Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos kisfiam náthásan kapott oltást, azóta nyűgös, és nem akar enni. Mit tegyek? fórum

15 hónapos kisfiam náthásan kapott oltást, azóta nyűgös, és nem akar enni. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


27. Tulipantunder (válaszként erre: 26. - Mandula71)
2011. febr. 20. 21:13

Én sem akartalak bántani. De mint látod, nem egyedi eset, hogy beteg gyereknek oltást adnak be, pedig egy anya sem kívánja ezt sem a gyerekének, sem magának, mert az anyának is szörnyű látni, hogy a gyereke rosszul érzi magát.

Én nem vagyok a leüvöltős fajta, udvariasan és határozottan kérem, amit kérek. Lehet, ha leüvöltős lennék, könnyebb lenne, nem vagyok.


És van doki, itt nem is egy. Annyira telítettek a normálisak körzetei, hogy senkit nem fogadnak, ha nem körzetes. Simán elhajtottak. Magánrendelésre vihetem, vittem is, nem volt különb az ellátás. A magándoki szerint a gyerek megfelelően lett ellátva. Kórházi ügyeleti papírom volt arról, hogy kezdődő influenzája van (hétvégén vittük ügyeletre), a háziorvos fokozottan figyeljen rá. Megkapta az oltást. Már estére iszonyú beteg lett. Ezt minősítette a magánorvos megfelelő ellátásnak.

Ahol tudom, elviszem a legjobb helyekre, gasztora, gyógytornára, dietetikushoz (50 km-re tőlünk). Ez nem mentegetőzés, ez van. Mi is utazunk vele, figyelünk rá.

És hidd el, az igenis öröm, ha az orvosotok előtt egyértelmű, hogy beteg gyereket nem oltunk. Nem is kerülsz olyan helyzetbe, hogy le kelljen üvöltened a fejét, amiért úgy adja be az oltást, hogy Te tudod, hogy nem kéne, kéred, hogy ne adja be, és annélkül, hogy válaszra méltatna, egy torok kukucskálás után a gyerekben már bent van az oltás, mire egyáltalán háromig számolnál.

Bár tudom, most sem értesz velem egyet, azért remélem, elfogadod, ahogy mi sem vagyunk egyformák, úgy a lehetőségek sem. Az adott helyzetből kell a legjobbat kihozni és minden édesanya ezen van, ez biztos.


Remélem, a fórum indítójának a kicsije már jobban van és legközelebb nem lesz ilyen gondja neki sem!

26. Mandula71 (válaszként erre: 25. - Tulipantunder)
2011. febr. 20. 12:35

Én egy szóval sem bántottalak. Viszont ha minden úgy történik, ahogy te leírod, én biztosan orvost váltanék. Felelőtlenség, ha betegen adja be az oltást. Nem vagyunk egyformák, nem ismerem a habitusodat, én biztosan leüvöltöttem volna a doki fejét. Attól, hogy orvosi egyetemet végzett, nem felsőbbrendű lény.

És mielőtt még azt mondanád, hogy nincs másik doki, vagy messze, stb. Nálunk a faluban egyáltalán nincsen gyermekorvos. A felnőtt háziorvoshoz lehet vinni a gyerekeket, vagy a 15 km-re lévő kisvárosban megpróbálkozni, hogy hátha valamelyik gyermekorvos elvállalja. Mivel körzeten kívüliek vagyunk, így nem kötelességük. Én az utóbbit választottam, inkább buszozok a gyerekekkel egy-egy oltás miatt, ha betegek, akkor segítséget kérek a páromtól, ismerőstől, hogy autóval tudjunk menni. Nem mondom, hogy könnyű, de én biztosan addig mennék a helyedben, amíg nem találnám meg azt az orvost, akiben maximálisan megbízok.

Egyébként nem kell örülnöm, hogy nálunk az orvos elfogadja, hogy én, mint édesanya aggódok. Egész egyszerűen saját magától eszébe se jutna beteg gyereket oltani. Itt nem arról van szó, hogy szeretnénk-e az oltást, vagy sem. Ha nem teljesen egészséges a gyerek, egyszerűen nem viszem el. Ha legközelebb emiatt a doki leszúr (na), én bizony visszabeszélnék.

25. Tulipantunder (válaszként erre: 24. - Mandula71)
2011. febr. 17. 18:53

Igen, ezért vagyok édesanya. Ezért nem akarom odavinni, ezért beszélek a védőnővel, (kérek új időpontot), de a védőnő annyira tart a dokitól, hogy nem vállalja fel, hogy ne vigyem fel a gyereket a dokihoz. Beszélek az orvossal, hogy nem viszem fel a gyereket, nem bárányhimlőssel randizott, másik esetben pedig hallani a légvételnél, hogy nincs jól. Az orvos lebarmol, hogy mi alapon döntöm el én, hogy a gyerekem beteg-e, de majd ő jól megvizsgálja. Mondom: rendben. Egyszercsak ott áll a fecskendővel és mire levegőt kapnék, a gyerekem megkapta az oltást.

A héten betegrendelésen voltunk, mert betegek vagyunk. A lázzal már elég nehéz vitatkozni. A doki és az asszisztens egyszerre ugrott rám, hogy miért nem jelentem meg az oltáson. Mondom, bocsi, beteg a gyerek és mellesleg jövő hétre van időnk. Magyarul, még így is beadták volna.

Örülj, ha nálatok ez nem probléma, jó, ha az orvos elfogadja, hogy te mint édesanya aggódsz a gyerekedért és tiszteletben tartja, hogy nem szeretnétek az oltást.

Szóval: lehet, hogy nem vagyok a legjobb édesanya, de ugyanúgy kiállok a gyerekem érdekeiért, mint te, csak nálunk más az orvos reakciója.

24. Mandula71 (válaszként erre: 21. - Tulipantunder)
2011. febr. 16. 22:04

Te meg azért vagy az édesanyja, hogy kiállj érte és képviseld az érdekeit. Betegen, náthásan, influenzásan biztosan nem válik előnyére, ha oltást kap. Megnézném én magamnak azt a dokit, aki beadja az én beteg gyerekemnek az oltást.

Én nem tudom, máshol hogy működik ez a dolog, nálunk az egészséges rendelésre kell vinni a kicsit, ha oltásra megyünk. Ha beteg, eleve nem oda viszem, hanem a normál rendelésre. Ha annyira nem vészes a betegsége (pl,egy nátha), akkor meg nyugiban itthon ülök, nem viszem sehova. Nincs az előírva sehol, hogy napra pontosan kell beadni az oltásokat. Nem történik semmi, ha 1-2 héttel, hónappal később kapja meg, amikor már biztosan nem beteg.

A nagyobbik fiam például a 6 hónapos oltását azért nem kapta meg, mert elmondtam a dokinak, hogy pár nappal korábban egy társaságban voltunk egy kisfiúval, akinek az édesanyja másnap telefonált nekünk, hogy a gyerek bárányhimlős lett, tehát mi pont a pöttyök megjelenése előtti 24 órában találkoztunk, amikor fertőz. A dokink kapásból mondta, hogy a biztonság kedvéért be sem oltja a fiamat, csak a lappangási idő letelte után.

23. Vikianya (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2011. febr. 16. 13:52
Hogy van a gyerkőc?
2011. febr. 15. 23:57

Elöször a tanács: én adnék neki homeogén9-et, gripp-hillt ezek homeos bogyók nagyon jók!!!és ezüst kolloidot. A homeos dolgokat kis vizben ( kb:2 teáskanálnyi) feloldod és úgy adod a szájába, persze műanyag kanállal.

Nálunk is betegen akarta beoltani az orvos , de én határozottan mondtam, hogy már pedig nem fogja.Kiakadt ugyan, de ki nem szarja le...... a gyerekem az első.

A 2 hósat 1 évesen kapta meg:-)

21. Tulipantunder (válaszként erre: 14. - Jozsi.38)
2011. febr. 13. 20:09
Sajnos nem mindenhol ilyen megértőek. Nálunk pl. kicsit sem, és oltári balhé van, ha nem jelensz meg a kötelezőn. Nehogy már jobban tudd, mint a doki, hogy beadható-e az oltás - mondják ők. (A leutolsó oltásunkat bárányhimlő gyanúsan kaptuk meg.) Az influenzásan megkapott oltás után 3 és fél hétig nem tudott rendbejönni a gyerek. Nem volt még egy éves sem. Úgyhogy sajnos van olyan doki, aki beadja az oltást, akármi baja van a gyereknek. :(((
20. Tulipantunder (válaszként erre: 17. - Kata 1977)
2011. febr. 13. 20:04
Én sem a folyadékra írtam, hanem a kajára. Mert bizony van, hogy ha a fejed tetejére állsz, a gyerek akkor sem eszik. Mert nem akar, mert nem bír, vagy ki tudja, miért. Inni természetesen kell! Ha pár napig csak keveset eszik, nem fog éhen halni. Főleg, ha az anyukája lelkiismeretes és gyakran megkínálja a legfinomabbakkal.
19. Anname
2011. febr. 13. 17:10

Mi a 6 éve oltással csúsztunk egy fél évet.A védőnéni hívogatott rendszeresen miatta,de megértette amikor mondtam neki,hogy nem tökéletes a gyerek,nem szeretném még beoltatni.Ráadásul tavaly télen volt,a legnagyobb influenza szezonban.Eszem ágában sem volt kockáztatni.

A helyedben dokit váltanék,mert felelőtlenség volt beoltatni.

Éhen halni biztosan nem fog a kisfiad,de a folyadékra nagyon figyelj oda.Ha bágyadtnak,elesettnek látod azonnal vidd ügyeletre.A kiszáradás nem vicc.Voltunk már mi is infúzión emiatt,pedig nem volt lázas,nem hányt a gyerek.Egyszerű nátha volt,rengeteg orrváladékkal.:(

2011. febr. 13. 16:11

De az tény,hogy az orvosotok nagyon felelőtlen!

Nálunk se oltanak náthásan se.

Mi is a 4 hónapos oltást most kaptuk meg 6 hónaposan mert beteg volt.

2011. febr. 13. 16:10

Nem akarok okoskodni,de ez butaság!

Egy 15 hónapos gyerek még nem tudja hogy ha nem eszek bajom lesz.

Sajnos tapasztalat 2 évesen vették ki az egyik gyerekemnek a garat manduláját,nagyon fájt a torka nem evett,nem ivott semmit.

A kedvenc ételeit/pépesítve/,italait tettem elé mégse evett!!

És kórházba kötöttünk ki infúzión.

Szóval nem lehet a gyerekre bízni mondván 2tudja hogy enni kell és nem hal éhen",mert bizony megtörténhet,ha nem is a belehalás de a kiszáradás mindenképp!!!

16. benvik (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. febr. 13. 15:47
A fiam 17 hónapos, és még nem kapta meg a 15 hós oltást. A dokink akkor sem olt, ha a családban valaki beteg. De előtte megvizsgálja mindig, ha egy kicsit is piros a torka vagy folyik az orra, már halasztja. Teljes gyógyulás után 10 napot mond. Hát sajnos az utóbbi 2 hónapban ilyen nem fordult elő nálunk:-(
15. andi6020 (válaszként erre: 3. - Vikianya)
2011. febr. 13. 15:41
Lázhoz kötött, vagy nem, nekem mindegy, én nem oltatnék náthás beteg gyereket, az biztos.
2011. febr. 13. 15:30
én egyszerűen addig nem vittem el oltásra amíg meg nem gyógyult. védőnőhöz elvittem, látta, megmérte, mondtam hogy még várok 1hetet amíg kilábal teljesen, nem ba..gattak érte. ennyi. nem szabad oltásra vinni a beteg gyereket, ha küldik a levelt bemész megmondod hogy később és kész
2011. febr. 13. 13:41

Mi is jártunk, pont így. Szóltam,hogy beteg a gyerek, mégis megkaptuk az oltást,mind a kettőt...

Mondjuk az én kisfiam alapból nem egy nagy evő.

:((( (Én boldog lennék, ha a napi üvegnyi főzelék mennyiség elfogyna.)

Próbálj levest adni neki, a ropi (van tönköly ropi, az nem annyira gáz) és a kölesgolyó is be szokott válni. Tudom, hogy egészségtelen, de (a cél szentesíti az eszközt alapon) ilyenkor szokott kis sült krumplit is kapni, picit megsózom, hogy inni akarjon.

Egyébként azt mondják, egy gyerek se halt éhen önként (vagy hogy kaja mellett még egy sem halt éhen). Gondolj erre, hogy ne legyél feszült (ezt érzi ő is, nem is tudja, miért haragszol, ő nem tehet arról, hogy nincs étvágya). Ha jobban lesz, enni fog!

Szeintem is beszélj a gyerekorvossal is, bár ha nátha mellett beadta (influenza időszakban) az oltásokat, kíváncsi leszek a reakciójára.

12. Molyka
2011. febr. 13. 13:40
Amit nekem javasoltak, bármég csak 9 hónapos a kisfiam, és nem alkalmaztam soha... hogy tantum verde spray-t belefújni a torkába, az fertőtlenít és ha jól tudom fájdalmat is csillapít.
11. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Marduk)
2011. febr. 13. 13:40
Azzal egyetértek, hogy az evés túlzott erőltetése nem vezet jóra.De azzal hogy visszavágyik a beteges állapotra...ezt nem hiszem el:(
10. benvik
2011. febr. 13. 13:40
Foga nem jön?
2011. febr. 13. 13:39
Pont a 15 hós oltást náthás gyereknek beadni??? Én tuti orvost váltanék.... Próbáld meg a kedvenc ételeit kirakni elé, hátha jövés-menés közben bekap egy-egy falatot belőle. Inni viszont igyon, ha más nem gyümölcsleveket.
2011. febr. 13. 13:38
Valószínű piszkosul fájhat a torka. Éhes, de nem tud enni, se inni...
7. di01
2011. febr. 13. 13:32

Szia!


Az én gyerekem most lesz 2 éves és oltás után 1 hétig "gyagya" volt. Az orvosodnak gratulálok...

Az nem lehet h jön a foga vagy ilyesmi és azért nem eszik. Olyankor a fiam pl a főtt ételt nem eszik, csak a hideg kaja kell neki.

Amúgy ha náthás le van gyengülve az immunrendszere ha még kap hozzá két oltást triplán le van gyengülve. (az enyémnek 15 hós oltás után kijött vmi szemölcs a lábán őt is oltás gyengítette le.)

HA nem is eszik a gyereked még hideg kaját se valami innivalót mindenképp erőltess bele. Nem feltétlen teát, ha szereti a baracklevet, almalevet stb.

És holnap keresd fel a dokit! De szerintem válts orvost!

Nézd meg a száját h nincs e neki mondjuk szájpenésze vagy ilyesmi h az miatt nem eszik mert fáj neki. Oltás után bármi előfordulhat.

2011. febr. 13. 13:17

Kedves Édesanya! :)


Mindenképpen hívd fel a gyermekorvost, ha mást nem, akkor az ügyeletet, és maradj nyugodt, mert a gyermeked ezt is megérzi, és még nyűgösebb, kedvetlenebb lesz. Nem rontottál el semmit! Ne hibáztasd magad vagy mást, mert ezzel senkinek sem lesz jobb, legfőképpen a gyermeknek!

A kicsidnek a kedvenc ételét, ha elkészíted, és előtte hagyod, akkor megtudhatod, hogy mekkora nagy a baj! Mert az is lehet, hogy túl feszült vagy, és bizony a gyermekből ez nyűgként jön elő!

Szeretve Vagytok Drága Tarcali Betty ! :) Ez el NE feledd! :)

5. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2011. febr. 13. 13:14

Szia!


Én megijeszteni nem akarlak de a 4 nap nagyon sok még egy ilyen kicsi gyereknél,hogy ne egyen és ami még rosszabb hogy ne igyon.

Észre se veszed és kiszárad!!!

Neki már a kutacsát nem tudod nézni,hisz összenőtt.

Én holnap mindenképp vissza vinném a dokihoz!!!

2011. febr. 13. 13:06
Nagyon sokan voltak ilyen helyzetben,az a baj hogy türelmetlen vagy,ha megéhezik enni fog csak ne csinálj belőle nagy gondot mert elnyúlhat évekig ez a dilemma.Anyukák rontsák el a gyerekeket mert amikor beteg akkor kell hangtalanul érzelem kimutatása nélkül ápolni.A gyerek visszavágyik a beteges állapotra mert jobban volt szeretve,hiszi ezt.És ha az evésnél azt látja rá van figyelve hát kihívja a figyelmet rossz evéssel.
3. Vikianya (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. febr. 13. 13:03

van olyan oltás, ami lázhoz kötött. Azaz ha nincs láza, akkor mehet.

Bár egy beteg gyereknél nehéz előre jósolni.

azt amúgy nem tudom, hogy ez erre az oltásra is igaz e

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2011. febr. 13. 13:00
Azt nem tudom, van-e közük a tüneteknek az oltáshoz, azt viszont teljesen jól tudtad, hogy náthás, beteg gyereknek nem lehet oltást adni, meg kell várni míg meggyógyul. Jó dokitok van!
2011. febr. 13. 12:56
Kisfiam 15 hónapos.4 napja kapott két oltást úgy hogy meg volt fázva(én eleve azt hittem, hogy náthás gyereknek nem lehet oltást adni meg kell várni míg meggyógyul)Mióta megkapta az oltásokat szörnyen nyűgös pedig azelőtt sosem volt ilyen a náthája is igen makacs, ami mégis a legjobban aggaszt hogy az oltás óta az eddig jól evő fiam szabályos éhségsztrájkba kezdett.Szinte semmit nem tudok belé tukmálni és látszik rajta hogy az éhség miatt nyűgösebb(folyton mondja hama ham hama9 ez nála az éhség jele.De hiába próbálom etetetni mindent elutasit örülök ha napi egy üveg kaját megeszik.Próbálom sokat itatni, de van hogy inni se akar.már kezdek nagyon kiborulni nem tudom mit csinálhatnék.Eleinte próbáltam nem idegeskedni úgy voltam vele majd eszik ha nagyon éhes lesz, de most hogy 4 nap után egyre rosszabb a helyzet...mit tegyek?volt valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook