Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet könnyen megszabadulni a kezdődő narancsbőrtől? fórum

Hogyan lehet könnyen megszabadulni a kezdődő narancsbőrtől? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 6. 11:35
Sporttal. Szerintem ez a leghatásosabb.
2011. febr. 17. 11:59

Abszolút jó áron van. Ám én külföldön élek, de amúgy otthon 30km-re éltem Szegedtől és a masszőrnél 3000Ft volt pár éve a sima masszázs, akivel együtt dolgoztam.

A krém nevét esetleg lehet tudni?

Én is fogok cellulit elleni masszázst csinálni, márciusban nyitunk.

30. Veronika27 (válaszként erre: 29. - Ice kuszi)
2011. febr. 15. 17:03
Valóban jó és hatásos.
29. ice kuszi (válaszként erre: 28. - Veronika27)
2011. febr. 15. 15:17
Köszi, majd lehet, hogy kipróbálom! Meg az infraszaunát hallottam még, hogy jó rá, de sajnos még nem nagyon volt alkalmam kipróbálni! Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
28. Veronika27 (válaszként erre: 26. - Ice kuszi)
2011. febr. 14. 20:09

A nyirokrendszert a bőr és a kötőszövet masszírozásával aktiváljuk. Lehetőséget adunk a testnek a felhalmozott mérgek és salakanyagok gyorsabb kiválasztására. Elvezeti a nyirok folyadékot.

Csökkenti a szöveti ödémákat. Mérséklődik a nyomás miatti fájdalom, feszülés.

Élénkül a nyirokrendszer működése és a vérkeringés. Aktiválja az immunrendszert és a sejt- anyagcsere folyamatokat. Fokozódik a salakanyagok felvétele a véráramba. Hat a vénákra is.

Általánosan közérzetjavító. Relaxál testi, idegi, agyi szinten. Felgyorsítja a gyógyulási folyamatokat. Mérsékli a cellulitot.


Azt írják, hogy egy kezelés nem elég. Viszont minden nap lehet csinálni, mert nincs mellékhatása, ami káros.


A nyirokmasszázs olyan fizioterápiás eljárás, ahol a kötőszövetre gyakorolt nagyon lágy fogástechnikával fokozzuk a nyirok folyadék visszaáramlását. A kisartériákból kipréselődő folyadék a nyiroknedv, amely ha drasztikusan felhalmozódik egy bizonyos területen, és elfolyása gátolt, káros hatású duzzanatot okozó jelenség. Nyirokmasszázzsal meggyorsítható a felgyülemlett folyadék távozása. A terápia javítja a nyirokrendszer ellenálló képességét, megszünteti az anyagcserezavarokat, nyugodt idegállapotot eredményez. A nyirokmasszázs gyengéd, körkörös, nyomó-simító mozdulataival gyorsítja a nyirok elfolyását. Ezzel megszűnik a szöveti nyirokpangás, az anyagcsere „hulladék”- és salakanyagai pedig hamarabb kiürülnek. A nyirokkeringés segítségével a méreganyagok ugyanis előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak.

A nyirokmasszázs tehát aktiválja az immunrendszert és az anyagcsere-folyamatokat, kiüríti a szöveti ödémákat - csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-, valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek táplálék- és oxigénellátását is.

27. ice kuszi (válaszként erre: 21. - Orsolya33)
2011. febr. 14. 15:19

Mióta? Hú, amióta észrevettem magamon, vagyis kb. 15 éve. De szülés után keményítettem be igazán, azóta valamennyit javult is a helyzet, sőt elmondhatom, hogy alapjában véve jobban nézek ki, mint terhesség előtt. Úgyhogy tényleg nem adom fel!

De igen, a genetika az első számú tényező!!!

26. ice kuszi (válaszként erre: 23. - Veronika27)
2011. febr. 14. 15:16
Köszi. Már évek óta van egy masszírozóm, pár napja elővettem, és használom. Vagy konkrétan milyen az a nyirokmasszázs?
2011. febr. 13. 22:04

A narancsbőr


A cellulit egy olyan zsírszövet, amely ellentétben a normál zsírréteggel, nehezen tüntethető el. Zsírból, vízből és salakanyagokból tevődik össze. Alapvetően a helytelen életmód, táplálkozás, genetika, illetve a mozgásszegény életvitel miatt alakul ki.

24. Veronika27 (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2011. febr. 13. 21:59
Csak edzéssel nem.
23. Veronika27 (válaszként erre: 13. - Ice kuszi)
2011. febr. 13. 21:58
Próbáld ki a nyirokmasszázst, lehet, hogy nem megfelelő a tested méregtelenítése.
2011. febr. 13. 21:57

Úgy bizony, genetika...

Viszont kedves Katie, miért kellene együtt élni vele? Akit zavar, az tehet ellene, viszont csak a mozgás, a folyadék, a krémek meg kezelések nem segítenek. A táplálkozást kell átalakítani, a nyirokmasszázs pedig kifejezetten jót tesz.

21. orsolya33 (válaszként erre: 9. - Ice kuszi)
2011. febr. 13. 12:17
Tényleg? Akkor vannak kivételek,sajnos és abban is van igazság,amit Ti mondtok,hogy a genetika is beszól :((( Mióta csinálod ? Lehet még nem indult be rendesen és idő kell hozzá. Amúgy az jó, hogy ezt megteszed magadért, ne add fel !!!
20. orsolya33 (válaszként erre: 5. - B99048cdfc)
2011. febr. 13. 12:14
Szerintem ha csúnya narancsbőröd lenne téged is zavarna. Az igaz, hogy ennél vannak fontosabb dolgok,de egy tini tele van gátlásokkal,sőt még én is,amint túl kellene lépni. De ha tényleg figyelsz magadra,akkor ha hajlamos is vagy lehet befolyásolni,hogy mennyire legyen. Nekem sincs két gyerek után, csak ha össze nyomom,de amikor nem ügyeltem a folyadék bevitelre,akkor jobban előjött. Ha sokat iszol,a méreganyag távozik,a narancsbőr pedig ,ha jól tudom,attól alakul ki,hogy felgyülemlik a zsírszövetben a méreganyag és így kiüt a bőrben. Korrigálni időigényes és melós, de szerintem lehet .))) Mellesleg egészségügyi szempontból sem jó a narancsbőr.
2011. febr. 13. 08:35
Sziasztok a konditerem edzéssel is el lehet tünteni a felesleges zsírt meg a narancsbört?Vagy az inkább izmosít?Sajnos nekem is ha állok a combon tele van ilyen hurkákkal huppadások látszanak:(((
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - 4c07880d46)
2011. febr. 13. 08:32
... nevezz ki egy adott időpontot a napban, akár amikor még mindenki alszik, vagy már mindenki alszik, és keményen csináld 30 napig, utána már nem tudod abbahagyni. :) Valamit valamiért... Keress valami jó zenét, vagy akár videoklippeket, amiket tudsz hallgatni, nézni közben.... és miközben csinálod, gondold magad gyönyörűnek és karcsúnak... gondold közben, hogy milyen ruhát fogsz venni, milyen stílusváltáson mész át, ha eléred a kívánt formát... szóval álmodj közben.. :)
2011. febr. 13. 08:28
Kb. minden másnap végigcsinálom a programot, kivéve a csípőgyakorlatokat, még nem megy a 400, csak kb. a fele. De igyekszem, hogy sikerüljön! És lehet, hogy naponta kéne? :-)
16. 9536810fa1 (válaszként erre: 15. - 4c07880d46)
2011. febr. 13. 08:22

...mindenfélét, súlyzóval... has, fenék, comb... hát, kar...

Csináld a calla-t, jó lesz aaaaaaaaz! ;))

De írd már le, hogy mennyit csinálsz naponta!!

15. 4c07880d46 (válaszként erre: 14. - 9536810fa1)
2011. febr. 13. 08:16
Milyen tornát csinálsz?
14. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Kapocs1)
2011. febr. 13. 08:03

Sok folyadék (víííííííííz, nem sör) és torna....

... de ezt úgy se hiszi el soha senki, 30 évesen 2 gyerek után, volt narancsbőröm és a hasam is oda volt rendesen, kb. 3 éve tornászom viszonylag rendszeresen... 0 narancsbőr, és a hasam is teljesen rendben van, hja, 44 évesen. :)

13. ice kuszi (válaszként erre: 11. - B99048cdfc)
2011. febr. 13. 08:03

Én nem azt mondom, hogy ez a legnagyobb problémám az életben, de engem nagyon zavar. Amúgy is önbizalomhiánnyal küzdök, ez meg még rátesz egy lapáttal. Nem szívesen megyek pl. strandra, mert ugyan vékony vagyok, de ehhez képest rettentő rondán fest a hátsó felem.:-(

A mozgást egyébként nem (csak) emiatt csinálom, hanem mert örömforrás, és hozzátartozik az életemhez. De tény, hogy állandóan agyalok, hogy mit lehetne tenni ellene...

2011. febr. 13. 07:51
nem kell ahhoz túlsulyosnak lenni,hogy narancsbőrörs legyen valakinek a teste...
11. b99048cdfc (válaszként erre: 9. - Ice kuszi)
2011. febr. 13. 07:41
Na erről beszélek. Ne idegeld magad:)))
10. ice kuszi (válaszként erre: 7. - Dominós)
2011. febr. 13. 07:41
Nálam is ugyanez a szitu.
9. ice kuszi (válaszként erre: 4. - Orsolya33)
2011. febr. 13. 07:40
Én legalább 4-5 litert iszom naponta, nyáron még ennél is többet. Minden nap tornázom, bicajozok, hetente legalább egyszer futok. Diétázok, sok fehérje, kevés szénhidrát. És a narancsbőr makacsul tartja magát!:-(
8. b99048cdfc (válaszként erre: 6. - Dominós)
2011. febr. 13. 07:39
Hát nem? HA az uramat nem zavarja mit zakatoljak rajta. Attól még lehet ápolt az ember,meg tiszta. Kis szoli,és már nem is olyan feltünő:O))))
7. dominós (válaszként erre: 5. - B99048cdfc)
2011. febr. 13. 07:39
sose voltam kövér, se túlsúlyos, tini korom óta megvan.
6. dominós (válaszként erre: 3. - B99048cdfc)
2011. febr. 13. 07:38
így ám! én már egész megszoktam, sőt szeretem! :-D
5. b99048cdfc (válaszként erre: 4. - Orsolya33)
2011. febr. 13. 07:37
Sok sikert. Akkor miért van még a 20 éves tiniken is? Szerintem ez genetika. VAn akin 40 évesen sincs. Én 3 gyereket szültem,és nem sok van. De ha lenne sem zavarna. Vannak ettől fontosabb dolgok is az életben. Ezt kéne megtanulnia a lányoknak.
4. orsolya33 (válaszként erre: 3. - B99048cdfc)
2011. febr. 13. 07:34
De,el lehet tüntetni! Sok folyadék,rengeteg,van gyógyteai is direkt cellulitiszre,illetve krémek mozgás...FOLYADÉK!!!!! A kezdődőt ettől simán el lehet tüntetni párhónap alatt.
2011. febr. 13. 07:30
Sehogy. Fogadd el magad. Ez az élet rendje.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook