Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Terhesség 40 felett

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4

95. momanez182018-01-11 08:11
Sziasztok,
41 èves vagyok. Pontosan 6 hete ès 2 napja volt az egèszsègügyi kaparàsom 5v 6 hetes volt a babànk.
As orvosom azt tanàcsolta pihenjünk ès mihamarabb pròbàlkozzunk ùjra.
A kèrdèsem: A menstruàciòm nem jött meg, vàrjak mèg vagy menjek vissza az orvoshoz?
Valaki jàr hasonlò időben?

94. Prada***2017-08-21 00:19
Ebben az életkorban előfordul, hogy a menstruáció kezd rendszertelenné válni.
Egy tesztet csinálj... az megnyugtat.
(válasz Erzsó44 93. hozzászólására)

93. Erzsó442017-08-20 23:15
Sziasztok!!!Én 44vagyok.Össze vissza jön meg a mensesem,legutóbb jul.18.an volt,most jelenleg multhet szerdán volt egy két napos pici vérzés,de elmult.Most az a panaszom hogy mintha nagyobb lenne a mellem,és fáj.Mi lehet az oka??Nem lehetek terhes ugye?? Köszönöm ha válaszoltok.

92. figura ede2015-10-15 20:31
gyere át a lombik 40 felett nekünk is sikerülhet fórumra
(válasz Sylvie0513 91. hozzászólására)

91. Sylvie05132015-07-27 14:40
Sziasztok,én is elovasgattam a régi hozzászólásokat,kíváncsi lennék hogy akik itt irogattak,nekik sikerült-e a terhesség 40 felett.Én is ebben a cipőben járok, 44 éves vagyok, van egy nagyfiam,de iszonyatosan szeretnék egy babát,tudom az eszemmel hogy nem szabadna, de a szívem szerint nagy szeretném és bevállalnám.Van már egy nagy fiam, és szerettünk volna egy tesót, pár éve már probálkozunk, de valószínüleg az idén kiderült miómám miatt nem sikerült a teherbe esés.Én is azt gondolom, ha vigyázunk magunkra,és úgy érezzük tele vagyunk energiával,és nem érezzük magunkat annyinak amennyik vagyunk,akkor bele lehetne vágni.Sajnos a mi családunkban is előfordult, hogy hiába szült a nővérem fiatalon,kicsik voltak a gyerekek amikor elment.Ha az ember szerencsés és jó géneket örököl ,simán felnevelheti 20-30 évig.Egy szülőt elveszteni teljesen mindegy hogy10, 15 vagy 45 éves vagy, ugyanolyan iszonyatos fájdalom.Sajnos ez az élet ...Én sem görcsölök hogy teherbe essek, hiszek a sorsban,ha jönnie kell jön, ha nem jön össze a baba, annak is oka van!További szép napot.

90. Sosanna752015-04-20 14:01
Sziasztok! Látom jó régen nem járt erre senki. DE azért hátha felnéztek :) Én 39 vagyok, van egy csodálatos 3,5 éves fiam. Tavaly született egy lányom, aki 1 naposan meghalt. Nagyon szeretnénk még egy gyereket. A szülés óta változott a ciklusom. van, hogy 28 napra jön meg, van, hogy 25-26. Terhesség sajnos nem jött idáig össze. Ez már a változó kor előszele lenne? Nem olyan régóta próbálkozunk, csak félek, hogy kifutok az időből.

89. erszebet42014-11-06 11:52
Szia! Itt vagy még? :) hogy vagy?
(válasz Manyusz 59. hozzászólására)

88. macskamancsi2014-10-06 13:46
Sziasztok!
Én 41 vagyok és most derült ki hogy autoimmun pm gyulladásom van, melyre már szedek gyógyszert. A TSH-m 2-4 között volt.
Viszont iszonyú magas az FSH-m. 24, 48, 44 és most nagyobb mint 170!
A baba 3 éve nem jön össze és három éve össze-vissza menstruálok, hol megjön, hol pedig nem :(
A doki szerint az FSH arra utal hogy teljesen kimerültek a petefészkeim..
Bár más jellegű vizsgálatra egyáltalában nem küldött el. Lezárt ennyivel..
Van valaki hasonló cipőben? :(

87. dogiz2011-03-05 17:29
De elfelejtetted azt megjegyezni, hogy azt is kimutatták a felmérések, hogy sokkal több a kockázat, magyarul az ilyen idős korú hölgyek (és jelen esetben már inkább 50-en mint 40-en) esetében, a megszületett gyerekek között %-os arányban több a tartósan betegen született.
(válasz lexy2000 26. hozzászólására)

86. Skintilla2011-02-21 15:40
Őszintén sajnálom és veled érzek a történtek miatt. De te se add fel, mert jön a tavasz, feltöltődsz sok vitaminnal, energiával, mire lejár a pihi időszak.
(válasz Vedin 84. hozzászólására)

85. Skintilla2011-02-21 15:36
köszi, hogy felhívtad a figyelmemet a másik topicra. Majd oda is bemásolom magam:-)
(válasz Vedin 84. hozzászólására)

84. Vedin2011-02-21 15:23
bocs, szülni 40 felett
(válasz Skintilla 82. hozzászólására)

83. Vedin2011-02-21 15:22
Van még a szülni 4 felett fórum, lehet hogy össze kellene kapcsolni a kettőt, mert a lényeg ugyanaz, nem csak a terhesség a cél, hanem a szülés, és ami után jön! :)
Csak türelmesen várjál, ne is gondolj rá, az idő meg fogja adni a választ! Szorítok!

Nálam ez a projekt, kérdések és kétségek közt lebeg, mivel 10 hetesen most volt egy vetélésem, 2 hete és 2 hónapot biztosan kell várni.

82. Skintilla2011-02-21 15:09
Sziasztok!
Csatlakoznék a 40 feletti babavárók csapatához. Nem tudom, kinél hogy áll most a projekt, én személy szerint izgulok. Talán nem jön meg csütörtökön:-)
A jelekben nem hiszek, mert már mindent átéltem, produkáltam nagyon komoly tüneteket a semmire. Most csak várok. várok. várok. és reménykedem, hogy a mellfeszülés, has szurkálás nem premenstruációs tünet.
Én a fórumcímet nem vitaindítóként értelmezem, hanem tényként!
Hajrá minden próbálkozónak!

81. banita322011-02-20 17:47
Nem hiszem hogy helyes hozzáállás hogy 40 évesen mit is akarnál.
Sajnos lehet a stressz és a korábban megjövő mensi a változó kort jelzi. De ez se biztos, én tuti megkérdeznék egy nőgyógyászt.
Az egy dolog hogy én már nem vállalnék babát ebben a korban, de arról hogy nő legyek tuti nem mondanék le. Lehet hogy a párodnak nem is annyira fontos ez a kérdés. És úgy is boldogok lennétek együtt. Nehogy eltemesd magad mert még rengeteg jó dolog vár rád az életben!
(válasz tusika02 78. hozzászólására)

80. vampilla2011-02-20 11:51
Én is 40 éves kromban kezdtem el érezni igazán a női erőmet! Miközben persze azt éreztem,, illetve attól féltem, hogy öreg vagyok, a filmek, reklámok ezt sugallják, pedig ez nem igaz. Áprilisban majd hastáncolni kezdek, ezt javaslom mindenkinek, aki a nőiességével közelebbi kapcsolatba szeretne kerülni, és nem mellékesen a hastánc a termékenység legjobb segítője!
(válasz Vedin 79. hozzászólására)

79. Vedin2011-02-20 11:26
A legszebb női kor a 40, sokan mondják aki megélték, életük legnyugisabb időszaka következett. Lehet, most vagy életed felén, tervezz hosszú távra! A párodról, ha szeretitek egymást nem kell lemondani, ha pedig lenyugszol a baba is jönni fog. Át kell programoznod magad, igenis 40 évesen is előtted még az élet! Fel a fejjel!
(válasz tusika02 78. hozzászólására)

78. tusika022011-02-20 11:06
Valóban komolyan gondoltam a fórum hozzászólásai csak megerösitettek.Mostanában nagyon sokat stresszelek és ez nyilván kihat a kapcsolatomra is és arra is hogy babát szeretnék.A stressz miatt felborult a mensesem is, legutobb 2 hétre jött meg.:(Görcsölök és nem tudok kikapcsolni.Talán ha lemondok a babáról és a páromról akkor majd nyugodtabb éleltet tudok majd élni.És végül is 40 évesen mit akarhatok még?

77. Cservenák Vali2011-02-19 23:36
Szerintem Tusika nem komolyan gondolta azt amit leirt.Persze,hogy nem egy fórumo kell eldönteni,hogy kell a baba vagy nem. Azt csak egy nó és egy férfi döntheti eggyüttesen.Ha szeretik egymást a párok és semilyen akadálya nincs a gyermekválalásnak akkor a kor valamilyen szinten nem akadály. Amit most irok az csak az én saját véleményem,ha lett volna vagy két gyermekem mondjuk 30 éves koromban akkor egésszen biztos,hogy 42 évesen nem szültem volna. Nem a szülés számít az időben hanem a felnevelés, és a mostanában kialakuló rossz dolgok a világban. Senkit sem szeretnék lebeszélni a gyermekválalásról istenmencsen tőle sőt mindnenkinek sok-sok gyereket kívánok sajnos,hogy csak nekem egy van az nem tőlem meg a páromtól függött.

76. Gavrilo12011-02-19 22:10
eggyetértek!!
Talán nem egy fórum hozzászólásai alapján kell egy ennyire komoly dologról döntenie valakinek, hanem leülni és megbeszélni a párjával. egyébként a 40 év még nem annyira sok.
(válasz Vedin 75. hozzászólására)

75. Vedin2011-02-19 22:08
Reméelm nem gondoltad komolyan, neked nem Valira kell hallgatnod.
35 fölött lassabban esik teherbe az ember, nekünk 2 év kellett, 8 hónap még belefér. Sokkal fontosabb, hogy nyugodt legyél. Pár napja írtam, de ide másolom:Egy közeli hozzátartozóm, mikor 38 évesen megbeszélték a férjével, hogy eddig próbálkoztak, vetélések, beültetések sora stb. és most befejezik, elengedik az egészet és ha így rendelte a Sors, akkor elfogdaják, hogy nem lesz gyermekük. Nem fogalakoztak vele, tesztet sem csináltatott többé, nem számított rá és 3 hónap múlva megfogant, ezért gondolom, hogy a lelki dolgoknak nagy befolyásoló erejük van, ennyit tett, hogy megkönnyebbült a lelkük. Szóval a megfelelni akarás, a görcsösség az épp elég akadály. Olvastam, hogy ha mindkét pár egészséges, és nem jön a baba, akkor annak 98 százalékban pszichés oka van. Legyél türelems, és mikor nem várod, nem számolgatsz, akkor fog összejönni!
(válasz tusika02 72. hozzászólására)

74. vampilla2011-02-19 20:14
Gyereket szülni akkor kell, ha Te is akarod, a párodtól, akit szeretsz és ő is akarja. Szerintem ezt kell eldönteni.

73. banita322011-02-19 18:32
Elhagyod a párod??? De miért? Ő annyira akar gyereket?

72. tusika022011-02-19 18:21
Én most nagy lépésre szántam el magam végül is sikerült meggyőznöd,Kedves Vali ,hogy nem kell gyereket szülni ennyi idösen,így lemondok róla és el hagyom a páromat:(

71. Cservenák Vali2011-02-19 15:31
Aki későn szül annak arra is kell azért gondolni,hogy az idő előre megy és nem vissza és azt a gyereket felis kell tudni nevelni. ,mert a szülés az semmi a gyermek neveléshez képest.

70. Cservenák Vali2011-02-19 15:30
Az a helyzet,hogy sajnos a betegségem genetikai eredetű amit sajnos nem lehet elkerülni minden felmenő lemenő ágon ilyen betegségekben haltak meg amibe én is szenvedek és ezek ellen nem lehet semmit sem tenni. Nem iszom alkoholt nem cigerettázok nem eszem zsírosat és mégis egekben ban a koleszterin szintem sajnos azeket anyukámtól örököltem. Ha nem fáj semmim akkor én is 30 évesnek érzem magam és teszek is azért ,hogy fiatalosan nézzek ki. Én csak általánosságokban irtam a korhatárt a nem szó szerint értettem persze ,hogy nem 20 évesek a gyerekek szülei de az tény ,hogy sokan a gyerekeim lehetnének. Szia
(válasz Gavrilo1 48. hozzászólására)

69. tusika022011-02-18 11:47
Rendszeresen járok nőgyógyászhoz mert volt egy petefészek cysta mütétem 2 éve, és tavaly a polyp miatt.Az orvosom szerint lehet babám:)

68. banita322011-02-18 11:16
Hát akkor szerintem mégis ki kéne téged vizsgálni. Nem hiszem hogy van értelme hogy szétmegy a kapcsolat mire jön a gyerek.
(válasz tusika02 66. hozzászólására)

67. lov.ildi2011-02-18 11:12
Sziasztok!

Tusika!

Ismerős a helyzet.(
Mi is évekig próbálkoztunk. Tavalyelőtt októberben a sokadik vetélés után úgy döntöttünk,hogy tervszerűen többet nem próbálkozunk,de nem is védekezünk.
Az első alkalommal megfogant Bianka és Őt ki is tudtam hordani.)
(válasz tusika02 66. hozzászólására)

66. tusika022011-02-18 09:40
Bár én azt hiszem a kapcsolatunk lassan rá megy mert a folytonos kudarcok nagyon megviselnek minket:(

1 2 3 4