Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 40 felett fórum

Terhesség 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. febr. 14. 21:15
Szerintem is egyéni, hogy ki mikor öregszik. Én is láttam már 50-nek látszó harmincast és fordítva. Én bízom abban, hogy még sokáig fiatal és egészséges maradok. És szeretnék ég egy kisbabát.
48. Gavrilo1 (válaszként erre: 44. - Cservenák Vali)
2011. febr. 14. 20:00
Ne haragudj, de hogy te ennyi idősen ennyire beteges vagy valószínűleg a te hibád is (táplálkozás, életmód stb). Minden ellen lehet tenni csak akarni kell. Az nem természetes hogy hatvan év alatt valakinek állandóan fájjon valamilye. Te nagymamának érzed magad és akkor úgy is viselkedsz. De én inkább majd az életerős hatvanasok táborát akarom erősíteni. Azt azért kétlem hogy egy 12 éves lány osztálytársainak a szülője 20 éves legyen,inkább ha jól számolom úgy bőven harminc felettiek lehetnek, de inkább negyven (ha amai nők szülési átlag életkorát nézzük). És nekem is van olyan velem egykorú anyuka ismerősöm aki a saját nagyanyja lehetne, de erről ő tehet.
2011. febr. 14. 19:25
Ja ,és még valami sok 20 éves csapni való anyuka,mert nem ő neveli a gyereket hanem a nagyszülök..
2011. febr. 14. 19:25
Teljesen megértelek Vali, de ha az ember így áll hozzá akkor gyakorlatilag 40 évesen már leirhatja magát...minden kornak meg van a maga szépsége., és az ,hogy ki mit szól hozzá,hogy Te idösebb vagy mint a többiek kit érdekel.. csak az számit ahogyan Te érzel.
2011. febr. 14. 18:38
Ja és ha Kira 18 lesz akkor akkor én nem 40 éves leszek mint te most hanem 60 éves és e két kor között azért igencsak nem csekény különbség van.
2011. febr. 14. 18:37
Tusika! Az igaz,hogy megfiatalit egy kisbaba engem is megfiatalíott amikor megszültem ugy 2-4 évig aztán már most 55 életévembe léptem és jönnek nálam a betegségek,hogy annyira fájnak a lábaim ,hogy alig birok 4 lépcsőfokot megtenni,hogy ne keljen megállnom. A lányom még csak 12 éves és én vagyok a nagymama a többi osztálytársainak a szülei jóval fiatalabbak mint én csak én vagyok 55 éves mindenki 20 -s35 között vannak nekem ök a gyermekeim lehetnének. Nekem bizony már nincs nagy és sok türelmem a lányomhoz amikor még pici volt akkor igen akkor volt nem is kicsi hanem sok annál is inkább mert nagyon jó kisbaba volt azt most sajnos nem mondhatnám,hogy jó mert igen csak rossz iithon az iskolában viszony példás magatartású. Szóval enyit szerettem volna neken irni.
2011. febr. 14. 18:04

Kedves Vali!


Én azt gondolom egy kisbaba megfiatalitja a szüleit, valahol az ember ismét még fiatalabbnak érzi magát.Én 40 évesen ha elmegyek a 18 éves lányommal bulizni azt hiszik a nővére vagyok és ez hizelgő dolog.Egészségügyi próblémánk fiatalon is lehet.Szerintem 40 évesen és azon túl is van türelme az embernek egy kisbabaához talán még több mint 20 évesen.

2011. febr. 14. 16:07
Mindenkinek igaza van valahol.Nem vagyunk egyformák. Kinek a pap kinek a papné. Ki 40 évesen öregnek ki 40 évesen fiatalnak érzi magát. Én 41 éves elmultam amikor véletlenül besikerült Kira lányom már persze jó régen lemondtunk a gyerekválalásról de titokban még akkor is biztam benne,hogy valamikor megfog születni egy gyermek . Én sem érzem magam öregnek pedig már 54 elmultam csak amikor mindenenm fáj és állandóan orvosokhoz kell járnom mert hol ez a baj hol az a bajom a szivem rendetlenkedik volt egy infarktusom elvolt záródva egy ér már 3x katétereztek szóval ha ezek a bajok nem lennének akkor egésszen jó dolgom lenne és akkor itt a 12 éves lányom aki azt mondja,hogy ne menjek az iskolába érte mert öreg vagyok na ehez mit lehet szólni semmit.Nincs olyan türelmem sem mint 2-30 éves koromban. Voltam tehes 46 éves koromban de azt már a koromnál fogva elkellet vetenem. Vagy például a gyermekeknek kromoszóma hibája van és a késői terhesség miatt van. Na ha ezeket nézzük akkor igen is meggondolondó a 40 év feletti szülés. De vannak olya anyukák nők akiknek semilyen problémával nem kell szembe nézni és amik nálam bejöttek azok másoknál nem. Nekem ez a véleményem. Mondanom sem kell,hogy ha 20 évesen sikerült volna teherbe esnem ajkár hányszor lettem volna terhes mind megszültem volna mert a terhesség és a szoptatás a viládon a legszebb dolog.Minden 40 év fölötti hölgyeknek akik gyereket akarnak vállalni csak gratulálni tudok.
2011. febr. 14. 15:45
Aranyosak vagytok, azok is, akik aggódnak :)) Szerintem még mindig jobb megszületni és harmonikus családban felnőni, mégha rövidebb ideig is lehetünk együtt, mint meg sem születni. És ha összejönne, lesz neki egy fiatal apukája, ezt ne felejtsük! :)) Lesz idős és fiatal szülője is :) Tudom, ez így még furcsább, de hát ez van és én örülök neki :)
40. 70104cd269 (válaszként erre: 37. - 5f54924ddf)
2011. febr. 14. 15:42
Köszönöm Tusika, én is szorítok Neked!
2011. febr. 14. 13:31
Igazad van Mártika:)nem számit ,hogy ki mit gondol ha Te belül mást érzel.És egy baba bármennyi idös is legyen az ember egy ajándék:)
2011. febr. 14. 13:28

Én 41 éves múltam és nagyon szeretnék egy kisbabát .

Az álmainkat nem adjuk fel:):)

Csak pozitívan !!!!!

2011. febr. 14. 13:26

Kedves Vampilla!!!


Én megértelek és azt mondom ne add fel.Én 40 éves vagyok és minden vágyam egy kisbaba.Nem hiszem ,hogy ez kor függö én szoritok érted.

2011. febr. 14. 13:03

Sziasztok!


Az én szüleim fiatalon haltak meg.

Sajnos nem kor függő,hogy ki meddig él. A nagypapám 97 évesen a mamám 89 évesen halt meg.

Ha a szüleimből indulok ki,akkor egyáltalán nem szabadott volna gyereket vállalnom? Ez hülyeség szerintem.

Az a lényeg,hogy a gyerek egy boldog és harmonikus család tagja legyen. Ha ilyenben nő fel,akkor semmi más nem számít.

35. Gavrilo1 (válaszként erre: 34. - Bcicus)
2011. febr. 14. 12:26

Azért ha belegondolsz egy tiz-tizenéves gyreknek az akkor 35 éves anyja is öreg. Én is így éreztem, aztán ha most utánaszámolok az én szüleim csak a harmincas éveik elején jártak amikor én 13 voltam, mégis határtalan vénnek éreztem őket. (pedig nem voltak azok, sőt nagyon fiatalosak ha mai fejjel belegondolok).

Régebben az asszonyo nagyon fiatalon és nagyon későn is szültek. Egyáltalán nem volt ritka a 45év felett a szülés. És ma megint ebbe az irányba haladunk.

34. Bcicus (válaszként erre: 28. - 70104cd269)
2011. febr. 14. 02:18
Nem hizsem, hogy bárki rossz indulatból írnak. De én sem tartom jó dolognak ennyi idősen gyereket vállalni. És itt nem csak arról van szó, hogy megéred e hogy felnő, és, hogy miből neveled. De arra is, hogy neki milyen lesz. Nem jó dolog idős szülő gyerekének lenni és lehet, hogy még nem vagy az de leszel. Egy kiskamasznak iszonyat rettegés lehet, hogy attól fél, hogy mikor halsz meg és hidd el végig fog futni nem egyszer az agyán. Én késői gyerek vagyok. Szeretem a szüleimet, de sokat szenvedtem gyerek koromban amiatt, hogy ők öregek.
2011. febr. 14. 01:15
Mondjuk nekem 2 olyan barátom is van, akinek a huszas évei elején meghaltak az idős szülei, és mindkettő azt mondja, hogy még mindig inkább így, és a szép emlékek, mintha meg se születtek volna...
2011. febr. 14. 00:42
Az a rossz, hogy sokan úgy gondolják, hogy 47 évesen már roskatag vénasszony valaki, aki beteg lesz és pár éven belül meghal. Lelkileg is teljesen rugalmasnak és frissnek érzem magam, sokkal jobban értem a gyerekeket, mint sok huszonéves. Persze amellett, hogy tudom a nehézségeket is.
2011. febr. 14. 00:38
Köszönöm a biztatást :)))
2011. febr. 13. 22:29

Egy ilyen döntésben nem szabad másokra hallgatni,csak a szívedre és a párodra.

Nekem is sok ellendrukkerem volt.

Volt aki a szemembe mondta,hogy ez a baba nem lehet egészséges,mert idős vagyok. Volt aki tovább ment és azt mondta,hogy jobban jártam volna,ha egy beteg baba kihordása helyett inkább kutyát vettem volna.

Egyszerűen nem is értettem,hogy miért abból indulnak ki,hogy a Pici csak betegen születhet meg.

Bianka szép egészséges kislány.

29. lexy2000 (válaszként erre: 28. - 70104cd269)
2011. febr. 13. 22:18
Én csak gratulálni tudok,amiért így állsz hozzá.Igaz,én ahogy olvastam sokuk tanácsát felháborodtam.Szerintem minden nő érzi és tudja azt,hogy mit szeretne.Ha Te most érzed úgy,hogy még egyszer babát szeretnél,senkinek nincs joga lebeszéli róla.Ez a Te döntésed,és majd meglátod mit hoz a sors.Kívánom úgy legyen ahogy szeretnéd.
28. 70104cd269 (válaszként erre: 26. - Lexy2000)
2011. febr. 13. 21:37
Mint mondtam, én már rengeteget gondlkodtam ezen, és eldöntöttem, hogy vállalom, de érdekel márok véleménye is, ha jóindulattal írják. Hátha lesz még újabb szempont is. Én most érzem igazán, hogy megértem az anyaságra, bár ez biztos hülyén hangzik két gyerek után. Későn érek, úgy látszik. Aztán persze ki tudja, lehet, össze se jön... Erre is számítok persze és minden eshetőségre. Nem is akarok ezen görcsölni, ahogy a természet akarja :)
27. 70104cd269 (válaszként erre: 10. - Lov.ildi)
2011. febr. 13. 21:32
Persze hogy érdekel a véleményed! Írd meg! :)))
2011. febr. 13. 21:01
Én sosem értettem azt,mikor valaki tanácsokkal vagdalózik.Kinek mi köze van hozzá,hogy valaki hány éves korában szül?Én 24 voltam mikor a fiamat szültem és a terhességem 70%-át kórházban töltöttem,34 mikor a kislányomat szültem és semmi bajom nem volt.Nem kell idősebbnek lenned ahoz,hogy valami érjen,fiatalon ugyan úgy kaphatsz agyvérzés mint 50 évesen.Nekem ez a véleményem.Ha sikerül neki, szerintem gratulálni kellene,nem pedig saját tapasztalatból szerzett rossz élményt másra kivetíteni.Amúgy meg felmérések bizonyítják,hogy a 40 év feletti szülők gyermekei között,magasabb a jó képességű gyerekek aránya.
25. c42aaaac41 (válaszként erre: 2. - 70104cd269)
2011. febr. 13. 20:50

Anyám kolléganője is 47 volt mikor szült.Bár ő nem tudatosan vállalta a gyereket,hanem becsúszott,hiszen a ciklusa rendszertelen volt.Még az orvos is meglepődött,mikor kiderült a terhesség.De szép egészséges fia van,aki ma már 14 éves rohadtul elkényeztetett kiskamasz!Mert azt azért tegyük hozzá,hogy mivel ő a kicsi,mindenki őt ajnározza.


Lebeszélni nem foglak,mert ez a te döntésed!De én nem vállalnék ennyi idősen gyermeket az tuti!

2011. febr. 13. 20:50

Nekem is volt 3, és magán jellegű dolog miatt szültem meg a negyediket:)

Egy életünk van, és azt mindenki élje úgy, ahogy neki jó, ne akarjunk másnak megfelelni!

A lelkiismeretünkkel, ha van miért, úgyis nekünk kell majd elszámolni...

2011. febr. 13. 20:44
De Ő neki már van 2 egészséges gyereke.... itt csak mindenki a véleményét mondja el ami nem szentírás
2011. febr. 13. 20:39

Szerintem, meg mindenki döntse el maga, számolva az esetleges következményekkel, hogy akar-e gyermeket szülni 40 felett.

Azért, azt ne felejtsük el, hogy sok olyan nő van, aki évekig hiába vár a gyermekáldásra...

Az ő esetükben például előfordulhat, hogy 40 felett mégis teherbe esnek.Akkor most vetessék el?!

Én pl. 40 elmúltam, amikor szültem, és igen: én is kaptam hideget-meleget, de nem bántam meg!!

Az meg, hogy fel is kell nevelni, meg ilyenek, csak duma. Manapság, semmire nincs garancia.

Akármikor történhet az emberrel baleset is, elég ha csak a Tv-ben látottakról beszélünk...

De egy anyának megtiltani olyat, hogy saját gyermeke legyen?!

Hát, nem szabadna!!

21. Márti86 (válaszként erre: 2. - 70104cd269)
2011. febr. 13. 20:31
Itt nemcsak a terhesség veszélyeiről van szó. Majdnem 70 leszel mire ő húsz és akkor szerencsésnek mondhatod magad ha megéred a 70 éves kort a mai világban... A gyerekre is gondolni kellene, hogy ő hogy élné meg ezt...., arról nem beszélve hogy mi lesz a másik kettővel, ha veled történik valami...??
20. 171925f409 (válaszként erre: 18. - Dogiz)
2011. febr. 13. 20:30
Hu jó tudni a párom is 45 éves és még nincs babánk remélem nem így nyilvánul majd meg
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook