Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 40 felett fórum

Terhesség 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. Meecee (válaszként erre: 138. - Tunde9119)
2022. febr. 15. 09:52

Remèlem azóta már választ kaptál ès sikerült tesztet mutatnod a párodnak. Sok fèrfit a gyerek tèma fèlelemmel tölt el, nekik ez ismeretlen dolog, nem tudjàk èrezni azt amit egy nö. A fèrfiakat a gyermek inkàbb szülès után indítja be, akkor kezdenek apai èrzèseket kimutatni.

Ha a pàrod el akar hagyni, sztem nem vágyna gyermekre veled. De persze Te jobban meg tudod ítèlni a helyzetet, hisz benne èlsz.

Kívánom, hogy boldogok legyetek!

138. tunde9119 (válaszként erre: 137. - Meecee)
2022. jan. 20. 10:43
El bizonytalanit teljesen.. Csak mondja h szeret, vannak tervek, de mikor oda kerül a sor meghatral, mintha csak nyugtatni szeretne... H csak mond valamit de a tettei az ellentetjet bizonyítja. Én szeretnék leginkább, ő csak bólogat de mikor oda kerül a sor, tettek mezejére.... Meghatral mintha hitegetne, ezért szeretnék először csak megmutatni egy tesztet h mit reagál rá... Nem szeretném egyedül fel nevelni ha arra adódik a sor... Én 31 ő 33.
137. Meecee (válaszként erre: 136. - Tunde9119)
2022. jan. 18. 08:06

Szia Tünde,

Ha egy fèrfi azt mondja, hogy gyereket akar töled, sztem komolyan gondolja. Hány èvesek vagytok? Mièrt érzed ùgy, hogy csak nyugtatni akar Tèged? Èn nem ítèllek el, mert 3 gyermekem van ès egy nö szebben nem tudja kifejezni egy fèrfinek hogy szereti, mint hogy megajándèkozza gyermekkel.

2022. jan. 17. 11:40
Sziasztok! Kérlek ne iteljetek el! Szeretnék szerezni pozitív terhességi tesztet, nagyon fontos okból! Iszonyatosan bizonytalan vagyok hogy mit is szeretnénk párommal, mert ő azt mondja szeretne gyereket tőlem, de biztos vagyok benne h csak engem nyugtat. Én nagyon szeretem őt de bizonytalanra nem szeretnék menni és szeretném megtudni hogyan reagálná le a dolgot h magamat is meg gyozzem abban h mit is szeretnék. Undorito egy húzás ez tudom, de a saját lelki világom szeretném még nyugtatni ezzel. Köszönöm ha valaki segít ebben és nem él ítél! ❤️
135. Meecee
2022. jan. 13. 11:24

Sziasztok, új vagyok a fórumon, èrdekelne 40 feletti anyukák mennyire nehezen estek teherbe, ill. mennyi idö kellett hozzá, milyen volt a terhessèg stb.

Nekem van 3 gyermekem, a 4. babát szeretnènk 40 felett, egèszsègesek vagyunk mindketten, de fèl év alatt eddig nem sikerült teherbe esni. Az orvos azt mondta hogy 1 èvig össze kellene jönnie, mert nincs semmi akadály, betegsèg vagy egyèb problèmák.

Most kezdtem barátcserje tablettát szedni mert jókat olvastam róla...de azt írják hogy 2-3 hónap kell amíg kifejti hatását.

134. Meecee (válaszként erre: 133. - Csepregineandi)
2022. jan. 13. 11:03
Szia Andi, azóta sikerült a baba? Nagyon drukkolok nektek, ès remèlem azóta már pocaklakód van. Ha olvasod, írj magatokról kèrlek.
2021. aug. 28. 09:59

Sziasztok.

Nagyon nagy dilemmában vagyok. Nem tanácsot, mint inkább vagy tapasztalatot v ismeretségi körötökben lévőkröl esetleg láttatok, hallottatokról irjatok légyszíves. 41 éves vagyok. 17évesen szüleimtől elmenekülve(alkoholisták) ismertem meg az akkor 22éves páromat. Hamar tudtuk h mi egyféle képpen gondolkodunk jött is az első baba. Akkor tudtuk hogy mindenképpen nagy családot szeretnénk így lett végül 4 gyerkőc. 23, 21, 18, és 12 évesek. Mostanra szorgalmunk gyerek mellett suli munka stb.. Megvan mindenünk. Nagylányunk férjhez ment márciusban babája született. Imádjuk. 3 gyerekünk itthon lakik. Mindenkinek saját birodalma. De. Páromnak régebb óta nekem pár hónapja jött az érzés hogy szeretnénk egy kisbabát újra. Tudom van már stb.. Örüljek h egészségesek stb.. Ezeket kaptam akiknek erről beszéltem.. De azt érzem hogy most igazán megtudnánk élni minden percét. Mostmár nem kell hajtani a pénzt a házat stb.. Egészségesek vagyunk mindketten.. Szval esetleg valaki rendelkezik tapasztalattal? Köszönöm előre is 😘

132. Szonja_77 (válaszként erre: 131. - Kr76)
2021. márc. 30. 13:25

Szia! :)


Mi a Reprofitnal jártunk, decemberben volt a beultetes, simán ment minden. Soós Monika volt a koordinátor, viszonylag gyorsan adott választ mindenre. Amit mi magunktól csináltunk, az egy 3 hónapos felkészítő kúra, ezt velük is megbeszéltünk, jóvá hagyták, de magukról nem mondták. Miután megtudtuk, hogy babánk lesz, az első trimeszterben volt sajnos három vérzésem, amit valszeg haematóma okozott, itt már más volt az ő velemenyuk a hormonok szedeserol, mint az ittenieknek. Ebben nehéz volt döntenünk, vajon kinek lehet igaza, ez aggasztott picit.

Mindent osszevetve, én csak ajánlani tudom, egy ismerősöm is sikerrel járt elsőre, múlt héten született meg a kisfia 46 évesen. 😊

Te kihez jársz a Soten? Rendes, alapos?

131. kr76 (válaszként erre: 117. - Szonja_77)
2021. febr. 11. 08:11

Szia

gratulálok :) dejóóó :)

én 45 leszek nemsokára , szintén Brno felé vettük az irányt elvileg nyárra tervezzük a petesejt donoros lombikot.

de emellett próbálkozunk természetes úton is :)

nekem a Sote -n van nőgyógyászom ha érdekel megadom , én a magánrendelésére járok Budára.

Brno ban simán ment minden ? mik a tapasztalataid ?

130. kr76 (válaszként erre: 125. - Fortuna1)
2021. febr. 11. 08:07

Szia Fortuna1

Ez a beszéd :) majd írd meg mit intéztél. én hétfőn megyek vérvételre és akkor intézzük aznap a sperma analízist is. már van időpontunk. utána már küldöm is a papírokat brnoba . ezek kellenek meg mindkettőnk vércsoportja.

drukkolok, majd írj hogy mit intéztél.

ja és természetesen közben próbálkozunk természetes úton is a baba projektel. :) egyszer már sikerült 2018 ban csak vetélés lett belőle sajnos 8 hetesen.

szóval próbálkozunk továbbra is hátha viszont elindítottuk a brno i vonalat is.

129. tumbo2
2021. febr. 10. 09:52
ja,azt akartam még mondani,hogy nagyon szeretném,ha a lányomnak gyereke lenne.ért hozzájuk,kedves, minden gyerek szereti.most 41 éves,talán megtalálta,akitől szeretne.
128. tumbo2
2021. febr. 10. 09:48
épp jöttem az utcán,valakit szapultak nagyon,hogy ennyi idős korában szül,mikor a gyerekeinek már párja van.mondjuk mindenkinek a magánügye.én 21 éves voltam,mikor hazahozták a kórházból én fürdettem,etettem,már amikor nem dolgoztam.az anyám nem törődött vele,mint ahogy az előző hárommal sem.aztán férjhez mentem,mi történt,mi nem, de öngyilkos lett.43 éves volt.
2021. febr. 10. 09:41
40 az uj 30 !
126. fildus (válaszként erre: 125. - Fortuna1)
2021. febr. 10. 09:07

Ez a beszéd!

Veled vagyok!

125. Fortuna1 (válaszként erre: 123. - Kr76)
2021. febr. 9. 15:22

Milyen igazad van!

Képzeld tegnap belelkesedtem és felvettem a kapcsolatot Brnoval. Válaszoltak is. Most utánajárok itthon néhány fontos laboreredménynek és HAJRÁ!

124. fildus (válaszként erre: 121. - Fortuna1)
2021. febr. 9. 12:10
Hajrá, hajrá, meg kell próbálni! Egy életünk van!
123. kr76 (válaszként erre: 122. - Fortuna1)
2021. febr. 8. 19:59

Szia Fortuna1

igen itthonról viszem a leleteket. a nőgyógyászom javasolta Brnot és én már fel is vettem velük a kapcsolatot, emailen, írtam és válaszoltak is. nekem szinte az összes ismerősöm 40 felett vállal, sajnos így jött össze...de feladni soha nem szabad és az hogy más mit gondol nem érdekel, ne foglalkozz vele, csak azzal hogy te mit szeretnél és a párod. én belevágnék a helyedben, beszélj egy nőgyógyásszal.

122. Fortuna1 (válaszként erre: 119. - Kr76)
2021. febr. 8. 19:11

Szia Kr76!

Érdekelne, hogy itthonról már viszel ki Brno-ba orvosi leleteket, amit kinn elfogadnak vagy minden vizsgálatot ott előről kezdenek? Itthon meddőségi klinikán ajánlotta az orvosod a cseh klinikát vagy a nőgyógyászod?

Érdekes, hogy van bennem pici félelem és már el sem merem mondani az orvosomnak, hogy nem adtam fel a reményt, hátha lehet gyermekem. De azt hiszem, ez az érzés azért született meg bennem és azt hiszem sokakban, mert manapság olyan sok emberben negatív érzést vált ki 40 év felett babát vállalni. Ami sokszor talán nem is az orvosban merül fel, hanem a körülöttünk élő emberekben, nőtársaikban, főleg azokban, akiknek már van gyermekük, mert nem tudják elképzelni, milyen amikor egy nő kapaszkodik még egy utolsó szalmaszálba is. Az anyaság érzése pedig belénk van kódolva, anélkül is, hogy még nincs gyermekünk. :-)

121. Fortuna1 (válaszként erre: 117. - Szonja_77)
2021. febr. 8. 19:03

Szia Szonja! Jó olvasni a soraidat. Én is kíváncsi lennék a tapasztalataidra. Nem is merem leírni, hogy 45 éves vagyok, és vettem egy nagy levegőt, hogy még egyszer.... talán megpróbálom. 38 és 39 évesen volt 2 sikertelen lombikprogramom, bár nagyon pozitívan álltam a dologhoz, mégis nehezen tudtam feldolgozni a kudarcot és utána megfutamodtam.

Úgy olvasom, hogy Brnoban vannak nagyon jó esélyek a petesejt donáció miatt is, és talán ebben az életkorban csak ott kellene próbálkoznom. Hiába vagyok fiatalos, sportos, a szervezetem már nem olyan fiatal.

De nagyon örülök, hogy neked sikerült! :-)

120. Honey38 (válaszként erre: 117. - Szonja_77)
2021. febr. 8. 18:50

Szia, először is gratulálok!

Én még nem szültem sajna de rokonaim és barátnőm is ugyanannál szült, egy másik rokonomnak műtétje volt nála és nagyon meg voltak elégedve vele, én is őt szeretném majd, ő dr.Sára Levente, emberileg is nagyon jó, azt hiszem Sote 1-en rezidens.

119. kr76 (válaszként erre: 117. - Szonja_77)
2021. febr. 8. 17:02

Szia Szonja_77

én 44 éves vagyok nyáron készülünk Brno ba , leírnád kérlek a tapasztalataidat?

most intézzük férjemmel a viszgálstokst, még nem tudom hogy sajár petesejtes vagy petesejt donoros lesz e, de valószínű petesejt donoros lombik, a nőgyógyász a koromnál fogva ezt ajánlotta.

Megköszönöm ha leírod a tapasztalataidat.

a Reprofit ba készülünk, a koordinátorral ( Andreával ) már felvettem a kapcsolatot.

köszönöm

118. Eli77 (válaszként erre: 117. - Szonja_77)
2021. febr. 6. 14:50
Szívből gratulálok!!! Olyan jó hallani ilyen sikertörténetet! Az én utam is Brno lesz ebben az évben.
2021. febr. 6. 14:42

Sziasztok!


Van valakinek olyan szülész nőgyógyásza akit jó szívvel ajánlana, mert az eddigi tapasztalataim nem túl jók sajnoses veszélyeztetett terhes vagyok a koromnal fogva. Budapesten élek, itt lenne jó már olyan orvoshoz járni aki alapos, emberi és járhatnek hozza már terhesgondozásra is.Sote2, Szent Imre, Szent Margit...ezekre gondoltam..


Annyit szeretnék mondani még, hogy akinek nem sikerült eddig teherbe esni, ne adja fel,én 43 éves vagyok es nekünk Brnoban sikerült a lombik tobb mint 10 év sikertelen próbálkozás után, petesejt donorral. Le nem írható az az érzés, amikor ennyi negatív tapasztalat után megjelenik a 2 csík a teszten és később meghallod a baba szivvereset az Uh vizsgálaton. Ha valakinek segithetek, szívesen elmondom a tapasztalataimat. 😉Mi most léptünk a 12 hétbe.

116. fildus (válaszként erre: 115. - Ekka)
2021. jan. 15. 13:03

Nem, nem, Ő lesz a 4. gyermekem :)


29 évesen szültem az elsőt, majd 31 és 37 :)

115. Ekka (válaszként erre: 114. - Fildus)
2021. jan. 15. 11:44

Fildus!

A mai világban nagyon sokan szülnek 40 felett, nagyon sokan így tervezik. Ugyan mindig mondják, hogy nagyobb a kockazat, stb., de fiatal korosztálynál is bármi megtörténhet, és meg is történik sajnos.

Szerintem, amikor ezt a baba dolgot eldöntöttétek, csak átgondoltál mindent! Ezzel azt akarom mondani, hogy most már ‘utólag’ nem félj!

Első terhessèg/baba?

114. fildus
2021. jan. 14. 13:55

Sziasztok,


augusztusban töltöttem be a 40. évet. Február óta próbálkoztunk. Tavaly novemberben pm alulműködést állapítottak meg, amit gyógyszerrel kezelnek.


Karácsonykor csináltam egy két csíkos tesztet. Ma derült ki 6 hét 3 nap, és van dobogó szívecske. Kicsit parázok a korom miatt.

113. Orsmok
2020. júl. 17. 17:23

Sziasztok, lombik útján sikerült babásodnom. De megelőző vizsgálatok derült ki, hogy véralvadásgátlót kell szednem, szúrnom clexane. De így hogy 40 felett vagyok, lombikkal érkezett baba és még véralvadás bajom van sok genetikai vizsgálatra küldött a doki. Genetikai uh, kombinált teszt, nifty, prenatest.

Valaki már átesett ezeken a vizsgálatokon?

112. Hamil
2019. júl. 1. 12:09

Sziasztok.41évesen vajon mennyire esélyes hogy természetes úton teherbeessen a barátnőm? Sosem volt még terhes.

Előre is köszi

111. Ágio8405 (válaszként erre: 109. - 7a18f093cf)
2019. máj. 14. 20:20
Lombik-alacsony AMH a másik fórum
110. Ágio8405 (válaszként erre: 109. - 7a18f093cf)
2019. máj. 14. 20:18
Ilyen magas fsh mellett sajnos nem is csoda 😟 ilyen magas mellett lombikot sem indítanak. Van másik topic itt ami pörög ott tudnak tanácsot adni szerintem, persze garancia sajnos semmire nincs. Sokan emiatt mennek külföldre donor petesejtért.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook