Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiúnak tudtok ajánlani társasjátékot, egyáltalán van olyan, ami az ilyen kicsiknek való? fórum

3 éves kisfiúnak tudtok ajánlani társasjátékot, egyáltalán van olyan, ami az ilyen kicsiknek való? (tudásbázis kérdés)


24. Taki71 (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. febr. 15. 13:30
Én is a csigafutamot ajánlom pont ő nekik való! :)
2011. febr. 14. 13:16

Én saját magam csináltam egy társast a fiamnak. Volt egy két mező, amin nyilak voltak, lépj előre/vissza egyet-kettőt. Aztán némely mezőt összekötöttem és ha arra lépett, akkor tovább mehetet a másik mezőre. Nagyon hamar végig lehetett játszani, egy két perc alatt.

Élvezte, és még most is élvezi. Már az is jó móka volt neki, hogy látta, ahogy készül.

Most négy éves és Bogyó és babóca társas a kedvence. Szerintem ezzel egy három éves is tud játszani.

2011. febr. 14. 13:01

Nekünk a Foltos és a kölykök társasjáték a mai napig sláger.


Leírás: Foltos a kutyamama tizenkét színes csontot rakott az út mellé, minden kölyöknek három darabot. A kutyusok annyi mezőt léphetnek előre a játéktáblán, amennyit a mamájuk ugat. Az a kutyus, amelyik csontot talál, szájába veszi azt. Ha csont színe megegyezik a kutyus színével, a játékos házába viheti azt. Ha a csont más színű, akkor a kutyusnak vissza kell helyeznie a csontot. A játékot az a játékos nyeri, akinek elsőként sikerül mindhárom csontot megtalálnia.

2011. febr. 14. 12:53

Dohány gyártja: Első játékaim gyűjteménye

Gulliverben lehet kapni. A 8 játékból kb 4-5 az, amivel már tud játszani. A fiam imádja. Csigafutam abban is van, csak nyuszival:))

20. Anname
2011. febr. 13. 15:01
Én is a csiga futamot akartam ajánlani,illetve a Foltos és a kutyakölykök társast.Mindkettőt imádták a lányaim.Ma már nagyobbak,de néha még most is előkerül! :)
19. A2880
2011. febr. 13. 13:30
Nálunk a Hugo Hami nyerő ennél a korosztálynál.
2011. febr. 13. 13:25
A Csigafutamot nálunk nagyon szeretik a kicsik az oviban. Náluk most az a nyerő játék. De szeretik a fa és a papír építőkockákat, és néhányan már legóznak is. Vagy ha mozgásost szeretnél, akkor trambulin. (tudom, ez nem társas, de szeretik ezt is)
17. pmjudit (válaszként erre: 13. - Emily)
2011. febr. 13. 13:06
Mi nagyon szeretjük.:)
2011. febr. 13. 13:05

Drága Anyucika! :)


Bizony van! Amit Ti magatok találtok ki, és még fizetni sem kell érte! Amikor jön a melegebb idő a homokozóban például a körte, pogácsa homokfigurákkal igen sokáig el lehet szórakoztatni a gyermeket, és még a számolásra is meg tudod közben tanítani. A szobai társasjátékoknál pedig együtt megbeszélhetitek a kisfiaddal, hogy a nagy színes kartonlapra milyen utca rajzot rajzolj, és hogy milyen házak legyenek, és vasútállomás legyen-e rajta? Nagyon sok esetben a gyermek vezet majd rá Téged, hogy miként élhesd meg kreatív oldaladat, melyekről eddig meglehet, hogy nem is tudtál. :)

Legyetek Együtt Nagyon-Nagyon Boldogok és Derűsek! :)

15. clugie (válaszként erre: 6. - Kathlee)
2011. febr. 13. 13:04
Sajna nálunk nem sikerült elsőre tisztázni, de azt mondják az normális, ha a szabálytudat 5 éves kor körül alakul ki.
14. benvik (válaszként erre: 10. - Benvik)
2011. febr. 13. 13:03
Itt nagyon jó tanácsokat kaptam:-) És simán tud egy 3 éves társasozni:-) Nagyon jó családi móka:-)
13. emily (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2011. febr. 13. 13:03
Ugye, ugye? :DDD
12. emily
2011. febr. 13. 13:03
Csigafutam. Színt kell dobni a kockával, nem számot, és az a színű csiga halad előre, amilyen színt dobtál, tehát nincs saját bábuja senkinek. Ez azért jó játék, mert a csiga nyer, nem pedig az egyén, így nincs vita társas közben.
2011. febr. 13. 13:02
Csigafutam - éppen neki való.
10. benvik
2011. febr. 13. 13:02
9. Vikianya (válaszként erre: 3. - Kathlee)
2011. febr. 13. 13:01
ezt a kisvakondosat szeretném én is a 3. szülinapjára megvenni :)
8. Vikianya (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. febr. 13. 13:00
Az én lányom fekete péterrel szokott játszani :)
2011. febr. 13. 12:58
A fakopáncsnak vannak társasjátékai, amit tudok ajánlani.
6. kathlee (válaszként erre: 5. - Clugie)
2011. febr. 13. 12:54
Nálunk is próbálkozott ilyesmivel a lányunk, de mi az elején letisztáztuk vele, hogy be kell tartani a szabályokat!
2011. febr. 13. 12:53
Nekünk oroszlánkirályos ki nevet a végén van, szintén képekkel a kockán, a nagyfiam már szívesen játszotta 3 évesen, persze a szabályokat nagyrészt ő alkotta, de ez ilyenkor még belefér.
4. kathlee (válaszként erre: 2. - Bri*)
2011. febr. 13. 12:49
Szerintem meg pont az a lényeg, hogy minél hamarabb megtanulja elfogadni a szabályokat! Nálunk nem volt vele gond. A vereség már kevésbé tetszett neki, de hamar megtanult örülni mások győzelmének is!
2011. febr. 13. 12:48
Szia! Az én lányom novemberben volt 3 éves. Nagyon szereti a Bogyó és Babóca Úton az oviban társast. Igaz itt pöttyös a dobókocka, de ügyesen meg tudja számolni. Van még a Kisvakond és barátai című. Itt képek vannak a dobókockán, kinevet a végén stílusú játék.
2. Bri*
2011. febr. 13. 12:47
Nem tudom, hogy egy ilyen korú gyerek mennyire képes még a játékszabályokat felfogni. Szerintem még korai.
2011. febr. 13. 12:44
3 éves kisfiunaj tudtok ajánlani társasjátékot, egyáltalán van olyan ami az ilyen kicsiknek való?Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook