Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ma elkezdem :) Ki tart velem? fórum

Ma elkezdem :) Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 14. 08:50
Normális hétköznapi kaja (normális adagok)+sok gyümölcs+sok mozgás=átalakulás, energia, jókedv és izmosság :) Tapasztalat!!! Sok sikert!
2012. febr. 13. 22:49

Valamit nem értek Netti?


Te a szervezet élettani dolgaiban nagyon is jártas vagy.lehet ezzel is foglalkozol,vagy tanultad,DE akkor nem értem,hogy nem látod ennek az étkezési formának a hátulütőit.Vitaminhiány,rosszullét,jojó...stb.

Ezzel már átesel a ló másik oldalára.Nincsenek Neked lelki problémáid? Én is akkor eszem össze-vissza mindent ami az utamba kerül :P .

Nem bántani akarlak!!! Szó nincs róla,csak ez nagyon drasztikus.Hova sietsz,sokkal tartósabb lenne,ha rászánnál 2-3 hónapot,hogy egészségesen táplálkozz és akkor lehet lesz 1 nehezebb hónap,mikor többet eszel,sokkal többet mégis csak 3-4 kg fog visszajönni.Nem csak a levegőbe beszélek.Saját bőrömön tapasztalom.


Egyébként sok sikert a célod eléréséhez,de csak OKOSAN !!!! :) Ne légy szervezeted ellensége !

2011. febr. 24. 21:44

sziasztok :)

Szívesen csatlakozom, igaz csak most fedeztem fel ezt a fórumot:D én feb 17.én kezdtem fogyozni.

2011. febr. 13. 17:58
uhum:)
2011. febr. 13. 15:34

Ha a szervezet nem igazán tud zsirt égetni ,hiányoznak a megfelelő vitaminok,esszenciális aminosavak és zsirsavak,akkor az izmokat kezdi lebontani,és kevesebb izom kevesebb kalóriát használ fel,ugyanakkor a pm hormonok a fT3csökken,ami azt eredményezi,hogy szintén kevesebb kcalt használ a szervezet,vagyis "takarékon"ég.

Halat eszem,tojást,vitaminokat, és néha t3készitményt ennek elkerülése miatt.

2011. febr. 13. 13:21
A pm két hormont termel...tiroxin és a trijód-tironint.ezekhez jód kell,mert ezek tirozin alapú aminosav származékok.Ha ezek már megvannak akkor jön a tsh aminek hatására kiszabadulnak a véráramba.a tsh glikoprotein,tehát aminosavakból és szénhidrátokból áll... nem 1 anyagról van szó,hanem anyagokról.És a másik kérdés,hogy milyen eredetű a pajzsmirigy zavar...
2011. febr. 13. 11:52
mi az hogy "ha a pm működés alábbhagy"? Csak úgy gondol egyet és alábbhagy? És miután alábbhagyott mit csinálsz hogy működjön rendesen?:)
2011. febr. 13. 11:49
a pajzsmirigynek jódra van szüksége... ha erre az "olyan anyag"-ra gondolsz:) Az elégtelen jódbevitel valóban okozhat pm alulműködést és göbösödést. De ez meg nem függ össze a diétával. Hiszen pont akkor kéne ez esetben jobban működnie hisz ha sok zöldséget eszel és jódozott tengeri sót akkor már elég jódot vittél be.
14. szancsi1984 (válaszként erre: 12. - 7bf8e786d3)
2011. febr. 13. 11:47

bocs, de ehhez a pm-nek semmi köze... ha pm működés alábbhagy az már elég gáz, hormonpótlásra van szükség, ezt nem lehet diétával befolyásolni, ha lehetne akkor nem lennék én sem pm beteg:)

Az olyan anyag pedig mit takar?

2011. febr. 13. 11:46
De ugyanakkor a hangsúly nem a kalória bevitelen van,hanem a tápanyagokon.Pl vitaminok ásványi anyagok,fehérjék, megfelelő mennyiségben.
2011. febr. 13. 11:44
Ha a pm müködés alábbhagy akkor a kg-ok feljönnek könnyebben. Ha a pm müködés rendben akkor normálisan müködik a szervezet,tehát diéta is hatásos. Ha nagyon drasztikusan csökken a kalóriabevitel a pajzsmirigy nem jut elegendő olyan anyaghoz ami serkentené a továbbiakban a müködését,tehát egy idő után "tartalékra" kapcsolja a szervezetet.Igy a további diéta sikertelenné válik.
2011. febr. 13. 11:40

csak azért kérdem mert nekem pm alulműködésem van amire gyógyszert is szedek... én nem tudok róla hogy a diéta, fogyókúra vagy nevezzük ahogy akarjuk befolyásolná a pajzsmirigy működését... ép ellenkezőleg a pm működése befolyásolja a diétát:)

De ha rosszul tudok valamit akkor szóljatok, nehogy lemaradjak valami fontos infóról...

Nálam előbb lett rossz a pm működés és utána íhztam 20kg-t...

2011. febr. 13. 11:30
hogy jön ehhez a pm működés?:)
2011. febr. 13. 11:12
Szia S.Ildikó!Köszönöm a válaszodat,és a jó tanácsokat, sikerült idejében észrevennem mi okozza a problémákat.Már nem akarom magam " plusz súlyba burkolni" ahhoz hogy védelmet kapjak é nyugtassam magam.Mivel ez áll a túlsúly mögött általában.Néhány éve igen sokat leadtam(ami szintén ezen okból halmozódott fel hosszabb idő alatt),és hogy lekopogjam egészen eddig egy deka sem jött vissza,csak most ezen okból.Azzal is tisztában vagyok,hogy amig "odabenn" nincs minden rendben addig súlyproblémák lesznek is. A jojo effektus kialakulásától nem tartok mivel az izomtömegem csak nagyon kis hányadát veszitem el,amit utána vissza is edzek,a pajzsmirigymüködésem sem veszit a maximumából,mivel ellenőriztetni szoktam rendszeresen =)
2011. febr. 13. 11:05
ejjha
2011. febr. 13. 11:02
Tudnod kell Kedves Pillangó Netti, hogy a drasztikus kúrák nem csak az életerődet veszi el, hanem még a súlyodat is könnyebben visszaszeded utána! A súly többletnek, mint minden másnak, amit betegségnek hívunk lelki oka van. És ezt te magad tudod megoldani, de nem elsősorban az étkezés megváltoztatásával, hanem leginkább a szeretet kinyilvánításával mások felé! Bizony! Az egyik mondás nagyon jól írja: "HA AZT KÍVÁNOD, HOGY SZERESSENEK, AKKOR MÉG JOBBAN KELL SZERETNED!" :) Szeretettel ajánlom Feléd még a Lúgos vizet, amit a gyógynövény boltokból be lehet szerezni. És még valami! A helyes légzés gyakorlása, amely Boldogsággal áraszt el Téged! És ha valaki Téged nem szeret, akkor lépj tovább, és a szívedben gondolj rá Szeretettel! Gyönyörű magocskája vagy Istennek, és nem vagy hiábavaló akármilyen is az alakod! Légy vidám és menj előre az úton mások építésére! :) Jézus Szeret Téged ! :)
2011. febr. 13. 11:01

Sajnos azért hiztam vissza,mert abbahagytam a mozgást,és lelki okok miatt kényszerevő lettem...amennyi kaját magamba tömtem örülhetek,hogy csak ennyi "szaladt" fel.:(

A módszer: 3napig napi 300kcal bevitel,fehérjéből addig amig a szénhidrát raktárak kiürülnek,majd magas zsirtartalmú alacsony fehérjetartalmú étrend,a ketózis letrehozásához,ehhez heti 6-7óra sport,amennyit az időm enged:)

5. d82f1e2683 (válaszként erre: 1. - 7bf8e786d3)
2011. febr. 13. 10:57

Sziasztok!

És mi a módszered, Netti?

2011. febr. 13. 10:55
csak egészségesen!:)
2011. febr. 13. 10:55
elkezdem veled, de én nem gyötröm magam:D
2. 8ef78160df (válaszként erre: 1. - 7bf8e786d3)
2011. febr. 13. 10:50
Valoszinu azert szedtel fel 13 kilot "minden ok nelkul", mert mindig drasztikusan akarsz fogyni...
2011. febr. 13. 10:48
Ma elkezdem a diétát...mivel mindig a drasztikus kurák hive vagyok,most is olyat tervezek...sajnos az utóbbi 3hónapban felszaladt 13kg, mindenféle ok miatt,de mostmár eljött az ideje,hogy búcsút intsek neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook