendégjárás, mentetek-e el otthonról, változott-e valami a baba körül?

Az nagyon jó, hogy amikor ébred, akkor megszoptatod. Ne várd meg, hogy sírjon, ha már ébredezik tedd mellre (korai éhségjelek: keresés, szopó mozgások, cuppogás, gügyögő hangok, gyors szemmozgások, kezét a szájához viszi). Éjszaka esetleg együtt alszotok? Próbáljatok meg olyankor összebújni.

Az ételeknél az aprómagvasokat (eper, málna, szeder)a babád 1 éves kora alatt kerüld, déligyümölcsöket (narancs, mandarin), szőlőt, szilvát óvatosan fogyaszd. Próbáld meg egyesével (egy nap egyfajtát) bevezetni, és akkor ki tudod tapasztalni mi tetszik a babádnak, és mi nem. Alkoholos, szénsavas dolgok nem javasoltak. A babbal, káposztával óvatosan. De mint írtam az előzőekben semmi nincs tiltva, tapasztald ki, hogy a babád mit bír és mit nem. Ne aggódj, ez nem csak nálatok van, tudom ez Neked most nem vigasz. Remélem már jobban van a babád. :)

68. decc
2011. márc. 18. 16:45

sziasztok!

koszonom a valaszokat! hat epp ez az, h nagyjabol tudom, h mit nem ehetek, csak nem vagyok eleg kreativ, h kitalaljam, mi van azokon tul... :) ma pedig nagypapas segitseggel osszeraktuk ugy a gyumolcsprest, h ne teritse be almadarabkakkal az egesz konyhat...

kedves szundy! ezt a rengeteg tippet egyenkent vegigprobalom! napirendunk nincs igazan, ha fiatalur ebred, akkor ebren van, ha enni ker, akkor kap. este hasonlo idopontban elalszik, ejjel es hajnalban ebred, ennyi. kellenenek mar konkretabb, fix idopontok? a hajnali szopit elozi meg nagy nyogdecseles, pedig az ejszakait is bufizessel zarjuk.

2011. márc. 18. 05:52
hasfájós babánál nem mindegy mit eszik-iszik az ember. aprómagvas gyümölcsök,hüvelyesek, tej, káposztafélék amiket kerülni kell, ja és persze a szénsavas üdítők, narancs
66. szundy (válaszként erre: 63. - Decc)
2011. márc. 17. 22:16

Kedves decc!

Amennyiben a gyakori szoptatás elcsendesíti sírós babádat, nyugodtan szoptasd meg gyakrabban. Néha, amikor egy baba nagyon gyakran szeretne szopni, több tejet iszik, mint amennyi a gyomrába fér. Ha erről van szó és úgy tűnik, hogy a baba még mindig szopni szeretne, de tejet már nem kér, tedd arra az oldalra, ahonnan utoljára szopott és ne válts mellet. Bár az anyamell sohasem üres egészen, a baba így mégis kevesebb tejet kap, mint váltott mellből, és nem fog túlságosan megtelni a pocakja.

Az anyatej eleje hígabb laktózban dúsabb.(hashajtó hatású) Gyakori, váltott mellből való szoptatással,több elsőtejhez juthat a babád. Nyugodtan meg lehet próbálni mellretenni sűrűn, amikor kínlódik a kakilással, lehet, hogy az is segít.

Valóban a hasa fáj, amikor sír?

A hasfájós babának az egész teste megfeszül. Általában felhúzza a térdét a hasa felé, ökölbe szorítja a kezét, arckifejezése szenvedő és közben magas hangon ordít. Ez az állapot leginkább délután vagy estefelé szokott bekövetkezni, és percekig vagy akár órákig is eltarthat. Különösen fontos, hogy a hasfájós baba sírására azonnal reagáljunk, mert sírás közben hajlamos arra, hogy sok levegőt nyeljen. Így a baba még rosszabbul érzi magát, és még nehezebb lehet megvigasztalni. Ha a baba kínlódik, sokat sír, láthatóan gondot okoz számára a kakilás, akkor szükséges lehet beavatkozni. Ehhez inkább a szelíd módszereket részesítsd előnyben (hordozás, torna, pocimasszázs, gyakori szopi, Te fogyassz olyasmit, ami meg szokott hajtani...). A hasfájós babának többynire sem kézben, sem mellen nem igazán jó, vagyis nem nyugszik meg a mellen sem.

Néha azért sír a baba, mert túl sok inger éri. Nem változott meg a napirendetek?

Ha már mindent kipróbáltál, és úgy érzed semmi nem használ, akkor vetkőztesd le, nézd meg nem zavarja-e valami.(pl.: hajszál, ami sz ujjacskájára tekeredett, ruha cetlije..)

Jó hatású szokott lenni ha meleg vízben megfürdeted a babádat. Próbálj meg kicsit együtt lepihenni a babáddal. Ha megoldható, akkor akár ruha nélkül bújjatok össze, a bőrkontaktus megnyugtató szokott lenni.


Érdeklődtél mit igyál. Nincs olyan ételféleség, ami alapból tiltott lenne a szoptatás időszaka alatt. Mindent ki lehet próbálni - persze kisebb mennyiségben, hiszen egyéni érzékenység előfordulhat a babáknál, de nincs mindenkire érvényes lista.

Amit nem szoktak ajánlani, az a tej, tejtermék és a szoptatós tea nagymennyiségű fogyasztása.

Ne fogyassz szénsavasat. Annyit, és azt igyál, ami neked jól esik. Kitartás neked, valószínűleg átmeneti dolog lesz. Legyetek minél többet együtt.:)

65. nemmaci (válaszként erre: 63. - Decc)
2011. márc. 17. 17:58
Ihatsz gyümölcsteát is, de az apró magú gyümölcsökből készült teákat kerüld.
64. nemmaci (válaszként erre: 63. - Decc)
2011. márc. 17. 17:51

Ha van gyümölcscentrifugád, akkor készíthetsz házilag is gyümölcslevet. Az almalétől a tejcsid is több lesz.

A citrusfélék sok baba pocakját bántják és meg is hajthatják őket. Az teljesen mindegy, hogy lé vagy gyümölcs formájában fogyasztod.

Én nagyon szeretem az ízesített ásványvizeket, sokszor azt iszom, így nem unalmas.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook