Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lánykám 8 hónapos és úgy néz ki, benőtt a körme vagy nem tudom?! fórum

Lánykám 8 hónapos és úgy néz ki, benőtt a körme vagy nem tudom?! (beszélgetős fórum)


2013. jan. 23. 10:34
Az orvos mit mondott?
2011. febr. 16. 21:04
Szerintem is jobb ha megmutatod dokinak mert nekem az itteni dr azt mondta hogy nagyon el tudnak az ilyen gyulladasok fertozni es hogy jo hogy bevittem.Mondta azt is hogy ne tegyek ra ragtapaszt de hozza teszem neki nem volt semmifele nyilt seb vagy hasonlo
27. naiv (válaszként erre: 26. - Viki001)
2011. febr. 16. 14:56

Szia

Most ott tartunk,h kenegetem neki naponta 3szor krémmel meg tettem rá hanzaplasztot aminek ugy látom az lett az eredménye,h befőtt az a hely ahol az a sárga valami volt és levágtam mert csak egy elhalt bőrdarabnak látszott!!Most várom a további fejleményeket én ugy gondoltam,h várunk hétfőig és beviszem megmutatom a dokinak ha addig nem javul jobban!!

2011. febr. 16. 14:00
Szia! A mi kisfiunknak pont most volt benott kormike/kormike gyulladas.Az orvos antibiotikumos kenocsott adott ra es aztmondta ne szabad hozza nyulni....megoldodik magatol.Igaza is lett habar bele telt 3 hetbe.A te kislanyodnal most mi a szitu?
25. naiv (válaszként erre: 24. - Cicmic68)
2011. febr. 16. 13:54
nincs hova benyomkodni a köröm alá mert nagyon lassan nől
2011. febr. 15. 07:47

Szia!

Az orvos mellett én megmutatnám a pici lábát egy jó pedikürösnek is. Nagyon sokat tudna segíteni és jó tanácsokat is adhat a további "kezelésekhez". A betadin kenőcs nagyon jó. A kinyomkodás után kend be vele a kezelendő területet, majd tegyél rá egy vékony, kicsi steril gézcsíkot, finoman nyomkodd be a köröm alá (csak annyira, amennyire engedi) és kösd át. Egész nap rajta lehet. Tapasztalatból tudom, mi is küzdöttünk ilyesmivel. Ezért végeztem el, többek között a pedikürös iskolát. Sok sikert. Helyre fog jönni!!!

23. anikko (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. febr. 13. 22:50

genetika is, és ha kicsi korba rosszul vágják attól is lehet benövés.


Én is sokáig álmában vágtam, de ma már úgy nem lehet. Ma vagy a top-shop közben, vagy ha az nincs akkor kitaláltam egy kis szó játékot, és úgy csinálok, mintha a körömcsipesz megenné a körmöt. Ezt hagyja és közben nevet.

22. martin3 (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2011. febr. 13. 22:10
:))nekem úgy nem hagyta/ták)...:)
21. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. febr. 13. 22:06
Álmában vágtam mindig a körmeit! :))
20. martin3 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. febr. 13. 22:00
most olvasom, hogy neked 8hós a babád, nekem könnyebb volt, mert egyből így "kezdtük"...igaz rúg kapáltak a kis lábukkal, de könnyebben le tudtam fogni, mint egy 8hónapost. Itt muszáj lesz férjedet is bevonni, és valahogy megértetni a picivel, hogy nem is fog fájni...amúgy, ha hagyja nyert ügyed van, csak türelem, egyenesre vágd és szépen ki fog nőni a körme egyenesre
19. naiv (válaszként erre: 17. - Arrival)
2011. febr. 13. 22:00
köszi megfogadom és igy csinálom
18. Fuoco
2011. febr. 13. 21:59

Nekünk is volt ilyen. Kaptunk egy kis steril tűt tartalékba, hogyha nem tudna kiszakadni. Pár napig betadinnal kentem, nem használt, aztán áttértünk a bacteroban-ra (nem tudom így írják-e).

Természetesen nem akarok hülyeséget írni, csak azt írom amit gondolok, de szerintem ezzel azért még nem küldenek kórházba.

Első körben megpróbálják rávenni a szervezetet, hogy maga küzdjön meg a gyulladással, ha nem megy akkor már lehet tovább gobdolkozni.

Holnapig kend betadinnal és tegyél rá steril gézlapot.

17. arrival (válaszként erre: 11. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:59
Jóddal ne kenegesd hanem jódos vízzel. Pár csepp betadint a vízbe és áztatgatni. A sebészeten is ezt csinálják (gyerekápoló vagyok).
16. naiv (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. febr. 13. 21:57

de nincs teljessen lekerekitve nem is birtam volna

meg odafigyeltem,h ne csipjak bele a bőrébe

15. martin3 (válaszként erre: 8. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:57
szia! így látatlanból nehéz megmondani nektek "mi van", de elvileg a doki nem fog hozzányúlni. Nekem mind a 4 gyereknél kapásból születésük után észrevettem, hogy a nagy lábujjukon a körmüknél a sarka befelé nő(vagy hogyan mondjam), ez valami genetika lehet(mert állítólag férjemé is ilyen volt baba korában!:) simán elkezdtem vágni a körmüket addig, amíg volt köröm, ott ahol meg lefelé-befelé hajlott óvatosan megemeltem és amit tudtam levágtam(de próbáltam egyenesre vágni, nem legömbölyíteni!), és így apránként 1-2-3 hetenként(ahogy épp nőtt a körmöcske) mindig igazítottam rajta, volt, hogy az ollóval nagyon óvatosan megemeltem a köröm sarkánál a körmöt és kikapartam alóla a beszáradt bőrdarabkát(de ezt nagyon óvatosan, nehogy megsértsem a mélyebb részeket) és szép lassan kinőtt egyenesre a körmük! egyiknek sem gyulladt be, igaz kb 2-3-4 hónapos "játék" volt, mondtam is magamban egy orvos tuti nem csinálta volna meg ilyen gondosan, max nekiesett volna és kivágta volna a sarkát(vagy nem tudom). Egyik babánknak most jut eszembe begyulladt, illetve váladékozott, de bekentem betadin kenőccsel+ ezeket csináltam és gyönyörűen rendbejött, csak türelem!
14. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. febr. 13. 21:54
És még figyelj arra, hogy máskor ne legyen nagyon hegyes az a manikűrolló. Ahogy a legtöbb manikűros sem vágja be a sarkot!! Pedig mi már - állítólag - felnőttünk :)
13. naiv (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2011. febr. 13. 21:53
én jóddal kenegettem leragaszthatom??
2011. febr. 13. 21:53
Kössétek be pici gézzel és játsszatok vele kisbabát! Még mosolyt is lehet rá rajzolni filccel!
11. naiv (válaszként erre: 7. - Arrival)
2011. febr. 13. 21:52
ezt én nem tudtam,h nem szabad kerekiteni jaj istenem ha ezt megusszuk kenőcssel nagyon fogok mostmár vigyázni
10. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:51
Ha belevágtál és megsértetted, akkor pirosodhat és esetleg tályogosodhat is. Ilyenkor jól ki kell tisztítani (nyomkodni finoman egészen addig, amíg csak vér nem jön), utána kamillás borogatás, körömvirágos vagy neoranormonos kenőcs, mert mindkettő hámosít és fertőtlenít. 1-2 nap és vége.
9. anikko (válaszként erre: 8. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:51
Na azt már inkább el tudom képzelni. A benövés korai lenne.
8. naiv (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2011. febr. 13. 21:49
akkor a miénk körömgyulladás??
7. arrival (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:49

Ne aggódj :)

Piciknél nagyon kell vigyázni a körömvágással, sosem szabad a sarkoknál lekerekíteni! Mindig egyenesen vágni és nem rövidre.

A doki majd megnézi, valószínűleg először betadinos kenőcsöt fog adni, meg tanácsot a körömvágáshoz.

6. naiv
2011. febr. 13. 21:49
már előre félek,h 10napig megint korház mivel,h októberben már voltunk bent igaz nem ezzel
2011. febr. 13. 21:48

A picik körmét majdnem egyenesen szabad csak vágni, legömbölyíteni a sarkokat nem szabad!


Legalább 1 mm-es körmöt kell hagyni, hogy alatta a körömlemezek nem sérüljenek meg. A sarkába nem belevágni, mert az körömágygyulladást okoz. (Azt meg már mi tudjuk, hogy milyen!!)

4. anikko (válaszként erre: 3. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:47
bár nem látom,de szerintem nem az. Az nagyon fájdalmas még ha nem gyulladt akkor is.
3. naiv (válaszként erre: 2. - Anikko)
2011. febr. 13. 21:46
akkor szerinted nem benövés??
2. anikko (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. febr. 13. 21:44
ha tényleg be van nőve, arra nincs kenőcs. De nem hiszem , hogy ez lenne a gond.
1. naiv
2011. febr. 13. 21:41
Ugy nézki,h látszik mindkét sarka de a körme oldalán van egy sárga putyu én kinyomkodtam de nem sirt ezért gondolom,h nem fáj neki!!A másiklábán már csak piros volt tegnap mára már kivérzett!!Holnap viszem dokihoz ugy félek!!Ezt lehet kenőcssel kezelni vagy készüljek fel,h mütik??Mintha kicsit rá is lenne nyőve a bőr de oldalt csak!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook