Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális, hogy a 16 hónapos babám még nem jár? fórum

Normális, hogy a 16 hónapos babám még nem jár? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. febr. 25. 10:56

Sziasztok!


A héten voltunk orvosnál a babámmal, azt mondta, minden rendben, csak lusta a kisasszony....

Kb 1 hónap és egyedül fog járni..


Na meg hogy a bébikomp az ilyen gyerekeknek való, akik lustábbak....

2011. febr. 24. 22:54
Az én kisfiam ma 10 hónapos és komolyan mondom megállás nélkül 5-6métert is megtesz, sőt megfordúl egyensúlyozik....nagyon fajin!!!A másik fiam az pont 1 évesen kezdett el menni.Minden gyerek más,két testvér között is rengeteg a különbség!Ne aggódj, ha mászik nincs nagy gáz!
2011. febr. 24. 22:04
Jelentem enyémgyerek elindult. :)) És aminek örülj, hogy mivel "későn" indul el, már kanyarodni, megállni, visszafordulni is tud egyből. Szerintem ez sokkal jobb így. :D Ti hogy álltok?
49. Salsera78 (válaszként erre: 48. - Sleepin)
2011. febr. 18. 10:10

Lehet, csak fura, hogy minden egyidős baba már megy, ő még nem..

Ha felállítom, és megmutatom a kedvenc dolgát már 3-4 lépést tesz, megpróbál érte jönni...aztán ennyi..., megy vissza játszani...


Nem túl kitartó....

48. sleepin (válaszként erre: 46. - Martin3)
2011. febr. 16. 23:36

Nálunk ez még annyira nincsen kiforrva, mert a pici még csak most kezd igazán kibontakozni, de már most látom én is, hogy eléggé különbözőek lesznek... Nagyon kíváncsi vagyok. :)


Visszatérve a járásra: Amúgypedig sokkal inkább normálisnak kéne lennie annak, hogy 16 hónaposan még nem akar sétálni egy gyerek, mint 8-10-12 hónaposan. Sajnos a rohanó világ valahogy rájuk is kihat és én annyira nem pártolom a gyorsanhamar járjon és akkor sokkal könnyebb lesz dolgot. Persze tudom, senki nem erőltet rájuk stb... de akkor is... Jó ez így és kész. Sok sok eséstől menti meg magát a lányod! :)))

47. syria (válaszként erre: 45. - Salsera78)
2011. febr. 16. 17:32

Akkor minden rendben van a kicsivel, egy fél másodpercig ne aggódj!

Ne siettesd a menést, sokkal kevesebb veszély leselkedik rá kúszva-mászva, mint szaladva.


A kicsik mindig jobban tudják, mi jó nekik, mint a felnőttek, akik könyvekbe írják, hogy a gyerekeknek szinte napra pontosan miket "kell" tudniuk.

46. martin3 (válaszként erre: 44. - Sleepin)
2011. febr. 16. 11:34
szia! köszi, kedves tőled! de érdekes, hogy 1apa és 1 anya mégis annyira mások, még a 2 fiú sem hasonlít egymásra, teljesen mások külsőleg és belsőleg meg pláne...
45. Salsera78 (válaszként erre: 42. - Anduska80)
2011. febr. 16. 07:42
A mászással nincs baj, csak úgy teper négykézláb, alig győzöm utolérni....remélem hamarosan azért elindul...
44. sleepin (válaszként erre: 43. - Martin3)
2011. febr. 15. 22:19
Meg kell hogy jegyezzem, hogy eszméletlenül gyönyörűségesek a gyermekeid! :)))
43. martin3 (válaszként erre: 41. - Salsera78)
2011. febr. 15. 22:11
ne aggódj, minden gyerek más, egyik fiam 12hónaposan már szaladt, a másik csak 17hónaposan, pedig mindkettő 8hónaposan állt fel!! mégis ekkora különbség lett közöttük. Mondjuk az előbbi azóta is egy izgő mozgó hübelebalázs...a másik meg egy megfontolt, 3x is meggondolja hova lépjen kis topaság...de ez a jó bennük, hogy totál mások:)
2011. febr. 15. 21:09
Szia!Az én kisfiam 17 hónaposan kezdett el járni.Én is nagyon aggódtam.Utána kérdeztem,elvittem gyógytornászhoz is,mindenhol azt mondták 18-19hónapos koráig nem baj,ha nem jár,csak a mászás ne maradjon ki.Előbb-utóbb elindul.
41. Salsera78 (válaszként erre: 40. - B-zs)
2011. febr. 15. 15:45
Az igaz, hogy a finommotorikája nagyon fejlett, ügyesen fog meg két ujjal dolgokat....
40. b-zs (válaszként erre: 38. - Nyusza78)
2011. febr. 15. 15:09
Én is így gondolom. A középső nagyfiam is rengeteget mászott, a térdén bőrkeményedés volt már tőle..S még csak két éves lesz, de vannak olyan dolgai, amin igencsak meglepődünk. Pl. tisztán és egyedül eszik kanállal már régóta, még a levest is, és hihetetlen finom vonalakat rajzol már most ceruzával. Nagyon megfontolt, óvatos kisgyerek.
39. Salsera78 (válaszként erre: 38. - Nyusza78)
2011. febr. 15. 13:40
Köszi, most megnyugtattál....
2011. febr. 15. 12:44

Szia!

Én is csak megerősíteni tudlak, hogy ne aggódj! Az én kislányom mozgásfejlődése a kúszástól kezdve késett. 9 hónaposan kezdett el kúszni, de csak hátrafelé. 11 hónaposan kezdett el mászni, úgy, hogy reggel elvittem a védőnőhöz, aki rákérdezett mászik-e, közöltem, hogy bizony még nem. Javasolta, hogy tegyek elé egy tiltott tárgyat, de menjek vissza a gyermekorvoshoz, szerencsés lenne szakemberhez fordulni. Hazamentem, elé tettem a körömvágó ollóját és úgy odamászott érte mint a pinty! Onnantól kezdve mászott ezerrel. Ettől függetlenül elvittem szakemberekhez, akik semmi okát nem látták annak, hogy 1 évesen még mászik és fel sem állt. A konduktorral kapcsolatban maradtunk, de csak pár gyakorlatot mutatott meg, mert látta, hogy szervi oka nincs a késésnek.15 hónaposan állt fel és 17 hónaposan indult el, de úgy, hogy felkészültem a hosszas hajoldozásra, ahogy a kezecskéit fognom kell, de erre pár napig volt csak szükség, egy hét után önállóan, egyedül jött-ment. Azóta csak kondenzcsíkot látok úgy lót-fut a lakásban. Nekem a konduktor azt mondta, nyugodjak meg, minél többet mászik, annál stabilabban, ügyesebben fog járni és így is lett. Mielőtt elindult és felállt volna ő is a térdén járt. Én is sokat aggódtam, arra viszont büszke voltam, hogy ügyesen beszél, ő hamarabb beszélt mint ment, most pedig utolérte a korábban járó, de nem beszélő kis barátnőjét. Szóval ő tudta mikor jön el az ideje és szerencsére csak előnyére vált az, hogy sokáig mászott. A mászás egyébként is bonyolultabb mozgás, én örültem, hogy nem hagyta ki és nem járt már 9 hónaposan! Türelem! Minden rendben lesz!

2011. febr. 15. 09:43

A kisfiunk 16 hónaposan indult el,na de azóta is megy állandóan. Ő nem mászott, hanem fenéken csúszott, ha valamit el akart érni.Ő akkor 13,5 kg volt.

A 10 hónapos kislányunk viszont kb: 2 hete mászik, és próbálgat magától felállni, de még nem megy.

Nincs két egyforma gyerek,tudják ők, hogy mikor akarnak elindulni

36. sleepin (válaszként erre: 17. - Salsera78)
2011. febr. 14. 22:19
Nálunk is bőrkeményedéses a térde, hiába a babylegs. :S
35. Salsera78 (válaszként erre: 34. - Bebe83)
2011. febr. 14. 21:04

KÖSZI bíztatást!


Reméljük minden rendben!

34. Bebe83
2011. febr. 14. 16:23

Szerintem semmi okod aggodni, a leirtak alapjan.

Az en fiam 13 hosan indult el, de meg utana is sokaig kapaszkodva jart a lakasban. De en is nyugodtan ott tudom hagyni az agy szelen mert meg sem mozdul, nagyon ovatos, epp ezert nem is esett.

Viszont egy baratnom kislanya 18 hosan indult el, sokat voltak vele orvosnal is, mert feltek van valami baja. Szerencsere nem volt. Ugyhogy ne aggodj, ha biztosnak erzi majd elindul!

2011. febr. 14. 16:18
ne állítgasd, feláll ha úgy látja jónak. neki kell hogy erősödjön az izma. amúgy egyénektől függ... nem minden úgy van ahogy a nagykönyvben le van írva. egyik ismerősöm gyereke 24hós korában állt fel először, most a járása 3évesen még elég darabos, de azonkívül,hogy gyógycipőt kapott,ami erősíti a lábát, semmi gond :)
2011. febr. 14. 16:17
Amúgy szerintem is,ha nem vettek észre nála semmi korósat,akkor rendben van!Lehet,hogy egyszer megpróbált elindulni,és fenékre pottyant,és neki ez rossz emlék maradt!
31. Venezuela (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 14. 16:15

Én is!Az én fiam 9 hónaposan kezdett el járni,és senki sem erőltette,és járókánk sem volt!Ő is az egész házban mászkálhatott!

Most 19 hónapos,és nagyon szépen beszél,most kezdi összerakni a szavakat!És a kupakokat,le és fel tudja csavarni.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - B-zs)
2011. febr. 14. 16:09

Ezt cáfolom, a gyerekeim 8 hónaposan indultak el, az egész lakásban mászkálhattak, és másfél évesen szobatiszták lettek. Iskolában semmi gond. Ez szerintem genetika.

Van egy bizonyos fejlődési szak. kinél előbb, kinél később, egyik sem kóros, ha nem erőltetve van. Persze nehéz is lenne egy babát erőltetni, hogy járjon már, ha az izomzata még nem elég fejlett.

29. b-zs (válaszként erre: 28. - 879a837565)
2011. febr. 14. 16:03
Ezt nekem szakember mondta, és nem azt, hogy mindegyikre igaz, hanem azt, hogy ezeknél gyakrabban előfordul!
2011. febr. 14. 15:47

Nem kell aggódni:-) Édesanyám mindig emlegette, hogy milyen lusta kisbaba voltam. Állítólag 17-18 hónapos koromig nem akartam egyedűl járni. És semmi, de semmi negatív hatása nem lett. Sőt, nagyon jó sportoló lettem! :-)


Am b-zs hozzászólásához annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekem van két gyermekem akik egy pecig sem voltak bezárva sem járókába, sem hasonlóba és mégis mind a kettő 12 hónapos koruk előtt maguktól elindultak.

És a fiam aki másodikos tanuló, a jótaunló gyerekek közé tartozik! (még úgy is, hogy francia anyanyelvű iskolába jár amellett, hogy neki Magyar az anyanyelve.) Szóval szerintem az általad leírt dolgok, nem függnek össze.

2011. febr. 14. 15:40
az én fiam egyáltalán nem beszél, de elkönyveltem annak hogy a bátyja is 2évesen kezdett el beszélni azóta viszont be nem áll a szája :) egyébként két eltérő egyéniség a két gyerek. a nagy 11hónaposan ment de roppant szeleburdi és a mai napig mindennek nekimegy, elesik, vagy leesik valamiről. a kicsi egyszer esett le az ágy ról és utána soha! én biztonsági játékosnak hívom, mert szerintem járni is csak akkor kezdett egyedül, amikor már biztos volt a dologban, hogy sikerülni is fog! sokan elképednek hogy hogy merem otthagyni az ágy vagy a szék szélén,de tudom hogy nem fogja magát összetörni mert fél az eséstől. nem nyúl a forró kályhához inkább fúj mint ami forró. nem szereti a veszélyes dolgokat
26. f758a7200f (válaszként erre: 25. - Salsera78)
2011. febr. 14. 15:30
:DDDDD
25. Salsera78 (válaszként erre: 23. - F758a7200f)
2011. febr. 14. 15:27
Az biztos, hogy a kisasszonynak be sem áll a szája....remélem menni is fog...
24. b-zs (válaszként erre: 18. - Aranel)
2011. febr. 14. 15:27
No igen, én is erről beszélek. Az én fiam is sokkal-sokkal megfontoltabb, magabiztosabb. Az az egészséges, minél tovább mászik, jobban fejlődik a kis buksija. Azok a gyerekek kezdenek túl korán menni, akik korlátok közé vannak szorítva, pl. járóka, és a menés egy kitörési pont. De ez vissza is csaphat, ezeknél a gyerekeknél gyakrabban előfordul, hogy szobatisztaságra szoktatásnál gondok adódnak, mint pl. éjszakai bepisilés, de az iskolában is jelentkezhet az olvasás és írás terén emiatt nehézség. Nem kell 10 hónaposan járni! Sőt később, a biciklizés, és a rollerezés is nagyon fontos, mert ez is fejleszti a gyerek buksiját!
23. f758a7200f (válaszként erre: 18. - Aranel)
2011. febr. 14. 15:20
Ezt en i hallottam mar, hogy allitolag akik sokaig csak negykezlab mennek, azok hamarabb beszelnek es jobban, valami osszefugges van :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook