Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Heveny középfülgyulladás fórum

Heveny középfülgyulladás (beszélgetős fórum)


22. Lolita63 (válaszként erre: 21. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 15. 21:03

Ha a dobhártya mögött genny van és feszül,akkor fenn áll a lehetősége,hogy spontán kiszakad:(

Az lenne jó,ha felszívódna.

Kérjél hallásvizsgálatot is,nehogy a füledbe kerüljön...

Ha szervül a genny,a hallócsontok is károsodnak.Bocs,nem megijeszteni akarlak,csak figyelj oda magadra.

21. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 20. - Lolita63)
2011. febr. 14. 15:29
Változóan, ébredés után egész jól voltam. Aztán megint bedugult. Nem fog átszakadni, szerintem a vákum miatt van. Vagy vmi ilyesmi.
20. Lolita63 (válaszként erre: 17. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 14. 12:02
Jobban vagy? Tudtál aludni nem szakadt át a dobhártyád?
2011. febr. 13. 17:03

Ha voltál dokinál, akkor nincs más teendőd! Ő tudja legjobban, hogy mit kell csinálni:)

Vannak praktikák természetesen, de ezek abban az esetben alkalmazhatók, ha még orvos nem mondott semmit.

Én arra törekednék, hogy fel ne kelljen szúrni a füled.

Ha nem irt fülcseppet, akkor valószinűleg azért nem tette, mert az nem tenne jót, vagy mert szerinte az antibiotikum megteszi hatását.

Esetleg másik orvos véleményét kikérheted.

Orvos nélkül jót szokott tenni a fül meleg borogatása (meleg só, vagy az a roppantós csoda, amit patikában lehet venni) vagy gőzölgés, ami az arcüreg gyulladásnak jót tesz. Sokaknak az infrázás is bevált, nekem nem, mert azt éreztem, hogy jobban letapad tőle a váladék. De lehet csak nem jól csináltam.

Volt, hogy felszúrást fülcseppel megúsztunk.

18. dokianya (válaszként erre: 10. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 13. 16:50
Két gyerkőcömnek is ilyen problémája van, sűrűn előjön nekik, de mindkettőnek a fülében tubus van. Ami azt jelenti, hogy egy alig látható kis csövecskét raknak altatásban a fülbe. Amikor begyullad a fülük, kissé feszít nekik,picit fáj, de párórán belül kifakad és kifolyik a genny. A nagyobbiknak 8 évig volt a fülében (persze időnként cserélik, ha kilökődik, eldugul) és most már nem kell neki. Lassan 2 éve nincs a fülében és azóta be sem gyulladt a füle. A kicsinek még mindkét fülében van.Ilyenkor nem szabad, hogy folyadék menjen a fülbe. Mi azért jutottunk idáig, mert a nagy majdnem megsüketült, mert egy doki azt mondta, hogy fecskendezzek kamillát a fülébe és hajszárítóval szárítsam ki. Dokit kellett váltani. De nekünk ez a módszer bejött, mert azóta nincs arcüreggyulladásuk sem, meg ritka a csúnya orrfolyás is. Előtte meg....hajjaj...tudnék mesélni.
2011. febr. 13. 16:45
fel vad dagadva a gyulladástól és nincs levegő a hallójáratban. A horpadt dobhártya miatt van állítólag.
16. Lolita63 (válaszként erre: 13. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 13. 16:37
Milyen vákum miatt???
15. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. febr. 13. 16:37

úgyis ezt teszem

ugye a tengervizes oldattal nem rontok rajta?

2011. febr. 13. 16:36

szerintem szedd a gyógyszereket

használd az orrsprayt vagy cseppet

és szedd a köptetőt-hurutoldót


egyelőre ennyit tehetsz

2011. febr. 13. 16:24
Egy hete szedek antibiotikumot,most erősebbet írt. Állítólag a vákum miatt feszít, de azt mondta még nem kell felszúrni.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 13. 16:16

a feszítés a váladéktól van a dobhártyád mögött


sajnos, néha átszakítja a dobhártyát, ezt jó elkerülni. Néha az orvos metszi át a dobhártyát, hogy ki tudjon jönni a genny


Melegítést nem ajánlott?

11. Lolita63 (válaszként erre: 3. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 13. 16:03

Ha feszül,akkor a dobüregben folyadék lehet(genny)

a doki nem szúrta fel?

Félő,hogy magától átszakad a dobhártyád,ha feszül.

kaptál antibiotikumot?Mit mondott a doki?

10. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. febr. 13. 15:02
ez a feszítés mikor múlik el? Tegnap este jött elő. Eddig csak tompa volt.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 13. 14:56
az elég lesz, ne csinálj partizánakciókat
2011. febr. 13. 14:46
antibiotikumot,meg orrcseppet, acct, meg mukoprontot szedtem, meg fenyőszirupot.
2011. febr. 13. 14:41

mit írt fel az orvos?


melegítést, infralámpázást nem ajánlott?


valami váladékoldó szert biztosan kell szedned, ACC-t vagy más hasonlót, a váladéknak ürülnie kell az arcüregedből is.


Ezen kívül ételben kerülj minden tejterméket, mert nagyon erősen nyákosít és rontja a helyzetet.

2011. febr. 13. 14:38
van még egy nagyon jó módszer,én ezt használtam mikor terhes voltam:hagymát összezúzod,levét kipréseled kiskanálba és egy csepegtetővel 1-2 cseppet teszel a füledbe persze oldalt fekve hogy jól átjárja a hallójáratod..ha hiszed ha nem,2óra múlva megszűnt a fülfájásom,kezdett kipattogni,másnap nem fájt és napokon belül semmi bajom nem volt:)) semmi kellemetlenséggel nem jár,csak hidegnek érzed.
5. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 4. - 5758a48989)
2011. febr. 13. 14:37
A doki eltiltott mindenféle fülcsepptől :(:(
4. 5758a48989 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 13. 14:35

Kedves Zau! :)


A gyógynövény boltban lehet kapni Rózsa olaj fülcseppet, és mindenképpen kérj az illető eladótól hozzá szakszerű tanácsot. :) Egészségben és Örömben Gazdag Napot Kívánok Neked! :)

2011. febr. 13. 14:33
Arcgőzölés vajon jó? Szívesen olvasok ötleteket, hogyan gyorsítsam a gyógyulást. Csak az ez a feszülés olyan kellemetlen, olyan mintha rosszul hallanék, feszül stb. Pedig már volt hasonlóm, csak akkor a fájdalom volt kibírhatatlan. Köszi szépen szöszke40!!
2011. febr. 13. 14:29
szia!nekem már volt párszor,sajnos soká gyógyul de elmúlik! karácsony óta pár napja dugult ki az én fülem is,és nagyon kellemetlen tünetekkel jár:( gyorsíthatod melegsó borogatással,az az arcüregedre is jó.Nekem sokszor volt már ilyenem és sajnos visszatérő nyavaja,de gyógyítható.kitartás és türelem! jobbulást!
2011. febr. 13. 14:25

A doki középfülgyulladást állapított meg nálam. Nincs fájdalmam, de olyan érzés mintha el lenne dugulva a fülem. Feszítő, zúgó érzés. Nektek már volt hasonló? Tényleg van ilyen tünete? Azt hozzá kell tennem, hogy arcüreggyulladás is állapított meg. Plus még köhögök is, váladékosan.

Köszi előre is a választ!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook