Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sürgősségi fogamzásgátlót kiadhatnak recept nélkül, vagy nem? :) fórum

Sürgősségi fogamzásgátlót kiadhatnak recept nélkül, vagy nem? :) (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 17. 20:22

Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy nem ad(hat)ják ki recept nélkül.

A topikindító pillanatnyi problémáját ugyan nem oldja meg, de az is megoldás, hogy mikor egyébként is mész nőgyógyászhoz, akkor feliratod és kiváltod. 3-4 évig nem jár le a szavatossága és így amikor kell, kéznél van, nem akkor kell az ügyeletre rohangálni. Ha pedig nem használtad el 3-4 év alatt, akkor ugyan pénzkidobás volt az egész, de talán a biztonság tudata megér ennyit...

24. Jaina
2011. febr. 16. 12:15
Magyarországon nem (bár láttam már rá példát, hogy ismerős gyógyszerész kiadta recept nélkül egy barátnőmnek...). Romániában vény nélkül kapható, ha jól tudom.
2011. febr. 16. 12:01

Sajna, nem :(( nőgyógyász kell h felírja.


Én eddig egyszer alkalmaztam életemben, péntek esti buli, szombat hajnal...aztán hétvégén meg várni, várni, hogy hétfő legyen és rendeljen a doki... :DDD közben meg számolni az órákat...bah.... de hál'isten még így sem volt késő :)))

22. k_nm
2011. febr. 13. 14:11
Sajnos ügyeltem eleget ahhoz, hogy ezt merjem mondani....mert nem tetszik neki, hogy zavarod ügyeletben. Egyik ügyelet alatt jött egy nö, kérte a sürgösségit, beküldtem az ügyeletre és majdnem sírva mondta, mit mondott neki az orvos :-/ ("Dugni van ész, da arra, hoyg védekezzenek már bezzeg nincs, mi?!")...nem mondom, hogy minden orvos ilyen állat...de a legtöbb nögyógyász az ilyen esetben nem lesz megértö...pedig Neked maximálisan igazad van, és így kellene nekik is gondolkozni :-(
2011. febr. 13. 13:10

..és ugyan a doki mért b..na le?!?!?

Szerintem ez sokkal jobb, mármint, hogy gyógyszert kérsz, minthogy abortuszra jársz!

Nekem pl. most szükségem lesz gyógyszerre! Basszus 32 éves vagyok, de szükségem lesz rá, életemben először. Soha semmi ilyen problémám nem volt! És akkor még hallgassam azt is végig, hogy az orvos lebeszarint?

Inkább örülne, hogy nem abortuszra szaladok!


Amúgy is olyan ciki, sűrgősségi gyógyszerért rohanni, és akkor még ez is??!?!?!?

20. k_nm
2011. febr. 13. 12:44
egyetértek, így, ahogy ost van, semmi értelme valóban...hiszen az orvostól egy jó nagy leb...on kívül mást nem kapsz, megvizsgálni úgysem fog...akkor volna értelme, ha megvizsgálna legalább...
2011. febr. 13. 12:22

..de ez olyan hülyeség!

Ugye 72 órás az a gyógyszer, ok. az újabb 5 napos, de miért nem lehet segíteni a nőkön.

Pl. pénteken történik valami, akkor miért nem lehet a gyógyszertárban kiadni ezt az "izét"?

Hétfőn meg megkapnák a receptet!

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - K_nm)
2011. febr. 13. 12:21

Biztos igazad van, én nem vitatkozok.

Tudtommal az OEP a támogatás jogosságát ellenőrzi, nem azt, hogy egy a vényköteles gyógyszer vényre lett-e kiadva. Legalábbis tavaly még így volt.

Ettől függetlenül persze a patikusnak is ésszel kell csinálnia amit csinál.

17. k_nm
2011. febr. 13. 12:07
andi, nem azért tudják kiadni, mert nincs rajta támogatás...hanem mert merész a patikus és viszi vásárra a bundáját!
2011. febr. 13. 11:31
Pont annyi receptre, mint recept nélkül, mivel nincs rajta OEP támogatás. Ezért is tudják kiadni.
2011. febr. 13. 11:28
nem
14. Manilu
2011. febr. 13. 11:27
Elvileg nem szabadna kiadniuk,de nekem adtak már ki.Ugyanannyi,mint recepttel.
13. k_nm
2011. febr. 13. 11:04
a kiadják, csak jóval drágábban, egy mese...receptre is ugyanannyiba kerül, mint nélküle, nincs rajta egy kanyi támogatás sem...sajna ez egy ilyen rendszer, hivatalosan el kell menni nöbányászhoz ügyeletre, felírja, és úgy a patikába (megsúgom, rád se fog bagózni, morog a bajsza alatt és odaseszi neked a receptet-rosszabb esetben még egy fejmosást is kapsz töle). Ha ismer a patikus, talán kiadja, de mostmár a gyógyszerészeknek elég komoly szbályozás kell, mit adnak ki recept nélkül és valami nyilvántartást kell róla vezetniük...szóval sok szerencsét
2011. febr. 13. 11:00
Elvileg nem szabadna kiadniuk, nőgyógyász kell, hogy felírja, de nekem is adtak már ki recept nélkül, persze drágábban.
11. 171925f409 (válaszként erre: 10. - Jéghegy)
2011. febr. 13. 10:59
Persze értem sajnos mi is félünk a gumis módszertől vagyis féltünk mert már nem védekezünk:)Így a Pharmatex hüvelykúpot meg a gumit fogjuk egyszerre használni ja és plusz megszakítás módszerrel talán így elég biztonságba leszünk majd:D
2011. febr. 13. 10:57

Tudod 32 éves vagyok, egy gyerkőcöm van, Ő is azért, mert akartam, hogy legyen.

Soha semmi gondom nem volt, most hiba csúszott a dologba.

Örök életemben gumival védekeztem, és most lett először gond belőle.

Elhiheted, hogy nem ez az álmom:)

9. 171925f409 (válaszként erre: 8. - 8ef78160df)
2011. febr. 13. 10:49
Persze csak próbáljon az ember e tanulságból okulni az egyik ismerősöm sajnos fél év alatt 2 szer vett be ilyet 2 évig majd nem jött a baba mire nehezen sikerült csak jó indulatból mondtam, hogy legközelebb még óvatosabbnak kell lenni
8. 8ef78160df (válaszként erre: 7. - 171925f409)
2011. febr. 13. 10:48
Nem gondolnam, hogy erre hajtott.....
2011. febr. 13. 10:46
Nagyon szét vágja a szervezeted az kis hormon bomba:((Szóval próbáld kerülni az ilyen helyzeteket legközelebb jó tanács:))
2011. febr. 13. 10:46
nem
2011. febr. 13. 10:45
Ügyeletes nőgyógyászhoz kell elmenni,ő ír fel!Vagy ha kisvárosban/faluban/községben élsz akkor jóval drágábban kiadnak!
2011. febr. 13. 10:38
nem
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2011. febr. 13. 10:34
Ha ismer a patikus akkor kiad (nekem kiadnak, kisváros, ismernek), ha nem, akkor nem.
2. 171925f409 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2011. febr. 13. 10:33
Szerintem nem nőgyógyász írja fel miután voltál nála ügyeleten is adnak de mivel nagy görcsöket, hányás hányinger okozhat ezért kell a dokitól a recept
2011. febr. 13. 10:32
Sűrgősségi fogamzásgátlót kiadhatnak recept nélkül, v. nem?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook