Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért a fekete hajfesték a legkárosabb? ha mindenképp festem feketére melyik amelyik legkevésbé káros? fórum

Miért a fekete hajfesték a legkárosabb? ha mindenképp festem feketére melyik amelyik legkevésbé káros? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
77. ee523aad9d (válaszként erre: 75. - Zupa)
2015. febr. 19. 11:53
Nagyon foltosan vörösesre szedi ki... de még mindig jobb, mint a leszivatás.
76. siba22
2015. febr. 19. 10:45
kb 10 évig volt feketére festve a hajam,semmi bajom nem volt tőle.a legkárosabb a vörös szín,mert magas a propylene glycol benne.a szőke sem ennyire káros mint a vörös.egyetlen egyszer melirként került a hajamra,rettenetesen nehéz volt kiszedni a hajból.
75. zupa (válaszként erre: 68. - Fanatic)
2014. dec. 23. 00:42
google pont hu.. fekete hajfesték eltávolítás aszkorbinsavval..olvasd a cikkeket , blogokat ;)
74. zupa
2014. dec. 23. 00:40

nos, elég régi a fórum, de hátha visszajön valaki, elmondom,a fekete hajfestéktől hullik bizony a haj! nem is gyengén, mégpedig orvosilag igazoltan ugyanis valamilyen káros anyagból abban van a legtöbb az intenzív szín elérése végett! nem szárít, nem töredezik, sőt..gyönyörű tőle a haj..ez tény..belülről öli meg!!! sajnálatos módon..én eddig ezt elengedtem a fülem mellett..pedig sokszor hallottam...de fel sem fogtam, pedig nekem úgy 3-4 éve egyszer elhullott fele hajam, majd a 2. terhességem ezt megállította. ... most pedig szintén egy éve hullik csomókban, 3/4-e odavan, pedig rengeteg volt..igaz vékony szálú(ezt károsítja a legjobban a fekete) és most már szinte biztos, hogy ez a problémám..ugyanis őszülök..főleg elöl..és gyorsan nő a hajam, így 2 hetente a tövemet be kellett festeni..ergo dupla vagy tripla annyi káros cucc jutott belém, mint egy átlag hajfestőbe!!


aki meg akar válni a feketétől..az most örülhet, nem kell lenöveszteni,levágni, hidrogénezni..aszkorbinsavas pakolás és csodaszépen lejön, én is így fogom leszedni, ismerősöm saját tapasztalata...de írd be a google-ba, hogy fekete hajfesték leszedése aszkorbinsavval..és nézd meg a linkeket, fotókkal igazolva!! hajrá ;) az olajat nem kell beletenni..inkább utána egy olajos pakolás! a cvit. amúgy is vízben oldódó..az olaj csak zavarja ;)

2012. júl. 29. 16:59

Sziasztok!


Kb. 1 éve festettem feketére a hajam és nagyon hullik. Szinte biztos, hogy a festéktől.Fodrászom ajánlotta a Henna Plus fekete festéket, de megnéztem az is tele van káros anyagokkal. Viszont a Henna Plus-nak van egy színezője is, de a neten nem találom, hogy milyen anyagokat tartalmaz. Ismeri, használta már valaki ezt? A másik problémám, hogy nem tudom, hogy ez a hennás színező befogja-e a hajam, mert eredetileg világos-középbarna. A Henna, Logona, Sante festékekre is az van írva, hogy a világosabb hajat zöldre fogja be, ezért gondolom, hogy a hajszínező pedig még gyengébb.

2010. febr. 5. 19:08

Sztem mindenképp maradj a vörösnél vagy legalábbis vmi más színt válassz!!!!Bár érdemes kipróbálni....max ha elkezd hullani a hajad akk abbahagyod azt ennyi...:)

Bár nekem már csak minimálisan hullik...kiderült h nekem a köldök piercingem miatt hullott...kivettem és már nem hullik....meg közbe rendbehoztam a hajam a "Varga hajcseppek" nevü spray-vel!Nagyon ajánlom mindenkinek...bár elég drága mert hetente kell venni és egy darab 3500ft körül van és 4-5 hónapon keresztül kell használni, de megéri...aki megteheti vegye meg!!!!pusziii

2010. jan. 31. 19:55
6hónapja kezdtem el sötétbarna hajam melíroztatni vörösre.Kedden megyek fodrászhoz és szeretnék fekete lenni teljesen.De eddig csak negatívumot olvastam róla.Fehér a bőröm,kékek a szemeim.Maradjak a vörösnél?
2009. nov. 7. 22:56

sokáig voltam vörös, de mindig a fekete tetszett, 2 évig voltam fekete és a hajhullásom miatt hagytam abba a fejem tetején alig van haj, és a bőrgyógyász is megmondta h nem kizárt hogy ettől!!!!

azóta nem is festem,aki bírja a feketét az szerencsés, bár nekem is olyan volt annó a hajam mint az oroszlánnak,mostmeg már alig tudom ugy fetűzni hogy ne virítson a homlokom

2009. okt. 20. 12:03

Fanatic! Szerintem amíg lenöveszted a feketét, addig festesd valami jó minőségű sötétbarnára a lenőtt hajrészeket.

Én annak idején ezt csináltam, és szinte alig látszott a különbség. Sőt, annyira megtetszett, hogy sokáig sötétbarnára festettem utána még.


A hajhullás témához annyit, hogy szerintem a fekete hajfesték önmagában nem hullasztja a hajszálakat. Bármelyik színnél előfordulhat hajhullás, aminek inkább belső szervi oka lehet, amit leginkább a bevitt tápanayagok befolyásolnak..

2009. okt. 15. 17:57

Sziasztok,

akkor mi a megoldás, ha más színt szeretnék a fekete helyett, csak a lenövesztés? Hát elég hülyén fog kinézni.

Köszi

67. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 66. - Emagdi)
2009. szept. 23. 19:41
Az oké, kell is a gyakorlás :) De gyakorolni a szakmát, és fodrásznak lenni azért kicsit más. Fodrásznak a papírral rendelkezőket szokuk nevezni. Elötte ügyeskezű barátnők vannak.
66. emagdi (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 23. 17:55
miért, én már az óvodában is levágtam a csoporttársaim haját! :))
2009. szept. 23. 17:47
Sziasztok! Igaz, hogy mindenkinek másképpen reagál a bőre a festékekre. Egyik barátnőmnek a vöröstől, másiknak a feketétől, a harmadiknak egyiktől se hullott a haja!
64. Ekka
2009. szept. 22. 18:08
Én már több mint 10 éve feketére festem a hajamat. Semmi baja. Nem hullik! Sőt! A fodrászom mindig azt mondja, hogy annyi a hajam, hogy 5 fejre elég lenne:D
63. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 61. - Evee92)
2009. szept. 22. 17:46
13 évesen fodrász?! Minden elismerésem!
2009. szept. 22. 17:26

Sziaa Evee92!!!:)

Hát jóó ez is igaz de nekem eddig minden fodrász ezt mondta amit már leírtam....meg több ismerősöm is..hát én már nem tudom...na mind1 mert én már nem is festem egyáltalán mert én nem szenvedek vele, ennyit nem ér meg...most az eredeti sötétbarna a hajam, már így is hagyom mert végülis ez is szinte fekete, nem is értem h miért kezdtem el festeni.Meg már annyit költöttem a hajam rendbehozására h soha többé fekete...sajnos...:) Mostmár nől le elég jól...lassan de biztosan..:)

Am milyen spray-re gondoltál??:)

Köszi előre is....

61. evee92 (válaszként erre: 57. - 46f4074e8f)
2009. szept. 12. 15:52
figyelj csak annyit mondanék h nem a fekete hajfestéktől hullik a hajad hanem eleve nem bírja a hajad ha festik tehát semmiylen hajfestéket ne használj.én fodrász vok fogadd meg a tanácsom:-)
60. evee92
2009. szept. 12. 15:50

attól tuti h nem fog hullani a hajad:-)

lehet h nem olyan tartós de jobb mint a semmi

59. evee92
2009. szept. 12. 15:49
és domina próbáltad már a sprait?
58. evee92
2009. szept. 12. 15:48

ezt most azoknak mondom akik szerint a fekete hajfesték roncsolja a hajat

csak annyit mondanék hogy akinek hulli ktőle a haja vagy szálkásodik az nem a hajfesték miatt van mert a nővérem lassan 5 éve kemény fekete hajfestéket használ és olyan a haja mint az oroszlán sörénye szal akinek problémája van vele annak eleve a hajfestéket nem bírja a haja.

mert ugyanis akinek a festés előtt nem hullott annak a festés közben sem fog

csak annyit akartam.:-)

2009. aug. 24. 00:05

Sziasztok!:)

Nekem másfél éve fekete a hajam...és másra még most sem festetném át mert annyira szeretem ezt a színt.Szerencsém volt mert mindenki azt mondta h azok közé tartozok akiknek tényleg jó.Persze alapból is nagyon sötét barna a hajam.

Fél éve azonban olyan szinten elkezdett hullani a hajam, hogy lassan az 50 százaléka nincs meg.Mindenki észrevette, és mondták (és több fodrász is) hogy mindenképp hagyjam abba a fekete haj mániámat mert a végén kihullik az összes.Az ismerőseim között is minden fekete hajú szinte átfesti már a haját mert annyira roncsolta nekik.És akik azt mondják h nem ez a legkárosabb azok a szerencsések közé tartoznak h ők MÉG nem jártak így...vagy nem fekete a hajuk és nem tudnak róla sokmindent.

Már 2 hónapja fújom a hajam "Varga hajcseppek"-el és sztem jó...persze nem olcsó mulatság de megéri..csak kitartással kell kezelni a hajat mert elég lassan hat..de az eredmény meggyőző.

Sajnos búcsúznom kell a fekete hajtól (bármég nemtom h hogyan).Am gondolkodtam már a "LOGONA" nevű bio hajfestékekről..erről mindenki jó véleménnyel van mert csak gyógynövények vannak benn..Lehet h ki próbálom, úgysem bírom ki h nee...:)

Szal sokszerencsét mindenkinek a fekete hajhoz, szükség lesz rá sajnos!!!:(

Ui.: A fodrászok többsége is azt mondja h a fekete a legkárosabb az összetétele miatt.És ők tapasztalatból mondják, nem saját vélemény alapján...

2009. júl. 1. 23:44
Nem tudom, károsabb-e a fekete, mint a többi...nekem 8 évig kékesfekete volt a hajszínem, utána lett sötét, majd világos vörös, jelenleg kávébarna...semmi extra sampont és hajápolót nem használtam a festés alatt, mégsem töredezett a hajam, nem volt száraz és jó volt a szerkezete is.
55. Emy86
2009. júl. 1. 21:52
Szerintem semmi alapja az itt leírtaknak. Persze minden hajfesték káros, de egyáltalán nem igaz, hogy a fekete a legkárosabb. A fekete a legnehezebben eltávolítható de nem a legkárosabb! A szőke és vörös árnyalatok sokkal brutálisabbak. Nekem minden színű volt már a hajam és sok esetben a hajhullásnak semmi köze a hajfestékhez! Pl. nálam is kiderült hogy vashiányos vagyok ahogy a nők 60%-a!! Így a riogatások helyett menjetek el egy laborvizsgálatra és az a gyanúm sokatoknál ki fog derülni hogy egyszerű vashiány okozta hajhullása van, ami könnyen orvosolható. Fessétek nyugodtan a hajatokat, ez már nem a 60-as évek, bevizsgálják a termékeket és ha ésszerűen, betartva az előírásokat használjátok, nem lesz tőle bajotok! Ezért van hozzá kezelési útmutató, hogy azt elolvassátok! Egyébként 2 éve fekete a hajam és sokkal fényesebb és több mint valaha, főleg mióta fényderült a vashiányra! Szóval ne féljetek a festéstől és hajhullás esetén ne a festéket okoljátok hanem menjetek orvoshoz!
54. Majkó (válaszként erre: 46. - Nyuul007)
2009. jún. 24. 19:35
Szia! Ha ezt megcsinálod amit leírtál,ennyi idő alatt (egy nyár)nem marad hajad,és ezt tapasztalatból mondom! Meg lehet csinálni,de mire visszaszőkülsz úgy tönkremegy a hajad,h.jobb lesz csutka rövidre vágatni,és még az is ronda szinű lesz.Üdv.Majkó.
2009. jún. 21. 09:55
Nem is biztos, hogy ettől hullik. Képzeld én is erre fogtam, de miután csináltam egy kiadós vitaminkúrát, vaspótlást meg méregtelenítést megállt a hajhullás, pedig a mai napig színezem. Egyébként is a színező sokkal ártalmatlanabb mint a festék. A hajhullásnak meg kismillió oka lehet. De persze próbáld ki hátha igazad volt.
2009. jún. 19. 11:47
Sziasztok! nekem is fekete színező van a hajamon. és már a sírás kerülget hogy mennyi hajam hullik ki egy nap alatt. már elkezdtem lenöveszteni, de még mindig hullik. tudok valamit tenni hogy abba hagyja, vagy meg kell várnom hogy nőjön le teljesen és után abba hagyja??? segítsetek!
2009. jún. 2. 17:45
huu hát akkor ezt inkább kihagyom. és köszi a segítséget:)
2009. jún. 2. 08:35
Ha már itt járok, nekem is lenne egy kérdésem. Hogyan lehet leszedni a fekete színt? Persze anélkül, hogy levágatnám a hajamat.
49. ea9bff1b44 (válaszként erre: 46. - Nyuul007)
2009. jún. 2. 08:34
Ne tedd! HA egyszer fekete leszel-én is az vagyok-nem igen lehet megszabadulni ettől a szintől.
48. slando (válaszként erre: 47. - Slando)
2009. jún. 1. 22:56
mellesleg a szinező az ugyanolyan,mint a festék!nem kimosható,az kamandusz..ugyanugy árt...:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook