Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a baja a sugáraráliámnak? (képekkel) fórum

Mi lehet a baja a sugáraráliámnak? (képekkel) (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 16. 21:26
Ha kevés a fény akkor fordulnak be a levele, de a sárgulás nem tudom miért van. Hagyd a földjének a felső rétegét kiszáradni két öntözés között, télen kevesebb vizet kér. Ja és a huzat a halála.
5. Lilimami (válaszként erre: 4. - Anthico)
2011. febr. 16. 21:19

Látod, én sem tudom megfejteni, h az enyémnek mi a baja... :( De mivel inkább a felső levelek a befelé fordulóak, ezért gyanakszom, h tényleg a lehúzott redőny a ludas, és nem kap elég fényt.


Költöztesd át, és pár hét alatt meglátod, javul-e a helyezet.


Én sem szeretném, ha feldobná ez a virág a talpát, mert nekünk ugyebár több mint két méteres, olyan mint egy vékony törzsű fa, és tök jól néz ki a nappaliban, olyan pálmafás hatása van :)

4. Anthico (válaszként erre: 3. - Lilimami)
2011. febr. 16. 07:03

Otthon tartom, és ott ilyenkor jó melegre fűti fel apum a házat :P Pedig direkt bent van az én szobámban, ahol le szoktam venni a fűtést, ne legyen szauna :D Gondoltam már rá, h magammal hozom ide, ahol standard a max 21 fok, ez nekem is kellemes és lehet, h a kis növénynek is felüdülés lenne.


Az eredeti tő pontosan tavaly télen pusztult el, de én olyan bevágott-bemoházós-odakötözős módszerrel (nem jut eszembe, mi a pontos neve) kigyökereztettem a levágott tetejét. Olyan gyönyörű volt akkor, pedig vizet alig kapott és csak mohába gyökerezett. Lehet, h tényleg az otthoni klíma nem tetszik neki :/

2011. febr. 15. 21:02

Szia!


Nekem is van egy ilyen sugáraráliám, kb 2 méter 20 cm magas, nem terebélyes, mert anno anyué volt, és nem vágta vissza, így magasra nőtt. Mikor odaadta, átültettük egy nagyobb cserépbe, ée teljesen új életre kelt, új hajtása lett stb...De ősz-tél óta a levelei befelé konyulnak és nem tudom miért. Már írtam egy szakértőnek, aki leírta, hogy hogyan kell gondozni, de igazából így is teszem, még is lekonyult. (lehet h a felső, lekonyult része nem kap elég fényt, mert félig le van húzva a redőny és magas a fa)


Igazából ha te is mindent úgy csinálsz, ahogy le van írva, akkor nem értem, miért beteg. Lehet, hogy nem szeretik a telet :) Vagy: nincs túl hideg., vagy túl meleg a szobában, ahol tartod? Az esetleg okozhat sárgulást.

2011. febr. 13. 14:55

Felső levelei lekonyulnak és úgy havonta elkezd az egyik ilyen "levélcsokor" sárgulni.

Nem öntözöm túl, mivel olvastam, h nedves földet szereti, de a sok vizet nem. Nem is teszem ki közvetlen napfénynek és szoktam vízzel tusoltatni, prickelni, mert állítólag szereti.


[link]


[link]


[link]

2011. febr. 13. 14:53
Mi lehet a baja a sugáraráliámnak? (képekkel)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook