Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 40 felett fórum

Terhesség 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
79. Vedin (válaszként erre: 78. - 5f54924ddf)
2011. febr. 20. 11:26
A legszebb női kor a 40, sokan mondják aki megélték, életük legnyugisabb időszaka következett. Lehet, most vagy életed felén, tervezz hosszú távra! A párodról, ha szeretitek egymást nem kell lemondani, ha pedig lenyugszol a baba is jönni fog. Át kell programoznod magad, igenis 40 évesen is előtted még az élet! Fel a fejjel!
2011. febr. 20. 11:06
Valóban komolyan gondoltam a fórum hozzászólásai csak megerösitettek.Mostanában nagyon sokat stresszelek és ez nyilván kihat a kapcsolatomra is és arra is hogy babát szeretnék.A stressz miatt felborult a mensesem is, legutobb 2 hétre jött meg.:(Görcsölök és nem tudok kikapcsolni.Talán ha lemondok a babáról és a páromról akkor majd nyugodtabb éleltet tudok majd élni.És végül is 40 évesen mit akarhatok még?
2011. febr. 19. 23:36
Szerintem Tusika nem komolyan gondolta azt amit leirt.Persze,hogy nem egy fórumo kell eldönteni,hogy kell a baba vagy nem. Azt csak egy nó és egy férfi döntheti eggyüttesen.Ha szeretik egymást a párok és semilyen akadálya nincs a gyermekválalásnak akkor a kor valamilyen szinten nem akadály. Amit most irok az csak az én saját véleményem,ha lett volna vagy két gyermekem mondjuk 30 éves koromban akkor egésszen biztos,hogy 42 évesen nem szültem volna. Nem a szülés számít az időben hanem a felnevelés, és a mostanában kialakuló rossz dolgok a világban. Senkit sem szeretnék lebeszélni a gyermekválalásról istenmencsen tőle sőt mindnenkinek sok-sok gyereket kívánok sajnos,hogy csak nekem egy van az nem tőlem meg a páromtól függött.
76. Gavrilo1 (válaszként erre: 75. - Vedin)
2011. febr. 19. 22:10

eggyetértek!!

Talán nem egy fórum hozzászólásai alapján kell egy ennyire komoly dologról döntenie valakinek, hanem leülni és megbeszélni a párjával. egyébként a 40 év még nem annyira sok.

75. Vedin (válaszként erre: 72. - 5f54924ddf)
2011. febr. 19. 22:08

Reméelm nem gondoltad komolyan, neked nem Valira kell hallgatnod.

35 fölött lassabban esik teherbe az ember, nekünk 2 év kellett, 8 hónap még belefér. Sokkal fontosabb, hogy nyugodt legyél. Pár napja írtam, de ide másolom:Egy közeli hozzátartozóm, mikor 38 évesen megbeszélték a férjével, hogy eddig próbálkoztak, vetélések, beültetések sora stb. és most befejezik, elengedik az egészet és ha így rendelte a Sors, akkor elfogdaják, hogy nem lesz gyermekük. Nem fogalakoztak vele, tesztet sem csináltatott többé, nem számított rá és 3 hónap múlva megfogant, ezért gondolom, hogy a lelki dolgoknak nagy befolyásoló erejük van, ennyit tett, hogy megkönnyebbült a lelkük. Szóval a megfelelni akarás, a görcsösség az épp elég akadály. Olvastam, hogy ha mindkét pár egészséges, és nem jön a baba, akkor annak 98 százalékban pszichés oka van. Legyél türelems, és mikor nem várod, nem számolgatsz, akkor fog összejönni!

74. 70104cd269 (válaszként erre: 72. - 5f54924ddf)
2011. febr. 19. 20:14
Gyereket szülni akkor kell, ha Te is akarod, a párodtól, akit szeretsz és ő is akarja. Szerintem ezt kell eldönteni.
73. banita32 (válaszként erre: 72. - 5f54924ddf)
2011. febr. 19. 18:32
Elhagyod a párod??? De miért? Ő annyira akar gyereket?
2011. febr. 19. 18:21
Én most nagy lépésre szántam el magam végül is sikerült meggyőznöd,Kedves Vali ,hogy nem kell gyereket szülni ennyi idösen,így lemondok róla és el hagyom a páromat:(
2011. febr. 19. 15:31
Aki későn szül annak arra is kell azért gondolni,hogy az idő előre megy és nem vissza és azt a gyereket felis kell tudni nevelni. ,mert a szülés az semmi a gyermek neveléshez képest.
70. Cservenák Vali (válaszként erre: 48. - Gavrilo1)
2011. febr. 19. 15:30
Az a helyzet,hogy sajnos a betegségem genetikai eredetű amit sajnos nem lehet elkerülni minden felmenő lemenő ágon ilyen betegségekben haltak meg amibe én is szenvedek és ezek ellen nem lehet semmit sem tenni. Nem iszom alkoholt nem cigerettázok nem eszem zsírosat és mégis egekben ban a koleszterin szintem sajnos azeket anyukámtól örököltem. Ha nem fáj semmim akkor én is 30 évesnek érzem magam és teszek is azért ,hogy fiatalosan nézzek ki. Én csak általánosságokban irtam a korhatárt a nem szó szerint értettem persze ,hogy nem 20 évesek a gyerekek szülei de az tény ,hogy sokan a gyerekeim lehetnének. Szia
2011. febr. 18. 11:47
Rendszeresen járok nőgyógyászhoz mert volt egy petefészek cysta mütétem 2 éve, és tavaly a polyp miatt.Az orvosom szerint lehet babám:)
68. banita32 (válaszként erre: 66. - 5f54924ddf)
2011. febr. 18. 11:16
Hát akkor szerintem mégis ki kéne téged vizsgálni. Nem hiszem hogy van értelme hogy szétmegy a kapcsolat mire jön a gyerek.
67. lov.ildi (válaszként erre: 66. - 5f54924ddf)
2011. febr. 18. 11:12

Sziasztok!


Tusika!


Ismerős a helyzet.(

Mi is évekig próbálkoztunk. Tavalyelőtt októberben a sokadik vetélés után úgy döntöttünk,hogy tervszerűen többet nem próbálkozunk,de nem is védekezünk.

Az első alkalommal megfogant Bianka és Őt ki is tudtam hordani.)

2011. febr. 18. 09:40
Bár én azt hiszem a kapcsolatunk lassan rá megy mert a folytonos kudarcok nagyon megviselnek minket:(
2011. febr. 18. 08:28
A párom egészséges és én is ,a természetre bizzom úgyan úgy mint Vampilla ahogy az előbb írta.
64. 70104cd269 (válaszként erre: 63. - Banita32)
2011. febr. 18. 00:42
Nem voltunk és nem is szretnénk menni, ha megfogan magától, jó, ha nem, elfogadjuk. Én hiszek abban, hogy semmi nincs véletlenül, hameg kell születnie, szülessen, ha nem, nem. Persze nem volt ennyire egyszerű eljutni idáig. :))
63. banita32 (válaszként erre: 57. - 5f54924ddf)
2011. febr. 17. 23:47
Kivizsgálásokra nem akartok menni? Vagy már voltatok?
62. banita32 (válaszként erre: 52. - 70104cd269)
2011. febr. 17. 23:47
Hát igen így már más megvilágításban van a helyzet. De ha az egészséged engedi és utána bírni fogod idegileg a kis miniterroristát akkor rajta.
2011. febr. 17. 23:41

Sziasztok!


Bianka nekem a 7. terhességemből született.

Az első babócát elvették,mert mind a ketten nagyon betegek voltunk. 3 hétig 41 fokos lázam volt. Folyamatosan égettem a magzatot,stb.

A következő 5 terhességnél 6 hét körül mindig elvetéltem.

Biankánal már csak akkor mentem el az Orvoshoz,amikor betöltöttem a 6. hetet.

Mindenki támadott a korom és az előzmények miatt.

Nem foglalkoztam más véleményével. Nagyon vigyáztam magunkra. Veszélyeztetett voltam.

Egy magán klinikán az anyai vérből megcsináltattam minden genetikai vizsgálatot.

Bianka egészséges kislány.

A terhesség és a szülés nem volt probléma mentes,de az a lényeg,hogy van egy tündéri kislányunk akit nagyon szeretünk.

2011. febr. 17. 22:22
Éppen ma olvastam, hogy Fehér Anna 52 évesen várja az első gyermekét, már félidős terhes és minden rendben van velük.
2011. febr. 17. 20:49

Sziasztok!

Én idén leszek 43 és én is szeretnék egy pici babát, mivel párom nagyon lelkesedik azért a gondolatért, hogy ujból apuka lehessen. Neki is van már családja és nekem is. De közösen most látnánk neki. Én le vagyok kötve, igy nekem csak a lombik segit, akkor mikor e tévedésem meghoztam nem gondoltam, hogy én még valaha leszek olyan boldog mint most! Mi kaptunk időpontot március 24-re Szegedre Zádori doktorhoz és addig még egy rakás vizsgálatot el kell végeztetnünk, de nagyon igyekszünk, hogy minden simán menjen. Annyira szeretnénk egy közös picikét, hogy el sem tudom mondani. Én még nem érzem magam annyira öregnek, hogy belevágjunk a babaprojektbe. Voltak akik ezt a fejemhez vágták már, hogy mit akarok? hisz van már 4 nagy fiam (22, 21, 17, 15 évesek). Igaz! tényleg van már gyermekem, de most ugy érzem, hogy igazán meg tudnánk adni mindazt amit szeretnénk. Igy neki látunk!

Köszönöm, hogy leirhattam, szép éjszakát mindenkinek.

2011. febr. 17. 17:57
41 évesen született meg a kisfiam (sajnos hamarabb nem sikerült). Boldog vagyok,hogy lett! Jó lenne egy tesó is, de pont az életkorom az ami visszatart, már nem merek belevágni.
2011. febr. 17. 08:30
Mi már 8 hónapja vagyunk rajta de eddig semmi:(
56. 70104cd269 (válaszként erre: 53. - 5f54924ddf)
2011. febr. 16. 22:48
Tusika és ti?
55. 70104cd269 (válaszként erre: 53. - 5f54924ddf)
2011. febr. 16. 22:39
Igen, Tusika, rajta vagyunk, az első hónpaban nem jött össze, mindkét gyerekem a második hónapban sikeredett. Bár sajnos, valószínűleg most már nehezebb lesz :)
54. moon79 (válaszként erre: 4. - Nagylány67)
2011. febr. 16. 11:59
Én úgy élem meg már másodszor, a kisbabázást, h bárcsak ne lenne vége, a harmadikat 40 körül szeretném, már előre félek, mi lesz ha mind nagy lesz! Imádok kisgyerekes anya lenni!
2011. febr. 16. 11:37

Vampilla!!


Már rajta vagytok a baba projekten?

52. 70104cd269 (válaszként erre: 50. - Banita32)
2011. febr. 15. 13:52
Banita, a páromnak nincs még gyereke, most jutott el oda, hogy szeretne. :)
2011. febr. 15. 11:43

Vampilla!


Te nagyon jól nézel ki:)és ha egészségesnek érzed magad akkor ne add fel!

2011. febr. 15. 07:47

Azt hogy bevállalod e az úgyis ti fogjátok eldönteni.

Megértem azokat akik itt most kardoskodtak a későbbi gyermekáldás mellett és azokat is akik ellene vannak.

Mikor úgy nézett ki hogy természetes úton nem lehet gyerekem és lehet hogy csak évek múlva fog sikerülni orvosi segítséggel akkor én is mérlegeltem a dolgokat.


Tuti hogy az első gyerekért az ember sokkal jobban küzd, később is bevállalja. Nem tudom a párodnak van vagy csak neked vannak gyerekeid?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook